Speerpunten Heerlijk Holten Heerlijk Holten Bouw Kulturhus officieel van start Mand van Miny zeer goed ontvangen door Haarschool Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 9 Speelgoedbeurs Snuffelen tussen knuffels en spelletjes Sinterklaas op bezoek? Cursus fotografie HOLTEN - Het plan bestaat uit drie speerpunten waar aan gewerkt moet worden: Sport Bewegen, Kunst Cultuur en Eco-fun. Bij dit laatste gaat het om plezier beleven in de natuur. Met als insteek: schone energie. Zoals een outdoor speelpa- radijs, het verhuren van groene modelwoningen en een speciale parkeerplek in het centrum voor hybride auto's. 'Er zou bijvoorbeeld het hele jaar door een speciale triatlonroute moeten komen' Haalbaarheid minikulturhus Dinsdag 17 november 2009 VERVOLG VAN VOORPAGINA Bij Sport Bewegen wordt ge dacht aan het verbreden van de triatlon. "Er zou bijvoorbeeld het hele jaar door een speciale triatlonroute moeten komen, die men kan lopen", zegt De Heer. "En je kunt denken aan de verkoop van T-shirts met T love Triathlon Holten' erop." Holten kent verder veel wan delpaden, zoals het Pieterpad, die door veel wandelaars wor den gebruikt. Hier zou meer mee moeten gebeuren. Bij voorbeeld door ze door het centrum te laten lopen, zodat wandelaars even een terrasje kunnen pakken om uit te rus ten. Verder denkt hij aan wellnes- sarrangementen, sportieve verblijfsarrangementen en een testtuin voor outdoorsportma- teriaal. Bij Kunst Cultuur denkt hij aan galeries, cursussen en ten toonstellingen. Maar ook aan een Nagelhoutmanifestatie, een kunstweek en een Loggers- route. "De Enk is een soort po dium richting Holten, maar ook een etalage richting Hol- terberg", geeft hij aan. "Je zou er daarom met elkaar een kunstwerk van kunnen maken waar iedereen aan mee kan helpen. Bijvoorbeeld door het inplanten van gewassen in de vorm van een kunstwerk. Va kantiegangers komen dan later misschien terug om een kijkje te nemen hoe het uiteindelijk is geworden." Ook denkt hij aan een samen werking tussen verenigingen om te komen tot een complete evenementenkalender voor Holten. Gaten tijdens vakantie perioden zouden dan geza menlijk ingevuld kunnen wor den. Zodat er altijd wat is te doen en toeristen het vertier niet buiten Holten hoeven te zoeken. Het zijn op dit mo ment alleen nog maar ideeën die moeten worden uitgewerkt. De gemeente kan het plan ech ter niet alleen tot een succes maken. "Het moet niet een plan van 'hun' zijn, maar een plan van iedereen", benadrukt De Heer dan ook. "Iedereen moet de schouders eronder zetten. Gezamenlijk met alle verenigingen bij elkaar. Want we hebben elkaar nodig." Een uitvalsbasis voor een heer lijke vakantie in eigen land. Dat moet het plan Heerlijk Holten in 2025 gaan bieden. Aangenaam en autoluw centrum Verschillende horeca en winkels •Kern moet leuk zijn om naar toe te gaan voor langer dan een paar uurtjes Niet alleen attracties op de Holter- berg maar ook in Holten zelf Een schitterende natuurlijke om geving Actief outdoors, ontspannen countrylife •Exposities, galeries, schildersles- sen Bewegen en beleven HOLTEN - De officiële starthan deling van de metamorfose van gemeentehuis naar Kulturhus Holten vond afgelopen maan dag 16 november plaats. Voor deze verbouwing zijn ne gen bouwkundig aannemers en vier technisch installateurs uit genodigd om een offerte in te dienen. Van de negen bouw kundig aannemers hadden zich er twee teruggetrokken en van de technisch installateurs één. Op vrijdag 11 september 2009 vond de aanbesteding plaats en de aanbesteding is gegund aan Ter Steege Bouw in Rijssen en De Groot installatiegroep uit Hengelo. Volgens de huidige planning wordt het Kulturhus aan de Smidsbelt in mei/ juni 2010 op geleverd. Dan krijgen de deel nemers de gelegenheid om te verhuizen naar de nieuwe plek. Het Kulturhus wordt in augus tus 2010 in gebruik genomen. De officiële opening staat ge pland voor oktober 2010 (onder voorbehoud). HOLTEN - Tijdens de inbreng voor de speelgoedbeurs, afgelopen vrijdag, was het een drukte van belang. Van 16.00 tot 19.00 uur liep het continue druk door. Menige inbrenger had veel mooi, goed uitziend speelgoed bij