DENK VOORUIT EN BEREID U GOED VOOR GOEn VOORBEREID ZIJN HEB JE ZELF IN DE HAND Kom binnen voor een gratis hoortest MAANDAG 9 NOVEMBER T/M ZATERDAG 14 NOVEMBER Haarstraat 4 Rijssen Stop het domino-effect van diabetes ~rr De eerste 50 klanten die een hoortoestel op proef nemen, krijgen bij aanschaf 50 euro korting. Bel voor een afspraak met 0313-485 678. Dinsdag 10 november 2009 12 Dlabetos heaft «»n domino-effect en kan lelden tot bij voorbeeld een hartaanval, dementie en nlerfelen. Iedere dag krijgen 200 Nederlander# diabete#. Weet wat diabete» doet, en hoe u diabete# type 2 kunt voorkomen. Bestel vandaag nog de gratis informatiefolder. www.dlabeteafonds.nl 0800-5766123 #S Diabetes Fonds l Diabetes, te groot om te negeren Advertorial Beter Horen voortaan in: Medisch Centrum Rijssen Wijnand Zeeuwstraat 26, Rijssen Openingstijden: dinsdag- en donderdagmiddag 13.30- 17.00 uur www.beterhoren.nl Dc hoorspecialist Stel: u bent thuis of aan het werk en de stroom valt plotseling uit. Het kan binnen een paar uur opgelost zijn, maar het kan ook dagen duren. U wilt de televisie en de computer aanzetten om informatie in te winnen, maar dat lukt niet. Of u kunt uw huis niet verlaten door een overstroming. U belt de plaatselijke hulpdiensten, maar zij zijn door toenemende drukte niet in staat naar u toe te komen. In uw directe omgeving zijn gevaarlijke stoffen vrijgekomen. U bent genoodzaakt binnen te blijven en ramen en deuren dicht te houden. De kans dat u zo'n noodsituatie over komt, is gelukkig klein. We hebben het namelijk behoorlijk goed voor elkaar in Nederland. Nieuwsberichten over ter roristische aanslagen, overstromingen en aardbevingen ervaren we daarom al snel als een ver-van-mijn-bedshow, omdat ze zich meestal in het buiten land voordoen. Toch kunnen dergelijke gebeurtenissen ook in Nederland voor komen. Wat doet u wanneer u aan huis gekluisterd bent? En nog belangrijker, wat heeft u in huis om ervoor te zorgen dat u een noodsituatie goed doorstaat? Hebt u bijvoorbeeld een radio op bat terijen, waxinelichtjes, zaklamp met extra batterijen, lucifers in waterdich te verpakking, warmhouddekens, een voorraad houdbaar eten voor minstens drie dagen en drie liter water? Kortom, beschikt u over essentiële spullen om uzelf en anderen goed te kunnen red den in geval van nood? U zou in een noodsituatie kunnen belanden waarbij u misschien wel weet wat u moet doen, maar niet de juiste spullen in huis heeft om u zelf gedurende de noodsituatie te redden. In die gevallen bent u blij met een noodpakket in huis. Dit najaar vindt de Denk Vooruit-campag ne van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) weer plaats. Doel van deze campagne is Ne derlanders ervan bewust te maken dat het verstandig is om goed voorbereid te zijn op een eventuele noodsituatie. Kijk op de website www.denkvooruit.nl om te zien hoe u zich kunt voorberei den. Eén van de voorbereidingen is het samenstellen van een noodpakket, waarvan u misschien al onderdelen in huis hebt. Verzamel die spullen op een handige en droge plek, die gemakkelijk bereikbaar is tijdens een noodsituatie. U zou ook een kant-en-klaar noodpakket kunnen aanschaffen. Niet alleen het aanschaffen of samenstel len van een noodpakket is van belang. U kunt nog meer doen om uzelf en ande ren veilig te stellen. Zorg er bijvoorbeeld voor dat u eerste hulp bij ongevallen kunt geven. Op de Denk Vooruit-website kunt u de acht belangrijkste tips voor het geven van eerste hulp vinden. Denk Vooruit geeft ook nog andere nuttige en belangrijke tips als het gaat om het veiligstellen van uzelf en uw omgeving. Wist u dat u bij een grote uitslaande brand laag bij de grond moet blijven om nog iets te kunnen zien? En wist u dat het verstandig is om altijd voldoende eten, water, dekens en warme kleding mee te nemen als u bij een weeralarm toch naar buiten moeten? En dat u af hankelijk bent van een simpele radio op batterijen als de stroom uitvalt om op de rampenzender te kunnen horen wat er aan de hand is? Al met al zijn er verschillende maat regelen die u kunt treffen om u en uw omgeving te beschermen wanneer zich een noodsituatie voordoet. U staat dan niet machteloos, maar bent goed voorbereid. Goed voorbereid zijn, heeft u namelijk zelf in de hand. Meer tips vindt u op www.denkvooruit.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12