Superenthousiast over duurzaam vervoer Holtens Nieuwsblad 15 Schoolhandbaltoernooi "r S An»13 Baltes doet mooie ervaringen op bij onderwijsproject in Kenia Dag voor boerinnen Herfst Paddenstoelen en gekleurde bladeren HOLTEN - Komend voorjaar kan mogelijk al gebruik worden gemaakt van duurzaam vervoer op en rond de Holter berg. Sportagenda Dinsdag 17 november 2009 E& 'Trots op wat ze hebben' HOLTEN - Na twee teleurstel- lende nederlagen pakte hand- winstpunt of verliespunt was? Holten speelde opnieuw een goede eerste helft. Nadat de eer ste 10 minuten gelijk opgingen (2-2) nam Holten het initiatief en met goed handbal werd Wij- he op een 9-3 achterstand gezet. Verdedigend sloot het goed met Michelle den Bouwmeester als sluitpost. Slechts met veel fysie ke inzet kwam Wijhe tot scoren. Daar lag misschien het manco bij Holten, dat het van de com binaties en afstandschoten moest hebben. Holten behield het overwicht, maar moest wel toestaan dat Wijhe bij rust tot 13-11 kon terugkomen. Na rust ging het goed met Hol ten. Er werd goed gecombi neerd en ook verdedigend bleef het team alert. Holten zag ech ter geen kans de voorsprong verder uit te bouwen dan 3 doelpunten. Waar het de laatste wedstrijden mis ging bleef Hol ten nu wel goed spelen, maar zag het enkele goede kansen uiteenspatten op paal en lat. Wijhe scoorde wel; bleef bij en kwam met nog 3 minuten te spelen op 23-23 gelijk. Via een fraaie treffer van Anita Biele man kwam Holten met 24-23 voor. Holten wist de tijd echter niet vol te spelen. Balverlies en een snelle break bezorgde Wij he in de slotminuut de 24-24. Misschien een verliespunt, maar voor Holten een teken dat men óp de goede weg is en op betere tijden mag gaan hopen. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen de nummer 5, Nijhof Broekland. Geen gemakkelijke tegenstander, maar gezien de uitslagen liggen zeker kansen. DIJKERHOEK - De commissie agrarisch van NBvP Vrouwen van Nu Overijssel houdt don derdag 19 november om 10.00 uur in Het Bonte Paard haar jaarlijkse Boerinnendag met de titel 'Anders ondernemen'. ESPELO - "De mensen hebben er niet veel, maar ze zijn heel trots op wat ze hebben." Het zijn de woorden van Anita Bal tes (22) uit Espelo. De vierde jaars studente Pabo in Deventer verbleef onlangs twee weken in Kenia waar ze meedeed aan een onderwijsproject van de Stich ting Edukans. De Espelose maakte deel uit van een groep van 41 personen. De reis moest ze zelf betalen en daarnaast moest ze minimaal 1000 euro aan sponsorgeld binnenhalen voor verschillende onderwijs projecten in Kenia. Dankzij een gift van de Hervormde Kerk Holten en de verkoop van zelf gemaakte sieraden lukte dat aardig. De teller staat bij Anita inmiddels op 2218 euro. Dat het geld goed besteed kan worden in Kenia heeft Anita met eigen ogen kunnen zien. Eén van de hoogtepunten van de trip was het lesgeven op een school. De klas waar Anita voor stond telde liefst zeventig leerlingen. "De klas was groot en we zaten in een heel klein lokaaltje. Maar verder waren er veel overeen komsten met het lesgeven hier. Ik heb een les breuken gegeven. In het Engels. De jongste kinde ren spreken Swahili, maar vanaf groep drie krijgen ze Engels", vertelt Anita die eerst in Nairobi neerstreek. "We hebben in de stad rondgekeken en onder meer een kerk bezocht. De bele ving was heel anders dan hier. Vervolgens zijn we naar Machakos gegaan waar we een houtsnijwerkplaats hebben be zocht en een weeshuis. Het weeshuis maakte indruk, want het was heel basic: weinig mid delen, ook