Holtens Nieuwsblad 3 Nog plek vrij bij lessen Beeld in Balans Yoga Elfde-van-de-Elfdebal CV De Fienpreuvers Opbrengst HMV Geslaagd najaarsconcert Prinsraden naar Holterenk God on tour: stel vragen via de sms Agenda Column Inloopavond Mozaïek Jubileum voor Meesterberends Dinsdag 10 november 2009 HOLTEN - CV de Fienpreuvers houdt de actie Prinsraden. Voor vijftig cent per voorspelde naam kan men gokken wie de nieuwe Prins Carnaval zal worden. For mulieren zijn verkrijgbaar bij Café Toontje, Café Jansen en BlokkerVandeMaat.Ookopde Elfde-van-de-elfde-avond in Het Bonte Paard zijn er nog for mulieren beschikbaar. De op brengst wordt dit jaar geschon ken aan de stichting 'Vrienden van de Holterenk'. Met de gelden kunnen activitei ten worden geregeld die nor maal gesproken niet binnen het schoolbudget vallen. De Fienp reuvers staan garant voor een opbrengst van 555 euro. HOLTEN - In de Kandelaar wordt zondag 15 november om 19.00 uur een jeugddienst ge houden. Thema: Hoe is God ei genlijk? Via nummers die de band Elsemiek Friends speelt, filmpjes en verhalen van voor ganger ds. Gijsen krijgt men te zien dat iedereen andere erva ringen heeft met God. Iedereen met een mobieltje kan per sms vragen stellen. Ds. Gijsen zal daarop reageren. Deze dienst is de eerste in een drieluik met de titel: God on tour. De zondagen 22 en 29 november zullen ds. Roozenboom, met Kim Aan stoot en ds. Van der Spek, met Tom Overkempe, dieper in gaan op dit thema. Expositie foto's Oudheidkamer Hoolt'n, Boschkamp, vrijdag 2 okto ber 2009 - donderdag 12 november HOLTEN - Het najaarsconcert van de Holtense Muziek Vereniging werd zaterdag 7 november gehouden in sporthal 't Mossink. De spits werd afgebeten door het jeugdorkest onder leiding van Bert Sleumer. Deze enthousiaste jonge groep aangevuld door enkele ervaren leden van het grote orkest, lieten horen al een behoorlijk toontje te kunnen meeblazen. Daarna was het de beurt aan de jeugddrumband onder leiding van Michiel Butterhof die met twee zelf geschreven nummers de jongens hun kunsten liet vertonen. De drumband van HMV heeft zaterdag 14 november een concours in Beilen dus dit concert was een perfecte aangelegenheid voor een generale repetitie. Met nog een week om de puntjes op de i te zetten bleek dit een zinvolle generale. Deborah Wesseling de leid ster van de mini-/ majorettes 's middags nog derde geworden bij het Nederlands kampioenschap twirlen, liet haar meiden onder begeleiding van de drumband enkele dansjes uitvoeren. Na de pauze liet het orkest van zich horen. Het thema van het concert was fantasy. Met soundtracks van Harry Potter, Zorro en AUadin werd het concert afgesloten en keerde de bezoekers tevreden huis waarts. FOTO: JOHAN BOUNK Stolpersteine HOLTEN - Na Bome krijgt ook Holten volgend jaar zogenaam de Stolpersteine. Op deze mes- De Kèune bint vöt Hoolt'n op zien kop. Van de wekke wörd'n der e belt duur Hoolter, hèèmao van de kok! De Kèune op 'n Beelt war'n op e laad'n en of e voert, rich ting Riess'n. Det kan netuur- lijk neet! Det had de gemeen te van te vuurt'n in de kraan- te mött'n zett'n. Woer bint ze blèèm'n? Wat gebuurt ter met? Woenneer kómt ze wier? Bint ze wa good trechte kömm'n? Hooft ze gen hon ger te liè? Disse vroag'n heul'n miej bèèzig, toen 'k vriejdag de mark op leupe. Röóndumm' het nieje ööle gemeentehuus is het één en al brekwark. Het gemeente huus wórdt umme tèuvert in ööns nieje kultuurhuus. Ankömm'nden zommer köw'derop 't terras zitt'n van het nieje Börgemèister En klaar Kultuurhuus. Ja Hool ter, zó mag het van miej goan heet'n. A 'k de politiek mót gelèum'n zól det neet könn'. Het wórdt tied det ze hier ne mouwe an anpast. Het klinkt toch móói, aj' könt zegg'n, daj' gezellig biej de bör gemèister op 't terras hebt e zett'n. Trouw'ns doar is nog een gebouw det ter, as 't good is, volg'nd joar steet. Het Candeez'n infocentrum. Ök op dit gebouw zól de naam van