Holtens Nieuwsblad 3 Gitaar blijkt meest populaire instrument VW Holten verkoopt ook leuke Sinterklaascadeaus Controle inhaalverbod van vrachtwagens NBvP D'hoek Passage Winkelactie tijdens feestmaand Column Lezing over achtergrond handlijnkunde Ongeval Baldadig LEERLINGENCONCERT MOC HOLTEN - De gitaar is bij het Muziek Onderwijs Centrum verreweg het populairste instrument. Van de 150 leerlingen die het instituut nu telt zit ze ker de helft op gitaarles. Agenda Dinsdag 24 november 2009 Muziekonderwij s DIJKERHOEK - Bij NBvP Dijker- hoek komt dinsdag 24 novem ber gastspreker Karin Rietberg langs. Zij werkt als Davis Coun selor met mensen die dyslexie hebben. Zij vertelt wat dit werk inhoudt, en hoe ze deze men sen leert om de gave achter de ze handicap te ontdekken. Kar in zal ook nog wat laten zien om haar werk duidelijk in beeld te brengen. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 26 novem ber om 20.00 uur in de Kande laar een bijeenkomst. Ten Ho pen vertelt humoristische en indrukwekkende verhalen uit zijn praktijk. Lenden en nieu we leden zijn van harte wel kom. HOLTEN - De kassabonnen van de deelnemende winkels gel den tot en met 24 december als loten. Wie deze voorziet van naam, adres en telefoonnum mer en deponeert in de speciale rode HHV-bus, maakt kans op geldprijzen. Een kassabon met een vertegenwoordigende waarde van 0 tot 10 euro geeft kans op 5 euro. Een waarde van 10 tot 25 euro op 10 euro, een waarde van 25 tot 50 euro op 25 euro en een waarde van 50 euro of meer, op 50 euro. De bussen staan bij de C1000, Blokker, Sa lon Wander en Fixet Holten. De trekkingen zijn op 30 novem ber, 7 december, 21 december en 28 december. Het zal toch neet woar wèèü? A wekken laank wördt ter oaver e proat. Het göönst hèèl Hoolt'n duur. Allèène diegennegen diet ter oaver goat, doot ter het zwieg'n touw. A meer dan dartig joar krie'k het Hoolter niejs uut den hook. Woerumme is 't zó stille? Woerumme noe gen aktiegroep'n, diet öönder- zeuk doot. Woerumme noe gen ne politieke pertieje diet ter vuur geet. Legge wiej amoa het hèuf op het hak blok. Het lik ter merakels vol le op. "Het is neet meer van disse tied. Det ha 'k wal e dach, ie könn'n der op wach'n." Det bint de ge- luud'n. Geloat'n ööndergo- aw we óóns lot. Het Hoolt'n- se geluud, starft hèinig an uut. Gen mèènse diet ter wakker van lig. Det versje hè 'k vaaker e heurt. Zó gauw as 't vöt is, heij' in de gaat'n, daj't mist. Het zöl neet meer uut könn'n. Het gebied woet te röönd e brach wördt is te klein. Het zal amoai wa. Doar bint nog altied drei duuz'nd Hoolter diet geeld op toafel legt um iedre wekke met plezèèr eur kraantje te lèèz'n. Ie hadd'n 't al e roane. De Hoolterkraante zal, zö as 't ter noe vuur steet, der vol gend joar neet meer weer. 'N uutgèèver zut het neet meer zitt'n. Het stichtingbestuur zut, heurt en zwig. Het lik ter op det ze der gen belang biej hebt. Nööit meer Sunterklo- as, het carbidscheet'n in' Bèusebarg, de herdenking van de Canadeez'n, het gröt- ste poasvèur van Splöö, het Diekerhookse fees, de op- toch van de Fienpreuvers, de grötste triatlon van Hollaand, de motorcross van de MAC en goat zö nog mar een tied- je duur. Nööit meer Hoolter verhaal'n in de Hool terkraante. Het kan neet meer!!? Daank oe de koe koek. "Kan neet hg op 'n karkhof en wil neet hg ter neuis." Wiej zölt noe wat mönn' doo, aans is 't vöt en det is vuur eeuwig zünne. Het kan wa, kiek biej de Bat- tummers, de Battumse kraante wördt iedre wekke, gratis en vuur niks bezorgd. Doarumme bin 'k ter van oavertuugt det ter ne Hoolter kraante blif. Het kan neet woar weer det 31 december 'n stekkker der uut wördt e trökk'n. Loat oe heur'n Hool ter, vuur det 't te laate is. Loat oe heur'n, zödet ze laater neet könt zegg'n daj'der neet alles an e doane hebt. Det geeldt ök vuur het stemm'n volgend joar meert. Loat oe heur'n, loat de politiek wèèt'n det ze noar 't volk möt lustem en neet vuur Jan met 'n kort'n achternaam in de road zit. