Holtens Nieuwsblad 3 Dronken bestuurder Uitzending Met het oog op Holten Recordopbrengst veiling en boekenmarkt Column Eerste koffieochtend over Holterberg vroeger en nu Jan Aanstoot opvolger voorzitter Ab Hofhuis Concert op de Deel met duo en buffet Agenda HOLTEN-"Waar is het einde?" Dat vroeg Johan Veneklaas Slots zich za terdag hardop af, toen de geweldige opbrengst be kend werd van de twaalf de veiling en boeken markt van de Hervormde Kerk. GEMEENTE ZET BLADKORVEN NEER Dinsdag 6 oktober 2009 HOLTEN - Een 43-jarige man uit Holten zag zaterdag 3 okto ber, rond 23.30 uur een auto mobilist op een vreemde ma nier over de Winkelbergweg rij den. Hij versperde met zijn au to de weg voor de automobilist. Toen hij de 28-jarige man uit Slovenië aansprak, rook hij een sterke alcohollucht. Hierop waarschuwde hij de politie. Agenten probeerden een blaasproef van de bestuurder af te nemen, maar deze was te dronken om te blazen. Hij werd hierop overgebracht naar het politiebureau. Hierbij ver zette hij zich en werd uiteinde lijk geboeid. De auto had verse schade. Gezien de sporen heeft hij onderweg een boom ge raakt. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden. Het is te ontvangen op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama Holterberg vertel over nacht dieren. Verder is er een terugblik op het Stokstoetnfesti- val en de veiling en boeken markt met een interview met Johan Veneklaas-Slots. Ook het weerberichten de Overijsselse artiest komt aan bod. Alle info kan men sturen naar e- mail oogopholten@radio350.nl. Uitzending gemist en alle foto's kan men bekijken op www.foto- teamholten.nl. 'Waar is het einde?' De veiling in gebouw Irene werd goed bezocht foto: johan bounk Met een opbrengst van 18.500 euro netto werden alle records van de laatste jaren gebroken. Hupsa peerdje Hupsa peerdje op den draf, Morgen is het zoaterdag. Goare wiej noar Rome. Rome is miej völs te veer. Dut öönze Bortje de köönte zeer. Mien opa zung het vuur miej, ak bie um op schóót zatte. Do- ar mós ik an dèènk'n, toen 'n Diekerhook op öölderwetse meniere ofscheid nam van börgemèister Bort Koelewijn en ziene vrouwe, Anneke. Zie mót wa zeere arme hemm'n van al det haajrne schudd'n. Ökin 'n Diekerhook dèud'n ze gewoon wier duur. Vuurzeene van nen óólderwets'n Hoolter klepper kwamm'n ze vanof Hoolt'n anlöóp'n um stillekes de grèènze met Battum oaver te stekk'n. Det kón netuurlijk neet. De Diekerhookers, geklèèd in öölderwetse kleere, spann' een töuw oaver de weg. Doar mós e meut word'n en doar zat tem noe net de piene. De börgemèister had 'n draank vergett'n. Det hat te mön' wèèt'n, Det hadd'n zem in Riess'n mönn'n zegg'n, Umdet det het enigste foutje was woet ze'm in' Diekerhook in al die joar'n op kónn' trap- pèèr'n, strek het Böönte Peerd vuur disse kèèr met de de haand oaver 't harte. Zie zett'n het börgemèisterspaar op een twei persoons hóbbelpeerd en pal vuur 't Böónte Peerd gung het hèèle spul an de börrel. Wat gen mèinse wol, mós ge- buur'n. Het uur van ofscheid was an e brökk'n. Bort wörd'n met zien Anneke wier op het hóbbelpeerd e zet en of e voert noar de Battemse grèènze. Hèèl heinig zag ie ze kleiner en kleiner word'n. Vót war'n ze. Vanof 'n èèrst'n oktober kan ne de kleppe(r) lós trekk'n in Kaamp'n. De tied det Koele wijn börgemèister is e wes van Hoolt'n-Riess'n lig achter ööns. Wiej möt vedan. De éér ste tied geet det gebuur'n met börgemèister Pieter van Veen. Hij kump van Roalte en zal het kómm'nde half joar de kett'n nog wal umme hóóld'n. Wiej wèènst um alle goods touw in het Twèèntse Riess'n en hopt um vaake te zeen in het Sal- laandse Hoolt'n. Aj' good oe beste doot zette wiej oe oaver 'n half joar misschien ök wal op een hóbbelpeerd oaver de grèènze. Het dut miej dèènk'n an det aandere schöötversje van mien grotvaa. De koning van Egypte, had een ding, det wipte, Tuss'n de beene en óónder 't gat, roa, roa wat is dat. Doar dèènkt mar is good oaver noa, volgens miej kan 't neet wat aans weer as een peerd. Die ööle opa's hadd'n möóie versjes. