Handgemaakte kaart nog niet helemaal klaar Lekker dagje uit met Jeugd betrokken bij milieu Welzijn Ouderen O.79 1 99 O?9 O.69 0 O79 u Kiwi Gold Bloemkool per stuk Ei-bieslook salade 100 gram H 99 Witlof Pastor salade 100 gram Stamppot boerenkool 500 gram 79 Rookworstje -199 Boerenkool Navelina's tovoor 59 It'll I/» Enter Panklare vers gesneden Zespri 300 gram 6 voor Haeerlijke zoete Grote Hollandse Uit de tapas/saladebar ZATERDAG MARKTMAZZELTJE Mooie verse 500 gram DE HELE WEEK ACTIE: Salade van de week: Maaltijd van de week: per stuk Dinsdag 3 november 2009 RIJSSEN/ HOLTEN - De pro ductie van de handgemaakte kaart van Rijssen-Holten heeft wat vertraging opgelopen. De kaart van het Belgische be drijf Art Design zou deze maand aan de gemeente wor den overhandigd, maar is nog niet klaar. Volgens woordvoer der Heieen van der Wal van de gemeente is de speciale platte grond binnen een paar maan den af, in ieder geval vóór het eind van het jaar. "De handge maakte kaart laat Rijssen en Holten op een andere manier zien", zegt Van der Wal. De kaart van Art Design is niet alleen voor de gemeente be doeld, maar vooral voor het bedrijfsleven in Rijssen en Holten. Een flink aantal bedrij ven doet mee aan de actie en staat straks op een speciale manier op de kaart aangege ven, bijvoorbeeld met een ei gen logo. Art Design is al bijna dertig jaar bezig met het vervaardi gen van handgemaakte platte gronden. Ze borduren voort op de kaarten uit de 17e en 18e eeuw, toen het gebruikelijk was dat tekenaars met veel ge duld panden van handelaars gingen tekenen, waarmee na lange tijd een plattegrond werd gemaakt die bij de hoge re klasse gretig aftrek vond. De kunsthistorische posters van Art Design bieden een kleu rige blik op wegen, beziens waardigheden, activiteiten en een stukje geschiedenis van de gemeente. "Doordat in één oogopslag bijna alle culturele- en handelselementen te zien zijn, zijn de posters extra waar devol voor toeristen, en meer speciaal nog voor nieuwe in woners", aldus Art Design. De realisatie van één originele kaart vergt ongeveer 3000 uur. Wecycle, het initiatief voor de inzameling en recycling van ge bruikte elektr(on)ische appara ten en spaarlampen, voert een landelijke actiecampagne. Deze is gericht op kinderen van de basisschool en hun ouders. De campagne heeft als doel meer kleine apparaten in te za melen. Deze verdwijnen vaak in de afvalbak. Dit levert milieuschade op, ter wijl de apparaten na recycling waardevolle grondstoffen leve ren voor nieuwe producten. Ba sisscholen die kleine apparaten inzamelen, sparen voor leuke of nuttige artikelen voor hun school. Wecycle biedt de scho len lesmaterialen, inzamelmid- delen en een speciale ophaal- service. 'Gooi nooit weg, maar lever in' is de centrale bood schap, die kinderen en hun ou ders ervan bewust moet maken dat het heel normaal én nuttig is ook kleine elektrische appara ten te recyclen. Er is een speciale site voor de basisscholen met alle informa tie: wecycle.nl/scholen. Kinde ren kunnen, ieder op hun eigen niveau, meer te weten komen over recycling, puzzels maken en games spelen op www.wecy- cle.nl/kids. De campagne wordt ondersteund door tv-commer- cials, buitenreclame en adver tenties. Wecycle werkt ook sa men met Nickelodeon. Deze zender informeert kinderen op het gebied van milieu en recy cling op hun website via de spe ciale pagina 'The Big Green Help'. Zie: nickelodeon.nl HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen Rijssen- Holten (SWORH) houdt in samenwerking met de Museum Plus Bus voor ouderen uit de ge meente Rijssen-Holten op vrijdag 11 december een dagje uit. Dit keer gaat het naar het Cobra Museum voor Moderne Kunst in Amstelveen en het Rijksmu seum in Amsterdam. Deze samenwerking wordt mogelijk gemaakt dankzij de financiële ondersteuning van de BankGiroLoterij. Het arrangement is bedoeld voor senioren die zelf de tocht niet meer kunnen of durven on dernemen. Inclusief begeleiders is er plek voor 45 mensen. Ook mensen die rolstoeiafhankelijk zijn kunnen mee. In de bagageruime is daar naast nog plek voor tien ingeklapte rolstoelen of rollators. Scootmobiels kunnen helaas niet mee. Wanneer er meer aanmeldingen dan plaatsen zijn, zal de SWORH een selectie ma ken. Er wordt gezamenlijk geluncht bij het Co bra Museum, de kosten hiervoor bedragen 15 euro per persoon. Ouderen die geïnteresseerd zijn kunnen zich tot uiterlijk 10 november opgeven. Zij zijn telefo nisch te bereiken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur op nummer 0548-540102. Dorpsstraat, Enter 0547-38 39 17 o.s De Wecycle-campagne betrekt basisscholen bij inzameling. rttf rlrgj«' rï» I r. «Uil'

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 4