TV-debuut Helene Franke Liezenboerderij actief in vakantie Einde der tijden in zicht? Holtens Nieuwsblad 15 ToDaBoKr draait films over Vijfhuizenweg Geen wildcard voor Holtense in programma: 'Model in 1 dag' Sloop Udema tegen de vlakte Sponsorloop Tsjernobyl In de marge HOLTEN - De dinsdag middag stond in het te ken van een Wii- en air- hockey-competitie voor jongeren vanaf 12 jaar. Dinsdag 27 oktober 2009 HOLTEN - Helene Franke is niet doorgedrongen tot de fina le van de Net 5-serie 'Model in 1 dag'. Afgelopen zondagavond had de Holtense nog kans op een fina leplaats met het uitdelen van de zogenaamde wildcard, maar de jury koos voor iemand anders. Daarmee is het televisieavon- tuur voor de 17-jarige Holtense - in ieder geval voorlopig - voor bij. "Wel jammer, want het was ontzettend leuk om mee te doen. Ik heb heel veel leuke re acties gehad", aldus Helene die maatschappelijk werk en dienstverlening studeert op Windesheim in Zwolle. Dat ze meedeed aan 'Model in 1 dag' had ze te danken aan een dagje winkelen in Utrecht. Daar werd ze gespot door Lutke Veenstra, één van de twee fotografen van het programma waarbij de 'mooiste meid van de straat' moet worden ontdekt, waarna die tot een echt model wordt omgeturnd met behulp van make-up, styling en visagie. "Ze vroeg me of ik mee wilde doen en ik wilde eigenlijk gelijk wel. Zo'n kans krijg je nooit weer dat je van de straat wordt geplukt. Maar ik was met mijn vriend aan het winkelen, dus moest ik eerst even met hem overleggen. Hij vond het eerst niet zo'n goed idee, maar uiteindelijk heb ik wel 'ja' gezegd", aldus Helene die in de eerste aflevering van het programma terecht kwam dat in september werd uitge zonden en 'rock' als thema had. Het leidde tot mooie foto's van Helene, maar winnen deed ze niet. De zes afleveringen van 'Model in 1 dag' leverden zes winnaressen op die samen met de winnares van de wildcard in de finale gaan uitmaken wie het nieuwe gezicht van de Shoeby, een kledingwinkel, wordt. Jury voorzitter van het programma is Robine van der Veer. De andere fotograaf die de modellen in spe van straat plukt, is Otto van den Toorn. De uitzendingen van 'Model in 1 dag' zijn op de zon dagavond en beginnen om half acht. Helene vindt het vanzelf sprekend jammer dat ze de wedstrijd niet meer kan win nen, maar ze kijkt wel met een goed gevoel terug op haar tv-de- buut. "Het was echt een heel span nend avontuur. Het modellen- wereldje lijkt me ook best wel leuk, maar ik moet nog zien of het me lukt om daar in terecht te komen." HOLTEN - Het heeft op zich laten wachten, maar inmiddels is de sloophamer op de Kol bezig om oude fabriekspanden tegen de vlakte te krijgen. Op dit moment wordt er hard gewerkt om Udema met de grond gelijk te krijgen. Daarna zal het gebied eerst wor den ingezaaid met gras, waarna het wachten is op nieuwbouw van woningen. foto: sander scheperman ESPELO - Filmclub ToDaBoKr draait vrijdag 6 en zaterdag 7 november in 't Trefpunt enkele films uit het archief. De vrijdag avond begint om 20.00 uur en staat in het teken van films en een aantal dia's over de Vijfhui zenweg. De toegang is gratis. Consumpties dienen wel be taald te worden. Voor de wat ouderen is 7 november be stemd. Dan wordt er begonnen om 13.45 uur. De toegang be draagt dan 5 euro per persoon. Dat is inclusief tweemaal koffie, twee consumpties en hapjes. VERVOLG VAN DE VOORPAGINA Op dinsdagavond was er een open huis voor genodigden en andere geïnteresseerden. De Boer: "Met name hadden we de nieuwbouwbuurt uitgeno digd om kennis met elkaar te maken. Er waren echter alleen buren