Nare nasmaak voor W Holten Open huis Tractorpullingteam ZAPO Holtens Nieuwsblad 21 Volleyballen Holtense teams Voetbal W Holten moet winnen tegen Haarle Blauw Wit last wedstrijden af Vergadering GB Spiritualiteit volgens Benedictinus In de marge Dinsdag 24 november 2009 HOLTEN - Mintonette houdt zaterdag 2 januari om 19.00 uur het recreatief volleybaltoernooi in sporthal 't Mossink. Het toer nooi is bedoeld voor teams van verenigingen, vriendengroe pen, straten, families en bedrij ven. Ieder team moet minstens uit zes personen bestaan, waar van minimaal twee dames. Maximaal twee spelers/ speel sters mogen niveau tweede klasse of hoger spelen. Uiterlijke inschrijfdatum is dinsdag 15 de cember. De kosten bedragen 15 euro per team. Opgave: Marieke Thiele, telefoon 0548-657793 of mariekethiele@concepts.nl HOLTEN - Het publiek kreeg af gelopen zondag op Meermans kamp een heerlijke wedstrijd als diner voorgeschoteld. He laas kreeg thuisploeg W Hol ten een nare nasmaak mee als toetje toen de ploeg alsnog vlak voor tijd moest buigen voor Dieze West, de nieuwe koplo per in 4H. Holten had tot dan toe de beste kansen en het was dan ook zuur dat een onterech te strafschop het verlies inleid de. De eerste helft bood nog niet zo heel veel actie voor het publiek, beide ploegen ston den vooral goed in verdedi gend opzicht en gaven weinig weg. Na rust begon de wed strijd pas echt en speelde Hol ten bij vlagen haar beste voet bal. De uitblinkende Tom Hof man leidde meerdere aanval len in die tot de 1-0 hadden kunnen en moeten leiden. Hol ten werd bij alle pogingen om te scoren het meest tegenge werkt door de gemene vlagge- nist van Dieze West. Deze man werd het eerste uur nog serieus genomen door de arbiter, maar daarna zag ook de leidsman in dat zijn assistent meer zijn ei gen ploeg tot hulp was dan de fluitist zelf. Daarvoor had hij echter nog wel onterecht een doelpunt van Jaap Huisman af gekeurd toen die de bal goed aannam op de borst en nota bene nog iemand voorbij moest lopen voor hij op het doel kon schieten. Een kwartier voor tijd moest de speler/ trai ner van Dieze twee moe gestre den krachten naar de kant ha len en kwamen twee portiers Spie en Span het strijdtoneel op. Een van de twee had al bin nen een minuut een gele prent te pakken en nog geen vijf mi nuten later plantte hij zijn elle boog op de dikke bovenlip van Hulleman. De scheidsrechter had direct rood moeten trek ken, maar ook de gele kaart zorgde ervoor dat portier Spie al snel weer door de scheids rechter werd buitengezet. De heengezonden Zwollenaar nam alle tijd om de kleedkamer op te zoeken en hierdoor werd een comer van Dieze tot drie keer toe overgenomen. Juist die derde comer bleek een goe de en zorgde voor gevaar in de vijfmeter van Bekkernens. Toen Edwin Knapen de bal wegschoot leek deze voor ie dereen, dus ook voor de scheidsrechter, op de hand van Stoevenbelt te komen en dus een strafschop. Stoevenbelt zei later dat de bal in zijn buik was gekomen en niet tegen zijn hand, maar toen lag de penalty al in het netje. Holten zette toen nog een keer aan en leek de gelijkmaker te maken na een inzet van Huis man, keeper en paal stonden echter in de weg dit keer. In de slotminuut maakten de gasten ook nog de 2-0, na een fraaie actie van de Zwolse aanvoer der. Een slecht feestje en kleine lettertjes Tijdens de begrotingsvergadering van de gemeente Rijssen-Holten is er beslo ten een aantal maatregelen te nemen om zo 150.000 euro te kunnen besparen ten goede van de gemeentekas. Onder andere