W Holten onderuit tegen Turkse Kracht Jonkman Sauzen sponsort HV Holten Holtens Nieuwsblad 15 Wel of geen sportcomplex in Holten? Met het oog op Holten 'De beste uitwisseling sinds jaren' Verdiende zege Blauw Wit '66 Coöperatiefonds NBvP Dijkerhoek krijgt beamer van Rabobank HOLTEN - Handbal vereniging Holten wil zich extra gaan toeleggen op een betere opleiding voor haar jeugdleden. Dinsdag 10 november 2009 waren er dan ook niet aan beide kanten. De aanvoerder van Turkse Kracht mocht een paar keer aanleggen van grote af stand, maar zijn gevaarlijke vrije trappen werden telkens gepa reerd door Bekkemens. Zelf had Holten een aantal mogelijkhe den tot kansen. Een goede die pe bal van Arno Knapen tussen de laatste lijn van de bezoekers door werd door Daan Wissink net niet goed aangenomen, waardoor een vrije doorgang HOLTEN - Ondanks een sterke eerste helft ging W Holten zon dag toch ruim onderuit tegen het sterk spelende Turkse Kracht Deventer. Door dit ver lies blijft Holten nu onderin de vierde klasse H hangen en zag het zelfs Sallandia naderen doordat die ploeg won van Haarle. De eerste helft was een beetje een schaakpartij waarbij beide ploegen veel op het middenveld actief waren. Hele grote kansen BRUCHTERVELD - Op sportpark INoppenweide in Bruchterveld (gemeente Hardenberg) heeft Blauw Wit '66 een verdiende ze ge weten te behalen op de thuis ploeg waartegen nooit eerder werd gespeeld. Deze onbekende tegenstander had alleen de wed strijd tegen koploper Hardenberg thuis verloren en twee gelijke spe len waardoor een keurige derde plaats werd ingenomen. Blauw Wit kende geen ontzag voor de thuisploeg en legde een prima partij op de mat waardoor voor rust de eindstand al was be reikt. In de tweede helft kwam deze voorsprong niet meer in ge vaar en had er zelfs nog meer in gezeten. Blauw Wit begon met een goede instelling aan de wedstrijd waarin de geblesseerde Gert-Jan Prins verstek moest laten gaan. Met een ietwat gewijzigde voorhoede t.o.v. voorgaande wedstrijden werd direct de aanval gezocht en werd de bal op een vlotte manier rondgespeeld. Reeds in de vijfde minuut was de eerste droomkans al aanwezig toen jurrian vlak voor de doelman van Bruchterveld een opgelegde kans miste die mooi over de defensie werd aangege ven door Nick de Bie. Blauw Wit geloofde er ditmaal in en met vlotte combinaties werd de thuis ploeg in de verdediging gedron gen. Een paar minuten later kreeg Jordy een uitgelezen kans om de score te openen maar zijn schot ging rakelings naast. Hierna kreeg de thuisploeg wat meer grip op de wedstrijd door enkele harde maar faire ingrepen waardoor na een kwartier voor Bruchterveld er een mogelijk ontstond om te sco ren maar ook hier stond het vizier niet op scherp. Even later mocht Blauw Wit een vrije trap nemen omdat de doelman van de thuis ploeg de bal net over de 16 me- terlijn had opgepakt. De vrije trap van Nick de Bie ging echter hoog over. In de 25e minuut was het echter wel raak via een aanval van linksachter naar rechtsvoor dia gonaal over het veld. De bal werd in het 16 meter gebied gebracht waar middels een scrimmage Jor dy koel en beheerst kon intikken (0-1) Hierna was de thuisploeg aangeslagen en kreeg Blauw Wit nog een aantal mooie kansen. Zowel Harald alsmede Jurgen schoten beide in de handen de keeper. Even voor rust kwam de tweede Blauw Wit-treffer tot stand. Jordy werd in het centrum aangespeeld op het "goede" randje van buitenspel. Er werd wel gevlagd door de grensrechter maar de werkelijk eveneens op randje buitenspel staande links buiten Harald werd niet aange speeld waardoor de goedleiden- de scheidsrechter