Liever extra ronde Aiieen nog Uitleg Mindfulness dan week langer !)oep,en op P&0 Adviseur m/v standp weGeNeR hondentoilet Gemeente verstuurt geen muntjes Regio Twente gaat fietsen tellen Medische diensten Voor de afdeling Personeel Organisatie zijn wij op zoek naar een: Dinsdag 13 oktober 2009 10 RIJSSEN - Het voorstel om het vuilnis eens per drie weken op te halen, heeft het niet gehaald in de commissie Grondgebied. Het college van B en W was hiermee gekomen, om zo een ronde te kunnen creëren voor het ophalen van plastic. Alleen PvdA zag hier wat in. Gemeentebelang vindt de 'Losser-variant' een goede op tie. In Losser staan op centrale plekken bolcontainers, waar bewoners zelf het plastic naar toe moeten brengen. Papier en glas wordt nu ook door de be woners apart ingezameld en weggebracht. Dat zouden ze met plastic net zo goed kun nen gaan doen. De meerderheid van de com missie gaf het college het ad vies mee om toch te gaan kij ken naar een extra plastic-ron de, waarbij de ophaalfrequen- tie van 'groen' en 'grijs' het zelfde blijft. Volgens wethou der Willem ter Schure betekent zo'n extra ronde wel 7 euro meer belastinggeld voor een gezin en bij twee rondes per maand, dus 14 euro. De commissie vindt 7 euro ex tra geen bezwaar. Er zou dan na een jaar moeten worden ge keken of het gekozen systeem goed werkt. Ter Schure noemde het een gemiste kans. En dat er nu wel heel gemakkelijk om wordt ge gaan met extra lasten voor de burger. Jan Beunk van Gemeentebe lang had een test gedaan. In een gezin van twee volwasse nen en twee kinderen, zou het per week een zak plastic ople veren. En wordt de grijze con tainer met 40 procent vermin derd. "Maar waar moeten deze zakken worden geplaatst?", vraagt Beunk zich af. "Binnen? Dan heb je last van stank. Bui ten? Dan heb je kans dat katten de zakken aanvreten. Want die zijn gek op lege vleesbakjes." Bert Tijhof van de Christenu nie wil graag weten hoe dat str aks gaat bij jonge gezinnen met veel luiers, wanneer de container een week langer moet blijven staan. "Je zou zonder meerkosten een luier- inzameling kunnen houden, zoals ze dat in Deventer doen", geeft hij aan. "Dat zorgt voor veel ruimte in de grijze bak ken." Ter Schure ziet wel wat in dat voorstel en wil contact opne men met de gemeente Deven ter hoe zij dat hebben gere geld. De wethouder wil een zo groot mogelijk rendement halen met het ophalen van gescheiden afval. Het voorgestelde bol- containersysteem, waarbij be woners het plastic zelf moeten wegbrengen zou te weinig op leveren. "Je hebt dan geen dwingend systeem. Dan is de grijze bak wel heel dichtbij en dan gaat het plastic daar heel gemakkelijk in, in plaats van het weg te brengen." RIJSSEN/ HOLTEN - Hon denpoep blijft een probleem, waar de gemeente wat aan wil gaan doen. De raad wordt daarom voorgesteld om in de Algemene Politie Verorde ning (APV) van 2009 vast te leggen dat een hond binnen de bebouwde kom op open bare plekken niet meer mag poepen. Met uitzondering van de speciaal daarvoor aangelegde hondentoiletten. Er komen bij de gemeente steeds vaker klachten binnen over hondenpoep. Voorna melijk ook tijdens wijkavon- den wordt hierover veelvul dig geklaagd. In het huidige artikel in de APV staan twee bepalingen waar plaatsen zijn aangegeven waar een hond zich niet mag ontdoen van uitwerpselen. Zo mag de hond niet poepen op een weg waar voetgangers ge bruik van maken en op een kinderspeelplaats. Dit ver bod geldt niet als de uitwerp selen meteen worden verwij derd. Een derde bepaling wordt op dit moment niet gebruikt en wil de gemeente nieuw leven in gaan blazen. Hiermee heeft het college van B en W namelijk de be voegdheid om plaatsen aan te wijzen waar een verbod geldt. Dit zou dan de hele openbare ruimte binnen de bebouwde kom worden, met uitzondering van hondentoi letten. RIJSSEN/ HOLTEN - Psycho therapeut en stresscounseler Mirjam Schild uit Holten geeft maandag 26 oktober in de bibli otheek in Rijssen uitleg over Mindfulness. Deze avond be gint om 19.30 uur. Tot en met zaterdag 24 oktober kan men zich aanmelden voor deze lezing „het leven in het Nu". De deelname kosten voor leden van de bibliotheek zijn 3,50 euro, niet-leden betalen vier euro. Mirjam Schild heeft als com municator en therapeut jaren lange ervaring in het begeleiden van mensen met allerlei soorten problematiek. Naast een eigen praktijk heeft ook zij in het be drijfsleven gewerkt als trainer, coach, begeleider van verande ringsprocessen. Inzicht in de ei gen levenspatronen, aandacht en altijd weer terug naar het hier en nu zijn woorden die RIJSSEN/ HOLTEN - Binnen kort komen op verschillende plaatsen in Twente grijze kast jes langs de weg te staan. Dit zijn telapparaten waarmee het aantal fietsers op de Twentse wegen wordt geteld. Op deze manier wil Regio Twente meer inzicht verkrijgen in het aantal fietsers