zwemkaartjes, sporttarieven en de OZB gaan omhoog en er wordt bezuinigd op schoolbegeleiding en de re presentatie van onze gemeente. Zo viel er afgelopen week te lezen in de lokale pers. Deze bezuinigingen bevreemden me nogal omdat in diezelfde lokale pers maar weer eens aandacht werd geschonken aan het plan 'Heerlijk Holten', waarbij een van de speerpunten ook nog eens Sport Bewegen is. Nobel stre ven en helemaal terecht En dus. Dus gaan de sporttarieven omhoog en wor den zwemkaarten duurder. Ineens komt de uitspraak van professioneel me galomaan en beroepskwal Louis van Gaal bij me op. "Ben ik nou zo slim of zijn jullie nou zo dom?" Heerlijk Holten moet er daarnaast voor zorgen dat Holten weer helemaal terug op de kaart komt als toeristische trekpleister van Overijs sel. Aandacht onder de toeristen begint met representatie. Gaan ze ook op be zuinigen. Dan heb ik het nog niet eens over de investeringen die zijn gedaan in een Wereldtijdpad waar veel mensen niet achter staan, een veel te duur en le lijk nieuw gemeentehuis en grondaankoop voor een sportpark dat er mis schien helemaal niet komt. Tonnen vol weggegooid geld. Het lijkt soms wel alsof de gemeente een feestje geeft en dat dan ook aankon digt met een hoop bombarie. Maar vlak voor tijd krijg je te horen dat er geen alcohol wordt geschonken, geen vrouwen komen en dat er diezelfde avond ook nog eens voetbal op tv is. Oftewel, er komt geen hond op af en alle inves teringen in hapjes zijn voor Piet Snot gedaan. Een feestje geven is leuk, maar je moet wel zorgen dat het volle bak is en dat er niets onnodig wordt weggegooid. Niets leuker dan lezerspost en zowaar, deze week mocht ik mijn tweede be richt ontvangen in mijn mailbox naar aanleiding van een van mijn pennen vruchten in deze krant. Hiervoor uitzonderlijke dank. Een fietsenmaker hoort het tenslotte ook graag als hij de bandjes weer goed geplakt heeft. Dit heb ik vernomen uit zeer betrouwbare bron. In de lezerspost werd ik gewezen op de volgende passage in de krant onder de 'Gemeentelijke informatie': "Wet ruimtelijke ordening. Het college van B&W heeft besloten in te trekken: -beleid op grond van artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1, lid 1, sub h Besluit ruimtelijke ordening, voorzo ver het betrekking heeft op "ontheffingsmogelijkheden ex.artikel 4.1.1., eerste lid sub h Besluit Ruimtelijke ordening." De alerte lezer vertelde mij geen idee te hebben wat hier bedoeld werd en hij verwachtte dat dit voor meer lezers totale abracadabra zou zijn. Volgens mij betekent het hetzelfde als: ")_(&a*(&$L+)_a)(+_&_a*(HKJBKUa*0_*_**&*({OK:OM:OÜ&0_a&J}+)I(*(aa #@$#$#@%*0J&T$@*&)_+_+_*(A)*(+)J)#0_(@@_+_." Ik zou ernet naast kun nen zitten. Er worden niet alleen onbegrijpelijke maatregelen genomen op het gemeen tehuis, maar ze weten het ook nog eens in onbegrijpelijke taal in de krant te plaatsen. Holten als het nieuwe Babylonië. Of zou dit het eerste gevolg zijn van de bezuinigingen op de representatie? Lekker onduidelijk overkomen naar de burger. Ik werd via via gewezen op het steeds kleiner worden van het letterty pe van deze rubriek. Hierdoor zouden mensen wel eens bezwaard kunnen ra ken om het te lezen, zo werd er beweerd. Onzin, was mijn eerste gedachte. Maar toen bedacht ik me dat er nu honderdduizenden gedupeerden thuis met de wolven in het bos mee zitten te huilen omdat ze de kleine lettertjes van ome Dirk zijn wurgpolissen niet hadden gelezen. Dus speciaal voor die mensen Voortaan een wat kortere column, dus hopelijk