Wolterink uit Haarle terecht liet doorspelen en de doorgebroken Jordy oog in oog kwam met de doelman en beheerst scoorde (0-2). Vlak voor rust ontving Jurgen helaas geel voor een te harde charge op zijn tegenstander. Na rust probeerde Blauw Wit het goede spel van de eerste helft meteen weer op te pakken en ook Bruchterveld pro beerde met meer inzet een eerste goal te forceren om weer aanslui ting te krijgen. Er ontstond een levendige en spannende partij voetbal waardoor de meegereis de supporters zich beslist niet hoefden te vervelen en ook niet te ergeren aan de inzet zoals in de twee voorgaande wedstrijden. Blauw Wit stond z'n mannetje ook al dreigde even dat Bruchter veld door het nemen van een drietal hoekschoppen de aanslui ting weer zou krijgen. In de 70e minuut kon Blauw Wit de wed strijd definitief naar zich toe trek ken maar Jordy wist de vanuit een hoekschop genomen bal uit een scrimmage 2 meter voor de doel lijn niet in het net te krijgen en een verdediger ramde met alle macht de bal uit het doelgebied. Even later kreeg Blauw Wit nog een hoekschop te nemen echter de bal werd door Jurrian hoog over het doelgebied geschoten. Bruchterveld kreeg met enkele snelle tegenaanvallen ook minie me kansen maar door goed in grijpen van de Blauw Wit achter hoede waarin ook de jonge Nick Dijkink weer een prima partij speelde leverde dit geen gevaar op. Een kwartier voor tijd werd de deze middag zeer actieve en moegestreden Jordy vervangen door Rolf van Kreij. Bruchterveld bleef knokken voor een beter re sultaat waardoor er voor de Blauw Wit voorhoede nog meer kansen ontstonden maar door te gehaast spelen kon de thuisploeg met kunst en vliegwerk ingrijpen om een hogere score voor Blauw Wit te beletten. Door enkele har de charges van de thuisploeg wat nog tweemaal geel voor hen op leverde ontstonden er vele mo menten van oponthoud om de verzorgers de gelegenheid te bie den de spelers te verzorgen. goede ervaren jeugdtrainer aan te trekken die de jeugd de fijne kneepjes en de nodige basis techniek van de handbalsport kan leren. Uiteraard kan een dergelijke opleiding niet zonder een ade quaat plan. Hiervoor is onlangs door het be stuur het project 'Kwaliteitsver betering jeugdopleiding hand bal Holten' opgesteld waarin richtlijnen en richtpunten zijn gegeven voor deze jeugdoplei ding over een aantal jaren. naar de keeper verloren ging. Tom Hofman mocht ook nog een keer aanleggen in de zes tien, maar zijn schot werd ge kraakt door een van de verdedi gers van Turkse Kracht. Na rust leek het even alsof het spelbeeld hetzelfde zou blijven, maar een rappe aanvaller van de Deventemaren gooide roet in het eten. De gevaarlijke spits kreeg de bal op links even bui ten het doelgebied aangespeeld en mocht vervolgens zo langs vier Holtenaren lopen zonder dat hem een strobreed in de weg werd gelegd. Toen hij uit- HOLTEN - Alhoewel wethouder Willem ter Schure er nog steeds voor gaat, zou de realisatie van een groot sportcomplex toch misschien afgeblazen moeten worden. Bij stoppen van het project zal dat de gemeente een tekort van 673.000 euro opleve ren. Bij uitstel tot na 2020 zal dit oplopen tot een miljoen euro. Bij het gewoon doorgaan, zelfs eindelijk vrij voor Bekkemens kwam schoof hij de bal bekeken tegendraads achter de doel man. Hierna moest Holten wat meer gaan komen om de gelijkmaker te forceren. Het dichtst bij was Edwin Knapen die een afgesla gen comer met een fraaie boog op de lat schoot. Dit was eigen lijk de grootste kans voor Holten in de tweede helft. De ploeg zet te wel aan, maar moest haar meerdere erkennen in de tech nisch vaardige