die direct aan het achter liggende veldje grenzen met hun tuin. Heel leuk dat zij er waren, alleen was het wel jammer voor de rest, want we hadden meer bu ren verwacht. Met het persoon lijk uitnodigen van deur tot deur waren de reacties namelijk wel heel erg positief." HOLTEN - Voor de op woens dagmiddag 28 oktober te hou den sponsorloop voor de Wit- Russische kinderen, hebben zich al heel veel kinderen aan gemeld. Kinderen in de basis schoolleeftijd, die nog mee wil len doen maar geen inschrijffor mulier (meer) hebben kunnen deze downloaden van www.tsjemobylholten.nl en sponsors werven. Jongeren van de Liezenboerderij hebben afgelopen herfstvakan tie vele activiteiten gehouden. foto: freddie paalman De woensdagmiddag werd be steed aan boogschieten, terwijl op woensdagavond een panna- toemooi op de agenda stond voor de jeugd vanl6 jaar en ou der. Voor de donderdagmiddag stond er Levend Tafelvoetbal op de rol: zes tegen zes in een op blaasbare arena. Op donder dagavond was het 'Gekkenhuis' voor de jeugd van 14 en 15 jaar. Verschillende hilarische activi teiten als viltje happen, wasknij pers op je gezicht knijpen, kauwgombei blazen en kauwg om tuffen (zo ver mogelijk) zorgden voor vertier. Succesvol was ook de Hawaii-party op de vrijdagmiddag voor jongeren van 12 tot 15, waarbij een lucht kussen met een balk in het mid den en een grote wattenstaaf waarmee gemept moest wor den de voornaamste ingrediën ten waren. Liefst 35 jongeren deden mee. De Hawaii-party op de vrijdag avond voor 16-plussers werd door maar vijf jongeren be zocht. De Boer en de zijnen willen in de kerstvakantie weer een aan tal activiteiten organiseren. HOLTEN - De Holtengroep houdt vrijdag 6 november om 20.00 uur een lezing met Peter Thoonen met als onderwerp: 2012, Het einde van de geschie denis? In deze tijd eindigen vele grote tijdcycli, en niet slechts volgens de Maya's die ons vertellen dat op 21 december 2012 het Jaar Nul begint. Dit is de tijd waar over gesproken wordt als die van de Apocalyps en de tijd van de profetieën van vele natuur volkeren. Niet alleen het weer wordt extremer, alles wordt ex tremer, en niet slechts op de planeet, maar in het gehele zon nestelsel. Dit uit zich op aarde ook in een milieucrisis en een monetaire crisis, die een op maat vormen voor een grote verandering, want crisis is her kansing. Peter Thoonen laat zien wat er op 21 december 2012 astronomisch gebeurt, hoe allerlei kleine en grote cycli dan samenvallen in de tijd. Hij ver gelijkt langlopende kalenders uit allerlei culturen met elkaar, als mede de verhalen achter de ze kalenders, de profetieën van deze volkeren. De lezing wordt gehouden in De Kandelaar. De entree be draagt: 8 euro (inclusief twee consumpties). Opgeven kan via e-mail: info@holten- bezieling.nl. Gemeentelijk gezever De ene week knalt het verhaal zo uit je vingers het scherm op en de andere week moeten werkelijk alle middelen aangeboord worden om tot een fat soenlijk, volgens eigen maatstaven dan, stukje te komen. Dit keer een week dat vele kranten, internetsites en veelvuldig kroegbezoek en eigen beleve nissen voor inspiratie moeten zorgen. Eerst maar eens de eigen belevenis sen filteren. Zal ik eens ouderwets gaan doorzagen over de politie omdat ik beboet werd op de Kolweg omdat ik mijn licht op de fiets iets te laat aan deed? Zevenhonderd woorden zeuren over dit 'zero-tolerance' beleid voor een futiele wetsovertreding. En dan hier gaan afvragen waar dat zero-tole rance beleid was toen enkele weken geleden de halve Deventer binnenstad werd afgebroken door hooligans uit Amsterdam die