Wie schiet meeste punten? 'Diekerhook, doar goa je!' Holtens Nieuwsblad 15 a Workshop nog meer van jezelf houden Bergruitertjes Lezing over werking hersenen Dijkerhoek gaat op jacht naar felbegeerde Zaagmolentrofee Goed doel Mooi bedrag voor Tsjernobylkinderen Tsjernobylkinderen in Holten Wereldtijdpad Wandelevenement Sponsorloop Dinsdag 6 oktober 2009 VERVOLG VAN VOORPAGINA DIJKERHOEK - De strijd om de Zaagmolentrofee brandt vrij dag los. De teams bestaan uit vier personen die op een avond twee verplichte kaarten moeten schieten, waarvan één staand en één knielend. In to taal worden er een kleine drie honderd schutters verwacht, al komen die niet allemaal op één avond in actie. Het toer nooi wordt verdeeld over ze ven avonden, waarbij elk team op één avond acte de presence geeft. De bedoeling is om zo veel mogelijk punten bij elkaar te schieten. Per persoon is 120 punten het maximum, dus per team is 480 het hoogst haalba re. "Maar dat lukt nooit ie mand", zegt Wilco Rensen, de ex-voorzitter van de schiet- club. Rensen heeft zijn voorzit tershamer inmiddels overge dragen aan Egbert van den Brink die al meer dan dertig jaar lid is van De Zaagmolen. De Dijkerhoekse schietvereni ging werd in 1957 opgericht en telt zo'n zeventig leden. Van den Brink is vooral blij met het relatief grote aantal jeugdle den. "Die zijn ook het ac tiefst", aldus de preses. Deze week wordt er in het toernooi alleen op de vrijdagavond ge schoten. De week erna vormen de donderdag- en de vrijdag avond de schietavond, terwijl in de derde week op vier avon den wordt geschoten: van dinsdag- tot en met vrijdag avond. Plaats van handeling is het gebouw van de schietver eniging achter Bethanië aan de Maatmansweg. De aanvang is telkens om 19.30 uur. Vorig jaar trok het evenement zeven tig teams en naar het zich laat aanzien ligt de deelname dit jaar op een zelfde aantal teams. Vanzelfsprekend zijn veel teams afkomstig uit Dij kerhoek, maar ook Holten is goed vertegenwoordigd met een aantal bedrijven- en club teams. Nieuw is dit jaar dat al le teams één lid van een schiet vereniging mogen hebben. "Dat is voor het eerst", zegt Wilco. "Het kwam nog wel eens voor dat een team van buiten Dijkerhoek een lid van een schietvereniging had en de Dijkerhoekse teams niet. We willen onze eigen leden niet meer van deelname uitslui ten." HOLTEN - Roos, Nynke, Iris, Renee, Naomi en Nické waren een paar weken geleden begonnen om armbandjes te maken. Deze wil den ze huis aan huis gaan verkopen om zo geld in te zamelen voor de Tsjemobylkinderen. Maar meester Chris wees ze er op dat ze dat niet zomaar mochten doen. Dat daar een vergunning voor nodig is. Gezamenlijk werd toen bedacht om dan maar op de vrije markt te gaan staan. Spullen werden verzameld om te verkopen, kaartjes en armbandjes gemaakt, koek en cake gebakken, kannen vol koffie gezet en kinderen konden geschminkt worden. Al hun inspanning bleek niet voor niets. Vorige week maandag hebben ze aan de organisatie van de stichting een bedrag van 226,16 euro overhandigd. Een bedrag waar de organisatie een leuke activiteit voor gaat bedenken. HOLTEN - In het Integraal The rapeutisch Centrum aan de Kei- zersweg 25 wordt zaterdag 31 oktober van 10.00 tot 16.00 uur de workshop: 'Nog meer van je zelf houden' gehouden. "Kun je je de laatste keer herinneren dat je verliefd werd? Het aaah-ge- voel in je hart? Wat was dat een heerlijk. Zo voelt het ook om van jezelf te houden, met dit verschil dat jij jezelf nooit zult verlaten", zegt Carola Stam. Meer informatie: www.eigen- wijs-heid.com, carolastam(®ho- me.nl, 0548-363123. DIJKERHOEK - "Ho! Wat is de bedoeling?" Twee dames in kle derdracht houden burgemees ter Bort Koelewijn en zijn vrouw Anneke tegen op het fietspad bij het Bonte Paard. "We moeten langs Deventer via de IJssel naar Kampen!", geeft Koelewijn als antwoord. "Maar dat gaat zo-maar niet zonder slag of stoot", zeggen de dames terwijl ze een touw over het fietspad spannen. Er moet namelijk eerst op pas sende wijze afscheid worden genomen van Dijkerhoek door te meuten. De tijd was echter te kort om een echt paard te rege len. Daarom werd gekozen voor een houten hobbelpaard op een kar. Hierop namen Koe lewijn en zijn vrouw plaats, om daarna over de grens te worden getrokken. "Diekerhook, doar goa je!" Met Bort Koelewijn en zijn vrouw Anneke nemen onder het genot van een borrel, afscheid van Dijkerhoek. FOTO: HARRY BROEZE één teug drinkt hij zijn borrel leeg. "Dat heb ik hier geleerd", zegt hij lachend. "Met pijn in mijn hart ga ik nu de grens over. Maar als we weer langs Dijker hoek komen, zal ik jullie niet vergeten." Als dank kreeg hij van Johan Wiersma een leeg dvd-doosje van het Openlucht spel Dijkerhoek, waar Koele wijn zelf ook enkele malen in heeft meegespeeld als hoofd van de brandweer. De dvd zelf was nog niet gereed. "Maar als die klaar is, sturen we hem op", verzekert Wiersma. Teun Deijk gaf de vertrekkende burgemeester op persoonlijke titel nog een ouderwetse klep per. Hiermee liep de 'klepper- derk' vroeger door het dorp te klepperen om het laatste nieuws te vertellen. Koelewijn zou het apparaat volgens Deijk goed kunnen gebruiken om tij dens de raadsvergaderingen in Kampen de vergaderpunten af te slaan. Voorzichtig probeert hij de houten klepper uit. Maar niet snel genoeg, in de ogen van Deijk, die daarom even voord eed hoe het wel moet. "Nou, zo snel worden de vergaderpun ten in Kampen straks vast niet afgehamerd!", lacht Bort. