Vereniging Beeldende Kunstenaars Huttonen j)e Swarte Ruijter in top 5 Speelgoedbeurs in de Boschkamp Holtens Nieuwsblad 11 OCH speelt nog één keer Arfenis vol verrassingen Verjaardag Roelofs eeuw oud Oprichting vereniging VHBK sinds 5 november officieel In de marge Dinsdag 10 november 2009 HOLTEN-K.F. Roelofs BATHMEN - Toneelclub OCH speelt vrijdag 13 november het stuk 'Een arfenis vol verrassin gen' in kultuurhuus Braakhekke in Bathmen. Holtenaren zijn ook van harte welkom. Het to neelstuk, boordevol met komi sche situaties zal voor de laatste keer worden opgevoerd. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Re- adshop, Deventerweg 1 en kap salon 'De Worp', Molenstraat 8 beide in Bathmen. Tevens zijn ze verkrijgbaar bij Schuurman Schoenen op de Flora in Colm- schate en bij WV Holten. HOLTEN - De Vereniging van Holtense Beeldende Kunste naars (VHBK) is afgelopen don derdag 5 november in dorps huis De Boschkamp opgericht. Hoofddoelstelling van de VHBK is het (doen) realiseren van pro fessionele en aansprekende ex positieruimte in het centrum van Holten. Overige doelstellingen: het or ganiseren van activiteiten van en voor de aangesloten leden; exposities en workshops orga niseren voor de inwoners en be zoekers van Holten; educatieve programma's opzetten in sa menwerking met de Scholenge meenschap. De initiatiefgroep, bestaande uit Wim Kwaker- naak, Hans Wissink, Gerrie Op laat, Fréan Visscher en Dirk van Brink, heeft het afgelopen half jaar voorbereidende besprekin gen gevoerd met onder meer de Oudheidkamer en de Nagel houtstichting en de Gemeente met het oog op mogelijke sa menwerking. Deze samenwer king wordt door de VHBK erg belangrijk gevonden en door de gemeente toegejuicht. Inmiddels hebben zich al ruim 25 leden aangemeld. Het lid maatschap van de vereniging staat open voor zowel beroeps als vrijetijdskunstenaars. Ge zien de hoofddoelstelling van de vereniging richt de VHBK zich met name op de kunste naars uit Holten en buurtschap pen van Holten. Kunstliefheb bers die zelf niet actief met de beoefening van beeldende kunst bezig zijn, maar die het initiatief wel willen steunen, kunnen donateur van de ver eniging worden. Begin volgend jaar zal de eerste officiële alge mene ledenvergadering wor den gehouden waarin onder meer de nu nog in voorberei ding zijnde statuten worden vastgesteld. Tijdens deze bij eenkomst lanceerde Gerrie Op laat de eerste activiteit van de vereniging: een etalage-exposi tie door leden van de vereniging bij plaatselijke winkels en ande re geschikte bedrijven. Aan deze expositie zal een prijsvraag wor den verbonden voor de bewo ners van Holten. Vanuit de Hol tense Handelsvereniging is po sitief op dit initiatief gereageerd. Reacties en suggestie zijn van harte welkom op email vhbk@live.nl OKKENBROEK - Het festival 'Herfsttonen in Okkenbroek' wordt zondag 15 november ge houden. Vanaf 15.00 uur zijn er op zes locaties in en rond Ok kenbroek verschillende optre dens geprogrammeerd. Kunste naars, musici en componisten hebben zich laten inspireren door het dorp en het landschap. Voor meer informatie: www.landtonen.nl HOLTEN - Restaurant De Swar- te Ruijter in Holten staat als der de genoteerd in de Overijsselse Top 5 in de SpecialBite jaargids 2010. De gids werd afgelopen maan dag 2 november gepresenteerd in het Wereldmuseum, in de nieuwe culinaire hoofdstad van Nederland: Rotterdam. Naast de gids werden ook de top 10 van meest bijzondere restau rants van Nederland en de 10 belangrijkste 'smaakmakers' gepresenteerd. Nieuw zijn de top 10-lijsten van bijzondere restaurants per stad en per pro vincie. SpecialBite: "In Overijs sel zijn ze maar wat trots op wat er in de plaatselijke weilanden graast en op de