qua speelgoed. Ge lukkig hadden we veel spullen bij ons: boekjes, knuffeltjes, bel lenblazen en Edukans had ook extra eten geregeld", aldus Ani ta die tijdens haar verblijf ge troffen werd door een voedsel vergiftiging. "Ik ben twee dagen ziek geweest. Dat was jammer, maar er waren er wel meer ziek." Dat de meegebrachte en uitgedeelde schoenendozen - HOLTEN - Het wordt sneller donker. Regen en wind zijn de baas. Het is herfst en dat is duidelijk te zien op de Holterberg. Gekleurde bladeren aan de bomen en paddenstoelen op de grond. Zoals op deze boomstam. FOTO: JOHAN BOUNK De proef die medio oktober tij dens het vijfjarig jubileum van Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug werd gehouden is in ieder geval succesvol verlopen. Dat stelt Cor Schagen van het Ondernemersplatform Sal landse Heuvelrug. "Het zijn heel succesvolle dagen ge weest. De mensen waren alle maal super enthousiast", aldus Schagen. Bij de speciale actie konden bezoekers van het Hol- terbergplein bij Woody's en Natuurdiorama Holterberg verschillende soorten duur zaam vervoer uittesten. Daar bij ging het niet alleen om een elektrocar, maar ook om een fiets met hulpmotor, een bak fiets met hulpmotor en nog wat andere modellen. De gebrui kers hebben hun ervaringen met het duurzame middel in middels doorgegeven aan DTV Consultants in Breda. Het bu reau is momenteel bezig met de uitwerking van de gegevens. Naar verwachting kunnen de resultaten over enkele weken gepresenteerd worden. Bij het onderzoek wordt ook gekeken naar welk vervoermiddel het beste bij de berg zou passen en misschien zou kunnen worden aangeboden om zo in plaats van met de auto met dat ver voermiddel naar de berg te ko men. "Het is een leuk project", laat Schagen weten. "We pra ten al heel lang over duurzaam vervoer, maar al het alternatie ve gedoe blijft in de meeste ge vallen beperkt tot de studeer kamer. Het leuke van dit pro ject is dat we het ook echt heb ben uitgeprobeerd. En dat dat inspirerend werkt is een ding wat zeker is. As je iets gezien hebt of ergens hebt ingezeten, dan zegt dat de mensen meer dan als je het niet zelf hebt er varen", aldus Schagen die uit ziet naar de resultaten van het onderzoek. "Ik verwacht wel dat er wat uit komt. Zo'n pro ject als dit werkt gewoon en thousiasmerend. Als de resul taten bekend zijn gaan we aan de slag. Al zal er nog wel wat denkwerk aan te pas komen. Als het goed is kunnen we met ingang van het nieuwe seizoen nieuwe dingen aanbieden." Fietsenverhuur is een van de dingen waar Schagen aan denkt. DTV Consultants is een ambitieus en innovatief onder- zoeks- en adviesbureau dat zich al twintig jaar bezig houdt met onderzoek ontwikkelingen op het gebied van verkeer en mobiliteit. HOLTEN - Het handbaltoer- nooi van de basisscholen in Holten kende twee spannende maar sportieve woensdagmid dagen. Op 4 en 11 november werd er in sporthal 't Mossink gestreden door de jongens en meisjes van de hoogste groe pen. Het toernooi leverde mooie wedstrijden op, waarin ieder team fanatiek en gedreven speelde voor de winst. Bij de meiden was er overmacht van de Dijkerhoek. Met scores bo ven de 10 in de poule plaatsten zij zich gemakkelijk voor de fi nale. In de finale troffen zij de Haarschool, die in de poule ook had laten zien een aardig potje te kunnen handballen. Toch waren de meiden van de Dijker- hoek ook in de finale erg op dreef en werd er met goed sa menspel en schitterende scores gewonnen van de Haarschool, waardoor de Dijkerhoek de te rechte kampioen bij de meiden