Musical voor school in Oeganda Jeugdplaybackshow groot succes Holtens Nieuwsblad 9 ToDaBoKr draait films over Vijfhuizenweg Dorcas Snelbus Holten ontlast Nijverdal Opbrengst komt ten goede aan Makula Foundation School In de marge voedselactie Goed doel Sponsorloop voor Tsjemobylkinderen Dinsdag 3 november 2009 ESPELO - Filmclub ToDaBoKr draait vrijdag 6 en zaterdag 7 november in 't Trefpunt enkele films uit het archief. De vrijdag avond begint om 20.00 uur en staat in het teken van films en een aantal dia's over de Vijfhui zenweg. De toegang is gratis. Consumpties dienen wel be taald te worden. Voor de wat ouderen is 7 november be stemd. Dan wordt er begonnen om 13.45 uur. De toegang be draagt dan 5 euro per persoon. Dat is inclusief tweemaal koffie, twee consumpties en hapjes. SbiA HOLTEN - Om het verblijf van de kinderen uit Tsjemobyl te kunnen bekostigen, werd er vorige week woensdag een sponsorloop ge houden op Meermanskamp. Basisscholieren liepen om het hardst de rondjes om zoveel mogelijk geld binnen te halen. FOTO: HARRY BROEZE Maandagmorgen en opwippertje Maandagmorgen. De duivel tettert in de vorm van een piepende wek ker in het slaperige gehoor. Vroeger stelde je op het schoolplein altijd de vraag aan elkaar wat je zou wensen als je één wens mocht doen. Bijdehante slimmeriken zeiden dan altijd dat ze oneindig veel wensen zouden wensen. Nadat je dan gezegd had, dat die regel niet gold en je echt maar één ding mocht wensen vlogen de mooiste verzoekjes over het plein. Een mountainbike, een Cl joe-vliegtuig, de nieuwste Lego-racebaan, eeuwige gezondheid, geen enge ziektes meer, geen honger in de wereld, honderdduizend gulden(l), Chocoprinsen zoveel je op kan of een gouden Flippo. Ik kan mededelen dat de Sint de wens van het vliegtuig en de racebaan heeft ingewilligd op vijf december 1990, dat ik inmiddels zoveel Chocoprinsen naar binnen heb gewerkt dat ik ze niet meer kan zien, de mountainbike ai drie keer is vervangen door een nieuwe, de gouden Flippo bij iemand anders in de chipszak zat en aan de honderdduizend wordt gewerkt. Niet te hard hoor. De wat meer nobele wensen waren van klasgenootjes. Floop voor de mensheid dat ze wel uitkomen overigens. Vandaag de dag kom ik nog maar weinig op het schoolplein. Waarom eigenlijk niet? Opwippertje is op je negenentwintigste toch net zo leuk als op je tiende. Dan heb ik het nog niet eens over knikkeren en jon- gens-en-meisjes-pakkertje. Laatste spel wordt nu elders gespeeld. Maar tegenwoordig heb ik iedere maandagmorgen een hele andere wens. Geen maandagmorgens meer. Wat een crime. De zondagavond wordt gevuld met gezelligheid, slap geouwehoer en een laatste bier tje dat je beter niet had kunnen nemen, maar iedere week toch weer naar binnen giet. Wat zou het dan een uitkomst zijn als er dan geen maandagmorgen zou volgen na die gezellige zondagavond. Het nummer I don't like mondays van de Boomtown Rats schiet iede re week weer door mijn hoofd als die digitale rode nummers op het nachtkastje weer een onmogelijke tijd van 7.30 uur aangeven. Een schitterend nummer dat geschreven is door Bob Celdof naar aanlei ding van een schietpartij door de zestienjarige Brenda Ann Spencer. De Amerikaanse schoot op 29 januari 1979 vanuit haar huis met een geweer acht kinderen en een agent neer en vermoordde twee volwas senen op het schoolplein van een basisschool tegenover haar ouderlijk huis. Is weer eens wat anders dan jongens-en-meisjes-pakkertje. Na haar ridicule daad verklaarde de puber dat ze niet van maandagen hield en dat dit tenminste een beetje leven in de brouwerij' bracht. Lijkt