op de drukste fietsrou tes in de regio. Het gaat om in totaal 28 trajecten. Regio Twente voert de fietstellingen uit tot en met april 2011. De kastjes worden niet gebruikt voor snelheidsmetingen. haar karakteriseren. Leven in deze tijd vraagt veel van ons. Overspanning, bur nout, depressie en vele licha melijke en psychische klachten zijn de uitkomst van een leven waarin we steeds doorgaan en vergeten om af en toe te stop pen en te genieten van rust en kleine alledaagse dingen om ons heen. Mindfulness leert mensen om met aandacht en opmerkzaamheid aanwezig te zijn in het Nu en te stoppen met doorgaan op de automatische piloot. In de lezing wordt uitleg gege ven over de achtergronden van stress, de toepassing van Mind fulness en hoe we door middel van kleine oefeningen kunnen leren omgaan met de vele stres smomenten in ons leven. Mir jam Schild vertelt ook over haar acht weken durende Mindful- nesstraining. RIJSSEN/ HOLTEN - De ge meente verzendt geen win kelwagenmuntjes meer. Veel verzamelaars hebben gebeld of gemaild met het verzoek om een muntje. Het kost de gemeente echter te veel tijd en geld om alle aanvragers van een muntje te voorzien. HUISARTS HOLTEN - Maatsch. Huisarts Holten, Keizersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsenpost Salland, 0570- 501777. RIJSSEN - Voor spoedgevallen buiten kantoor uren bellen naar de Centrale Huisart senpost, Windmolen 12a in Almelo. Telefoonnummer 088-5880588. ENTER - Zat. j.F. Wassink, Julianastraat 15, telefoon 0547-381671. Zon. B. Wijn terp, M. Samuelstr. 1, tel. 0547 381250. Spreekuur voor spoedgev. za om 10.00 en 18.00 uur, zo om 12.00 en 18.00 uur. TANDARTS - F. Koop in Goor. Telefoon 0547 271350. Bellen voor afspraak. APOTHEKEN RIJSSEN - Alle drie apotheken zijn op werkd. geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Bui ten genoemde openingstijden kunt u met spoedrecepten naar de Dien- stapotheek Almelo in het Twenteborgziekenhuis, tel. 0546 694343. ENTER - Apotheek Enter, Bornerbroeksew. 2. Geopend van ma t/m. vr van 8.30 tot 17.30 uur. Za van 10.00 tot 12.00 uur. Zon- en feestd. geopend om 12.00 tot 12.30 uur. Buiten genoem de openingstijden kunt u met spoed recepten naar de Dienstapotheek Al melo in het Twenteborgzie kenhuis, tel. 0546 694343. m/vlflstandplaats Enschede 36 uur per week Wegener is de grootste uitgever van regionale dagbladen en huis-aan-huiskranten in Nederland. Dagelijks bezorgt Wegener zeven regionale dagbladen met een oplage van circa 800.000 exemplaren in een groot deel van Nederland. Deze kranten worden iedere dag door gemiddeld 2,6 miljoen personen gelezen. Wekelijks produceert Wegener ruim 225 huis-aan-huiskranten met een gezamenlijke oplage van circa 8,6 miljoen exemplaren per week. Daarnaast ontwikkelt en exploiteert Wegener internetproducten met een miljoenenbezoek en levert Wegener grafische producten en diensten. De functie Wij zijn op zoek naar een enthousiaste P&0 Adviseur die het P&O-beleid mede initieert, ontwikkelt, coördineert en uitvoert. Je adviseert gevraagd en ongevraagd het management met betrekking tot P&0 vraagstukken. Je biedt ondersteuning bij in-, door- en uitstroom van personeel en het toepassen van arbeidsvoorwaarden- en beloningsbeleid. Door de verantwoordelijk leidinggevenden te stimuleren en in staat te stellen het P&O-beleid uit te voeren, lever je een bijdrage aan de effectiviteit van medewerkers en de organisatie. Het profiel Je bent een daadkrachtig en communicatief vaardig persoon. Je voelt je thuis in een commerciële omgeving. Tevens ben je resultaat- en samenwerkingsgericht en toon je eigen initiatief. Je durft kritisch te zijn en bent een deskundige gesprekspartner. Je hebt minimaal een HBO-opleiding afgerond, je hebt meerdere jaren ervaring als P&0 Adviseur en je hebt kennis van en ervaring met P&O-instrumenten, verandermanagement en relevante wet en regelgeving. Daarnaast ben je in het bezit van rijbewijs B en een auto. Wij bieden Een uitdagende functie met een grote zelfstandigheid en verantwoordelijkheid binnen een dynamische en collegiale werkomgeving met ruimte voor persoonlijke ontwikkeling. Daarnaast beiden wij je goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Voor een professional die een tweede of derde stap wil maken is dit een ideale omgeving. Informatie en sollicitatie Je schriftelijke sollicitatie kun je, uiterlijk binnen twee weken na verschijning van deze advertentie, richten aan Wegener NV, t.a.v. mevrouw M.J.W. Jongman, afdeling Personeel Organisatie, Postbus 692,7500 AR in Enschede. Reageren per e-mail kan natuurlijk ook: P&0.enschede@whm.wegener.nl Informatie over deze functie kun je inwinnen bij mevrouw E.C.M. van der Munnik op tel. (030) 600 7518. Algemene informatie over Wegener NV vindt u op onze website www.wegener.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 10