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Naar het buitenland zijn ze nog niet eerder geweest. Tonnie Heusinkveld: "Ze komen echt van het platteland. De kin deren hebben nog steeds last van de straling van de ramp met de kerncentrale. In die acht weken hier krijgen ze een gezondheidsim puls. Hun bloed wordt ververst en daar kunnen ze een paar jaar op teren. Ze hebben hier gezonde leefomstandigheden. Ze krijgen ge zond eten en er is gezonde lucht. Daar is de bodem nog steeds be smet en dat werkt door in het voedsel." Komende vrijdagmiddag gaat de groep zwemmen in Rijssen. Vol gende week staat op maandag het Klompen Museum in Enter opj het programma en op donderdag Valkenier Zandvoort. In de herfstvakantie is er op woensdag een gezellige avond in het dorps huis. Op donderdag 29 oktober is er een trip naar het Dolfinarium, terwijl een week later kinderboerderij Dondertman wordt bezocht. (Zie ook www.tsjemobylholten.nl.) HOLTEN - Aniek Wolfkamp won zaterdag met Myron Du in de Cat. D Klasse LI-dressuur een derde prijs met 185 pun ten. Met pony Talan werd ze tweede in de Cat. D Klasse B met 194 punten. Zondag 4 ok tober won Jojanne Dalemans met Petra een tweede prijs in de Cat. A Klasse B met 195 pun ten. Femke Pekkeriet werd met Pippi tweemaal vierde in de Cat. B Klasse B met 186 en 188 punten. HOLTEN - Mark Mieras, de schrijver van Ben ik dat?, geeft woensdag 14 oktober om 20.00 uur op uitnodiging van de bibli otheek en Kunst en Cultuur Holten antwoord op verrassen de vragen over de werking van de hersenen in de Boschkamp. Mark Mieras is afgestudeerd in de theoretische natuurkunde. Hij doceert wetenschapsjour- nalistiek en lezersonderzoek aan de Hogeschool van Utrecht. Hij schrijft artikelen en maakt radioprogramma's voor onder meer NRC Handelsblad, Inter mediair, Psychologie Magazine en Teleac. Hoe werken de hersenen? Hoe scheppen ze de wereld die we dagelijks ervaren? Waar zitten al die sensaties, drif ten en verlangens en waar schuilt het bewustzijn? Hoe is het om te ontdekken dat je niet de baas bent in je eigen hoofd? Waarom begrijpen man nen- en vrouwenhersenen el kaar zo slecht? Kun je nog wel verliefd worden als je weet dat het zuiver chemie is? Op deze en andere vragen pro beert Mark Mieras een ant woord te geven. Kaarten zijn te koop in de bibli otheken in Holten en Rijssen. Leden betalen 5 euro; niet-le- den 8 euro. HOLTEN - De Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten houdt op woensdagmiddag 28 oktober een speciale sponsorloop. De loop is bestemd voor alle Holtense kinderen die op de basis school zitten. Daarbij gaat het dus om kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Zij gaan hardlopen voor hun leeftijdsgenoten in de regio Tsjernobyl. De opbrengst van de sponsorloop is volledig bestemd voor het verblijf van de Witrussische kinderen die mo menteel te gast zijn in Holten en Rijssen. Via de basisscholen zijn de inschrijfformulieren inmiddels uitge deeld. De opzet is dat de kinderen op zoek gaan naar sponsors. Voor de sponsors is het mogelijk per gelopen rondje te sponsoren, maar ook is een vast bedrag mogelijk. De organisatie hoopt op net zo'n geweldige deelname als bij de vorige editie in 2006. Toen deden zo'n 350 kinderen mee. De locatie van de sponsorloop is Sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg in Holten. De jongste groepen kinderen starten om 14.00 uur. Voor alle lopers die meedoen aan de sponsorloop is er na afloop drinken. Ook ontvangen ze een leuke attentie als dank voor hun inzet. De kinderen die buiten Holten naar school gaan, kun nen het inschrijfformulier downloaden via de website www.tsjer- nobylholten.nl. Ook is hier meer informatie te vinden over de spon sorloop en het hele project. HOLTEN - Rotaryclub Rijssen houdt zaterdag 17 oktober een ge zellig wandelevenement voor iedereen die van wandelen houdt. De volledige opbrengst gaat naar de stichting Hope, voor onderwijs in de Indianenbergdorpen in Peru. Start- en finishpunt is restau rant Vosman, Oranjestraat 38. Er zijn twee afstanden, 25 en 10 kilometer langs het Wereldtijdpad^ De tocht van 10 kilometer start tussen 12.00 en 14.00 uur; deelna-* me kost 6 euro inclusief consumptie. Kinderen onder de 12 jaar wandelen gratis mee. De tocht van 25 kilometer start tussen 9.00 en 10.00 uur; deelname kost 8 euro inclusief consumptie en twee versnaperingen, kinderen onder de 12 jaar wandelen gratis mee. Zie ook: www.wereldtijd- padwandelevenement.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15