mij meer 'dood in de brouwerij'. Haar daad leverde wel een nummer één hit op voor Geldof en zijn 'Rats' in Groot Britannie. Geldof zou zes jaar iater ook de grote initia tor zijn van de Live Aid concerten die over de hele wereld gehouden werden voor de hongerende kinderen in Afrika. Goede vent die Gel dof. I don't like mondays. Waarheid als een koe. Nooit geen maan dagmorgen meer, dat zou ik wensen als ik nu tussen het knikkeren door een wens mocht doen op het schoolplein. En nooit meer tegen wind, ook zo'n irritant fenomeen. Pyamadag. Een paar jaar geleden was er een hoop ophef omdat er in bejaardentehuizen zogenaamde pyamadagen werden ingevoerd. Van wege gebrek aan tijd en personeel werden de ouden van dagen dan soms niet meer in de kleren gehesen en liepen ze de hele dag in hun pyama door de gangen van hun flats. Belachelijke situatie natuurlijk die terecht veroordeeld werd door de politiek en publieke opinie. Maar wat zou ik het soms graag invoeren op maandagmorgen. Half acht. Wekker gaat, je ramt nog een keer of twee op 'snooze' en dan besluit je er lekker een pyamadagje van te maken. Heerlijk. Uurtje of tien sluip je de trap af met een bonzend hoofd en mikt een paar af bakbroodjes in de oven. Dan de krant uit de bus halen en op de sport pagina's de wedstrijdverslagen doorspitten. Ondanks dat je de wed strijden een avond eerder al aanschouwd hebt vanaf de bar, krijg je toch allerlei nieuws onder ogen. je leest over doelpunten waarvan je het bestaan niet wist, maar die je toch echt gezien moet hebben. Na de krant en de broodjes, even uitbuiken in een warm bad en dan wachten op de herhaling van Studio Voetbal om tien over een, net na het middagjournaal. Om een uurtje of twee ben je weer helemaal het mannetje en fris en fruitig om een nieuwe week aan te vangen. Tijd om je vrienden te bellen. "|o, met mij. Vanmiddag opwippertje?" Laurens jan Stam, schtammie@hotmail.com HOLTEN - De kinderen van de groepen 6,7 en 8 van de Holten- se basisscholen zijn druk bezig om een musical in te studeren. Deze wordt zaterdag 7 novem ber om 19.30 uur opgevoerd in de Kandelaar. De entree be draagt 2 euro. De opbrengst van de musical 'Alleen ben je goed, samen zijn we beter' is bestemd voor het project Makula Foundation School. Een basisschool met 373 leerlingen in de sloppenwij ken van Kampala, de hoofdstad van Oeganda. De allerarmste kinderen, waarvoor onderwijs normaal gesproken niet toe gankelijk is. De kans dat zij na het basison derwijs hun opleiding verder kunnen vervolgen is nog steeds bijzonder klein. Financieel ge zien is er op dit moment nog geen mogelijkheid om ook mid delbaar onderwijs aan te bie den. Om de kinderen toch zo veel mogelijk vaardigheden mee te kunnen geven, wordt er op Makula onderwijs in de breedste zin van het woord ge geven. De grondeigenaar stuurde in ja nuari van dit jaar de mensen van de school halsoverkop van de locatie, omdat niet de nood zakelijke verbeteringen voor de kinderen aangebracht mochten worden. Zij werden dus ge dwongen om op zoek te gaan naar een nieuwe locatie. Deze moest ook nog eens gereed zijn binnen zeven dagen, omdat dan het nieuwe schooljaar zou beginnen. Daarin zijn ze ge slaagd, maar helaas ligt de nieu we locatie dusdanig ver dat meer dan tweehonderd leerlin gen noodgedwongen achter moesten worden gelaten. Op dit moment wordt er druk gewerkt om geld binnen te krij gen om een stukje grond te kun nen kopen bij de sloppenwijk, zodat voortaan de zekerheid be staat om onderwijs te kunnen bieden aan alle 373 kinderen en dat het onderwijs niet meer in gevaar gebracht kan worden door het grillige gedrag van een grondeigenaar. Op dit stukje grond is in de toekomst boven dien ruimte voor vakgericht en middelbaar onderwijs, zodat leerlingen van de Makula Foun dation School klaar zijn voor de toekomst. Meer informatie: www.makulafoundation.com HOLTEN - De Dorcas Voedsel actie wordt voor de veertiende keer gehouden. