Holtens Nieuwsblad 7 L'chtenbe Middag vol met spanning avontuur, humor bij COV Informatieavonden voor parochianen Holtens Nieuwsblad Prijsvraag leidt tot speelplek Naambord Buurtschap Lichtenberg nu officieel op de kaart Gogo's naar ziekenhuis Tochtje met een huifkar Boeldag Park De Sallandse Heuvelrug viert op zaterdag 17 oktober het 5-jarig bestaan met activiteiten Expositie Kunst op de Berg Dinsdag 29 september 2009 Speciale jubileumdag HOLTEN - Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug viert op zaterdag 17 oktober het vijfjarig jubileum. In verband met eerste lustrum worden op drie ver schillende locaties activiteiten gehouden zoals een markt en spelletjes voor kinderen. Verder staat er een theateract van Theaterbureau Suer op het pro gramma, komt verhalenvertel ler Herman Pronk langs en is pantomimespeler Jeroen Boer winkel te bewonderen. De jubi leumdag wordt van 13.00 tot 17.00 uur gehouden en de drie locaties zijn het Natuurdiorama Holten, lnformatieschuur De Pas in Haarle en Bezoekerscen trum De Sallandse Heuvelrug in Nijverdal. In Holten start dan ook een onderzoek naar milieu vriendelijk vervoer. Bezoekers van het park kunnen met een huifkar de natuur in of met een elektrische fiets of elektrokar. Het onderzoek is een initiatief van de Holtense ondernemers vereniging en duurt een week. In het park zijn zeventien recre- atiebedrijven gevestigd. Het is de bedoeling dat de samenwer king tussen de ondernemers, de gemeente en de terreinbeheer ders in de toekomst wordt ver stevigd. "De ondernemers in de omgeving vormen een heel en thousiaste groep", zegt Nico Driessen, coördinator commu nicatie van Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. "Samen met de ondernemers willen we verder gaan met bijvoorbeeld productontwikkeling en het or ganiseren van verschillende ac tiviteiten." De bosbrunch is een voorbeeld van een nieuwe acti viteit die wordt opgezet. Theater, muziek en oud-Hol landse spelletjes zijn er onder deel van. Daarnaast willen Driessen en de zijnen bij de jeugd de kennis van de natuur opkrikken. Een educatief basis pakket wordt opgezet met op de natuur gericht lesmateriaal voor alle leerlingen van het basison derwijs. Driessen: "Er is een groot gebrek aan basiskennis van de natuur. Daarom is edu catie belangrijk. We blijven ons richten op jonge mensen." LICHTENBERG - Het was een grote wens van de inwoners. De Lichtenbergers wilden graag een eigen naambord, net zoals de bewo ners van buurtschap Espelo. Burgemeester Koelewijn had al toegezegd het naambord te willen onthullen. En zo gebeurde het don derdag bij café Wind aan de Lichtenbergerweg, op de voormalige grens van Holten en Rijssen. foto: johan bolink HOLTEN - Het personeel van C1000 in Holten zet zich in om de kinderen in het Deventer zie kenhuis blij te maken met Go go's. Klanten die geen Gogo's sparen kunnen deze in de daar voor bestemde box in de winkel gooien. De Gogo's gaan in de pijnpot van het ziekenhuis. Wanneer een kind gehecht moet worden of een gebroken been heeft, mag er iets uit de pijnpot worden gehaald. HOLTEN - Morgen, woensdag 30 september kan weer een huifkartocht worden gemaakt door landelijke en bosrijke om geving. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf de WV aan de Dorps straat. Vooraf reserveren op 0548-36 15 33. De prijs is 6,00 euro, kinderen tot 9 jaar betalen 3,00 euro en kinderen onder een jaar mogen gratis mee. HOLTEN - Toneelgroep COV uit Holten brengt elk jaar een fa milievoorstelling voor het voet licht. Het spannende avontuur van Prinses Vera en de vieze zeerovers is binnenkort te zien in De Kandelaar te Holten. Lianne Jongsma tekent weder om voor de tekst en de regie. En dat betekent weer een middag vol spanning, avontuur, humor en een goede afloop. Op woensdag 14 oktober wor den er twee voorstellingen ge geven in de Kandelaar. Die be ginnen om 13.30 en 15.30 uur. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. De toe gangsprijs is 3,00 euro per per soon. Kaarten zijn te reserveren via www.toneelgroepcov.nl of via S. Jongsman, telefoon 0548- 36 35 03. Het verhaal gaat over prinses Vera. Ze zit op een piratenschip en vraagt zich af wat ze moet doen. Zeerover Rasmus en zijn mannen hebben prinses Vera -««t Toneelgroep COV brengt elk jaar een familievoorstelling. Deze keer Prinses Vera en de vieze zeerovers. gevangen genomen en zijn van plan om haar te verkopen aan Koning Oetsie Boetsie. De on gemanierde piraten kijken op noch om naar de prinses, die in een kist gevangen wordt gehou den. Dan verdwijnen er plotse- Een terugblik op de eerste vijf jaar van het park leert Driessen dat het contact met de mensen die in het gebied wonen belang rijk is. "De eerste vijf jaar zijn naar wens verlopen. In korte tijd is er veel neergezet. Ook is duidelijk geworden dat je veel ruimte moet geven aan de me ning van de bewoners. Sommi ge dingen liggen nu eenmaal gevoelig. Daarom richten we ook een overlegplatform op. Ook met de fysieke gebruikers van het gebied willen we in overleg. Die uitwisseling van ge dachten van mensen moet een vaste vorm krijgen." De prijsvraag van Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug, waarin mensen werden uitge nodigd met ideeën op de prop pen te komen, leidt tot een na tuurlijke speelplek in Haarle. De speelvoorziening wordt inge richt met natuurlijke elementen en wordt aangelegd op het ter rein van Natuurmonumenten. Nico Driessen: "We hebben 36 inzendingen binnen gekregen en de ideeën varieerden van meer fietspaden tot meer bank jes en picknickplaatsen, maar de speelplek won uiteindelijk." Naar verwachting is de speel plek volgend jaar gereed. HOLTEN - Het parochiever band De Hoeksteen houdt mor gen (woensdag 30 september) en donderdag 8 oktober infor matieavonden voor alle belang stellende parochianen. Tijdens de beide bijeenkomsten staat de aanstaande samenvoeging van de acht parochies die deel uitmaken van het samenwer kingsverband centraal. De parochies van Luttenberg, Mariënheem, Haarle, Nieuw Heeten/Holten, Heeten, Broek land en Raalte gaan op 1 januari samen en ontstaat de nieuwe parochie Heilig Kruis. De sa menvoeging wordt al geduren de ruim anderhalf jaar voorbe reid. Daarvoor is een project groep in het leven geroepen be staande uit afgevaardigden van de genoemde parochies. Morgen zijn parochianen uit de parochies van De Hoeksteen welkom in de parochiekerk van Haarle. De tweede avond, 8 ok tober, is in de Pauluskerk in Raalte. Beide avonden begin nen om 20.00 uur. HOLTEN - Annie Schreijer- Pierik opent zaterdag 3 oktober het tweejaarlijkse evenement 'Kunst op de Berg' bij Natuurdi orama Holterberg. Tijdens Kunst op de Berg exposeren twee nationaal en internatio naal bekende kunstenaars in de tentoonstellingsruimte van het natuurdiorama. Dit jaar exposeren wild- en na- tuurschilder Tammo Lukkien en Pieter Verstappen. Beelden en schilderijen van Verstappen, met een eigen galerie in Meijel, worden al tientallen jaren opge nomen in toonaangevende ka lenders. Hij neemt al enkele ja ren deel aan de grote en toon aangevende tentoonstelling Birds of Art. Pieter Verstappen geniet in toenemende mate in ternationale bekendheid. Lukkien, vermaard natuurschil- der en sinds enkele jaren ook di oramaschilder, exposeert met compleet nieuwe werken waar bij de nadruk wordt gelegd op landschappen en skylines. Zijn werk is bekend en wordt erkend door vele natuurliefhebbers. De expositie Kunst op de Berg is te bezichtigen tot maandag 2 no vember. BATHMEN - De inmiddels tra ditionele en landelijk bekende boeldag van de Plattelands Jon geren Bathmen wordt dit jaar gehouden op zaterdag 7 no vember in manege 't Ruiter kamp in Bathmen. De rommelmarkt begint om 10.00 uur, de veiling om 13.00 uur. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. ling allerlei spullen van het schip. Al gauw verdenkt rover Rasmus prinses Vera als de da der. Maar dan verschijnt uit het niets een redder in nood voor Vera. Zou ze met een beetje hulp weten te ontsnappen? Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7