Kultur(hus)dag slaat jaartje over groeit weer Sfeervol kerstdiner voor senioren Holtens Nieuwsblad Sponsorloop Tsjernobyl brengt 4.000 euro op Holtens Nieuwsblad 7 Mark Tuitert derde in klassement wereldbeker Kerstfair Leuke cadeaus bij de Wereldwinkel Kulturhus Kerstfilm in Boschkamp Foto-expositie van Profoto Dinsdag 24 november 2009 VERVOLG VAN VOORPAGINA steentje bij, net als de basis- vulling van de 'Kulturhusdag gebrainstormd, zo laat Huis- scholen. Over de definitieve in- nieuwe stijl' wordt nog volop man weten. HOLTEN - Het jaarlijkse evene ment Kultur(hus)dag, aanvan kelijk het Rondje Kulturhus ge heten, gaat dit jaar niet door. Het heeft alles te maken met de verbouwing van het oude ge meentehuis op de Smidsbeld tot het nieuwe Kulturhus. Vol gens Chantal Huisman van de gemeente is het een bewuste keuze om het een jaartje over te slaan. 'Volgend jaar wordt er wel een Kulturhusdag georga niseerd. Dat doen we dan in combinatie met de opening van het nieuwe Kulturhus", aldus Huisman die het middelste weekend van oktober heeft ge pland voor het evenement. De bedoeling is namelijk dat de nieuwe Kulturhusdag niet één dag duurt, maar een heel week end. Het wordt de laatste keer dat de werkgroep van de ge meente de coördinatie van de Kulturhusdag op zich neemt, want na 2010 laat de gemeente dat over aan de instellingen van het Kulturhus zelf. De Kultur husdag bestaat al sinds 2004. Belangrijke pijlers van het eve nement zijn een kunstexpositie, een dichtwedstrijd en verschil lende vormen van straat theater. Theaterman Dolf Moed draagt altijd een belangrijk HOLTEN - Mark Tuitert is afge lopen vrijdag bij de wereldbeker wedstrijd in het Noorse Hamar als zesde geëindigd op de 1500 meter. De Amerikaan Shani Da- vis won in een tijd van 1.44.27. Tuitert reed 1.45.77 en moest vooral in het laatste rondje inle veren. De Holtenaar had bij alle doorkomsten de snelste tussen tijd, maar moest aan de finish uiteindelijk toegeven op schaat sers als Enrico Fabris en Chad Hedrick. De laatste drie rondjes van Tuitert gingen in achtereen volgens 25.7,27.3 en 29.2. Na Da- vis noteerde de Canadees Lucas Makowski de tweede tijd, de Noor Havard Bokko werd derde in 1.45.61. In het klassement van de wereldbeker leidt Davis met 300 punten. Bokko is tweede met 230 punten, Tuitert staat derde met 155 punten. De schaatser van Control gaf voor Hamar al aan dathetnietde bedoeling was om er te pieken. "We rijden nu al vier weekends op rij een wed strijd, maar de training gaat ge woon door. Alles staat in het te ken van de Spelen", aldus Tuitert die zich op 27 december bij het OKT (Olympisch Kwalificatie Toernooi) definitief voor Van couver hoopt te plaatsen. De Spelen beginnen op 12 februari. ESPELO - Het beleid is dus ge richt op één school voor beide gemeenschappen, alleen hangt het van de financiën af of het doorgaat. "Onze wens is dat het binnen twee jaar geregeld is", stelt Van Minderhout. "Maar het is moeilijk te zeggen of dat gaat lukken. De gemeente heeft hier een belangrijke stem in. Het moet eerst haalbaar zijn en dan is het nog afwachten hoe het tempo is waarin de gelden beschikbaar komen. Tot nu toe zijn er geen termijnen ge noemd. Maar de kwestie speelt al jaren. Ik zou wensen dat er nu ook werkelijk een plan komt. HOLTEN - De commissie 'Kerstdiner voor senioren' ver zorgt donderdag 17 december een kerstmaaltijd in het feeste lijk versierde restaurant van Diessenplas. Van 15.00 tot 19.00 uur wordt een speciaal kerst menu geserveerd voor alle zelf standig wonende ouderen van af 65 jaar. De kosten bedragen 15 euro per persoon. Het wordt op prijs gesteld dat men zoveel mogelijk zelf voor vervoer zorgt. Indien dit echt niet mogelijk is, kan men dit laten weten via het aanmeldingsstrookje, dat te verkrijgen is bij de balie van Diessenplas. Hiermee machtigt men tevens om het verschuldig de bedrag van 15 euro van de gi ro/ bankrekening af te schrij ven. Men kan dus niet contant betalen. Opgave is mogelijk van 10.00 tot 17.00 uur bij de recep tie van Diessenplas op 1 decem ber. Aanvragen worden behan deld in volgorde van binnen komst. Maximaal tachtig senio