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt voedsel ingezameld voor de allerarmsten in Oost-Euro pa. In Holten wordt woensdag 4 november de Dorcas Voedsel actie gehouden op de volgende locaties: Gebouw Irene, de Kan delaar, Bethanië en de basis scholen. HOLTEN - Om extra verkeers drukte in Nijverdal te voorko men, zal er vanaf 13 december een snelbus gaan rijden tussen Raalte en Holten. De spoorverbinding Zwolle-En- schede wordt namelijk voor drie jaar onderbroken vanwege de aanleg van de Combitunnel in Nijverdal. Tussen het be staande station in Nijverdal en het tijdelijke station Nijverdal West wordt een buspendel ver zorgd door NS. Gezien de ver keerssituatie in de Grotestraat in Nijverdal ondervindt deze bus hinder van het spitsverkeer. In het alternatieve idee van OV- gëinteresseerde Maurits Wever rijdt er een snelbus in de spits tussen Raalte en Holten, waar door de reizigers de drukte ont lopen en minder bussen door het centrum van Nijverdal rij den. Het idee gaat uit van een snelbus over de N332 tussen Raalte en Holten. De snelbus kan de afstand tussen de NS- stations van Raalte en Holten in 25 minuten overbruggen. In Holten stappen de reizigers, vrijwel zonder wachttijd, in de directe stoptrein naar Ensche de. Ook in de tegenrichting van uit Twente naar Raalte hebben de reizigers een vlotte aanslui ting en staan binnen 25 minu ten vanuit Holten weer op het Stationsplein in Raalte. VERVOLG VAN VOORPAGINA DI1KERHOEK - De organisatie, de Buurtvereniging Dijkerhoek, was uiteraard verguld met het grote aantal deelnemers. De jonge artiesten werden zoals ge bruikelijk vakkundig gepresen teerd door Erik Rensen. Hij was blij verrast door de getoonde kwaliteit op de bühne. "Bij vla gen was het niveau echt hoog staand", aldus de presentator die toch ook zijn twijfels had over het groeiende aantal deel nemers. "Als het zo doorgaat moet het een tweedaags feno meen worden." De deelnemers aan de jaarlijkse jeugdplaybackshow waren ver deeld in drie categorieën. De jongste categorie bestond uit leerlingen tot en met groep 4 van de basisschool. De midden categorie was voor leerlingen Zowel het niveau als het aantal deelnemertjes is stijgende. FOTO: JOHAN BOUNK uit de groepen 5 en 6, terwijl de oudste categorie bestemd was voor leerlingen tot en met 14 jaar. Omdat de optredens stuk voor stuk van uitzonderlijke kwaliteit getuigden, had de jury er een lastige taak in de win naars aan te wijzen. Toch slaag den Juf Anouk (van de Dijker- hoekschool), Sandra Brons voort (van het Openluchtspel) en Gerwin Kolmer (drummer), die de jury vormden, er in om drie winnaars te vinden. In de jongste categorie was de eerste prijs voor Tess Rensen. De 'Me ga Mindy'-show van de 4-jarige Tess was een doorslaand suc ces. In de middengroep was de hoogste eer weggelegd voor Minke Jansen Manenschijn en Lisanne Stevens voor hun ver tolking van 'Be where you wan na be' van Oukje en Marieke. In de oudste categorie pakte Lisa Rensen de eerste plek met haar versie van 'Pokerface' van Lady Gaga. De Publieksprijs, be staande uit de Jan Meijerman Bokaal, werd gewonnen door Bas en Gijs van Bruggen die met het Normaal-nummer 'Oerend- zacht' de zaal plat kregen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9