Eensgezind aan de slag F Holtens Nieuwsblad 3 Buren verfraaien Schoutenstraat met lange pergola m Vrouwen verwendag in Therapeutisch Centrum Uitleg Van der Ploeg over Dalton onderwijs Franse film over zusjes in Filmhuis Brunch voor ouderen in Boschkamp Column Culinaire workshops Agenda HOLTEN - De één is van beroep timmerman, de an der is een vakman in schil deren, nummer drie kan organiseren en nummer vier weet veel over tuinie ren, nummer vijf kan met machines omgaan en nummer zes zorgt voor muziek. Dames zorgen voor de catering of spitten een tuintje om en zo heeft iedereen z'n kwaliteiten. Niemand heeft blijkbaar twee linkerhanden en dat komt goed van pas tijdens Burendag in de Schouten- straat BRUILOFT LEIDT TOT SAAMHORIGHEID Dinsdag 29 september 2009 HOLTEN - De tweede film die dit seizoen draait in Filmhuis Holten is II ya longtemps que je t'aime op donderdag 22 okto ber. De film begint om 20.15 uur en de kosten bedragen 3,50 euro, inclusief een kopje koffie of thee. De film gaat over Juliette en Lea, twee zussen die in het verleden op bruuske wijze van elkaar zijn gescheiden. Juliette verlaat na vijftien jaar de gevangenis, een periode waarin ze nauwelijks contact had met haar familie. Haar jongere zus Lea vangt haar op bij haar thuis samen met haar man en twee dochtertjes. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 wordt zondag 4 oktober de eerste brunch van dit seizoen gehou den. Deze activiteit is bedoeld voor ouderen. Vanaf 11.30 uur zijn de deelnemers welkom om samen met nog dertig ouderen te genieten van een heerlijke brunch. Deze brunch wordt verzorgd door een groep en thousiaste vrijwilligers en duurt tot ongeveer 14.00 uur. De kos ten zijn 7,00 euro, koffie, thee en een afsluitend drankje inbegr- pen. Opgeven kan via het dorpshuis, telefoon 36 27 55, of de Stichting Welzijn Ouderen Holten, telefoon 54 01 02. Iedereen werkte zaterdag mee aan de realisatie van de 80 meter lange pergola. FOTO: JOHAN BOUNK Magere Hein Det is de mazzel diej' dan nog hebt. Ie bedèènkt oe hoe móói, oj' as kind, die ööle liekwaag'n met die peerde der vuur wal neet vunn'. Ie hadd'n der gen benul van wat vun verdr- eet of doar achter schuul kon goan. Ma allengs greui'n ie op en krèèj' met, det niks vuur eeuwig is. Keerls in zwarte pakke kwam biej opoe an huus um an te zegg'n, det Janoom uut de tied was. Het was een geluk, want hij had onmeunig volle lèèd'n. Ie wörd'n gróót e brach met de wiesheid van de óöld'n. Ie wadd'n verdreetig as ter ne katte of ne höónd dóód was. "Ge lukkig is 't nog in 't achter- huus." heur'n ie oe va zeg g'n as ter ne pinke dóód in' stal lèè. At de óöld'n an de koffie zatt'n, lustem ie met. Kleine potjes hebt grööte oor'n en ie heur'n ze proat'n. "Een ieder veult het ziene". Het zól amoa wa, ie lèèm'n in oe eeg'n kleine onbezorgde wereldje. De óóle stoete mót èèrs op. Wèèt ie vólle wat ze precies bedoeld. Het kump nèuder, aj' met kriegt det de óóle opa uut de tied is. Ie zölt het dub beltje, waj' met niejoar kriegt, mött'n miss'n. Och, hij was toch ók wal arg óóld. Het is gek, in één kèèr waandel ie wier biej opa an de haand. Öónder- weg kumpe de buurman tèèg'n. In miene belèèving proat'n ze uur'n. Ik stunne der öönder en kekke tèèg'n twei dikke buuke an. Neet zó vólle later, heur'n ie det den buur man veróóngelukt was. Zó wörd'n de bagage, diej' oe veerdere lèèm'n met- nemt, hoe langer oe meer. In de öög'n van een klein kind, bint alle mèins'n óóld. Det veraandert met de joar'n. Ie kómt ter ach ter det ter ók jonge en hèè- le jonge mèèns'n hen goat. De óóle stoete mót èèrs op, nee zó is 't altied neet. Zó lange aj' gezöönd bint is ter niks an de haand, zèè nen óóld'n oom tèèg'n miej, toen 'k um doar is ne kèèr met pleuge. Zó is 't wa, zó lange aj' gezöónd bint lèèf ie onbezorgd ve- dan. Óóit kump 'n dag det magere Hein anklopt en daj' neet meer prak- kezèèrt. Zórgt ter vuur daj' genött'n hebt. Vaake is 't vólle later as daj' arg in hebt. Stelt neet uut waj' nog geeme wilt en könt doo, want op het leste hemd zit geen tess'n en as 't oe tied is dan möj' der wèè. