Vegetarisch eten in huiselijke kring Holtens Nieuwsblad Guus Uijen wint whistling bomb met raden knikkers Holtens Nieuwsblad 11 O PCOB Holten Vaccinatie tegen de griep Concert Mannenkoor Nierstichting Wegafsluiting Expositie Een natuurschildering moet perfect kloppen Dinsdag 6 oktober 2009 Uitbreiding Aebi Schmidt SST HOLTEN - Bij Aebi Schmidt Nederland BV in Holten gaat dit najaar een nieuwe produc tieafdeling van start met een lasserij, een stralerij en poe- dercoaterij. Hiervoor zijn nieu we medewerkers nodig. Aebi Schmidt is sinds juli de nieuwe naam van Nido Uni versal Machines BV. Deze naamsverandering is het ge volg van een fusie van de Sch midt Groep, waar Nido Uni versal Machines onderdeel van was, met Aebi. Hierdoor is de internationaal opererende Aebi Schmidt Groep ontstaan. Nido blijft als merknaam voor de gladheidbestrijding be staan. Op de zoutstrooiers en sneeuwploegen prijkt nog ge woon het bekende blauwe Ni do embleem. Het jubilerende bedrijf, dat dit jaar 60 jaar be staat, gaat haar werkzaamhe den in Holten uitbreiden. Een gevolg van de centralisatie van de gehele organisatie is dat het reserve-onderdelenmaga- zijn, dat eerder in Holten ge vestigd was, verplaatst is naar Duitsland. In de hierdoor vrij gekomen ruimte investeert het bedrijf in een lasafdeling en een straal- en poedercoatin- stallatie voor de productie van eigen onderdelen. Na een ge slaagd experiment op kleine schaal, gaat de afdeling op kor te termijn volledig draaien. Hiermee investeert Aebi Sch midt Nederland tevens in per soneel. Het schept werkgele genheid voor Holten en haar directe omgeving. "We hebben op termijn 15 tot 25 nieuwe medewerkers nodig", zo laat technisch directeur Fred Har- bers, weten. "Het gaat om las sers, monteurs, bankwerkers, stralers en poedercoaters. We hebben hiervoor een perso neelsadvertentie geplaatst." Zoals in het hele bedrijf krijgt, naast veiligheid en bescher ming van medewerkers, ook het innovatieve aspect bij deze afdeling veel aandacht. Er is zoveel mogelijk gekozen voor processen die het milieu niet zwaarder belasten. Het las- en lakproces is opgezet in de vorm van een doorstroompro- ces. Het stralen van de onder delen in de poedercoaterij ge beurt door een zogenaamde straalrobot. "Dit is nieuw. We lopen hiermee in de kopgroep. Doordat we met deze machine werken, hoeven er nauwelijks meer mensen in de cabine te komen waardoor het werk voor de medewerkers een stuk schoner wordt", aldus Har- bers. Wat ook nieuw is in het Hol- tense bedrijf, is de mogelijk heid van jobrotation. Tijdens het laagseizoen zullen mede werkers van de montageafde ling ingezet worden op de las serij en andersom. Er worden interne scholingen verzorgd, waardoor medewerkers, op meerdere plaatsen inzetbaar zijn. De Aebi Schmidt Groep is marküeider in gladheidbestrij ding en wereldwijd de grootste producent van zoutstrooiers en sneeuwploegen. De nieu we, eenduidige huisstijl geeft het veelzijdige concern een sterke en herkenbare identi teit. Meer informatie is te vin den op www.aebi-schmidt.nl. HOLTEN - ANBO en PCOB houden donderdag 8 oktober om 14.30 uur in De Boschkamp een gezamenlijke ledenbijeen komst. Als gastsprekers zijn uitgeno digd, D. Toebes van de politie Rijssen-Holten en B.J. Geerlings van de brandweer Rijssen-Hol ten. Toebes zal een presentatie geven over veiligheid en oude ren. Geerlings vertelt over de werkzaamheden van de brand weer. Voor eventueel vervoer, kan men bellen met C. de Voogd Van de Straten (PCOB) 0548-365027 of G. A Lodeweges (ANBO) 0548-363419. HOLTEN - Sinds kort is het mo gelijk om in Holten in huiselijke kring vegetarisch te koken en te eten. Ema ter Steege geeft in haar eigen huis aan de Larense- weg twee keer per maand kook les aan kleine groepen. Op die zelfde avond is het ook mogelijk om alleen aan te schuiven. Erna kookt zelf ruim 30 jaar volwaar dig vegetarisch. Ze wil haar ple zier in koken graag met anderen delen. Iedereen kan aangeven wat hij of zij wil leren. De wen sen worden verwerkt in de sa menstelling van het menu. De ingrediënten die worden ge bruikt zijn voor zover mogelijk biologisch of uit de lokale om geving. In september is de kookles begonnen. Het was een uitdaging voor de koks in de keuken dat hun maaltijd door anderen geproefd werd. De les sen en de maaltijden zijn op 7 en 13 oktober, op 4 en 10 no vember en op 2 en 8 december. De lessen beginnen