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Dat de Holtense 'muziekschool' er sinds kort in de persoon van Tim de Haan uit Enschede een extra gitaarleraar bij heeft, is dan ook geen overbodige luxe. Naast De Haan verzorgen Aad Overmeir uit Zutphen en Nico Klooster uit Geesteren de gitaar lessen. Overmeir doet net als De Haan klassieke gitaar, Klooster elektrische gitaar. "De gitaarsectie is een grote sectie geworden", zegt Peter Ei lander die samen met Mien Zaal al jaren de leiding voert over de Holtense 'muziek school'. Dat de term muziek school tegenwoordig tussen haakjes moet, is volgens Eilan der het gevolg van de bezuini gingen van de gemeente. "Een muziekschool moet aan bepaal de normen voldoen, maar bij ons kan dat niet omdat de sub sidies zijn wegbezuinigd. Er gaat meer geld naar sport dan naar cultuur. Als ik het voor het HOLTEN - VW Holten heeft di verse geschenkbonnen, die zeer geschikt zijn om als Sinterklaas- of Kerstcadeau weg te geven. Zoals de bekende Iris-cheques, de Bioscoopbonnen, de Theater- en Concertbonnen, de Dinerbonnen en de Bol.com- bonnen. Deze zijn in diverse prijzen verkrijgbaar en tevens in HOLTEN - Bij een controle op de naleving van het inhaalver- bod voor vrachtwagens, werden donderdag 19 november tussen 15.00 en 18.00 uur elf vrachtwa genchauffeurs bekeurd voor het negeren van dat inhaalverbod. Tijdens deze controle werden Komende vrijdag (27 novem ber) houdt het Muziek Onder wijs Centrum haar jaarlijkse leerlingenconcert. Plaats van handeling is de Dorpskerk in Holten waar zo'n driehonderd bezoekers wor den verwacht. Aan de hoogte van het entreegeld hoeft het in ieder geval niet te liggen, want de toegang is gratis. Het con cert begint om 19.30 uur en in zeggen zou hebben zou ik de prioriteiten anders leggen", al dus Eilander. Van het blokfluitfront valt er po sitief nieuws te melden, want met Coert Bremmers uit Zwolle is ook op dat terrein weer een docent voor handen na een pe riode van blokfluitstilte. In to taal beschikt het Muziek Onder wijs Centrum nu over tien lera- feestverpakking. Verder zijn er allerlei leuke, recent ingekochte cadeautjes te koop. Zoals bij voorbeeld de wandel- en fiets routenetwerkkaarten. De VW is geopend op maandag van 13.30 tot 16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. ook drie automobilisten be keurd voor het niet dragen van de gordel en een automobilist voor het niet handsfree bellen. Ook de bestuurder van een auto met aanhanger werd bekeurd. Hij reed 132 kilometer per uur waar 90 was toegestaan. totaal treden zo'n dertig leer lingen op. "Het heeft echt het karakter van een concert en het is geen voorspeelavond", legt Eilander nog eens de op zet uit. Zowel de elektrische als de akoestische gitaar komt aan bod, net als de viool, het orgel en de dwars- en blokfluit. Coert Bremmers, de nieuwe blokfluitleraar, treedt samen op met een leerling. ren. Met de belangstelling voor de afdeling orgel kan het een stuk beter. Orgeldocent Peter Eilander, afkomstig uit Twello, heeft in Holten maar twee leer lingen. "Ik zou graag meer leer lingen willen hebben voor or gel", zegt Eilander, "maar ge lukkig zijn er nog wel veel kin deren die kiezen