Geen schietbaan voor kleiduivenvereniging Kind goed af bij Diabeter W Holten F4 kampioen Meisjes HV Holten Cl kampioen Paf is Je plus vap Z-ilvereP Kruis Hockeymeiden Dl kampioen Dinsdag 1 december 2009 18 RUSSEN/ HOLTEN - Kleidui- venschietvereniging De Bre- keld uit Rijssen zit al vier jaar zonder eigen schietbaan en het ziet er naar dat die hachelijke situatie nog even voort duurt. De gemeente was van plan de schietvereniging onder te brengen op het complex van de Holtense motor- en autoclub MAC de Holterberg, maar die vereniging voelt niets meer voor de plannen van de ge meente. Aanvankelijk stond het bestuur van MAC de Hol terberg niet onwelwillend te genover de komst van de klei- duivenschutters, maar het hui dige voorstel van de gemeente is helemaal verkeerd gevallen bij de motorclub. "Het is einde verhaal", is Jan Wansink heel stellig. De voorzitter van MAC de Holterberg is uiterst verbol gen over het plan van de ge meente. "Die kleiduiven ko men er bij ons niet op. Waar- MAC de Holterberg ziet er niets in om van de Imhof een schietbaan te maken. om? De gemeente wil dat wij het aantal wedstrijd- en trai- ningsdagen terugbrengen van twaalf naar acht. Dan hebben ze pas ruimte voor de kleidui ven, terwijl wij aan alle geluid snormen voldoen. Het is een rare oplossing. Wij zouden ook een vergunning aan moeten vragen en wij zouden de prut tel van de kleiduiven moeten opruimen. Daar doen wij niet aan mee. De kleiduivenschiet- vereniging heeft een probleem en de gemeente heeft een pro bleem; laten ze het samen maar oplossen", aldus Wans ink. Rik Kreijkes, bestuurslid van de kleiduivenschietvereni- ging, noemt de gang van zaken 'te gek voor woorden'. "Het is ontzettend vervelend dat de gemeente geen overeenstem ming met de motorclub heeft kunnen bereiken. De morele verplichting om ons aan een nieuwe baan te helpen ligt bij de gemeente", stelt Kreijkes. De kleiduivenschutters had den hun baan bij de voormali ge steenfabriek, maar moesten wijken voor nieuwe voetbalvel den van Excelsior'31. Een ver huizing naar Holten is voor de schietclub geen probleem, als de locatie maar binnen de ge meentegrenzen ligt. "Het ziet er niet rooskleurig uit, maar we geven de moed niet op", zegt Kreijkes. "We hebben tachtig actieve leden en die blijven ons gelukkig trouw. De combinatie met de motor club was een goeie omdat het allebei geluidproducerende sporten zijn. Op meer plekken in Nederland zie je dat ze die samen op één locatie onder brengen. Dat geeft het minste overlast", aldus Kreijkes. "De gemeente heeft best wel een inspanning gedaan, maar het is nog niet gelukt. We hebben ook een aantal an dere locaties aangedragen. Het is de taak van de gemeente om het probleem op te lossen." Zilveren Kruis j »chm«o DEVENTER - Zorgverzekeraar Zilveren Kruis Achmea steunt Diabeter, hét expertisecentrum voor kinderen en jongeren met diabetes. Daarmee onderscheidt het behandel centrum zich van andere instanties die kinderdiabeteszorg verlenen. Het succes van nationaal behandel centrum Diabeter te Rotterdam was aanleiding om in 2008 een tweede vestiging te openen in Deventer. Net als in Rotterdam stromen ook bij Diabeter-Oost de aanmeldingen binnen. Het aantal kinderen en jongeren met diabetes is de afgelopen tien jaar verdubbeld en zal, volgens kinderarts en medeoprichter van Diabeter Henk Veeze, de komende tien jaar nog eens verdubbelen. Veeze: "Wij richten ons op kinderen en jongeren met diabetes type 1 of bijzondere vormen van diabetes In tegenstelling tot mensen met diabetes type 