'Het Wereldtijdpad is een prachtig en uniek product' Topdarter Walshie naar Café Toontje Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Opbrengst gehandicapten Wegafsluiting Gemengd koor Sfeervol concert in Dorpskerk Concert Mannenkoor Ledenavond LTO enAJK HOLTEN - Jongeren centrum de Liezenboer derij in Holten houdt in de herfstvakantie van dinsdag 20 oktober tot en met vrijdag 23 oktober een activiteitenweek. Open dag voor iedereen, en vele gevarieerde activiteiten tijdens herfstvakantie HOLTEN - De recreatie ondernemers uit de ge meente Rijssen-Holten zijn blij met het wereld tijdpad zo zegt Jacob van Lindenberg jr., voorzitter van de gezamenlijke re- creatieondememers uit deze gemeente. Doe mee: Murphy's Quiz Night Dinsdag 13 oktober 2009 Feestweek Liezenboerderij Dinsdagavond houdt het jon gerencentrum vanaf 19.30 uur open avond voor iedereen: tie ners, jongeren, ouders en bu ren. Iedereen die geïnteres seerd is in wat het jongeren centrum nou precies is, is deze avond welkom voor een kopje koffie/ thee, een drankje en een hapje. Voor alle 12- en 13-jarigen is er 's middags een Wii- en een Air Hockey-competitie. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen woensdagmiddag 21 oktober komen boogschieten. 's Avonds zijn alle jongeren van 16 jaar en ouder welkom voor een gezellig pannatoernooi. Eén tegen één zal er via een poule een voetbalcompetitie gehouden worden op het gras veldje bij het jeugdhonk, waar de pannakooi al aan het begin van de week geplaatst zal wor den. Donderdagmiddag 22 oktober komt er op het grasveldje een heus levend tafelvoetbal te staan, waar alle jongeren vanaf 12 jaar naar hartenlust een bal letje kunnen komen trappen. Het 'Gekkenhuis' zal donder dagsavonds plaatsvinden, en alle jongeren van 12 tot en met 15 jaar zijn deze avond wel kom om mee te doen. Het doel van het spel is om via verschil lende hilarische opdrachten je IQ zo hoog mogelijk zien te houden, maar ook niet té hoog, want dan beland je in het gekkenhuis. Vrijdagmiddag en -avond 23 oktober zal er afgesloten wor den met een Hawaii Party, 's Middags is er voor alle jeugd vanaf 12 jaar het spel 'Get 'm Off, waarop je 1 tegen 1 elkaar van de paal af moet zien te krij gen. 's Avonds kunnen de jon geren vanaf 16 jaar de week met de gezellige Hawaii Party afsluiten. Het middagpro gramma vindt elke keer plaats van 14.00 tot 17.00 uur, en het avondprogramma van 19.30 tot 22.00 uur. Kosten voor deelname is deze hele week gratis, iedereen mag meedoen aan de activiteiten. Vanaf dinsdag 27 oktober gel den de gewone openingstijden van jongerencentrum 'de Lie zenboerderij': de dinsdag-, woensdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur voor jongeren vanaf 16 jaar, en de donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur voor jongeren van 14 en 15 jaar. Meer informatie: te lefoon 0548-362755. De Lie zenboerderij ligt aan de Laren- seweg 102a, telefoon 0548- 361451. HOLTEN - De collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehandi capten werd verzorgd door de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen Vrouwen van Nu afdelingen Dijkerhoek, Es- pelo en Holten. De totale op brengst is 3.384,36 euro. HOLTEN - De Larenseweg, tussen Provinciale weg N 332 en Aaltinksweg is tot en met 31 oktober afgesloten voor al het verkeer. Een wegafsluiting kan langer duren, als de werk zaamheden dat noodzakelijk maken. HOLTEN - Het Holtens Gemengd Koor onder leiding van Henk Linker heeft afgelopen zaterdag 10 oktober een concert gegeven in de Hervormde Kerk. Hieraan werkte ook het Hervormd Koor Den Ham mee. Er werd muziek gezongen van Bruckner, Dubois, Rinck en Handel. De mezzosopraan Valeria Boeremistrova en Henk Linker verzorgden een deel van het programma waarbij onder andere muziek van Rheinberger en Handel werd uitgevoerd. foto: johan bolink HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor houdt vrijdag 30 okto ber om 20.00 uur het jaarlijks concert in de Kandelaar. Het beroemde Enschede's By zantijns Kozakkenkoor zal een groot deel van het concert ver zorgen. En de jonge pianist Tom Overkempe zal het Man nenkoor begeleiden. De entree bedraagt 12.50 euro inclusief een consumptie. HOLTEN - LTO Rijssen-Holten en AJK Holten-Bathmen hou den maandag 19 oktober om 20.00 uur een gezamenlijke le denavond in het Bonte Paard. Spreker is Klaas Johan Osinga, medewerker LTO internationa