Tienersoos So What? wint 2de prijs Projectenfonds Boerinnendag NBvP Overijssel Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad nuueii Christine Jetten over keramiek Remtest Behendigheidswedstrijd trekkers Cursus fotografie Bijeenkomst ANBO Holten Vanavond vrije inloopavond over lannen rond Heerlijk Holten in gebouw Irene Plek Keunefeesten onzeker Dinsdag 10 november 2009 Holten nog aantrekkelijker HOLTEN - Met behulp van de toekomstvisie 'Heerlijk Holten' wil de gemeente van Holten een nog aantrekkelijker toeristische plaats maken. De ambities worden niet weg gemoffeld: in 2025 moet Holten behoren tot de top drie van fa voriete bestemmingen voor een dagje uit in de provincie Over ijssel. Om de ambities waar te kunnen maken, wordt de hulp van de Holtenaren zelf ingeroe pen. Deze week is er dan ook een heuse inloopavond om de plannen te presenteren. Ge bouw Irene is vanavond (dins dag) de locatie waar onder meer het Enschedese bureau Axis een presentatie geeft. Holten moet de komende jaren een stuk aantrekkelijker worden voor bezoekers en bewoners. Dat is de belangrijkste bood schap in de toekomstvisie 'Heerlijk Holten' die door het college van B en W is vastge steld. Holten wil zichzelf de ko mende jaren nadrukkelijker op de toeristische kaart zetten en heeft daarvoor drie profielen in gezet: Sport Beweging, Kunst Cultuur en Eco-fun. "De eer ste twee profielen zijn voor ons het belangrijkst", zegt Jan van Eek van de gemeente. "Met de thema's Sport Beweging en Kunst &Cultuur gaan we het eerst aan de slag. Het profiel Eco-fun is van latere zorg. Je kunt nu eenmaal niet alles tege lijk doen. Eerst gaan we Sport Beweging en Kunst Cultuur verder uitwerken." De drie pro fielen borduren voort op kwali teiten die al in Holten aanwezig zijn. Een levendige sportcultuur met als speerpunt de Triathlon, de groene omgeving van de Holterberg en een gevarieerd cultureel aanbod zijn er voor beelden van. Volgens Van Eek moet Heerlijk Holten gezien worden als een soort van grote paraplu waaronder ook de ho- recavisie hangt en de verbin ding van het centrum van Hol ten met de Holterberg. "Het gaat ook om de Kol, het plein bij het Kulturhus en de stations omgeving. Dat zijn cruciale pro jecten. Maar niet alleen het fy- HOLTEN - Er werd afgelopen zaterdag een behendigheidswedstrijd gehouden voor trekkers. Zo was er onder meer de remtest waarbij het de bedoeling was om in zo'n snel mogelijke tijd zo dicht mogelijk te stoppen bij een pion. foto: johan bounk HOLTEN - Wie meer wil dan al leen maar fotograferen met de automatische stand, kan in de cember terecht bij Foto Ten Velde. Dan wordt hier een cur sus digitale reflexfotografie ge houden. Voor verdere informatie kan men terecht bij Foto ten Velde aan de Dorpsstraat 19, telefoon: 0548 361850. Of per e-mail: fo- tografie@fototenvelde.nl. HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 12 november om 14.30 uur een ledenbijeenkomst in dotpshuis De Boschkamp. Gastspreekster is Saskia van de Brink. Zij vertelt over haar werkzaam heden in de Wereldwinkel en ze zal producten laten zien die daar worden verkocht. De Wereldwinkel verkoopt pro- HOLTEN - Tijdens de ledenver gadering van de Rabobank op maandag 2 november heeft de verkiezing voor de Rabo Project Prijs Extra plaatsgevonden. Tie nersoos 'So What?' won de tweede prijs van 3000 euro. Het geld zal worden besteed aan de inrichting van een nieuwe soos- ruimte. So What? is onderdeel van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten. De stich ting zal medio 2010 bijna in zijn geheel gaan verhuizen naar het Kulturhus, wat ook voor de tie nersoos een verhuizing bete kent. De tienersoos krijgt in het Kulturhus een plekje in het sou terrain. Een mooie