is geworden. Bij de jongens was de finale enorm spannend. De jongens van de Haarschool speelden te gen de jongens van de Regen boog en ze bleken erg aan el kaar gewaagd. Er werd aan bei de kanten goed samengespeeld wat leidde tot mooie aanvallen. Aan beide kanten stonden ech ter ook 2 goede keepers en zo kwamen beide teams lang niet aan scoren toe. De Regenboog wist na 12 minu ten toch tot scoren te komen en dit bleek genoeg voor de winst in de finale. De scores voor de FairPlay lagen dit jaar dicht bij elkaar. Ieder team speelde met respect voor de scheidsrechter en de tegen stander. De Holterenk kreeg de hoogste cijfers van de scheids rechters en won daarom de sportiviteitsprijs. Zowel de jongens van de Regen boog als de meiden van de Dij kerhoek mogen door hun winst in Holten meedoen aan de re giofinales in mei 2010 te Dalf- sen. Om hier goed voor de dag te komen, wonnen zij naast de wisselbeker ook trainingen van de handbalvereniging. gevuld met knuffels, shampoo en verschillende andere dingen - stralende kindergezichten op leverden zal Anita niet snel ver geten. "Met kleine dingen zijn ze al heel blij. De kinderen heb ben niet vaak iets wat van hun zelf is. We zijn ook nog op een school geweest met Masai-kin- deren. Daar hebben we oud- Hollandse spelletjes gedaan als zaklopen. De Masai-huisjes hebben we ook gezien. Ge vlochten hout, afgestreken met koeienmest." BLAUW WIT Zaterdag 21 november DKB 1 - Blauw Wit 1 14:30 Zelos 2 - Blauw Wit 2 12:30 Blauw Wit 3 - Hengelo 7 14:30 Blauw Wit 4 - DVO 2 14:30 Blauw Wit DAI - Achilles DA2 11:00 Zelos MA1 - Blauw Wit MA1 10:30 Blauw Wit A2 - JCLE A2 12:45 Blauw Wit B2 - Saasveldia BI 12:45 Ecxelsior B3 - Blauw Wit B2 12:45 Rood Zwart C2 - Blw Wit Cl D 12:45 Blauw Wit Dl - Heeten D2 10:30 Blauw Wit D2G - Zweef D5M 9:30 Holten El - Blauw Wit El 10:00 Heino E6 - Blauw Wit E2G 12:00 Blauw Wit E3G - DES E4 9:30 Blauw Wit E4 - Broekland E3 9:30 Marienheem F1G - Blauw Wit F1 9:30 Overwetering F3 - Blauw Wit F2 9:00 Blauw Wit F4 - Hellendoorn F9 9:30 w HOLTEN Zaterdag 21 november Markelo Al - Holten Al D 14:30 Omhoog A2G - Holten A2D 14:30 Holten BI - SWN BI 14:30 Holten MB1 - MW MBD 13:00 Broekland Cl - Holten Cl 13:00 Holten C2D - DOS C3D 13:00 Holten Dl - Hengelo Dl 11:00 Holten D2 - Rohda R D5 9:45 Rohda R D8 - Holten D3 10:00 Holten D4G - Haarle D2 11:00 Holten El - Blauw Wit El 10:00 Holten E2 - SDOL E2 10:00 DES E6 - Holten E3 11:00 Heeten E5G - Holten E4 9:00 Holten E5 - Heino E7 10:00 Overwetering E4 - Holten E6 9:00 Rohda R F3 - Holten F1 8:30 Holten F2 - Rohda R F7 9:00 Rohda R F10 - Holten F3G 10:30 Heino F6G - Holten F4G 11:00 Lemelerveld F4G - Holten F5G 10:00 Holten F6 - Nieuw Heeten F2 9:00 Holten F7 - ASC F7 11:00 Holten Dl - SWN Dl 19:00 Zondag 22 november Holten 1 - Dieze West 1 14:00 Holten 2 - Almelo 2 10:00 Holten VEI - Diepenveen VEI 9:00 Rohda R 13 - Holten 3 11:30 Hector 5 - Holten 5 10:00 Luctor et Emergo 4 - Holten 6 9:00 Beekbergen 7 - Holten 7 11:15 GFC DA2 - Holten DAI 11:00 HV HOLTEN Zaterdag 21 november Voorwaarts DJ1 - HV Holten DJ1 9.15 CV O C2 - HV Holten C1 10.45 Wesepe DJ1 - HV Holten DJ2 13.45 HV Holten Al - Raalte A2 19.00 Overwetering 1 - HV Holten 1 19.00 Zondag 22 november HCD'97 D2 - HV Holten D2 11.00 Heeten 4 - HV Holten D3 15.25 Dinsdag 24 november Haarle R1 - HV Holten R1 20.30 BERGRUITERTJES - Femke Pekkeriet werd met Pippi vierde in het B springen Cat. B zondag 8 november in Marienheem met 42,5 punten voor de stijl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15