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop En dat in een tijd van crisis. "Het is perfect gegaan", aldus Veneklaas Slots. "Twee jaar ge leden hadden we een op brengst van 13.000 euro en vo rig jaar hadden we 16.000 euro. Dat we nu 18.500 euro hebben gehaald is echt fantastisch. Misschien is het bedrag wel zo hoog juist dankzij de crisis. De mensen zijn goedkoper uit als ze op een veiling of op een boe kenmarkt wat kopen. De prij zen liggen dan toch wat lager." De weergoden waren de orga nisatie goed gezind. De tenten, met een oppervlakte van 500 vierkante meter, waren op vrij dag al opgezet en ingedeeld. Bij die taak waren zo'n dertig vrij willigers betrokken. "Een bijna helse klus", volgens Veneklaas Slots, "Want de aanvoer was weer enorm. Het was al snel merkbaar dat het een drukke dag zou worden. Eén van onze bekende kopers meldde zich al om zes uur voor de rommel markt. Alle activiteiten waren overdekt en alles was keurig ge sorteerd. De ongedwongenheid onder de kopers en de rust on- HOLTEN - De gemeente zet op diverse plaatsen bladkorven neer. Men kan hierin het ge meentelijk bladafval kwijt. De gemeente zorgt voor het leeg halen van de korven. Het is van belang dat in deze korven uit- der de vrijwilligers maakte het dat de dag in een ontspannen sfeer verliep. Bij de boeken markt stonden tientallen men sen voor de opening al te pope len om naar binnen te mogen. De animo voor de boeken lijkt niet te stuiten. De keurig gesor teerde boeken op soort en au teur, dat is onze kracht", aldus Veneklaas Slots. Was de boekenmarkt een grote én kwaliteitsrijke publiekstrek ker, de veiling trok zoals gebrui kelijk ook veel aandacht. Een ruime sortering met goede kwaliteit zorgde voor veel kooplustigen, terwijl veiling meester Johan Kruik met zijn humor er een extra dimensie aan toe voegde. Veneklaas HOLTEN - De eerste koffieoch tend wordt vrijdag 9 oktober ge houden in de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp. De Oudheidkamer Hoolt'n ver zorgt de eerste koffieochtend. Dit jaar zullen er dia's getoond worden van vroeger en nu van de Holterberg. Ook kan men die ochtend de foto-expositie over dit onderwerp bezichtigen. Het programma start om 10.00 uur. Vanaf 9.45 uur zijn belangstel lenden van harte welkom om een kopje koffie vooraf te drin ken. De toegang voor deze ochten den is gratis, alleen het kopje koffie betaalt men zelf. HOLTEN - Ab Hofhuis heeft te kennen gegeven zich niet weer beschikbaar te willen stellen als lijsttrekker en fractievoorzitter van Gemeentebelang voor de verkiezingen in maart volgend jaar. In klein comité is besloten om Jan Aanstoot als kandidaat voor te dragen. Jan maakt al eni ge tijd deel uit van het bestuur en sinds juli is hij ook schaduw- fractielid van Gemeentebelang. Hij heeft bestuurlijke ervaring opgedaan in meerdere vereni gingen en zijn dagelijkse werk zorgt ervoor, dat hij beslist niet onbekend is met de methode van besluitvorming. sluitend bladafval komt, om dat bij de verwerking (recy cling) ander afval niet wordt geaccepteerd. Bij niet optimaal gebruik of verkeerd gebruik van de bladkorf past de ge meente de locatie aan. Slots: "Dat het de kerk wel werd gegund zag je onder anderen bij de verkoop van bloemstuk ken. Deze prijzen lagen tussen de 30 en 50 euro. Ook de schil derijen met paarden waren zeer in trek." In totaal waren er zestig vrijwil ligers in touw naast het organi satiecommissie