Dorcas Voedselactie voor allerarmsten Holtens Nieuwsblad 21 Stichting Over@leven loopt mee Holterenk deelt taarten uit Zorgboerderij Uitslaande brand legt schuur in as Handbal Dames 1 wint Mike Bolink kampioen Uitslagen competitie schaken Dinsdag 27 oktober 2009 Collectieve off-day W Holten HOLTEN - Het was goed voor het eerste elftal van Holten dat er dit weekend niet in compe titieverband gespeeld hoefde te worden. De spelers van trai ner Harthoorn hadden name lijk een collectieve off-day tij dens de bekerwedstrijd tegen SV Schalkaar. Hierdoor leed de ploeg dan ook een ontluiste rende nederlaag, waarbij een tennisuitslag uiteindelijk op de borden prijkte: 6-1. Holten trad aan zonder de ge schorste Jaap Huisman en speelde daardoor voor de gele genheid met Wilfred van der Pluijm in de spits. De ervaren achterhoedespeler heeft wei nig plezier gehad aan zijn uit stapje in de voorhoede. Holten probeerde namelijk wel op te bouwen maar het beter spe lende Schalkhaar zorgde er voor dat de spitsen van Holten nauwelijks bruikbare ballen kregen. Tel daarbij op dat de schaars gegeven vrijheid werd benut met slechte inspeelballen, en een verliespartij is onafwend baar. Na een kleine twintig minuten wist Schalkhaar voor het eerst het net te vinden. Een voorzet vanaf de linkerkant mocht vrij worden ingekopt, Bekkernens redde nog fraai in eerste in stantie waarna in de rebound alsnog volledig vrij kon wor den ingeschoten. Niet veel la ter lag de tweede ook al in het mandje en bij de 3-0 kort voor rust stond de Holtense achter hoede helemaal voor schut. Eerst was er een verkeerde te rugspeelbal en bij de derde treffer kon de spits van Schalk haar vrij om de keeper heen en de bal vanaf de grond met het hoofd over de doellijn druk ken. Na rust leek Holten alsnog te zijn wakker geschud en werd er al snel gescoord door Mark Nijland. Een mooie diepe bal op Van der Pluijm op links werd door de snelle aanvaller goed voorgetrokken, waarna Nijland koel zijn man uitkapte en de bal goed binnenschoot rechts van de keeper. De opleving was echter van korte duur, want nog geen drie minuten later lag de vierde voor de thuisploeg alweer bin nen. Een indraaiende vrije trap werd helemaal vrij ingekopt bij de eerste paal. Hierna was Hol ten de kluts volledig kwijt en gaf het de aanvallers van Schalkhaar alle ruimte om hun kunsten te vertonen. Verkeerd stappen bij een buitenspelsi tuatie zorgde voor de vijfde treffer en de zesde was hele maal typerend voor de wed strijd. Op de achterlijn mocht een aanvaller van de gastheren drie man passeren en toen hij de bal leek te verliezen mocht een collega-aanvaller die als nog oppikken tussen drie Hol tenaren en van dichtbij achter Bekkernens schieten. Gedesillusioneerd gingen de Holtenaren van het veld na de oorwassing van de veel betere Deventemaren. Het is te hopen dat Harthoorn de mannen voor zondag weer scherp krijgt, want dan wordt er om het 'eggie' gespeeld te gen Sallandia. Ook een ploeg in zwaar weer in de vierde klas se H. NfOHUND HOLTEN - Als afsluiting van de kinderboekenweek, die dit jaar als thema 'Lekker eten en snoepen' had, werd er op de Holterenk- school in Holten een taartbakwedstrijd gehouden. Er werden maar liefst zo'n zestig taarten aangeleverd. Natuurlijk konden deze taarten niet allemaal door de kinderen zelf opgegeten worden. De taarten van de prijswinnaars zijn in de groepen opgegeten en de rest van de taarten werden in het dorp rondgedeeld. De kinderen brachten taarten bij De Diessenplas, Zozijn, De Boschkamp, de an dere basisscholen in Holten en het buitengebied en bij vele bedrij ven in het dorp. Het was een erg leuke actie die veel positieve reacties opleverde. HOLTEN - Als 13-jarige je debuut maken als keepster van handbal damesteam 1 en dan winnen. Dat overkwam Carmen Nijenhuis. Het keeperstalent van Holten mocht zondag uit tegen Kwiek haar eerste officiële wedstrijd in het eerste team van HV Holten spelen. Vanwege de afwezigheid van Michelle den Bouwmeester moest het team een beroep op haar doen. Het eerste 10 minuten waren beide teams aan elkaar gewaagd (3- 3). Daarna greep Holten het initiatief en kwam het met onder meer twee fraaie treffers van Jolanda Karsten en Anita Bieleman met 4-7 voor. Kwiek moest enkele keren aan de noodrem trekken. De straf- worpen werden door Bianca Smit feilloos benut. Holten leek de voorsprong te kunnen vasthouden tot de rust, maar twee goede aanvallen van de gastvrouwen brachten bij rust een 12-12 stand op het bord. Na rust nam Kwiek