ren kunnen deelnemen aan de kerstmaaltijd. HOLTEN - Een van de hoogte punten in de activiteiten van fo toclub Profoto is de jaarlijkse clubwedstrijd. Eenmaal per jaar meten de leden zich met elkaar, de foto's worden beoordeeld door een deskundige jury en uiteindelijk worden de dertig beste foto's geëxposeerd in dorpshuis De Boschkamp. De foto's die momenteel in het dorpshuis worden geëxposeerd, zijn de foto's van de clubwed strijd die in het voorjaar van dit jaar is gehouden. Voor deze wedstrijd werden door vijftien clubleden totaal 84 ingeleverd. De foto's werden gejureerd en besproken door Kees Abben- huës uit Almelo. De eerste prijs was voor een modelfoto van Hans Wissink, de tweede prijs was voor Joke de Vries, met een sepiafoto van het wad op Ter schelling en de derde prijs werd gewonnen door Wim Stobbe. Hij had een in plastic ingepakte antieke lamp gefotografeerd. De expositie in dorpshuis De Boschkamp duurt nog tot 3 ja nuari 2010 en kan gratis worden bekeken op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - Met het weghalen van het Holtense wapen en het daarmee zichtbaar maken van het Kulturhuslogo, is de nieuw bouw van Kulturhus Holten maandag 14 november officieel van start gegaan. Wethouder Hans ter Keurst en voorzitter van de Stichting Kulturhus Hol ten, Flip Buurmeijer, stapten in een hoogwerker om de klus te klaren. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwedong met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koingserf 4,7451 XC Hotten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De Wereldwinkel heeft afgelopen week een kerstfair gehouden in het HMV-gebouw. Hier konden leuke kerstcadeautjes worden gekocht voor een eerlijke prijs. De opbrengst is daarnaast bedoeld voor de inrichting van de nieuwe winkel van de Wereld winkel. De caravan wordt namelijk volgend jaar ingeruild voor een plekje in het Kulturhus in Holten. foto: iohan bolink HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 24 december om 14.00 uur de familiekerst film Holidaze, toch nog Kerst mis! gedraaid. Terwijl ouders druk zijn met de laatste boodschappen voor de feestdagen kunnen kinderen in de ontmoetingsruimte lekker een filmpje kijken. De ontmoe tingsruimte zal omgetoverd worden tot een heuse bio scoopzaal met een groot scherm en geluid uit alle hoe ken. Men krijgt een glas ranja en er is wat te snoepen te koop. En tree is 1,50 euro per persoon. De film is Nederlands gesproken en is voor alle leeftijden. De Noordpool heeft nog nooit zo'n kerstfeest beleefd. Rusty het rendier zet koers naar de grote stad. Daar gaat hij in een praatgroep voor gefrustreerde feestdagfiguren. Bij de Kerst man op de Noordpool gaat on dertussen van alles mis. Kaarten voor de film zijn te koop/ te reserveren bij de Boschkamp, telefoon 0548- 362755. HOLTEN - De sponsorloop die Stichting Hulp aan Tsjemobyl- kinderen op 28 oktober hield, is een groot succes geworden. Door tweehonderd kinderen is onder prima weersomstandig heden in totaal ruim 4.000 euro bij elkaar gelopen. De kinderen overtroffen zich zelf door veel rondjes te lopen. Enkelen haalden zelfs tien ron den van 600 meter, en dat bin nen 30 minuten. Met rode hoofden kwamen veel kinderen na afloop bij de kanti ne van W Holten om hun stem pelkaart in te leveren. Zij kregen als dank voor hun prestatie ran ja en een tegoedbon voor een Happy Meal bij McDonald's. Ook veel Wit-Russische kinde ren liepen mee in de sponsor loop. Zij zijn inmiddels weer bij hun eigen familie in Wit-Rus- land. De organisatie wil alle deelne mende kinderen heel erg be- danken voor hun inzet om de Zo hard als mogelijk lopen de kinderen om geld op te halen voor de Tsjemobylkinderen. foto: jaap kruk sponsorloop tot een succes te maken. Zij hebben een belangrijke bij drage geleverd, zodat de kinde ren uit Wit-Rusland tweev maanden lang in Rijssen en Holten konden zijn voor verbe- tering van hun gezondheid. Ook is de organisatie zeer er kentelijk voor de welwillende medewerking van de basisscho len, AV Holten, kantine Meer manskamp en De Koff Enter tainment.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7