Holtens Nieuwsblad 13 Verrassing leraren school Regenboog Verlies handbalsters GRATIS Xa MAC KOEDIJK HAALT DE BROEKRIEM AAN! ONLINE BACKUP BROEK L ONDERSCHEID! BROEKHUIS AUTOMATISERING Loop Diepe Hel Holterberg ook voor kinderen I A In de marge HOLTEN - De Diepe Hel Holterbergloop wordt za terdag 31 oktober gehou den vanaf Kalfstermans- weide en de Holterberg. Ook kinderen kunnen hieraan meedoen en lo pen precies een kilome ter. MAC RIEM BIJ AANKOOP VAN EEN Bevervoorde 2, Rijssen ./P vCjj j Makelaar Nieuw: vooruwserver, PC's en laptops. Voor bedrijven, instellingen en particulier. Kijk op www.bah.nl. □ndernemersweq 3, Holten, tel. 0548-365141 www.bah.nl Dinsdag 6 oktober 2009 Onder de plak "Holten moet de komende jaren een stuk aantrekke lijker worden voor de bezoekers en bewoners", dit was te lezen in het Holtens Nieuwsblad van vorige week. Het college van B&W heeft een toekomstvisie vastgesteld genaamd 'Heerlijk Holten', met als doel Holten nadrukkelijker op de kaart te zetten. De pijlers hierbij zijn sport en beweging, kunst en cultuur en eco-fun. Dit zelfde college wil het prachtige sportpark Meer manskamp van de voet van de Holterberg laten ver huizen naar de kale vlaktes bij 't Vletgoor. Daar kan dan grenzend aan een industrieterrein en de SI 4 lek ker gevoetbald worden door de jongste roodzwarten in plaats van onder de prachtige bebossing aan de Valkenweg. Want daar ziet de gemeente liever dure huizen verrijzen die voor de gewone Holtenaar toch niet te betalen zijn, maar wat de gemeentelieden wel een bak met geld oplevert. Lijkt me niet echt eco-fun. En dan over een jaar of vijftien maar mijmeren aan de zijlijn op het nieuwe sportpark, waar de geplante bo men net anderhalve meter hoog zijn, hoe mooi het toch was op Meermanskamp, met al die bomen. Eco-fun. Belachelijke term, het klinkt als een chemische reac tie. Als je de klemtoon op de tweede lettergreep legt klinkt het als een Nigeriaanse voetballer die op zijn re tour is. Er is weer een modewoord bedacht wat on derbouwd wordt met een hoop demagogisch geleu ter en ondertussen denken ze op het gemeentehuis dat de burger het weer voor zoete koek slikt. Ik vrees dat ze er nog mee weg komen ook. Maar je kan het ook anders bekijken. Holten moet het al jaren hebben van de toeristen, in ieder geval zo lang als ik leef en dat is helaas alweer bijna drie de cennia. Ineens komt er dan het plan 'Heerlijk Hol- ten'uit de hoge hoed. Dat Holten heerlijk is weet ik al bijna diezelfde drie decennia lang, heerlijk ondanks allerlei belachelijke beslissingen van achter het ge meentebordes. Het zal me niet verbazen als er eerst nog weer onderzoek is gedaan of er wel draagvlak is voor een dergelijke visie en een duurbetaald reclame bureau zal ongetwijfeld na lang 'brainen' tot de ge niale term 'Heerlijk Holten' gekomen zijn. Holten zit onder de plak. Elk belachelijk hersenspinsel uit Rijssen laten we geza pig over ons heen komen. Vrijheid van meningsuiting is ons belangrijkste goed. Maar vloeken is hier verbo den. Ik vind het ook niet netjes, maar als je je mening vrij mag uiten in dit land mag je dus ook best een keer vloeken. Ondanks dat het niet fatsoenlijk is. Maar neen, in Rijssen-Holten wordt er gelachen om deze vrijheid en mag je officieel dus niet vloeken. Je kan ook met elkaar een ongeschreven fatsoensnorm aan nemen: vloeken is niet gepast. Dan ben je klaar. Kauwgombelasting. Maar met het verbod op het vloeken zijn we er nog niet, niet zo lang geleden werd er serieus gesproken over kauwgombelasting. U leest het goed, kauwg ombelasting. Het straatbeeld werd namelijk verpest door de afgekauwde stukken kauwgom en dus moest het kauwen maar eens belast gaan worden om de kosten van het schoonmaken van de straten te com penseren. Er is dus iemand die er serieus over heeft nagedacht om een wetsvoorstel in te dienen om kauwgom kauwen te laten belasten. De landelijke pers werd wel gehaald met dit ridicule idee, maar ik denk niet dat potentiële toeristen hun koffers al gin gen pakken om dat 'mooie' Holten toch eens te gaan bezoeken. Perenbomen. Nog een voorbeeld van goed beleid. Afgelopen week zijn de perenbomen aan de Oranjestraat gekapt om dat de peertjes die uit de bomen vielen voor teveel overlast zorgden. Kan ik nog inkomen. Maar als ik lees dat er pas na de winter nieuwe bomen geplant kunnen worden omdat de plantperiode in het voor jaar is, dan