zich. In totaal werd er door 48 mensen speel goed ingebracht met als aantal 996 artikelen, waarbij ook veel materiaal was gebundeld zoals boeken, knuffels, dvd's en pc-spelle- tjes. Zaterdag stonden er tegen 9.45 uur al vele kopers voor de deur van de peuterspeelzaal te wachten tot de deuren om 10.00 uur open gingen. Meteen was er een grote 'stormloop' op de uitgestalde spullen. Van 10.00 tot 11.15 uur stond er een rij wachtenden bij de kassa om hun bemachtigde speelgoed af te kunnen rekenen. Van de 996 ingebrachte spullen zijn er 449 verkocht. De opbrengst voor de peuterspeelzaal bedraagt ongeveer 440 euro; een mooi resultaat. foto: iohan bolink HOLTEN - De enige echte Haar school Sinterklaas doet met zijn pietermannen ook huisbezoe ken. Wie een onvergetelijke avond voor zichzelf en de kinderen wil hebben, kan hem bellen. Hij komt dan op 5 of eventueel 4 december graag bij de mensen thuis. Telefoon 06-17846235. HOLTEN - Wie meer wil dan al leen maar fotograferen met de automatische stand, kan in de cember terecht bij Foto Ten Velde. Dan wordt hier een cur sus digitale reflexfotografie ge houden. Voor verdere informatie kan men terecht bij Foto ten Velde aan de Dorpsstraat 19, telefoon: 0548 361850. Of per e-mail: fo- tografie@fototenvelde.nl. HOLTEN - De kans is groot dat het programma de Mand van Miny wordt doorgezet op ande re basisscholen. Het project van de Oudheidka mer Hoolt'n is in ieder geval bij de Haarschool goed aangesla gen. Afgelopen woensdag brachten de groepen 1 en 2 van de Haarschool een bezoek aan de Oudheidkamer. Daar zagen ze onder meer een expositie over het vroegere boerenleven en hoe vroeger de was werd ge daan. Voorafgaand aan de ex cursie werd op school al de no dige aandacht besteed aan het project. De Mand van Miny was op de Haarschool bezorgd en de inhoud ervan - verschillende oude spullen - werd in de klas besproken. "We zijn twee we ken met de voorbereiding bezig geweest", vertelt Gerri Bolte, de juf van lb en 2b. "De kinderen hebben zelf ook allerlei oude voorwerpen meegenomen naar school: een oude telefoon, een olielamp, oude boren, schoen leesten, een kolenkit. De kinde ren waren er erg bij betrokken. Ook hebben we in de klas ge wassen zoals dat vroeger ging, met een teil en borstel. We heb ben luiers gewassen die vies wa ren gemaakt met ontbijtkoek", aldus juf Gerri. Volgens haar zijn de kinderen veel te weten gekomen over vroeger.'Wij wa ren een pilot-klas om uit te pro beren of het aanslaat op kinde ren van deze leeftijd." DIJKERHOEK - Het haalbaar heidsonderzoek naar het mini kulturhus in Dijkerhoek moet opnieuw worden uitgevoerd. Dit kost de gemeente 7.870 euro extra. Denion Informatie- en Organi satieadvies uit Lathmen kreeg in maart de opdracht om een onderzoek te doen naar de me tamorfose van Bethanië tot mi nikulturhus. Denion ging om tafel met de drie partners die in de werkgroep minikulturhus zitten: hervormde vereniging Bethanië, schietvereniging De Zaagmolen en Stichting ROOS (basisschool Dijkerhoek). Hier uit bleek echter dat Bethanië en De Zaagmolen zich toch niet helemaal konden vinden in de programmering van het kultur hus. Denion ging daarom naar de gemeente temg met als advies dat het kulturhus in Dijkerhoek toch niet haalbaar blijkt te zijn. Van deze uitslag schrokken de drie partners toch wel, waar door Bethanië en de schietver eniging zich bedacht hebben en toch voor het minikulturhus willen gaan. Nu zal het onderzoek worden hervat en de gemeenschap Dij kerhoek er nadrukkelijker bij betrokken. Ook wordt de na druk gelegd op het vinden van extra partners voor de verster king van de programmering voor het kulturhus. Mocht het kulturhus uiteinde lijk toch niet haalbaar zijn, dan wordt gekeken naar een brede school inclusief kinderopvang en peuterspeelzaal met een 'plus' lokaal voor extra pro grammering. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H, Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Heade Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl Leerlingen van de Haarschool brachten afgelopen woensdag een bezoek aan Oudheidkamer Hoolt'n.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9