om 16.00 uur en de maaltijd om 18.30 uur. Opgave: 0548-367740. HOLTEN - De jaarlijkse griep vaccinatie wordt woensdag 7 oktober tussen 15.00 en 18.30 uur gehouden in de gymzaal aan de Vrijheidslaan, naast sporthal 't Mossink. De mensen die in aanmerking komen voor een gratis griepprik hebben al automatisch een uit nodiging thuis gestuurd gekre gen. Hierop staat ook de tijd vermeld wanneer deze mensen in de gymzaal worden ver wacht. Wie niet in aanmerking komt voor een gratis griepprik en toch een griepprik wil ontvangen, kan een recept afhalen bij de groepspraktijk. Met dit recept kunnen zij ook terecht op de vaccinatiemiddag op 7 oktober. Naderhand ontvangen deze mensen een nota. Dit jaar zal de jaarlijkse griep vaccinatie uitgebreid worden met twee vaccinaties voor de Mexicaanse griep. Deze zal gaan plaatsvinden op twee maandagavonden in november en is bedoeld voor alle mensen die voor de griepprik op 7 okto ber een uitnodiging hebben ge had. De exacte data zijn nog niet bekend aangezien het vac cin nog niet voorradig is. Drie maal vaccineren van de grote groep mensen, die in aan merking komen voor deze griepvaccinaties, is een grote in spanning. Om de werkdruk van de griepvaccinatie in de dage lijkse praktijk zoveel mogelijk te verminderen wordt men drin gend verzocht om op de vacci- natiedagen naar de gymzaal te komen. holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, KoBingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreid Wachten@whm .wegener. nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.C.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor houdt vrijdag 30 okto ber om 20.00 uur een concert in de Kandelaar. Het Enschede's Byzantijns Kozakkenkoor zal een groot deel van het concert verzorgen. De entreeprijs bedraagt 12,50 euro per persoon inclusief een consumptie. Donateurs betalen 10 euro per persoon inclusief een consumptie. HOLTEN - De collecte van de Nierstichting heeft in Holten 3730 euro opgebracht. HOLTEN - Wegens werkzaam heden zijn de volgende wegen afgesloten voor het verkeer. La- renseweg, tussen Provinciale weg N332 en Aaltinksweg: tot en met 31 oktober 2009. HOLTEN - Guus Uijen is de winnaar van het knikkers raden. Dit spel werd afgelopen 26 au gustus door de speel-o-theek gehouden in hun kraam op de braderie. Guus bleek het dichtst bij het aantal knikkers te zitten, en won een 'whistling bomb'. Speel-o-theek de Boshut vierde in september haar 10-jarig jubi leum. In de jaren '90 is een aan tal mensen onder de paraplu van de Stichting van Sociaal en Cultureel Werk voor Holten be gonnen met vorm geven aan het idee een speel-o-theek op te richten. Na positieve reacties op een enquête onder de ouders in Holten, opende in september 1999 speel-o-theek 'de Boshut' voor het eerst haar deuren. Eerst in dorpshuis 'de Bosch kamp', waar de beschikbare ruimte echter al snel te klein bleek. Na een aantal verhuizin gen van locatie naar locatie, zit de speel-o-theek op dit mo ment in de bibliotheek in Hol ten, aan de Rörikstraat. Met de komst van het Kulturhus is str aks de cirkel weer rond, want dan zal de speel-o-theek een definitief onderkomen vinden in dorpshuls de Boschkamp. De speel-o-theek kan nog steeds vrijwilligers gebruiken. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Henny Veldman 0548-36 75 45. Lid worden en speelgoed lenen kan natuurlijk ook. Voor meer informatie: 0548-36 27 55. HOLTEN - CDA-kamerlid Annie Schreijer-Pierik heeft afgelopen zaterdag de kunstexpositie 'Kunst op de berg' in Natuurdiorama Holterberg geopend. Wild- en natuurschilders Tammo Lukkien en Pieter Verstappen exposeren hier landschapsschilderijen met onder meer vogels en reeën. Deze zijn niet alleen te bezichtigen tijdens openingsuren van het museum, maar ook te koop. "Een schilderij is nooit af als er geen fauna in zit", geeft Annie aan, als opmerking die ze van Tammo heeft gehoord. "Alleen gras is niets. Er moet fauna inzitten of je moet het gevoel hebben dat je een ree kunt verwachten", vult Tammo aan. Ook moet volgens hem alles in een schilderij kloppen. ")e kunt wel een mooie natuurschildering maken. Maar de doelgroep die deze bekijkt, komt ook elke dag in de natuur en ziet meteen wanneer de hals van een gans te dik is." foto: iohan bounk Guus Uijen zat het dichtst bij het aantal knikkers dat moest wor den geraden.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11