2, die een tekort hebben aan insuline, maken patiënten met diabetes type 1 helemaal geen insuline aan. Bij hen is de fabriek echt stuk." Hoewel de chronische ziekte niet te genezen is, kan Diabeter er wel voor zorgen dat de kinderen en jongeren een zo normaal mogelijk leven leiden. Veeze: 'Je moet er als patiënt veel voor doen, maar uiteindelijk hoeft diabetes je leven niet te belemmeren." Zorg dichtbij De patiënten van Diabeter-Oost komen uit het hele land. Veeze: "De helft moet meer dan 50 kilometer rijden om bij ons te komen, maar zodra ouders en kinderen weten hoe ze met de ziekte moeten omgaan, hoeven ze maar vier keer per jaar te komen. Onze zorg blijft voor hen dichtbij dankzij de 24-uurs bereikbaarheid van de specialist, het monitoren van de insulinepompen via internet en intensief contact via e-mail en telefoon. De reacties van patiënten zijn dan ook zeer positief Anke Zwart uit Enschede heeft een vierjarige dochter met diabetes. "Wij kwamen via internet bij Diabeter terecht. Het was net nieuw in Deventer en we wilden wel eens weten of zij meer voor ons konden betekenen dan het ziekenhuis in Enschede. Dat bleek het geval. De uitstekende begeleiding, de nieuwste technieken en de benadering, eigenlijk merk je aan alles dat ze volledig zijn gespecialiseerd in kinderdiabetes." Geeske van Oort van Zilveren Kruis Achmea beaamt dat "Diabeter is een geweldig initiatief. Daarom ondersteunen wij dit project Met zo'n duizend patiënten zijn ze qua omvang een van de grootste van Europa. Mede daardoor heeft Diabeter een enorme expertise op het gebied van kinderdiabetes. Die kennis is wat Diabeter onderscheidt van bijvoorbeeld ziekenhuizen, waar kinderdiabeteszorg vaak een klein onderdeel is." Dat is de plus van Zilveren Kruis. Meer weten? www.diabeter.nl, www.mijnkindheeftdiabetes.nl HOLTEN - Team F4 van W Holten is zaterdag 28 novem ber in de stromende regen kampioen geworden. Het was een mooie strijd tegen Rhoda, uitslag is 7 - 0 ge worden. HOLTEN - De meisjes Dl van Hockey Club Holten zijn kampioen geworden in de najaarscompetitie vierde klasse. Het team van coach Karin Prinsen-Löwik zou za terdag de kampioenswed strijd spelen tegen Hengelo, maar vanwege de slechte gesteldheid van het kunst grasveld in Bathmen werd de wedstrijd afgelast. Offi cieel kwamen de leidingge venden van beide teams overigens overeen dat de wedstrijd in 0-0 is geëindigd, zodat de Hengelose meisjes niet nog een keer naar Bath men hoeven af te reizen. Voor Hengelo zou dat het eerste punt betekenen in de najaarscompetitie, want de club staat strak onderaan met nul punten. Voor de Dl van Holten was de papieren 0-0 het eerste verliespunt in de najaarscompetitie want HCH won tot nu toe alle wedstrijden. En met groot gemak, weet de coach te vertellen."Onze meisjes zijn gewoon veel te goed voor deze klasse. We hebben alle wedstrijden met 8-0 of meer gewonnen", aldus Karin Prinsen-Löwik. "Het was jammer dat de wedstrijd te gen Hengelo niet door ging, HOLTEN - De meisjes van Handbalvereniging Holten Cl speelden afgelopen zaterdag hun laatste wedstrijd van dit seizoen en werden op overtuigende wijze kam pioen. Voor een afgeladen tribune werd de wedstrijd gespeeld in 't Mossink. De meiden van C1 deden wat ze moesten doen en wisten op overtuigende wijze de wed strijd te winnen van Voorwaarts met 17-2. Doordat Cl alle wedstrijden gewonnen had waren ze terecht kam pioen geworden in hun poule en werd het kampioen schap op grootste wijze gevierd.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 18