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Eensgezind en goedgeluimd is men vanaf half acht in de mor gen aan de slag om de straat met pergola's te verfraaien. Daarbij krijgen ook verschillende tuinen een grondige opknapbeurt. Het is prettig werken in het najaars zonnetje dat er deze dag nog een schepje bovenop doet Het geld voor de pergola's komt uit de pot van het Oranjefonds in samenwerking met Douwe Eg berts. "Maar ook moeten we Gerrit en Hein van de plaatselijke Fixet bedanken. Zij hebben de materialen geleverd en ons daar bij ook nog eens gesponsord", merkt Bert Lemmers op. Het is zaterdag een gezellige boel in de Schoutenstraat. Een prima plek om te wonen vinden de be woners. "Dit korte straatje telt 14 De Schoutenstraat nummer 1 van pergola's die in de voortui tot en met 23 heeft zaterdag meegedaan aan de Nationale Burendag. Het Oranjefonds in samenwerking met Douwe Eg berts stelde een bedrag van 750 euro beschikbaar om hier iets nuttigs mee te doen. De bewoners hebben het bedrag deels besteed aan de aankoop adressen met 17 tot 20 perso nen", denkt Esther Aanstoot, de initiatiefneemster voor deze Bu- rendag.De bewoners komen uit alle windstreken, het zijn veelal jongeren. Sinds de bruiloft van Esther en Albert Aanstoot trek ken de buren wat meer met el kaar op. Er is al een barbecue en bingo georganiseerd. Mevrouw Kwintenberg zit in het zonnetje en geniet van de drukte om haar heen. "Ik woon het langst in deze straat en heb veel mensen zien komen en gaan. Ik woon hier toch al 37 jaar met veel plezier", zegt ze. "De huizen zijn onder- HOLTEN - Carola Stam verzorgt zaterdag 3 oktober een vrouwen verwendag. Deze dag staat in het teken van vrouw- zijn. De len, reflecteren en genieten staan deze dag voorop. Op verschillende manieren ko men lichaam en geest weer in balans. Via dans, meditatie, oe feningen en een lekkere lunch. De verwendag is van 10.00 tot 16.00 uur in het Integraal Thera peutisch Centrum aan de Kei- zersweg 25 in Holten. Voor nadere informatie en op gave Carola Stam, email: caro- lastam@home.nl, telefoon nummer 0548-36 31 23. HOLTEN - Dr. Piet van der Ploeg komt donderdag 8 okto ber naar De Holterenk om uit leg te geven over de verschillen in het basisonderwijs. Van der Ploeg, universitair hoofddo cent/lector algemene pedago giek van de universiteit in Utrecht en lectoraat Daltonon derwijs gaat speciaal in op het onderscheid tussen daltonon derwijs en het onderwijs op de traditionele scholen. De infor matieavond begint om 19.30 uur. De locatie wordt op nader tijdstip bekend gemaakt. Meer informatie, telefoon 0548 - 36 39 16. nen zijn geplaatst. De aanlei ding om samen iets te onder nemen was de trouwerij, een jaartje geleden, van Esther en Albert Aanstoot. Een groot aantal buren was op het feest uitgenodigd en dat was de aanzet vaker wat met elkaar te doen. hand veertig jaar oud", weet ze. Henry Achterkamp, een rasechte Holtenaar, woont zeven jaar op een van de adressen. Hij is tim merman en druk in de weer met de waterpas. Voor hem is dit werk een fluitje van een cent en hij kan aan buren de nodige aanwijzingen geven. De sfeer is uitstekend. De werkzame dag is ingeluid met een gezamenlijk ontbijt, daarna een gezamenlijke lunch en aan het eind van de dag wordt de catering uitgebreid met een chinees buffetje. