W Holten wint van Sallandia Deventer Holtens Nieuwsblad 15 Arjan en Gert Jan 250 keer in Blauw Wit 1 Blauw Wit valt ver terug Met het oog op Holten Ronde zes in competitie SV Holten Halloween Heksen op de Holterberg HOLTEN - Het was een goed weekeinde voor de heren van W Holten. In het degradatieduel met Sallandia ontdeed Holten zich voorlopig van het de gradatiespook door te recht met 1-0 te zegevie ren in Deventer. Dinsdag 3 november 2009 In de eerste helft kreeg de ploeg mogelijkheden te over, maar vergat het te scoren en daardoor bleef het de hele wedstrijd billenknijpen op de bank. Voor de thee waren het niet alleen kansen voor Holten die het wedstrijdbeeld sierden. Sallandia kreeg na individuele fouten op het middenveld van Holten namelijk de grootste mogelijkheden. De eerste keer stond Bekker- nens goed te keepen door een inzet met zijn voeten te stop pen en de tweede grote kans werd vakkundig om zeep ge holpen door de spits van de thuisploeg die de bal hopeloos naast schoot vanaf vijf meter. Hierna was Holten meerdere malen gevaarlijk in de zestien van Sallandia. De spitsen Nij- land en Knapen wisten de bui tenkansjes echter niet te verzil veren en de vele schotkansen van buiten de zestien werden ook niet benut. De Deventernaren verkochten de huid niet goedkoop en vlo gen er bij elk duel stevig in en gingen daarbij soms zelfs over het randje. Rik Stoevenbelt on dervond dit aan den levenden lijve toen hij een elleboog in het gelaat kreeg bij een kopdu el. Een ander kopduel leverde bij na de openingstreffer op voor Holten. Spits Knapen won zijn duel bij de tweede paal maar zijn tegendraadse kopbal werd van de lijn gehaald achter de kansloze keeper. Na de rust bleef Holten het be tere van het spel houden, maar doordat de brilstand op het bord bleef staan geloofde ook de gastheren steeds meer in een stunt. Die stunt leek heel dichtbij toen de verdediging van Holten in het doelgebied vergat te stappen en er vrij in geschoten kon worden vanaf een meter of vijf. De goed kee pende Bekkemens kon de bal met een reflex nog net uit het doel ranselen. Twintig minu ten voor tijd was er dan toch de terechte treffer voor Holten. Hofman gaf een goede corner bij de tweede paal die met het hoofd werd teruggelegd door Tim Wissink. Nijland kon ver volgens van dichtbij inkoppen en zag zijn inzet nog weer wor den aangeraakt door Stoeven belt. Een knap staaltje voetvol ley dat de 1-0 betekende van diezelfde Stoevenbelt. Meteen hierna kreeg de ingevallen Lammertink de kans om de wedstrijd in het slot te gooien toen hij alleen op de keeper af ging. Zijn lob was echter net iets te zacht en werd op de lijn door Nijland met een verdedi ger in zijn nek hard op de lat geschoten. In de laatste minuut was er nog een kans voor de meegelo pen keeper van Sallandia na een corner, maar dat noodlot bleef Holten bespaard. Er kan weer gekeken worden naar de middenmoot met deze uitslag, maar dan moet dit resultaat wel een goed vervolg krijgen tegen Turkse Kracht volgende week. HOLTEN - Na een week rust en een oefenwedstrijd in Gelselaar bleek dat Blauw Wit de ruime nederlaag in Sibculo tegen S.V.V. '56 nog niet had verwerkt. Thuis tegen het op de voorlaatste plaats staande M.V.V. '69 uit Marle speelde Blauw Wit de slechtste wedstrijd sinds jaren. In de eerste helft liet Blauw Wit zich met name aftroeven op inzet en beleving. Na rust was er wel de wil, maar ontbrak het aan finesse om de verdedigende muur de Oranje Witten te slechten. Met veel extra tijd van de onopvallend leidende scheidsrechter Westen broek uit Nijverdal kon Blauw Wit de vroeg opgelopen achters tand niet ongedaan maken. Na een onopvallend begin van beide ploegen, waarin de bal vaak op het middenveld al aan elkaar verloren werd, moest Blauw Wit in de zevende minuut al wakker geschud zijn. Een voorzet vanaf links glipte onder doelman William Kolkman door, maar doordat de bal iets van richting veranderde kon de spits van M.V.V. net niet scoren. Helaas werd dit signaal niet opgepikt en bleef het in de opbouw erg onzorgvuldig en ook de diverse balaannames waren onder de maat. De gasten uit Marle konden met hun enorme werklust hier naarmate de eerste helft vorderde kansen uit creëren. In de 13e minuut leverde simpel balverlies op het middenveld een vrij veld op voor linksbuiten Wim Stevens die handig om doelman Wil liam Kolkman slalomde en de bal in het verlaten doel deponeer de. Een enorme opsteker voor de gasten. Drie minuten later mocht dezelfde speler opnieuw alleen op het Blauw Wit doel af gaan, maar dit keer schoot hij recht op doel man Kolkman, waardoor de schade voor Blauw Wit beperkt bleef. In de eerste helft kwam Blauw Wit maar niet goed aan op bouwen toe. Ook de twee buitenste middenvelders werden nooit op een goede manier in stelling gebracht, waardoor hun snelheid onvoldoende benut werd. In het laatste kwartier probeerde Blauw Wit wel druk naar voren te zetten en moesten de