voor key board." HOLTEN - Helena van den Ho gen houdt vrijdag 11 december om 20.00 uur een lezing over Handlijnkunde in de Kandelaar. Deze lezing wordt georgani seerd door de Holtengroep. Tijdens de lezing zal Helena van den Hogen vertellen over wat het handlezen allemaal laat zien als spiegel voor degene die zijn of haar hand laat lezen: infor matie over karakter, werk en ac tiviteiten, hoe iemand in het le ven staat qua denken, emoties, angsten, problemen; over ge zondheid, ziektes, ongelukjes én relaties. Opgave wordt zeer op prijs gesteld wegens de zaal indeling. Bij voorkeur per e- mail: info@holten-bezieling.nl of telefonisch: 0548-361768. Meer info: www.holten-bezie- ling.nl. De entree bedraagt 8 eu ro, inclusief twee consumpties. Expositie werken Profoto, Boschkamp, vrijdag 13 november 2009 - zondag 3 januari 2010 NOVEMBER NBvP Dijkerhoek over dys lexie, Bonte Paard, dinsdag 24 november 2009 Bijeenkomst CDA Rijssen- Holten, Poort van Twente, Enter straat 188 Rijssen, dinsdag 24 no vember 2009, 20:00 Passage Holten: dr. Ten Hopen met verhalen over zijn praktijk, Kandelaar, donderdag 26 novem ber 2009, 20:00 Passage Holten, Kandelaar, donderdag 26 november, 20:00 Leerlingenconcert MOC, Dorpskerk, vrijdag 27 november 2009, 19:30 Open huis tractorpulling- team ZAPO, Zandvoortdijk 3 Loo-Bathmen, zaterdag 28 no vember 2009, 14:00 - 1 7:00 DECEMBER Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 1 december 2009, 14:30 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 9 december 2009 - vrijdag 11 december 2009 Lezing Helena van den Hogen over Handlijnkunde, Kandelaar, vrijdag 11 december 2009, 20:00 .Kerstfair, Holten, zaterdag 12 de cember 2009 Kerststollenactie, supportersver eniging der Roodzwarten, Hol ten, maandag 14 december 2009 - dinsdag 15 december 2009 NBvP Holten: Kerstviering eigen leden, Gebouw Irene, dinsdag 15 december 2009, 20:00 Kerstdiner voor senioren, Diessenplas, donderdag 17 de cember 2009, 15:00- 19:00 Passage Holten: Kerstviering, Kandelaar, maandag 21 decem ber 2009, 20:00 Bejaardensociëteit Holten (Kerstfeest), Kandelaar, dinsdag 22 december 2009, 14:30 Nieuwjaarsrolletjes bakken, 0573-221102, Boerderij Zorg vliet, Larenseweg 106, woensdag 23 december, 10:00 - 17:00 Midwinterhoorn blazen en sprookjes vertellen, 0573- 221102, Boerderij Zorgvliet, La renseweg 106, woensdag 23 de cember 2009, 19:00 Familiekerstfilm Holidaze, Boschkamp, donderdag 24 de cember 2009, 14:00 Herdenking met kaarsen, Ca nadese Begraafplaats, donderdag 24 december 2009, 16:30 JANUARI Recreatief nieuwjaarsvolley baltoernooi Mintonette, Sport hal 't Mossink, zaterdag 2 januari 2010, 19:00 HOLTEN - Op de Oude Deven- terweg in Holten heeft zaterdag 21 november om 01.40 uur een ongeval plaatsgevonden, waar bij een 19-jarige fietser uit Hol ten betrokken was. De fietser was ten val gekomen en had hierbij letsel aan zijn hoofd opgelopen. Getuigen hebben de hulpdiensten ge waarschuwd. De jongeman is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. HOLTEN - De politie zag zon dag om 01.30 uur op de Oranje straat in Holten een jongeman fietsen met een vlaggenmast. De 16-jarige jongen uit Holten verklaarde deze mast 'gevon den' te hebben achter een con tainer aan de Larenseweg in Holten. De vlaggenmast werd teruggebracht en een bekeuring voor baldadigheid werd uitge schreven. Door justitie zal de hoogte van het boetebedrag be paald worden. Gitaarles is erg populair bij het Muziek Onderwijs Centrum. Maar het centrum biedt veel meer muzieklessen, foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3