akkers groeit. Veel van deze streekproducten vinden tegenwoordig hun weg naar de professionele keuken, want in de provincie is de puur eerlijk-trend helemaal door gedrongen. In de Kop van Over ijssel heeft Jonnie met De Librije de toon gezet, maar bijvoor beeld ook wat zuidelijker zet De Swarte Ruijter graag producten uit de achtertuin op de kaart." De Overijsselse Top 5 in de Spe cialBite jaargids van 2010 is: 1. De Librije in Zwolle; 2. Dorset Mansion House in Bome; 3. De Swarte Ruijter in Holten; 4. De Kloostergang in Zenderen; 5. Cucina Italiana in Deventer. Beschutting van een Oude Dame Mijn hart maakte een sprong waar oud-atleet Bob Beamon jaloers op zou zijn, toen ik in de krant de volgende passage las: 'Indien wordt gekozen voor ver traging van woningbouw aan de Meermanskamp heeft dit enorme gevolgen voor de rentelast van Netwerkplan Sport Holten, daardoor komt de financiële haalbaarheid van het plan op de tocht te staan.' Resumerend houdt dit in dat Meermanskamp voorlopig gewoon het decor blijft van W Holten. Reden ge noeg dat mijn springend hart de 8.90 m van de Amerikaanse verspringer op de Olympische Spelen van 1968 ruimschoots overtreft. Twee jaar geleden werden grootse plannen gepresenteerd over een nieuw te verrijzen sportpark bij 't Vletgoor. Dit was praktischer, er was meer ruimte, de mogelijkheden tot ver nieuwen was groter en de langverwachte kunstgrasvelden zouden er aange legd worden. Klonk aanlokkelijk. Was het niet. Meermanskamp is een van de mooiste sportparken in de wijde omgeving, de Sophia Loren onder de sport parken. Een mooie Oude Dame. Heel wat anders dan al die jonge zogenaam de schoonheden die nu in vele gemeenten opdoemen aan de rand van indus trieterreinen. Jonge onervaren schoonheden die niet gesierd zijn met de wulp se rondingen van Meermanskamp of prachtige verhalen. Jonge schoonheden die perfect geconstrueerd zijn naar alle wensen van de hedendaagse sporter. Ruime kleedkamers in perfecte staat, voldoende douches, immense kantines en prachtige velden. Maar ik ga liever iedere week op bezoek bij een mooie Oude Dame. Zo'n jonge schoonheid, alles zit erop en eraan, maar de authen ticiteit en de uitstraling zijn ver te zoeken. Laatst was ik op een dergelijk sport park in Schalkhaar. Heerlijke douches, pracht van een kantine, goede velden en een mooie tribune. Maar de uitstraling en warmte van een dooie pinguïn in december. Dan heb ik het nog niet eens over de wind. Die verschrikkelijke wind. Wind in Nederland in november, is als een constante bak ijswater die in je gezicht wordt gesmeten. En dat negentig minuten lang. Voor al die ouders die nu lekker beschut op Meermanskamp hun kroost richting glansrijke car rières aan het schreeuwen zijn, dit is uw voorland. Ik heb ze zien staan hoor in Schalkhaar. Mooie moeders ingepakt in een paar Uggs (heren, dit is een mo dieus laarsje voor de trendgevoelige vrouw die zowaar ook nog eens de voeten warmt), een spijkerbroek met maillot eronder en daarboven de voetballei- dersjas van manlief. Het leuke jasje van H&M biedt namelijk geen moment be scherming tegen de constante tsunami van ijswater. Daarnaast staat dan de mannelijke wederhelft, in een trainingsjas of colbert. Zijn welverdiende warme leidersjas hangt om het lijf waar hij ooit verliefd op werd en hij probeert al twin tig minuten zijn sigaret in de brand te krijgen. Alles voor de kinderen. Dan heb ik het nog niet eens over de voetballertjes zelf. De wind staat namelijk altijd schuin over het veld. Dus iedere goedbedoelde uittrap van de jonge keepertjes waait zo richting paps en mams die rond de middenlijn staan te vernikkelen. Elke lange bal waait over de zijlijn en de fraai geknede Beckham-kapseltjes hebben