de letters wat groter. Maar dan ook lezen hè. Laurens Jan Stam, schtammie@hotmaiLcom HOLTEN - In de slotminuut van de thuiswedstrijd van W Holten tegen Dieze West, wisten de gasten de 2-0 te maken. Holten zag door dit resultaat Haarle over zich heen gaan en zal dus volgende week koste wat het kost het inhaalduel in en tegen Haarle winnend af moeten sluiten. foto: johan bounk HOLTEN - In woonzorgcen trum Diessenplas werd maan dagavond 23 november een grote ontruimingsoefening ge houden. Het brandweerkorps Rijssen- Holten, ontruimde samen met BHV-ers en verzorgenden van de Diessenplas een deel van het pand. De brandweer zette daar bij drie brandweerwagens en een hoogwerker de oefening in. Doel van de oefening was het trainen van de ontruiming van een deel van het pand tijdens een calamiteit. Daarnaast werd er specifiek gekeken naar het functioneren van de BHV-orga- nisatie van Diessenplas. Bewoners werden gevraagd om actief mee te werken aan de ontruiming en reageerden hier- LOO-BATHMEN - Het Bath- mense tractorpullingteam ZA PO, dat zaterdag 14 november door collegateams en organisa toren is uitgeroepen tot Puller of the Year, houdt zaterdag 28 no vember van 14.00 tot 17.00 uur open huis in de werkplaats aan de Zandvoortdijk 3 in Loo-Bath- Op deze middag is de alcohol- gestookte New Holland-trekker ZAPO van dichtbij te bekijken en geven de teamleden tekst en uitleg. Daarnaast zijn de gewonnen bekers te aanschouwen alsook diverse onderdelen die in de trekker verwerkt en terug te vin den zijn. Op videobeelden is te zien hoe spectaculair deze sport is. De betrouwbare ZAPO heeft in 2009 naast een tweede plaats in het Nederlands Kampioen schap tevens zilver gehaald op het Europees Kampioenschap in Bakel (NL). De 4.000 pk sterke ZAPO komt uit in de zogenaamde Super Stock klasse. Voor de jeugd is een springkus: sen aanwezig. z/iru iiuuut upcn nuia m uiu-uauuiicii! op enthousiast. Een afgevaar digde van de cliëntenraad van Diessenplas woonde de ontrui ming bij. Het houden van de oefening is een speerpunt in het BHV-be- leid en sluit aan op eerdere klei nere oefeningen dit jaar waar zowel verzorgenden als brand weerlieden aan hebben meege werkt. HOLTEN - Alle wedstrijden van Blauw Wit'66 zijn afgelopen weekend afgelast. De voetbal vereniging besloot dit in overleg met de KNVB vanwege het plot seling overlijden van de voorzit ter van het jeugdbestuur, Henk Aanstoot. HOLTEN - Gemeentebelang houdt woensdag 25 november haar ledenvergadering in Ge lagkamer De Keizer, Holter- straatweg 186. De vergadering is vanaf21.00 uur openbaar. HOLTEN - Een avond over de spiritualiteit van Benedictinus. Deze wordt dinsdag 24 novem ber om 20.00 uur in De Kande laar aan de Stationsstraat ge houden. De inleiding wordt ver zorgd door dominee Arjen van der Spek. Spiritualiteit is dé vorm van ge loven van deze tijd. Het kent ve le gedaanten. Zoveel dat som migen door de bomen het bos niet meer zien (en dan maar met bomen gaan praten). Het christelijk geloof kent haar ei gen spiritualiteit, dat door de eeuwen heen is beleefd in kloosters, kerken en vooral ook in de harten van gelovigen. Arjen van der Spek zal een inlei ding verzorgen over de spiritu aliteit van Benedictus, stichter van de benedictijner kloosters. Veel christenen - ook protestan ten - hebben de zegen ontdekt van deze vorm van spiritualiteit. De avond wordt afgesloten met een korte meditatieve oefening. De toegang bedraagt 3 euro, in clusief koffie/thee.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21