Onderzoek naar objecten Rabobank sponsort hockeyclub Holtens Nieuwsblad 21 Datum bekend NK Triatlon Holten Jubileum Theater Calvijn op bezoek Ook als de sirenes loeien blijft het stil in Okkenbroek Erfgoedproject Leerlingen De Regenboog onderzoeken ruïne Kunstgras loopt volgens plan echtpaar Pasman Gewapend met rugzak, camera, rolbandmeter, kompas en checklist Dinsdag 13 oktober 2009 HOLTEN - Het Theaterstuk 'Calvijn op bezoek' wordt dins dag 20 oktober om 20.00 uur ge houden in de Dorpskerk. Nederland is een calvinistisch land. Het succes van het boek 'Knielen op een bed violen' van Jan Siemelink bewijst eens te meer dat het calvinisme diep in de volksziel verankerd zit, of we dat nu leuk vinden of niet. Wie zouden wij zijn zonder Calvijn? Acteur Kees Posthumus stelt zich die vraag in het stuk "Cal vijn op bezoek". De organisatie is in handen van de commissie Vorming Toe rusting. Toegang €5,- HOLTEN - Groep 7 van basis school De Regenboog is de af gelopen weken bezig geweest met het erfgoedproject Speur tocht Toen en Nu van Kunst en Cultuur Overijssel in samen werking met de bibliotheek van Holten. De leerlingen kregen eerst in de klas te horen welke gebouwen, monumenten, gedenkstenen of andere objecten ze konden gaan onderzoeken in Holten. Alle 48 leerlingen van groep 7a en 7b (verdeeld in groepjes van 4) gingen op pad met een rug zak, een rolbandmeter een kompas en een checklist om het gebouw of het monument grondig te kunnen bestuderen. Zo werden er twaalf objecten bezocht. Daarna kon er op school informatie worden ver zameld uit boeken, van internet of van wat mensen konden ver tellen. Het groepje dat de Dorpskerk had gekozen nam bijvoorbeeld contact op met een kosters en mocht een kijkje in de kerk ne men. Zo werden er foto's geno men van een geheimzinnig deurtje achter het orgel, van de Statenbijbel, van de gevangenis in de toren. Van de koster kre gen ze interessante informatie. Andere objecten die werden onderzocht en gepresenteerd waren: het oude kerkhof, de ruï ne van de Waerdenborch (foto), oorlogsmonument aan de Mo- lenbelterweg, Villa Sophia (Oranjestraat), monument aan de Molenbelterweg van baron van der Borch van Verwolde, het oude gemeentehuis (VW- gebouw), de gedenksteen van de ontplofte V2 aan de Rijssen- seweg, het stationsgebouw en gedenksteen 40-45, de beelden van de varkens en oude het smidgebouw op de Smidsbelt. Alle groepjes moesten na het onderzoek en het opduiken van extra informatie een folder over het object maken. Tenslotte ging de hele groep nog eens langs de objecten en presenteerde het zijn gebouw of monument aan de rest van de klas. De presentaties werden met groot enthousiasme ge houden en de folders waren prachtig uitgevoerd: zo kwam de hele groep te weten wat voor historie er nog achter veel ob jecten in Holten zit. Het was al met al een leuk en leerzaam project. De bedoeling is dat na de evaluatie dit project beschik baar wordt voor alle scholen. HOLTEN - Leerlingen van groep 7 van basisschool De Regenboog hebben zich afgelopen weken beziggehouden met het project erf goed. Zij bekeken verschillende objecten in Holten. Zoals de ruïne van de Waerdenborch. Als afsluiting maakten ze er een folder van en gaven ze een presentatie in de klas. DOOR HENK SEPERS, OKKENBROEK Op de eerste maandag van oktober hoor ik thuis in Okkenbroek het ra diospotje als vooraankondiging van de maandelijkse test van de sirene: Om twaalf uur gaan de sirenes, nu is het een test maar weet u wat u moet doen? Wat de zoetgevooisde radios- 1 tem verder nog zegt gaat aan mij j voorbij. Ik herinner mij wat Gerrit j Holterbroek mij een week eerder ver- I telde. "In Okkenbroek hebben we geen sirene." Vol ongeloof keek ik hem aan. In de Randstad galmt iede re eerste maandag van de maand om twaalf uur vanaf bijna elke hoek van de straat een sirene, verklaar ik hem i mijn ongeloof. "Nou hier dus niet", i was zijn reactie. Als ik op het scherm j van mijn mobiele telefoon kijk zie ik dat het een paar minuten voor twaalf is en besluit buiten mijn oren de kost te geven. Dan is het middaguur daar: het moment dat in heel Nederland de sirenes getest worden. In Okken- 1 broek blijft het op het grote moment echter oorverdovend stil. Net als op iedere andere 'zomaar-een-dag' dag. Met uitzondering dan die dagen wanneer F16's het luchtruim boven Okkenbroek gebruiken voor hun laagvliegoefeningen. Een kabaal dat het geluid van de HSL in de Randstad doet verstommen tot het getjilp van een grote zwerm parkieten. Omdat deze maandag ook de F16's er het zwijgen toe doen valt de stilte van Ok kenbroek eens te meer op. Dan, ge- j dragen door de wind, komt het geluid van sirenes uit omliggende plaatsen nauwelijks hoorbaar voorzichtig aan gewaaid. Mijn journalistieke nieuws gierigheid is geprikkeld. Waarom is er in Okkenbroek geen sirene? Niet dat ik erop zit te wachten want het geluid gaat door merg en been maar toch. Waarom? Gerrit vertelde dat ooit eens tijdens een vergadering van Plaatselijk Belang de brandweer aangaf dat wanneer er iets zou zijn 'men' het de inwoners van Okken broek wel zou komen vertellen. Zou deze mare de verklaring zijn? Ik wil weten of dit inderdaad