-wierden.nl Daan te Riele winnaar van de dag Holtens Nieuwsblad 3 Jeugdplaybackshow in Het Bonte Paard Cabaretvoorstelling rond boek Oeroeg Denk mee met ons programma, geef uw mening op: pp WWW. Expositie over triatlon Halloween WÊMËm Concert HMVin 't Mossink Met het oog op Holten over Liezenboerderij Agenda WmWmm j msm 1 p SS Column WINAARS PER LEEFTIJDSCATEGORIE Herdenking Dinsdag 27 oktober 2009 RIJSSEN - In de expositieruimte Helsinki van het gemeentehuis in Rijssen is tot en met vrijdag 27 november een foto-expositie van Harrie ten Wolthuis te zien over de EK Triathlon 2009 in Holten. HOLTEN - In de Stadskelder wordt zaterdag 31 oktober een Halloween Feest gehouden. Het feest begint om 20.30 uur en de entree bedraagt 5 euro. Er zul len die avond verschillende surpriseacts gehouden worden. De dresscode is: Scary or Sexy. Iedereen is welkom. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden via 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama vertelt over dierensporen in het bos. Er is een terugblik op de activiteitenweek van jonge rencentrum de Liezenboerderij met interviews. Verder is er ruimte voor het weerbericht, en de Overijsselse artiest. Alle informatie kan men sturen naar e-mail: oogophoIten@ra- dio350.nl. Uitzending gemist en alle foto's kan men vinden op www.fototeamholten.nl. Frits Paule Cup Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 VOJAC zorgde voor een breed programma. Met verschillende spellen, zoals verspringen. FOTO: LAURENS-JAN STAM HOLTEN - W Holten houdt sinds jaar en dag op de woensdag in de herfstvakantie voor haar pupillen de roemruchte Frits Paule Cup. De cup die vernoemd is naar een van de bekendste leden van Hol ten die zelfs nog profvoetbal speelde bij De Graafschap en la ter veel betekende voor de Hol- tense gemeenschap. De VOJAC, de commissie die alle activiteiten voor de jeugd voor haar rekening neemt namens de W Holten, mocht dit jaar 85 deelnemers verwelkomen op Meermanskamp. Onder een prachtige herfstzon moesten de roodzwarte smaakmakers van de toekomst verschillende sportieve Peeremark in Zuud Loar'n Sinds da'k neet meer warke bin'k zó drök as een klein boer tje. Oavera slept ze oe met hen. Ie kont oe hoaste neet vuur- stell'n dajdoar vrogger ök nog biej wark'n. Nen uutnèudiging um met te goan noar de Zuud- loarder peeremarkt, sloaj'neet of. Ie bint nog is ne dag van huus of. 'S mans um kwart oaver zesse uut de veer'n. Zèum uur vertrek, vanof het "Boer Bietplein". Met nèèng man in een buske. Slèuigerige köppe, ma wal op tied. Amoa wadd'n ze der, nöh neet amoa, eene mösse wiej der nog ach ter de gebrèide bokse weg- haal'n. Met een half uur vertra ging gunge wiej richting Gro- ning'n. Óönderweg zag ie de zunne wakker word'n. As ne gleuienden rööi'n köögel be- gunne an ziene daagelijkse baane noar boam'n. Noar aanderhalf uur waw we in Zuud Loar'n. Mèèns'ntied wat ne drökte. Kilometers laank staot de markkrèuime langs de weg. In het centrum de grööte karmse en netuurlijk ööns uut- eindelijke doel, de peeremark. Drek was de óöle tied der wier. Grööte zwoare keerls in mes- jesterse bökse en ne markjas an. Mööie getèèk'nde köppe, met ne board van drei daag'n. Köóplèu, diet mekaa de haan- ne ofhouwt vuur een verschil in vroag- en kööppries van viem'ntwintig euro. Zelfs 'n opdrachten uitvoeren. De VOJAC had weer alles uit de kast getrokken om een geva rieerd programma in elkaar te zetten. Spellen met namen als 'Tjoekbal', 'Curling1 en de tradi tionele onderdelen als dribbelen, sprinten en verspringen kwamen aan bod voor alle deelnemers. In totaal had voorzitter Robbert Hulleman van de VOJAC de be- scliikking