het initiatief en nam het verschillende keren een voorsprong. Weglopen lukte echter niet en bij 16-16 nam Hol ten het initiatief weer over. Een fraai afstandschot van Monique Plantinga en een mooie break van Ellen Klein Koerkamp brachten Holten opnieuw op voorsprong. In een spannende slotfase kreeg Holten nog enkele tijdstraffen, maar verdedigend sloot het goed, zodat tot groot enthousiasme van de dames de winst met 22-24 mee naar Holten kon worden genomen. HOLTEN - De vrijstaande schuur van zorgboerderij voor gehandicapten USVA aan de Sangeldijk in Holten, is dinsdagmiddag 20 ok tober volledig afgebrand. Omdat het een brand betrof in het buitengebied van Holten rukte de brandweer met groot materieel uit In de schuur stonden en kele balen hooi en voertuigen opgeslagen. Bij de brand is asbest vrijgekomen. Dit is neergeslagen in de directe omgeving van het terrein en zal door een gespecialiseerd bedrijf opgeruimd worden. Er is geen gevaar geweest voor de omgeving. Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. foto: sander scheperman HOLTEN - De stichting Over@Leven, Tips bij kanker, loopt zaterdag 31 oktober met veertig gesponsorde lopers mee met de 5 en 10 mijl van de Die pe Hel Holterbergloop. Alle mensen lopen met eenzelf de T-shirt van de stichting. Her- mien Borghuis kwam in 2008 in contact met de stichting toen bij haar slokdarmkanker werd ge constateerd. Als fanatiek loop ster liep zij elk jaar mee met de Diepe Hel Holterbergloop in Nijverdal/ Holten. Het leek haar een geweldig idee om dit jaar de stichting te steunen door hard lopers uit haar loopgroep en fa milie te rekruteren voor een sponsorloop voor de Stichting Over@Leven, Tips bij kanker. De opbrengst wordt gebruikt HOLTEN - De Dorcas Voedsel actie wordt in de week van 1 tot en met 8 november voor de veertiende keer gehouden. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt voedsel inge zameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan vierhonderd kerken, zeshonderd supermarkten en ruim zesduizend vrijwilligers betrokken. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de ar moedegrens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economische situatie waarin hun land verkeert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektriciteit en verwar ming. Voor overige zaken als voedsel en kleding blijft dan on voldoende middelen over. Daarnaast heerst in Oost-Euro pa een hoge werkloosheid. In Holten wordt woensdag 4 november de Dorcas Voedsel actie gehouden op de volgende locaties: Gebouw Irene, de Kan delaar, Bethanië en de basis scholen. Meer informatie: www.dorcasvoedselactie.nl. Op verschillende plekken in Holten kan voedsel worden ingele verd. om de stichting meer naamsbe kendheid te geven en mensen te helpen met allerlei proble men die voorkomen als kanker wordt geconstateerd en die niet direct medisch zijn. De stichting geeft tips over allerlei zaken waar je tegenaan loopt als de diagnose is gesteld. Zie de web site van de Stichting Over@Le- ven www.tipsbijkanker.nl HOLTEN - Tijdens de laatste kampioenswedstrijd jeugdmo- tocross van het seizoen 2009 in het West-Brabantse Dongen, wist Mike Bolink de titel veilig te stellen. De team MXN-Segers- rijder wist op de Peter van de Laar Yamaha YZ65 beide man ches te winnen. Zowel voor Mi ke als voor de van de Laar YZ65 is dit de eerste nationale titel. De jonge man uit Holten wist zo de 23e wedstrijd van het kam pioenschap te winnen en zo doende na een enerverend sei zoen de titel veilig te stellen. In fo op www.rnxn-segers.com HOLTEN - Het Sallandtoemooi werd zaterdag 10 oktober in pannenkoekenrestaurant Lau rel's aan de Varkensmarktstraat 7 in Raalte gehouden. Er werd een volle competitie gespeeld. De thuisspelende ploeg had wit aan de oneven borden. Er kwa men slechts vier teams opdagen waarbij één team bestond uit een mix van Pallas en de drie andere verenigingen. In ronde 1 werd Karl-Heinz uitgeleend, in ronde 2 Gerrit Stevens. Aange zien Gerrit met de middag naar huis moest, hoefde Holten na de middag geen speler meer af te staan. Helaas was het met de score van de Holtenaren toen ook gedaan met als dieptepunt de 5-0 tegen. Inmiddels is ook de eerste ronde van de interne beker begonnen. Verrassend is toch wel de overwinning van Jo- han Klein Teeselink op Erik Bosman. Ook opvallend is het verlies van bekerhouder Ton van Oijen tegen Gerrit Luggn- horst. Vorig seizoen won Ton nog de finale van Gerrit.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21