de reden is en HOLTEN - M. van der Linde, 11 bestuurslid van de Hockeyclub Holten, heeft zaterdag de sa menwerking met partner Rabo bank West Twente opnieuw be klonken. Ze benadrukte waar om de zin van kennis en onder steuning van sponsorpartners I zo belangrijk is voor een kleine vereniging. B. Beens, coöperatie adviseur binnen de Rabobank legde uit dat de Rabobank met deze sponsoring hoopt op een bredere samenwerking met als Idoel nieuwe impulsen te geven aan een reeds bestaande sa- menwerking. De Rabobank stuur Michel Thijssen, brandweer commandant van Deventer, een mailtje. In een mum van tijd belt hij met de mededeling dat het niet de brandweer, die overigens onderdeel is van gemeente, is die hier over het sirenestelsel gaat maar Jos Reijerink, Ambtenaar Openbare Veiligheid van de gemeente Deventer. De mare is Thijssen onbekend en stuurt mijn vraag door naar Reijerink die mij haarfijn uit de doeken gaat doet waarom er in Okkenbroek geen sire ne is. Ook deze ambtenaar is er als de pinken bij om mij uit te leggen hoe de vork in de steel steekt. Wat dat betreft krijg ik, mocht er zich ooit iets voor doen, in ieder geval een goed gevoel bij de reactiesnelheid van betrokken personen en instanties. Maar hoe zit het dan met de stilte over Okken broek Volgens Reijerink is het als volgt "Tot op heden gelden de Waar- schuwing- en Alarmering Systemen (WAS) van het ministerie van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksrela ties (BZK) als het voornaamste waar schuwingssysteem bij calamiteiten. In het verleden is een aantal van deze installaties in Nederland geplaatst op kosten en onder beheer van BZK. Voor plaatsing van een installatie gold een bepaalde minimale bevol kingsdichtheid in een bepaald ge bied. Met het plaatsen hiervan is dan ook nimmer een dekkend waarschu wingssysteem beoogd. De kosten van een nieuwe WAS-installatie zijn aanzienlijk terwijl het bereik be perkt is qua afstand. Tegelijk lopen er pilots in Nederland voor een ver vanging door zogeheten cell-broad- casting, alarmering via in het gebied aanwezige zendmasten van mobie le telefoons aan alle aanwezige gsm- bezitters. Het ligt daarom in de rede om geen grote nieuwe investerin gen te doen in afwachting van deze ontwikkeling." Dat klinkt aardig maar de wetenschap dat ik in mijn huis en daaromheen een slecht be reik met mijn mobiele telefoon heb, stemt niet hoopvol. heeft het sponsorcontract met de KNHB verlengd tot en met de Olympische Spelen 2012 in Londen. Een van de belangrijk ste pijlers van dit partnership is de ontwikkeling van de hockey- sport in de gehele breedte en de verdergaande professionalise ring van het verenigingsleven. Vervolgens werden de sponsor contracten ondertekend. Daar na werden de aanvoerders van de drie oudste juniorenteams door Beens naar voren ge vraagd om de kratjes met wed strijd bidons van de Rabo in ontvangst te nemen. HOLTEN - De triatlon wordt volgend jaar op vrijdag 9 en za terdag 10 juli gehouden. Dit heeft Stichting Triathlon Holten in samenspraak met de natio nale triathlonbond NTB en de internationale triathlonbonden ETU en ITU besloten. Na de jubileumeditie van 2009, waarin het Europees Kam pioenschap centraal stond, pakt Holten de draad weer op met de succesvolle tweedaagse formu le, met topsport en een aantrek kelijk randprogramma. Sportief hoogtepunt is de strijd om het Nederlands Kampioen schap. Het NK is voor het laatst in 2001 in Holten gehouden. Voor de recreanten staat er een kwart en achtste triatlon op het programma. In een later stadi um wordt bekend gemaakt hoe en wanneer er ingeschreven kan worden. De organisatie hoopt op de komst van sterke internationale deelnemers. Na het Europees Kampioenschap hebben top pers als Javier Gomez, Allistair Brownlee en Nicola Spirig ver klaard graag terug te willen ke ren naar Holten. HOLTEN - De ontwikkelingen met het oog op kunstgras voor de hockeyclub, verlopen vol gens plan. Vorige week heeft de hockey club te horen gekregen van de gemeente dat medio oktober gestart wordt met de voorberei dende werkzaamheden van de aanleg van het nieuwe zand in- gestrooide kunstgrasveld aan het 'tVletgoor. "Als de weergoden met ons zijn, is de klus binnen 60 werkdagen geklaard" aldus een beleidsme dewerker van de gemeente. HOLTEN - Voor de heer en me vrouw Pasman-Kolkman is het woensdag 14 oktober 55 jaar ge leden dat ze in het huwelijk zijn getreden. Burgemeester P. van Veen zal het jubilerende paar bezoeken om hen te feliciteren bij hen thuis aan de Oude Deventerweg 4 in Holten. Het echtpaar werd verblijd met een dochter en twee zoons. Ook kwamen er zes kleinkinderen. Als boerenknecht begon meneer Pasman zijn loopbaan in Laren. Daarna werkte hij bij de Coöpe ratie in Holten en later werd dat Coveco, waar hij als vertegen woordiger vee opkocht. Beiden houden van tuinieren. In het verleden gingen zij graag een avondje stijldansen. Op dit moment is mevrouw nog bij de volksdansgroep. Meneer gaat elke week een avondje sjoelen en heeft dage lijks nog werk aan het verzorgen van zijn pinken. De hockeyclub en de Rabobank zetten hun samenwerking voort.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21