le zaken. Hij zal het hebben over de EU-begroting van 2014 - 2020. Wat zijn de gevolgen voor het individuele bedrijf bij ver schillende scenario's? Van Lindenberg: "Het wereld tijdpad is een prachtig en uniek product voor onze ge meente. Met het wereldtijdpad onderscheiden we ons als re creatiegebied van anderen en ik zie het daarom ook als een zeer mooie toevoeging van het toeristisch en recreatief pro duct. Elke toerist die ik spreek is enthousiast. Het is voor onze sector zeer belangrijk om on derscheidend en uniek te zijn en dat er goede voorzieningen zijn zodat we de toerist iets te bieden hebben." "Maar ook voor de scholen zijn er kansen. Zo kunnen leerlin gen op een leuke manier in de buitenlucht kennis opdoen van onze geschiedenis. Dit omdat er óók tal van thema wandelingen zijn uitgezet over diverse onderwerpen. Daarbij verwacht Van Linden berg ook dat de plaatselijke middenstand voordeel krijgt van het Wereldtijdpad. "Jammer is nog wel dat de plaatselijke bevolking over het algemeen nog niet erg enthou siast is over het Wereldtijdpad. Maar dat moet groeien" denkt Van Lindenberg. "Ik hoor vaak dat onze gemeente verandert in een paaltjes dorp. Ik vindt dat erg negatief. Als ik in het buitengebied over de weilan den kijk zie ik ook allemaal paaltjes staan. Misschien staan ze hier en daar nog niet helemaal op de goede plek maar ik weet zeker dat de stichting Wereldtijdpad openstaat voor ideeën. Je kunt immers niet alles in een keer perfect doen." Ook over de financiën is Van Lindenberg duidelijk:" Het he le project is grotendeels gefi nancierd met subsidies door Europa, en de provincie. Het gedeelte wat onze gemeente zelf heeft bijgedragen is maar een kleine greep uit de pot "toeristenbelasting. In feite heeft de sector dus zelf het resterende bedrag bij el kaar gebracht." "Ik bewonder de stichting en alle vrijwilligers die dit alle maal tot stand hebben ge bracht. Denk je eens in hoeveel werk het is geweest om van al die ja ren feiten en verhalen te vin den. Dat moet een enorme klus ge weest zijn. Namens alle recre atie ondernemers feliciteer ik de stichting Wereldtijdpad met die fantastische resultaat." HOLTEN - De Engelse topdar ter Mark Walsh (Walshie) komt net als vorig jaar naar café Toon om daar de strijd aan te gaan met de Holtense dartspelers. De als nummer 13 van de we reld geplaatste speler van de PDC en dit jaar al winnaar van het Players Championship in Coventry, Blue Square Open (6- 5 overwinning op Raymond van Barneveld) en Dinslaken Championship zal dinsdag avond 27 oktober zijn kunnen laten zien. Dit zal gebeuren tegen de leden van de teams die bij café Toon tje spelen en uitgenodigde dar ters, die allen een leg tegen Walshie mogen gooien. Uiteraard is iedereen van harte welkom om dit spektakel gratis te komen aanschouwen. Walshie is echter in de jaren een gewone darter gebleven en zal voor een ieder tijd hebben voor een praatje, handtekening, foto of het aannemen van een bier tje. De aanvang van dit evenement is om 19.30 uur. Echter Walshie zal al rond 18.30 uur zich gaan voorbereiden voor deze lange avond. DIJKERHOEK - In Het Bonte Paard wordt zondag 18 oktober om 16.00 uur de Murphy's Quiz Night gehouden. Wie hieraan mee wil doen, kan zich als team tot 14 oktober nog inschrijven. Een team kan bestaan uit maxi maal vijf personen. Het in schrijfgeld is 2,50 euro per per soon. Opgeven kan bij Hans Golbach, telefoon 0548-368146 of e-mail: hgolbach@concepts.nl. De Murphy's Quiz Night is een algemene kennisquiz (een soort 'triviant') die uit acht ronden met vragen, foto's van onder andere beroemdheden bestaat. Je kan individueel meespelen maar het is natuurlijk nog veel leuker als je samen met vrien den, kennissen of collega's een team vormt. De vragen worden per ronde gesteld door een quizmaster. Ie der team ontvangt een set ant woordformulieren waarop de antwoorden worden ingevuld. Na iedere ronde leveren de spe lers het antwoordformulier van de desbetreffende ronde bij de quizmaster in, zodat hij de ant woorden kan controleren en de scores kan bijwerken. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretans, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm .Wegener, nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@wh m .Wegener, n I Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- adviseu r M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7