börgemèister En klaar neet misstoan. Ere wiet ere touw kump. Het is al eer der e neumt, um W.H. En klaar, börgemèister van Hoolt'n van 1945 tut 1979, te beneum'n. Noe ligt de kaans'n vuur 't griep'n. Met disse gedach'n kwam ik biej de visboer an. Het leug'nbaankske was leuig e leup'n. De hangööldern stunn' um 'n Hoolter wet- hoolder hen en woer gung 't oaver? Juust ja, oaver de Kèu ne op 'n Beelt. Gelukkig kan iedereene geroste weer. De Kèune bint in goeie haanne. Wethöölder ter Schure hef met de haand op 't harte be- loafd dette ze hèugst per soonlijk op hef e vöng'n. Hij hef ze 'stalt en zie kriegt alle daag'n schóón ströö en ge- nog te ett'n. Op 'n duur komt ze wier noar Hoolt'n en kriegt wier nen eereplaatse op 'n Smidsbeelt. Maakt oe neet te sappel, het kump good. Wiej könt óöns hèèl good vuustell'n det óónze Kèune het niks vindt um, met de carnaval vuur de duure, in Riess'n te mömi' weer. Öónze Kèune op 'n Beelt, veult zich gmuwlijk misdeelt. Wiej begriept die Kèune wal, dè's de küns van 't carnaval. En noe köj'oe begriep'n, det de Kèune op 'n Beelt, die küns met óóns deelt. Kèunedarpers, noe vuural, in de tied van carnaval, kóm is uut den zwijnenstal. Umdet ze neet vuur zichzelf könt sprekk'n, doowe det vuur ze. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop singkleurige stenen staan de na men geschreven van de joden die tijdens de Tweede Wereld oorlog in Holten hebben ge woond en zijn omgekomen. De steentjes worden door de be denker ervan, de Duitse kunste naar Gunter Demnig, eigen handig aangebracht bij de hui zen waar de joden hebben ge woond. Volgens Herman Gazan van de Canadastraat 48 gaat het om 33 steentje die over twee dagen, 31 maart en 1 april volgend jaar, worden geplaatst. "Op de twee de dag willen we het speciaal aankleden", zegt Jan Beumer van Oudheidkamer Hoolt'n. "Dan zijn nabestaanden, buren en schoolkinderen van de hoogste klassen aanwezig. Er HOLTEN - Marijt Jansen geeft Beeld in Balans Yoga in het Inte graal Therapeutisch Centrum van Rita Beldman aan de Kei zersstraat 25 7451 CS in Holten. De lessen worden vrijdags ge houden van 13.30 tot 15.00 uur en van 16.00 tot 17.30 uur. Er worden dit najaar in novem ber en december zes lessen ge geven. Hiervoor zijn nog enkele plekken vrij. Verder in februari, maart, april en mei (met uitzon dering van de schoolvakanties) en in het najaar van 2010 in sep tember, oktober, november en december. Het gaat om een soort yoga voor iedereen: voor mannen en vrouwen die licha melijk en geestelijk wel een op pepper kunnen gebruiken. Door de oefeningen worden deelnemers soepeler. Door de yogabewegingen die worden af gewisseld met meditatie en ein digen in diepe rust, gaat de wer king ervan verder dan alleen de spieren. De spijsvertering en weerstand verbeteren, hormo nen worden in balans gebracht, waarmee lichamelijk rust wordt gecreëerd in een veelal druk be staan. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Marijt Jansen, te lefoon 0548- 364638. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Hij moet glimlachen op de vraag of het publiek het met deze namen bij het juiste eind heeft. "Wacht maar af. Ik denk dat ve len verbaasd zullen zijn. Als ver- zo breed mogelijk binnen de Holtense gemeenschap te oriënteren. Dat levert vaak ver rassende en uiteenlopende prinsen op. Voor de keuze van een nieuwe prins zijn we altijd op zoek naar het kersje op de slagroom.", al- worden dan ook verhaaltjes rond de stenen verteld." In eerste instantie was het de bedoeling om de Stolpersteine rond 8 april, de dag waarop Hol ten is bevrijd, te laten leggen. Maar dit kwam de kunstenaar niet goed uit, omdat hij meer dere plaatsen aandoet om deze 'struikelsteentjes' te plaatsen. Nu worden de eerste dag bij drie woningen steentjes inge hakt en de dag ema bij de ande re zeven woningen. "Deze staan aan de Oranjestraat en de Bur gemeester van der Borchstraat", geeft Herman