gasten wel iets terug, maar verder als een enkele ongevaarlijke corner kwam Blauw Wit niet. In de tweede helft met Jurrian Paalman voor Stefan Aanstoot be gon Blauw Wit veel gretiger. De doelman van M.V.V. moest en kele malen ingrijpen om een treffer van o.a. Harald Beldman te voorkomen. Even later scoorde Jurrian Paalman wel, maar net hiervoor floot scheidsrechter Westenbroek voor een overtreding tegen één van M.V.V. spelers. Aan de andere kant werd een fout van Nick de Bie bijna afge straft, maar gelukkig voor Blauw Wit ging de bal naast. Blauw Wit ging steeds meer de lange bal spelen. De vleugels werden over- T tl 11H PrlfOnT Mn7JlVplT geslagen en hoewel M.V.V. terug moest en de wedstrijd op hun V U1IU IV111UI/1 IVv/Ul DTD/jU1V/J\ helft gespeeld werd kon Blauw Wit maar weinig meer dan enke le dreigende acties laten zien, die geen vervolg kregen zodat het nooit een echte kans werd. M.V.V. kreeg in de 68e minuut nog één kans, maar de kopbal was te zacht om doelman Kolkman te kloppen. Aan de andere kant kopte ook Jurrian Paalman naast. De tijd werd steeds meer een tegenstander voor Blauw Wit, waardoor alles te gehaast, maar vooral onzorgvuldig gespeeld werd. Zo ging de laatste wedstrijd van de eerste periode verloren en was de tweede thuisnederlaag van het seizoen een feit. Volgende week begint de tweede periode met een uitwedstrijd tegen Bruchterveld. HOLTEN - Na afloop van de wedstrijd tegen MW '69 wer den in een vol clubhuis op sportpark 't Vletgoor twee spe lers gehuldigd omdat zij 250 of ficiële wedstrijden in het eerste elftal van Blauw Wit uitkwa men. Voorzitter Egbert Rietberg noemde een illuster rijtje na men op van hen die Arjan Aan stoot en Gert Jan Prins voorgin gen. Verder ging hij in op de ge schiedenis van beide spelers bij Blauw Wit. Veel van dit soort onderwerpen waren op beiden van toepassing. Beiden in het hart van de verdediging en bei den het zelfde plekje naast el kaar in de kleedkamer. Ook bei den niet te genieten als op de training een onderling partijtje niet met een goed resultaat werd afgesloten. Ook de verja rende elftalleider Jan Klein Na gelvoort kon nog enkele ludieke momenten aan de toespraak toevoegen, nadat hijzelf was toegezongen. Hierna werden aan beiden het ingelijste shirt van het afgelopen seizoen aan geboden en ook was er voor bei den nog een aandenken in een ingepakte doos. HOLTEN - Kinderkoor Mozaïek houdt donderdag 12 november van 18.00 tot 19.00 uur een in loopavond voor iedereen die van zingen of muziek houdt. Kinderen vanaf groep 3 van de basisschool kunnen al mee doen met het koor. Er wordt ge repeteerd in de grote'hal van basisschool De Regenboog. Tijdens de repetities van het kinderkoor leert men niet alleen zuiver te zingen. Men leert ook op welke manier men precies het nummer moet zingen om het zo mooi mogelijk te laten klinken. Zo wordt er iets over de dynamiek geleerd, het ritme van de muziek en de presenta tie. Een extra toevoeging aan de zang is het bewegen op muziek. Zo wordt er geleerd op de maat van de muziek te lopen en ma ken verschillende bewegingen het nummer nog mooier en leu ker om uit te voeren en naar te kijken. Kinderkoor Mozaïek richt zich niet alleen op zangoptredens. Ook staat musical centraal. Zo zal het kinderkoor in mei een spetterende geven voor ieder een. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama vertelt over bladeren van bomen, eikels en beukennoot jes. Verder een terugblik op de ope ning van de rotonde in de La- renseweg met interviews, het weerbericht, de agenda, en de Overijsselse artiest. Uitzending gemist en alle foto's op: www.fototeamholten.nl. HOLTEN - Na zes ronden in de interne competitie van schaak vereniging Holten is Ton van Oijen koploper. Hij heeft een neuslengte voorsprong op Ger- rit Luggenhorst. Bas van Beek staat derde nog voor clubkam pioen Martijn Hage. In de zesde ronde lieten zowel Ton van Oij en en Martijn Hage een steekje vallen. Bas van Beek verloor van Gerrit Luggenhorst. Het vader en zoonduel werd gewonnen door Ronald Klein Teeselink en Bertus van Beek wist zijn jonge re broer op slinkse wijze te ver schalken. Opvallend was dat er een 100 procent opkomst was. Uitslagen zesde ronde Teun Scheurwater - Ton van Oijen rem; Bas van Beek - Gerrit Luggen horst 0-1; Wim Kees van Rijssen - Karl-Heinz Leisten 1-0; Johan Klein Teeselink - Ronald Klein Teeselink 0-1; Bertus van Beek - Dinant van Beek 1-0; Erik Bosman - Gerrit Ste vens 0-1Henk van Beek - lan Sche perman rem; Martijn Hage - Roelf de Jonge rem. HOLTEN - De Holterberg stond afgelopen weekend in het teken van Halloween. Zo werd er een spooktocht gehouden en was res taurant Woody's speciaal voor de gelegenheid in heksensfeer aangekleed. Ondanks het schrikaanjagende interieur heten bezoekers zich het eten toch goed smaken. foto: johan bolink Arjan Aanstoot en Gert Jan Prins werden in het zonnetje gezet

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15