Holtens Nieuwsblad Met stoomwals over de rotonde in Larenseweg Holtens Nieuwsblad 7 Nog plaatsen vrij bij culinaire workshops Verbouwing Van gemeentehuis naar Kulturhus Lezing over einde der tijd Van der Duin clubkampioen HOLTEN-Het uitbrei dingsplan van transport bedrijf Müller aan de Keizersweg in Holten lijkt strijdig met de hui dige filosofie in de ge meente Rijssen-Holten, dat wonen en werken strikt gescheiden dienen te zijn. Het scheiden van wonen en werken in Holten lijkt in gevaar te komen Open Deurdienst Mark Tuitert slaat toe UlllbUdg .5 lIUvtlllDL'i ZUUH Holter Politick Csfc Brandw°nden Dit is een van de hoofdonder werpen van discussie tijdens het eerstvolgende halfjaarlijkse Holter Politiek Café. Deze filo sofie is voortgekomen uit de ja renlange negatieve ervaringen van wonen en werken pal naast elkaar op De Kol. Het politiek café wordt gehouden op maan dagavond 16 november in Grand Café 't Keuntje aan de Dorpsstraat. Aanvang 20.00 uur. Gratis toegang en een gratis kopje koffie. De bewoners van de Aaltinksweg, die nu nog uit kijken over het groen tot aan de provinciale weg Holten-Lo- chem, zijn zeer verontrust over de uitbreidingsplannen van Müller. Begin vorig jaar hebben zij daarover al een uitvoerige brief geschreven aan het college van burgemeester en wethouders. Daarop is na ruim anderhalf jaar tot op heden nauwelijks enige reactie ontvangen. Toen Müller in de jaren tachtig het huidige bedrijfsterrein kocht van de gemeente, is mon deling afgesproken dat het be drijf niet zou uitbreiden aan de overkant van de Keizersweg. Dat dreigt nu wel te gebeuren. Er ligt inmiddels zelfs een inten tieverklaring tussen gemeente en het transportbedrijf over wij ziging van het bestemmings plan om de uitbreiding op het gewraakte terrein toch mogelijk te maken. De bewoners zijn vast van plan het zover niet te laten komen. Tweede hoofdonderwerp van het poliüek café is de kwestie toekomstige woningbouw op De Kol. Daarover bestaat nog veel onduidelijkheid. Wat is nu precies de woonvisie van de ge meente met betrekking tot de woningbouw in dorp Holten. Moet De Kol wachten tot heel het plan Liezen is volgebouwd? En hoe zit het met de vervuiling van de grond? Het derde onderdeel van het politiek café omvat enkele actu ele punten, zoals de aanstelling van tijdelijk burgemeester Pie- ter van Veen, het al dan niet uit breiden van bedrijventerrein Vletgaarsmaten en de verbou wing van het oude gemeente huis tot Kulturhus. Gesprekslei ders zijn Wim Dalhuisen en Laurens-Jan Stam. HOLTEN - De collecte van de Brandwonden Stichting, die in de week van 11 tot en met 17 oktober werd gehouden, heeft in Holten 2620 euro opgele verd. De opbrengsten van de collecte stellen de stichting in staat om haar werk voor men sen met brandwonden voort te zetten. HOLTEN - De Open Deur houdt zondag 8 november om 19.00 uur een bijeenkomst in de dorpskerk. Da. Henriëtte Bouw man zal het gaan hebben over (s)prekende stenen. Ook het koor Spirit komt zingen. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel werk voor Hol ten biedt dit seizoen een reeks van culinaire workshops aan. Donderdagavond 12 november vindt de workshop 'diner 4-all' plaats. Tijdens deze avond gaat men met z'n allen een compleet diner maken. Aan het begin van de avond worden alle voorbe reidingen getroffen om daarna om tafel te gaan om het eerste gerecht te proeven. Iedere cur sist krijgt een eigen gang (ge recht) onder zijn hoede. Na het eerste gerecht gaat de volgende cursist zijn gerecht afmaken en zal deze geserveerd worden. Af sluitend met een heerlijk nage recht zal het zeker een geslaag de avond worden. Op deze workshop onder leiding van Mirjam Gerritsen zijn nog enke le plaatsen vrij. De workshop vindt plaats van 19.00 tot 22.00 uur in dorpshuis de Bosch kamp. Voor informatie