aan. "We willen daarnaast ook een neerleggen waar vroeger de synagoge heeft gestaan." Aan de Kerkstraat, ter hoogte van het toekomstige Kulturhus. "Het bestuur van de Oudheid kamer zag de steentje in Bome liggen en leek het een mooi idee om dat ook in Holten te doen", geeft Jan aan, hoe men erop is gekomen om deze Stolperstei ne in Holten te plaatsen. Er werd een commissie gevormd met Herman Gazan, Jolanda Ulfman, Reind Brouwer, Ep van Schooten, Jan van Langen en Jan Beumer, die ermee aan de slag ging. Bij de gemeente werd subsidie aangevraagd. Daar naast wordt er gewerkt aan een omkeerboekje met daarin ver halen over de joden en de be vrijding in Holten. Herman: "De verhalen uit het boekje van de Stichting Viering Nationale Feestdagen uit 1995 worden er in verwerkt. Daarnaast zijn nog altijd andere verhalen en foto's welkom." Bij het uitzoeken van de verha len wordt dankbaar gebruik ge maakt van de documentatie die wijlen Herman Koopman heeft gemaakt. En van de verhalen van Holtenaren over de joden die in Holten hebben gewoond. "De huidige bewoners van de huizen vinden het geen pro bleem dat de steentjes worden neergelegd. Vooral de geboren Holtenaren waren erg enthou- dartmrhcliA.»" 7om Kir, NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Diner voor ouderen, Restaurant De Biester, dinsdag 10 november, 17:30 Inloopavond Heerlijk Holten, Ce- bouw Irene, dinsdag 10 november 2009, 18:30 - 21:00 Lezing K en C Holten over passie voor penseel en plateel, Boschkamp, woensdag 11 november 2009, 20:00 Expositie werken Profoto, Bosch kamp, vrijdag 13 november 2009 - zondag 3 januari 2010 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zater dag 14 november 2009, 10:00 -12:00 Elfde van de Elfde, Bonte Paard, za terdag 14 november 2009, 20:00 Politiek Café, Café 't Keuntje, maan dag 16 november 2009, 20:00 Film The Reader, Boschkamp, don derdag 19 november 2009, 20:15 Intocht Sinterklaas, Smidbelt, za terdag 21 november, 14:30 - 15:30 DECEMBER Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 9 december 2009 - vrijdag 11 december 2009 Kerstfair, Holten, zaterdag 12 de cember 2009 Kerststollenactie, supportersvereni ging der Roodzwarten, Holten, maan dag 14 december 2009 - dinsdag 15 december 2009 NBvP Holten. Kerstviering eigen le den, Gebouw Irene, dinsdag 15 de cember 2009, 20:00 Kerstdiner voor senioren, Diessen- plas, donderdag 17 december 2009, 15:00 - 19:00 HOLTEN - Kinderkoor Mozaïek houdt donderdag 12 november van 18.00 tot 19.00 uur een in loopavond voor iedereen die van zingen of muziek houdt. Kinderen vanaf groep 3 van de basisschool kunnen al mee doen met het koor. Er wordt ge repeteerd in de grote hal van basisschool De Regenboog. Tijdens de repetities leert men niet alleen zuiver te zingen. Men leert ook op welke manier men precies het nummer moet zingen om het zo mooi mogelijk te laten klinken. Zo wordt er iets over de dynamiek geleerd, het ritme van de muziek en de pre sentatie. Een extra toevoeging aan de zang is het bewegen op muziek. Zo wordt er geleerd op de maat van de muziek te lopen en maken bewegingen het nummer nog mooier. HOLTEN - Voor de heer en me vrouw Meesterberends is het woensdag 18 november 55 jaar geleden dat ze in het huwelijk zijn getreden. Wethouder WAJ. ter Schure zal het jubilerende paar bezoeken om hen te felici teren aan de Broekweg 16 in Holten. Het echtpaar heeft vier kinderen, twee zonen en twee dochters. Ook werden zij ver blijd met negen kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Meneer was veehouder en het echtpaar woont nog steeds op de boerderij. Zij hadden Maas- rijnijssel (roodbonte) melkkoei en. Een grote passie in zijn leven is voor meneer Meesterberends zijn bijen. Vanaf zijn tiende jaar houdt hij al bijen en is hij dus imker. Mevrouw bezoekt graag de bijeenkomsten van de plat- tplanrlcin-ni iwpn

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3