Turken. Een misverstand tussen de vrienden Hulleman en Bekker- tot 1.250.000 euro. Er zijn na melijk al kosten gemaakt voor de aankoop van gronden. Daar naast is er achterstallig onder houd, omdat verenigingen er van uitgaan binnenkort te gaan verhuizen. Verder bestaat het ri sico dat er claims komen van sportverenigingen. Bij uitstel telt de rente ook mee. Het ge woon laten doorgaan heeft als nens zorgde voor de 0-2 op de borden en niet veel later mocht de aanvoerder van de gasten zijn goede spel belonen met de derde treffer van de middag. Op het middenveld veroverde hij de bal en leek het of hij zou gaan passen, maar op het laatste mo ment ging hij toch zelf door het midden door en schoot oog in oog met Bekkemens koeltjes binnen. Er was nog wat tumult op de middenlijn bij een dood spel moment toen de bewaker van Arno Knapen ineens ter aarde ging. In het achteruit lopen was risico, dat de opbrengst van de 32 dure kavels op Meermans kamp toch flink tegen gaat val len vanwege de crisis. Onder zocht wordt nu of het mogelijk is om Meermanskamp te verko pen aan een projectontwikke laar. Ook wordt er gekeken of de sportverenigingen zelf bijvoor beeld kunnen helpen bij het re aliseren van gebouwen. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama Holterberg vertelt over poep van dieren, interview met K.F Roelofs over zijn 100ste ver jaardag, weerbericht, en de Overijsselse artiest. Alle info kan men sturen naar e- mail oogopholten@radio350.nl. Uitzending gemist en alle foto's kan men vinden op www.foto- teamholten.nl. Knapen per ongeluk op de kou de tenen van zijn cipier gaan staan. De bezoekers spraken over opzet, maar Knapen gaf aan dat het toch echt een onge lukje was. Na een minuutje was alles weer gesust en na het laat ste fluitsignaal gingen beide ploegen sportief uit elkaar. Holten zit in zwaar weer, dat is wel duidelijk. Volgende week wacht Helios, een goede ploeg, maar ook een ploeg die Holten laat voetballen. Dit kan een voordeel voor Harthoom en zijn spelers zijn. HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch heeft 21 leerlingen van de Schule am Kahlen Asten uit Winterberg te gast gehad. Een zeer gevarieerd programma werd hen aangebo den tijdens het vierdaagse be zoek. Zoals een bezoek aan de Canadese Begraafplaats en een fietstocht over de Sallandse Heuvelrug, een rondleiding op een Dijkerhoekse boerderij en het beoefenen van de schiet- kunst bij de Zaagmolen in Dij- kerhoek, een wandeling door de oude binnenstad van Deventer en een bezoek aan zwembad en ijsbaan de Scheg. Alles liep op rolletjes en de leerlingen deden bijzonder enthousiast mee. Hierdoor kan de uitwisseling bijgeschreven worden als een van de meest succesvolste uit wisseling. Een van de organisa toren, docent Duits Michiel Boksem, sprak zelfs van de bes te uitwisseling sinds jaren. Tot slot werd een afscheidsfeest ge houden bij een gastfamilie uit de Kring van Dorth. Zowel op technisch als tactisch gebied. De vereniging is daarvoor op zoek naar sponsoren die haar hierin willen ondersteunen. Jonkman Sauzen uit Holten was er als eerste bij om haar hierbij te ondersteunen. Hierdoor is het mogelijk gebleken om een Jonkman Sauzen ondersteunt HV Holten. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Dijkerhoek heeft via het Coöperatiefonds van de Rabobank een beamer ontvangen. De beamer werd geleverd door Broekhuis Automatisering in Holten. Ben Beens van Rabobank West-Twente overhandigde het apparaat waar mee films via de computer op een scherm kunnen worden geprojecteerd, aan de vrouwenvereniging. foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15