en opga ve: Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - Al de perikelen rond de DSB Bank hebben de moreel van Mark Tuitert niet kunnen breken. De schaatser presteerde afgelo pen weekend bij het NK Afstan den in Heeenveen boven ver wachting. De vroegere DSB- schaatser reed namelijk op alle afstanden waaraan hij meedeed naar een medaille. Een gouden plak zat er niet in. Op de vrijdag pakte Tuitert op de 500 meter het brons achter Jan Smeekens en Ronald Mulder. Tuitert kwam 0,21 seconden tekort voor het zilver. De Holtenaar zette tijden neer van 35.54 en 35.47. Met zijn derde plek plaatste Tuitert zich voor de we reldbekerwedstrijden in Berlijn en Herenveen. Ook op de zater dag verreden 1000 meter reikte Tuitert tot het podium en op nieuw werd het een bronzen plak. De Holtenaar kwam tot een tijd van 1.09.57 en moest al leen Stefan Groothuis (eerste in 1.09.30) en Simon Kuipers (tweede in 1.09.53) voor laten gaan. Op nummer vier Lars El- gersma had Tuitert een voor sprong van 0,14 seconde. Dat de vorm goed is bij Tuitert bleek zondag op de 1500 meter waar op hij alle favorieten de baas was. De tijd van 1.46.19 was echter niet genoeg voor het goud, want de snelste tijd werd verrassenderwijs neergezet door Rhian Ket: 1.45.89. Het brons op de mijl was voor Groothuis (1.46.39). Met drie medailles troefde Tuitert zelfs Sven Kramer af die niet verder kwam dan twee medailles. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De transformatie van het voormalige gemeentehuis naar Kulturhus is op dit moment in volle gang. Er wordt hard ge werkt om het van binnen klaar te krijgen, maar ook van buiten. Zo komt er een nieuwe zaal, waar onder meer voorstellingen kun nen worden gegeven. foto: harry broeze HOLTEN - De Holtengroep houdt vrijdag 6 november om 20.00 uur een lezing met Peter Thoonen: 2012, Het einde van de geschiedenis? In deze tijd eindigen vele grote tijdcycli, en niet slechts volgens de Maya's. Er wordt over gesproken als die van de Apocalyps en de tijd van de profetieën van natuurvolke ren. Opgeven: info@holten-be- zieling.nl. HOLTEN - Marnique van der Duin uit Holten is zondag 25 ok tober met zijn Wildkart 390 clubkampioen 2009 geworden bij de kartclub Eefde. Over to taal tien heats verdeeld over vijf wedstrijddagen wist Marnique de meeste punten bij elkaar te racen wat uiteindelijk resulteer de in het kampioenschap. De uitreiking van de kampioensbe ker is op 21 november in Eefde. HOLTEN - Wethouder Willem ter Schure heeft vrijdag 30 okto ber om 12.00 uur de nieuwe ro tonde aan de Larenseweg in Holten in gebruik genomen. Het verkeer op de Larenseweg is nu weer mogelijk. Met een ouderwetse stoomwals maakte Ter Schure een rondje over de gloednieuwe rotonde. Daarna gingen ballonnen de lucht in en werd er met buurt bewoners getoast op de ope ning. Met de voorbereiding van de komst van woonwijk de Liesen werd het noodzakelijk dat het verkeer naar en van deze wijk een goede doorstroming krijgt. Dat kan met de nieuwe rotonde. De verkeerssituatie is aanzien lijk verbeterd en veiliger gewor den voor zowel auto's als fietsen en het binnenkomende verkeer vanaf de Al wordt op deze wijze afgeremd. "De Liesen ontwikkelt zich zeer snel. Daarom wilden we de ro- Wethouder Willem ter Schure reed met een stoomwals over de rotonde om deze daarmee officieel te openen, foto: iohan bounk tonde dit jaar al klaar hebben", zegt Ter Schure tijdens de ope ning. "Het zorgt voor een veilige verbinding, maar het werkt ook afremmend en je komt nu de kom Holten keurig binnen. Ik wou dat het op andere plekken in Holten ook al zo ver was." Voor extra veiligheid is gekozen om de fietspaden los aan te leg gen. Er komt namelijk veel vracht verkeer langs. Daarnaast is er tweezijdig fietsverkeer.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7