van negen per sonen. De Hervormde vrou wengroepen zorgden voor 3500 oliebollen en 'een niet te tellen hoeveelheid' broodjes hambur ger. De bloemenparade werd verzorgd door de werkgroep Li turgisch bloemschikken. In de kerk werden de spelletjes ver zorgd door het kerkkoor en Campanella. De dag werd afge sloten met een warm buffet. DIJKERHOEK - Het Concert op de Deel aan de Maneschijnsweg in Dijkerhoek, wordt zondag 18 oktober om 16.00 uur gehou den. Het befaamde duo Johannette Zomer (sopraan) en Fred Jacobs (theorbe) zal er optreden. Zij brengt onder andere werken van Kapsberger, Schütz, Monte verdi, Johnson, de Visée, Humf- rey en Purcell. Het concert is inclusief aanslui tend buffet. De toegang bedraagt 29,50 eu ro, inclusief programma, koffie/ thee, buffet en drankje. Reserveren kan via: reserve- ren@stichtingdeverrassing.nl of telefonisch: 0572-3212789. Voor nadere informatie kan men kijken op de website: www.stichtingdeverrassing.nl. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 OKTOBER Expositie foto's Oudheidka mer Hoolt'n, Boschkamp, vrij dag 2 oktober 2009 - donderdag 12 november 2009 Herfstexpositie Kunst op de berg, Natuurdiorama Holter berg, zaterdag 3 oktober 2009 - zondag 18 oktober 2009 Huifkartocht, WV Holten, woensdag 7 oktober 2009, 15:30 NBvP Holten: Stichting Trans- platie Nu, Gebouw Irene, don derdag 8 oktober 2009, 20:00 Koffieochtend over Holterberg vroeger en nu, Boschkamp, vrij dag 9 oktober 2009, 10:00 Concert Holtens Gemengd Koor en Hervormd Zangkoor Den Ham, Dorpskerk Holten, zaterdag 10 oktober 2009 Familievoorstelling COV Hol ten, Kandelaar, woensdag 14 ok tober 2009, 1 3:30 Huifkartocht, WV Holten, woensdag 14 oktober 2009, 15:30 Familievoorstelling COV Hol ten, Kandelaar, woensdag 14 ok tober 2009, 15:30 Lezing Mark Mieras over wer king hersenen, Boschkamp, woensdag 14 oktober 2009, 20:00 Wandelevenement Wereld tijdpad, Restaurant Vosman, za terdag 17 oktober 2009 Lustrumfeest Nationaal Park, Holterbergplein Holten, zaterdag 1 7 oktober 2009 Knutselen in het natuurmu seum, Natuurdiorama Holter berg, zaterdag 1 7 oktober 2009 - zondag 1 november 2009 Murphy's Quiz Night, Bonte Paard, zondag 18 oktober 2009, 16:00 Concert op Deel: johannette Zo mer en Fred Jacobs, info: 0572- 321789, Maneschijnsweg Dijker- hoek, zondag 18 oktober 2009, 16:00 Kabouterfeest, Kinderboerderij Dondertman, dinsdag 20 oktober 2009 Theaterstuk Calvijn op Be zoek, Dorpskerk, dinsdag 20 ok tober 2009, 20:00 Huifkartocht, VW Holten, woensdag 21 oktober 2009, 15:30 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 22 oktober 2009, 14:00 Film II y a longtemps que je t'aime, Boschkamp, donderdag 22 oktober 2009, 20:15 Nacht van de Nacht, Natuurdi orama Holterberg, zaterdag 24 oktober 2009, 21:30 Herfstwandeling door Vrien den van het Hoolterpad, Cam ping De Holterberg, Reebokken- weg 8 Holten, zondag 25 oktober 2009, 9:00 - 14:00 Huifkartocht, WV Holten, woensdag 28 oktober 2009, 15:30 Concert Holtens Mannen koor met Enschede's Byzantijns Kozakkenkoor, De Kandelaar Hol ten, vrijdag 30 oktober 2009, 20:00 Diepe Hel Holterbergloop, Holten, zaterdag 31 oktober 2009, 13:00 Halloween: spooktocht door bos Daantje Das, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 31 oktober 2009, 1 7:00 NOVEMBER Jeugdplaybackshow, Bonte Paard, zondag 1 november 2009, 13:30 jubileumconcert Wulle Meugt Ok, Manege Koldewee, zondag 1 november 2009, 14:00 - 22:00 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Musical Sam Sam, groep 6 t/m 8, Kandelaar, zaterdag 7 novem ber 2009, 20:00 NBvP Holten: Ontdekkingsreis door China, door H. jans, Ce- bouw Irene, maandag 9 novem ber 2009, 20:00

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3