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp gaat donderdag avond 8 oktober de reeks Culi naire Workshops van start met 'vegetarische gerechten'. Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij deze workshop. Tijdens de works hop wordt onder andere een gerecht gemaakt met linzen, wordt gewerkt met verse groen ten en zullen mooie hartige taarten gemaakt worden. De gerechten worden geproefd en de recepten mogen mee wor den genomen. De kosten zijn 25,00 euro. Op 6 november is er de Culinai re Workshop 'soepen en voor afjes', op 12 november 'diner 4 all' en op 5 februari de works hop 'valentijn'. Alle workshops beginnen om 19.00 uur en du ren tot 22.00 uur. Voor meer in formatie en opgave de Stichting Sociaal en Cultureel Werk, tele foon 0548-36 27 55. Expositie Maandag Wasdag, Oud heidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 oktober 2009 Demonstratie zandstrooien, broodbakken en uitleg kruidentuin, inl. 0573-221102, Boerderij Zorg vliet, Larenseweg 106 Holten, maan dag 22 juni 2009 - woensdag 30 september 2009, 10:00 SEPTEMBER Bejaardensociëteit, Irene, dins dag 29 september 14.30 uur OKTOBER Veiling/ boekenmarkt hervorm de kerk, Irene, zaterdag 3 oktober 2009 Najaarsproeverij, De Swarte Ruij- ter, zondag 4 oktober 2009,13:30 - 16:00 NBvP Holten: Stichting Transplatie Nu, Gebouw Irene, donderdag 8 ok tober 2009, 20:00 Concert Holtens Gemengd Koor en Hervormd Zangkoor Den Ham, Dorpskerk Holten, zaterdag 10 okto ber 2009 Lustrumfeest Nationaal Park, Hol- terbergplein Holten, zaterdag 17 ok tober 2009 Wandelevenement Wereldtijd pad, Holten/ Rijssen, zaterdag 17 ok tober 2009 Concert op Deel: Johannette Zo mer en Fred Jacobs, info: 0572- 321789, Maneschijnsweg Dijker- hoek, zondag 18 oktober 2009, 16:00 Herfstwandeling door Vrienden van het Hoolterpad, Camping De Holterberg, Reebokkenweg 8 Hol ten, zondag 25 oktober 2009, 9:00 - 14:00 NBvP Dijkerhoek: Avond georga niseerd door tuin commissie, uitge nodigd Nanke Siebelink café Het Bonte Paard - dinsdag 27 oktober 20:00 Concert Holtens Mannenkoor met Enschede's Byzantijns Kozakkenkoor- Holten, vrijdag 30 oktober 2009 Diepe Hel Holterbergloop, Hol ten, zaterdag 31 oktober 2009, 13:00 NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 4 november 2009 - vrij dag 6 november 2009 Musical Sam Sam, groep 6 t/m 8, Kandelaar, zaterdag 7 november 2009, 20:00 Najaarsconcert HMV, sporthal, zaterdag 7 november 20.00 uur NBvP Holten: Ontdekkingsreis door China, door H. Jans, Gebouw Irene, maandag 9 november 2009, 20:00 NBvP Dijkerhoek: Karin Rietberg vertelt over haar werk als Davis Counselor, café Het Bonte Paard - dinsdag 24 november 20:00 DECEMBER Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 9 december 2009 - vrij dag 11 december 2009 Adventconcert orkest HMV, zater dag 12 december NBvP Holten: Kerstviering eigen le den, Gebouw Irene, dinsdag 15 de cember 2009, 20:00 JANUARI Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 13 januari 2010 - vrijdag 15 januari 2010 NBvP Dijkerhoek: Jaarvergadering en nieuwjaarsbijeenkomst met Floor Looy, café Het Bonte Paard - don derdag 21 januari 20:00 FEBRUARI NBvP Dijkerhoek: Mevrouw West hof over fietstocht Tibet, café Het Bonte Paard - dinsdag 16 februari 20:00 MAART Oudpapieractie, Holterenkschool, woensdag 3 maart 2010 - vrijdag 5 maart 2010 Concert op Deel: Tritonus Strijk trio, info: 0572-321789, Mane schijnsweg Dijkerhoek, zondag 7 maart 201016:00 NBvP Dijkerhoek: De heer Nijhof stamboomonderzoek, café Het Bon te Paard - dinsdag 16 maart 20:00

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3