denk ik waarom de bomen niet neerhalen in het voorjaar? Dan was de straat deze winter wat minder kaal en de peren waren er toch al uitgevallen, dus last had je er niet meer van. Dit logische naden ken zal wel niet besteed zijn aan de mensen achter de burelen in Rijssen. Holten is als een man onder de plak. Een man die zich voordoet als een vrijbuiter, maar ondertussen niets te vertellen heeft. Die concessies doet aan dingen die niet bij hem passen. Die zijn authenticiteit verliest. Een man die zijn vrienden met tegenzin afbelt omdat ie een verjaardag heeft van haar schoonzus. De man die zegt dat ie een vrije jongen is, maar vervolgens een half uur later op de fiets stapt omdat moeder de vrouw samen Gooische Vrouwen wil kijken. Een man die niet het leven leidt dat ie eigenlijk zou willen lei den. Tegen die mannen zou ik willen zeggen: je leeft maar een keer, dus leidt dat leven zelf. En voor Holten geldt hetzelfde verhaal, nog een beetje meer zelfs. No Surrender. Laurens Jan Stam schtammie@hotmail.com Directeur Rob Klein wordt gefeliciteerd met zijn 25-jarige jubileum in het onderwijs. HOLTEN - De ouderraad van ba sisschool de Regenboog was maandagochtend al vroeg op school om de leraren en mede werkers van de school te verras sen met een presentje. De ou derraad wou de 'Dag van de lera ren' niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het thema van 2009 is 'alle maal anders, samen sterk'. Sa men sterk is ook zeker voor onze school van toepassing. De ouder raad feliciteerde ook directeur Rob Klein welke dit jaar 25 jaar in het onderwijs werkzaam is. En complimenteerde hem voor de wijze waarop hij leiding geeft aan de school De Regenboog. HOLTEN - De handbaldames van Holten hebben ook hun der de wedstrijd niet in winst weten om te zetten. Holten kwam wel iswaar met 0-1 voor door een treffer van Bianca Smit, maar moest daarna het initiatief aan de thuisploeg laten. Zowel aanval lend als verdedigend bracht Hol te niet wat het kan. Verdedigende fouten gaven Wespe veel sco- ringsmogelijkheden. Aanvallend speelde Holten de bal goed rond maar combinaties werden wei nig tot niet opgezet. Een straf- worp en een fraai afstandschot van Eline zorgden voor de 11-4 stand bij rust Na rust sloot de Holtense defensie veel beter. He laas wist Holten aanvallend het tij niet te keren. De dames van Holten moesten teleurgesteld de ruime 17-8 nederlaag inkas- seren. Er zijn aparte startgroepen voor jongens en meisjes tot en met 7 jaar, 8 jaar, 9 jaar, 10 en 11 jaar en 12 en 13 jaar. De start is op de Kerkhofsweg en de finish op Kalfstermansweide. Inschrijven kan tot 45 minuten voor de start op de hoek Waag- wegIndustrieweg. Het inschrijf geld bedraagt 1,50 euro (inclusief chip)Voorinschrijving kan tot en met 26 oktober via www.diepe- helholterbergloop.nl of www.in- schrijven.nl. Voor alle kinderen is er een mooie medaille aan de fi nish. De nummers 1, 2 en 3 (meisje en jongen) in categorie 8, 9, 10-11 en 12-13 jaar mogen meedoen in de finale van de IK Runaway tijdens het NK Indoor februari 2010 in het Omni-sport- centrum in Apeldoorn. (T.W.V. 39,95) m MODE GROTESTRAAT 21-25 RIJSSEN JÜIST IN DEZE TIJD MAKEN WIJ HET wr Uniek wonen in het centrum van Rijssen! Midden in het centrum gelegen sfeervol en ruim vrijstaand woonhuis uit 1953 met vrijstaande garage. De woning is gelegen op een ruim perceel van 359 m2. Achter de garage bevindt zich een schuur. De achtertuin is via weerszijden van het woonhuis te bereiken en biedt veel privacy en rust. ZATERDAG 10-10-2009 11.00- 15.00 uur INDELING: B.G.: Entree. Trapopgang. Toilet met fontein. Kelder van 3 x 3 meter met daglichttoetreding. Ruime woonkamer met vele raampar- tijen, plavuizen vloer en schuifpui die tot de achtertuin leidt. Halfopen keuken met inbouwkeuken. Achterentree/bijkeuken/hobbyruimte met CV installatie. 1e verdieping: Overloop. Inloopkast. Riante slaapkamer. Zeer ruime ouderslaapkamer met toegang tot het balkon (van deze slaapkamer zijn eventueel 2 slaapkamers te maken). Badkamer met 2 wastafels, douche, wasmachineaansluiting, toilet en toegang tot het balkon. Vaste trap naar... 2e verdieping: Overloop/zolderkamer 'JiTiTXTHITff^^l met volop opbergmogelijkheden. Slaapkamer. MTiTindilpHrTTX»nr»i i CÈ a T PW Boomkamp 37, 7461 AW Rijssen |U T 0548-54 37 85 Rijssen NVM www.mijnmakelaarrijssen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13