ruimte waar ook een aantal andere activitei ten van de stichting zullen gaan plaatsvinden. En een geweldige nieuwe plek voor de tienersoos, met vele mogelijkheden. Maar nog geen plek waar tieners zich thuis zullen voelen. Er is geen So What? wist de tweede prijs binnen te slepen van de Rabo Pro ject Prijs Extra. zijn draaitafel, de muren zijn kaal en er is geen meubilair. Met de tienersoos wil de stich ting bereiken dat de Holtense jeugd van 11 tot en met 13 jaar een plek heeft voor een zinvolle De tieners hebben, buiten 'thuis' om, niet veel mogelijkhe den op de vrijdagavond als het gaat om afspreken met vrien den. Om dit te bereiken, is het van belang een mooie locatie dBaahiUwaaiiBfaiiUH sieke aspect telt, ook de onder nemers moeten mee gaan doen rond de thema's. Daarbij kun je denken aan het maken van ar rangementen rond de Nagel houtcollectie of arrangementen rond de Triathlon." Van Eek verwacht een flinke belangstel ling voor de inloopavond waar de gemeente ruimte biedt aan initiatieven van ondernemers en inwoners. De eerste resulta ten worden meegenomen naar de raadscommissie die 26 no vember bijeen komt. De visie wordt als leidraad gehanteerd bij mogelijke veranderingen rondom het centrum. HOLTEN - De internationaal vermaarde keramiste Christine Jetten geeft woensdag 11 no vember om 20.00 uur in de Boschkamp een lezing over: 'passie voor penseel en plateel'. Christine Jetten werkte samen met Henk Mauser - zoon van de voormalige directeur van de Porceleyne Fles in Delft - aan het tot stand komen van een boek over de geschiedenis van deze aardewerkfabriek. Naast haar bijdrage aan het boek, zal Christine Jetten ook ingaan op haar eigen werk als keramiste. DIJKERHOEK - De commissie agrarisch van NBvP Vrouwen van Nu Overijssel houdt don derdag 19 november om 10.00 uur in Het Bonte Paard haar jaarlijkse Boerinnendag met de titel 'Anders ondernemen'. De agrarische sector is in de Ne derlandse economie van groot belang. Indirect is zij de grondslag voor veel werkgelegenheid, zonder dat men hier bewust bij stil staan. Vereecken uit Dronten vertelt over de ontwikkeling van een fruitkwekerij. Van den Belt ver telt over het riet telen. Varvik- Assink vertelt over het bedrijf 'Boermarke', zuivelproducent van eerlijke en ambachtelijke desserts. De Barkelvrouwleu sluiten de dag af door de aan wezigen te vermaken met gezel lige sketches en liedjes. De kosten zijn 17,50 euro, inclu sief koffie/ thee en lunch. Be langstellenden kunnen zich op geven bij Marian ten Have tele foon 0570-531307. HOLTEN - Een nieuwe plek voor de Keunefeesten is nog onzeker. Doordat het Net werkplan Sport Holten op losse schroeven staat, zorgt dit ook voor een risico voor de Keunefeesten. Dit jaarlijkse evenement wordt nu nog op Kalfster- mansweide gehouden. Maar omdat de gemeente daar wil gaan bouwen, is er geen plek meer voor een tent. Er was een oplossing gevon den op het nieuw te realise ren sportcomplex 't Vlet- goor. Maar doordat het Net werkplan Sport onzeker is geworden, zou hier mis schien toch een andere op lossing voor moeten wor den gezocht. Om het sportplan te kunnen financieren, moeten er op Meermanskamp 32 dure ka vels worden verkocht. De economische crisis zou hier roet in het eten kunnen gooien, waardoor de op brengst behoorlijk lager zou gaan uitvallen. Daarnaast is het nog niet bekend hoeveel woningen er straks ge bouwd mogen worden van de Provincie. De gemeente gaat nu onderzoeken welke mogelijkheden er nog open zijn om het project toch door te laten gaan. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweriting met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W H Beyers, secretaris, Koüngserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7