dit ook nog eens van te voren hadden aangekondigd? En dan de kritische analytische vraag stellen waarom de politie pas na drie kwartier op kwam draven? Ik bedenk me dat dit niet het podium is voor de frustraties van een wetsovertreder en besluit het niet te gaan hebben over mijn aanvaring met de blauwe petten. De ei gen belevenissen gaan hem dus niet worden. Dan maar internet en de kran ten. En wat zijn er veel kranten tegenwoordig. Dé Weekendkrant, het Rijs- sens Nieuwsblad, Typisch Rijssen Holten en natuurlijk de baarmoeder der plaatselijke sufferdjes: ons eigen Holtens Nieuwsblad. Het Rijssens Nieuws blad komt met kleine bron van inspiratie op de voorpagina. Er is namelijk een kijkplateau geplaatst bij de bouwlocatie aan de Molendijk in Rijssen waar aan het spoor gewerkt werd afgelopen week. Van 19 tot en met 24 ok tober konden belangstellenden een kijkje nemen bij dit 'spektakel'. Een kijkplateau om bouwlui aan het werk te zien! Je zult al zo gek zijn om er als weldenkend mens even een kwartiertje te gaan kijken en dan net in een van de acht rookkwartiertjes van de mannen van de bouw vallen. Sta je toch mooi met een paar andere gekken naar wat rokende bouwvakkers te kijken. En ik denk dan alweer door. Was er een kijklocatie waarvan mensen konden kijken hoe dit kijkplateau geplaatst werd? Moet vast ook een hele belevenis geweest zijn. En weer een kijklocatie voor het aanleggen van die kijklocatie? En ga zo maar door. Kijk zo kom ik wel aan die zevenhonderd woorden. Ge noeg over het kijkplateau, kijken of er nog meer in het krantje staat Pagina twee. Ja hoor, daar heb ik wat 'Aanjager en verbindingstype' is de kop bo ven een artikel over de profielschets die gemaakt is door de wijze lieden van de gemeenteraad. Nog nooit zoveel open deuren ingetrapt zien worden als door de vertegenwoordigers van de verschillende politieke partijen. Een speciale raadsvergadering, die ook nog eens vereerd werd met een bezoek van de Commissaris der Koningin, was er voor nodig om een avondje in het luchtledige te trappen. De profielschets is dan ook nog een 'product van de vertrouwenscommissie bestaande uit leden van de zes raadsfracties' en nog wat notabelen vanuit het gemeentehuis. Een paar verbluffende conclusies van de vertrouwenscommissie wil ik u niet onthouden. 'De burgemeester moet zich vooraf verdiepen in de kleurrijke gemeente Rijssen-Holten.' Ga weg, je meent het! Ik dacht dat hij, of zij (ik hoop toch zó op een vrouw, leuk voor de SGP ook), gewoon lekker onvoorbereid zonder enige kennis van zijn toekomstige gemeente zijn ketting omhing en dan maar eens ging kij ken wat Rijssen-Holten nu eigenlijk precies is. Nog eentje. 'Het veiligheids dossier is in beweging, zowel bij de politie als bij de brandweer.' In normaal Nederlands: de veiligheid voor de inwoners moet nog beter. Mooi dat een vertrouwenscommissie daar over vergaderd heeft en dan ook nog met seri euze gezichten tegen elkaar hebben gezegd: 'Ja, dat zetten we er ook in. Goed punt Arie, scherp van je!" Meijerink wil 'een burgemeester voor alle inwoners van de gemeente'. Ja, die is lekker. Het zou ook mooi zijn als er ge zegd zou worden: "We willen een burgemeester die op bepaalde groepen van onze gemeente geen donder uit doet.Weet je wat René van der Gijp nu zou doen? Die zou met zijn linkerhand de arm van Hans Kraaij naast hem pakken en in onvervalst Rotterdams zeggen: "Hanssie zouwe ze nou eg he lemaal nie doorhebbe dat het helemaal nérgens over gaat bij die lui?" Laurens Jan Stam, schtammie@hotmailcom

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15