over achttien vrijwilli gers, voornamelijk afkomstig uit de A- en B-junioren, die het eve nement in goede banen moesten leiden. Na afloop van alle spellen volgde de traditionele wedstrijd van alle deelnemers tegen de lei ders en begeleiders van die mid dag. De leiders begonnen nog te gen het schappelijke aantal van 25 jonge enthousiastelingen, maar na een klein kwartier kwa- F-jes: 1. joep Keijzer 2. jelle Aaftink umrooper kump vertrouwt oaver. "Wil de heer Schèèpers bij de omroep komen, er wordt hier op hem gewacht." Peere hèw we neet e koch, wie wadd'n der meer vuur de één- poters. Öölderwets gezellig, zatte wiej in ne grööte of- gedaankte boer'nschuure, met het spinrag hööge an de muure. Met zö'n tweihöön- derd aandem genötte wiej van de arwt'nsoep met wors. De löch was ter eene van arwt'n soep, dööd bier en peeremest. Het water köj'der nog kwiet biej 'n boer acher 't huus. Wa good oppass'n, want vuur daj' der arg in hadd'n, lèèj' op 'n kop in de gruppe. De tied vièug umme. Nog effn ne joekel van ne bakvis noar binn'n wark'n, nog één kèèr de kreuime langs en zö kwamme wiej met droem'n, proem'n, banaan'n, wors en ham biej ööns buske an. Wiej wadd'n Zuudloar'n nog neet uut of de èèrst'n leer'n a bewusteloos in de ree- me. Pas in Riess'n dèud'n ze de öög'n wier iös. "Wat möj' toch in Riess'n," klunk het ver- wöönderd. Nog effn een of- zakkertje biej het mèuiste boer'ncafé van Hoolt'n en dan op huus an. Lèu, aj' nog is wilt roek'n an de ööle tied van Riessnermark, Dèimter kööle mark of Wierd'nse Zuunemat- t'n, goat is een kèèr noar Zuud Loar'n. Doar köj det amao nog öölderwets opsnoem'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viejkop Traanman 3. Rob Hofman E-tjes: 1. Daan te Riele 2. Wouter Lammers 3. Ruben men de andere zestig voetballer tjes ook het veld in. Voor scheids rechter Finke werd het toen iet wat onoverzichtelijk en de uitein delijke uitslag heeft het wed strijdformulier dan ook niet ge haald. Voorzitter Hulleman sprak na het laatste fluitsignaal van 'een wat rommelige wed strijd'. Rond een uur of vier, na de eerdergenoemde wedstrijd, had de jury alle scores bij elkaar opge teld en afgetrokken en konden de winnaars per leeftijdscategorie bekend gemaakt worden. En ui- DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 1 november om 13.30 uur in het Bonte Paard de jeugdplaybackshow. De entreeprijs voor deze mid dag is 3 euro per persoon. Kin deren van de lagere school heb ben gratis toegang. Natuurlijk worden zij ge schminkt. Om dit op tijd af te krijgen worden de deelnemer- tjes uit groepen 0, 1 en 2 ver zocht om twaalf uur aanwezig te zijn. De groepen 3 en 4 om kwart over twaalf en de groepen 5, 6, 7 en 8 worden om half één verwacht. De schmink zal be staan uit het aanbrengen van kleurtjes op het gezicht. HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 29 oktober een cabaretvoorstelling rond het boek 'Oeroeg1 van Hella S. Haasse gehouden. Rop Janze uit Bovenkarspel gaat in zijn voorstelling in op de be langrijkste thema's uit dit werk: op de proef gestelde vriend schappen, cultuurverschillen, volwassen worden en elkaar niet kunnen vergeten. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Ze zijn gratis voor leden van de bibliotheek, niet-leden betalen 5 euro. D-tjes: 1Harm Jansen 2. Mick Hofman 3. Leon Oudenamp- sen teraard ook de overall-winnaar van de Frits Paule Cup 2009. Mick Hofman wist de laatste twee edities de hand te leggen op de cup en zou dus bij nog een prolongatie de bokaal definitief op de schoorsteenmantel mogen plaatsen. Daan te Riele gooide echter roet in het eten voor de jonge Hofman, door met de beste totaalscore zich tot de winnaar van de dag te laten kro nen. HOLTEN - HMV houdt zater dag 7 november om 20.00 uur haar jaarlijkse najaarsconcert in sporthal 't Mossink. Het thema van dit jaar is 'Fanta sie en sprookjes'. Het orkest en de drumband zullen aanwezi gen meenemen in een wereld van fantasierijke klanken. Met het stuk 'Land of Legends' van Andreas Ludwig Schulte zal men zich in Middeleeuwse sfe ren wanen. Ook muziek van het sprookje Rapunzel komt voor bij, evenals muziek uit de film Floris. Ook de majorettes zullen laten zien waar zij afgelopen maanden op geoefend hebben. De drumband gaat 14 novem ber op concours in Beilen. Zij gebruiken het Najaarsconcert als try-out. Heeft u zin in een avond vol met fantasie en sprookjes? Entree is 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kinderen tot 12 jaar. OKTOBER Herfstexpositie Kunst op de berg, Natuurdiorama Holterberg, donderdag 1 oktober 2009 - maandag 2 november 2009 Expositie foto's Oudheidkamer Hoolt'n, Boschkamp, vrijdag 2 ok tober 2009 - donderdag 12 no vember 2009 Knutselen in het natuurmuse um, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 17 oktober 2009 - zon dag 1 november 2009 Darter Mark Walsh naar café Toontje, Café Toontje, dinsdag 27 oktober 2009, 19:30 Vertelkring, Boschkamp, dins dag 27 oktober 2009, 19:30 Sponsorloop voor Tsjernobyl- kinderen, Meermanskamp, woensdag 28 oktober, 14:00 Huifkartocht, VW Holten, woensdag 28 oktober 2009, 15:30 Cabaretier Rop Janze over Oe roeg, Boschkamp, donderdag 29 oktober 2009, 20:00 Concert Holtens Mannen koor met Enschede's Byzantijns Kozakkenkoor, De Kandelaar Hol ten, vrijdag 30 oktober, 20:00 Workshop Houden van jezelf, Integraal Therapeutisch Centrum, Keizersweg 25 Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 10:00 - 16:00 Diepe Hel Holterbergloop, Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 1 3:00 Halloween: spooktocht door bos Daantje Das, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 31 oktober 2009, 1 7:00 Halloween Feest, Stadskelder Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 20:30 NOVEMBER Jeugdplaybackshow, Bonte Paard, zondag 1 november, 13:30 Jubileumconcert Wulle Meugt Ok, Manege Koldewee, zondag 1 november 2009, 14:00 - 22:00 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Filmdag ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, vrijdag 6 november, 20:00 Filmdag ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, zaterdag 7 november 2009, 13:45 Musical door groepen 6, 7 en 8, Kandelaar, zaterdag 7 november 2009, 19:30 Najaarsconcert HMV, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 november 2009, 20:00 Musical Sam Sam, groep 6 t/m 8, Kandelaar, zaterdag 7 novem ber 2009, 20:00 Remembrance Day, Canadese Begraafplaats, zondag 8 novem ber 2009, 11:00 HOLTEN - Op de Canadese Be graafplaats wordt zondag 1 no vember een speciale dienst ge houden ter herdenking van het elite-regiment Black Watch. De herdenking begint om 10.30 uur en wordt omlijst met een vlaggenparade en een optreden van een Piper-band uit Deven ter. Verder zijn er bloemleggin- gen en een aantal toespraken van onder meer een vertegen woordiger van Welcome Again Veterans. Op de begraafplaats in Holten liggen twintig man nen van Black Watch begraven. Vertegenwoordigers van Black Watch zijn momenteel op rond reis door Europa. Na Holten brengt het gezelschap een be zoek aan plaatsen als Ommen en Groningen waar ook solda ten van het regiment zijn ge sneuveld. Strijders van Black Watch vochten ook mee in de Slag bij Waterloo, de Krimoor- log en de Boerenoorlog.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3