na vijf minuten spelen alweer de ouderwetse 'coupe-boerenlul' te pakken. Ondanks de halve pot dure Calmare-wax die moeders er 's moigens vroeg heeft ingesmeerd. Nieuwe sportparken hebben geen bomen, geen be schutting. En natuurlijk worden die wel gepland, maar voordat die bomen ein delijk een windscherm voor u gaan vormen is uw kind al zeven tegen zeven aan het spelen bij de veteranen en zit u al een jaar of tien aan de bingo in de Diessenplas. Gezellig, advocaatje erbij. Een jonge dame met alle voorzienin gen erop en eraan, leuk voor één keer, maar een oude dame biedt beschutting, warmte, uitstraling en historisch besef. Historisch besef. Als ik nu mensen hoor verhalen over het Sportdal. Alsof het Paradijs aan de spoorlijn in Holten lag. Holten speelde zo'n beetje op de velden van de Hof van Eden als ik de verha len uit de overlevering mag geloven. Daar was Holten onoverwinnelijk en stonden ze er misschien wel met duizenden. Iedere week weer. Die verhalen krijg je straks ook over Meermanskamp, schromelijke overdrijvingen die aan geven hoe mooi ze toch wel niet was. Die mooie Oude Dame aan de Valken- weg. Als het aan de gemeente ligt, gaan er straks 32 dure kavels overheen. Dit moet dan 12.9 miljoen euro opleveren. Een schijntje. Oude Dames zijn niet te koop. Laat staan mooie herinneringen. Laurens Jan Stamschtammie@hotmailcom aan de Nagelhoutstraat 30 in Holten is afgelopen zaterdag 7 november 100 jaar geworden. Burgemeester P. van Veen kwam persoonlijk bij hem thuis om hem te feliciteren. Roelofs is 80 jaar topsporter geweest (Atletiek, korfbal en de Enge- lese sport bowls.) Hij was zelfs twee keer genomineerd voor de Olympische Spelen. Met zijn vrouw heeft hij 21 jaar in Zuid-Affika gewoond. Hij verkocht daar gereedschap voor een Nederlands bedrijf. Samen met zijn vrouw woont Roelofs nog zelfstandig aan de Nagelhoutstraat. F0T0. I0HAN bounk HOLTEN - Al vele jaren houdt de peuterspeelzaal met groot succes een speelgoedbeurs. Een prachtige mogelijkheid om overtollige speelgoed kwijt te raken en daarnaast voor ieder een een prima gelegenheid om tegen zeer redelijke prijzen goed speelgoed te kopen. Dit jaar wordt de beurs gehou den op zaterdag 14 november van 10.00 tot 12.00 uur in dorps huis 'De Boschkamp'. Men kan op vrijdag 13 novem ber van 16.00 tot 19.00 uur speelgoed naar het dorpshuis brengen. In principe komt al het speelgoed hiervoor in aanmer king, mits het compleet, schoon en niet kapot is. Dus alles kan: autootjes, poppen, spelletjes, puzzels, boekjes, kindermeu beltjes, schaatsen, buggy's en fietszitjes. Ook voor construc tiespeelgoed zoals Lego, Duplo De Speelgoedbeurs, ook leuk om alvast cadeaus uit te zoeken voor Sinterklaasof de kerst. foto johan bounk en Nopper bestaat veel belang- de speelgoed een lijst maakt, stelling, evenals voor spelletjes met daarop een duidelijke om- voor de wat oudere kinderen. schrijving en de vraagprijs van Wanneer men bij het ingelever- de artikelen, scheelt dat veel wachttijd.Mocht direct na ver koop blijken dat het speelgoed gebreken vertoond, dan is de in brenger verplicht het speelgoed terug te nemen en het ontvan gen geld terug te betalen. Klein speelgoed graag gebun deld inleveren. De inbreng be draagt 0,15 euro per stuk of bundel, 80 procent van de op brengst van het verkochte speelgoed is voor de inbrenger en 20 procent voor de peuter speelzaal. Afhalen van niet ver kochte spullen is zaterdag 14 november van 14.30 tot 15.00 uur. Tevens vindt dan de afreke ning plaats. Niet afgehaalde spullen worden daarna aan een goed doel geschonken. Voor inlichtingen kan men na 18.00 uur contact opnemen met: Elly Aanstoot, telefoon: 0548-362858.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11