Ook vuil storten in weekend Spekkoper voor een paar centen? Rijvaardigheid opfrissen Holtens Nieuwsblad 11 Afvalbrengpunt gaat in morgen én middag open Afvalbrengpunt Holten volgend jaar ook zaterdagmiddag open Ideaal Perfecte omstandigheden voor derde Erwin Autocross Krabbeldienst in Dorpskerk HOLTEN - Het afval brengpunt in Holten is per 1 januari weer open op de zaterdagmiddag. Dat heeft het college van B en W besloten naar aanleiding van de on langs gehouden enquête. i In de marge Dinsdag 22 september 2009 De conclusie van de enquête ligt op dit moment nog bij B en W en het formele besluit moet nog worden genomen, maar ze ker is al wel dat de openingstij den in Holten gaan veranderen en wel in die zin dat het weer mogelijk wordt om op zaterdag middag afval te storten. "Er komt een zeer aanvaardbare oplossing", meldt wethouder Willem ter Schure van Gemeen- teBelang. Veel Holtenaren stoorden zich er aan dat het niet meer moge lijk was om op de zaterdagmid dag vuil te storten, terwijl die mogelijkheid in Rijssen nog wel bestaat. Een achterstelling van Holten ten opzichte van Rijs sen, zo vonden velen. Met name WD-raadslid Jan Kevelam maakte zich druk om de veran derde openingstijden - inge voerd bij de verhuizing van de stort naar de Vletgaarsmaten - weer ongedaan te maken. Keve lam stoorde zich aan de ver minderde service omtrent het storten van afval en zette de kwestie op de agenda van de raad. Met succes dus, zoals nu blijkt. Volgens wethouder Ter Schure is het volgend jaar weer moge lijk om in Holten op de zater dagmiddag afval te storten. De enquête is op een aantal zater dagen uitgevoerd. De reacties over de gewenste openingstij den van het afvalbrengpunt wa ren volgens Ter Schure verschil lend. "De ene vindt het prettiger als het 's morgens open is, de andere kiest voor 's middags. Maar het merendeel van de on dervraagden had een voorkeur voor de middaguren", aldus Ter Schure die de resultaten van het onderzoek als 'niet verrassend' bestempelt. "We wisten hoe de stemming was over dit onder werp. Je kunt zeggen dat we in dit geval optimaal naar de bur ger hebben geluisterd." HOLTEN - Betere omstandigheden konden de organisatoren zich bijna niet wensen. Een kurkdroge baan waardoor er bijna geen reparatiewerkzaamheden hoefden te worden verricht en prachtig weer voor het publiek. De derde Erwin Autocross van dit jaar ver liep onder een goed gesternte, met spectaculaire schuivers, fraaie botsingen en spannende races. foto: sander scheperman De nieuwe openingstijden van het afvalbrengpunt aan de Montageweg in Holten zitten nog in de bestuurlijke pijplei ding, maar duidelijk is al wel dat de stort zowel op de zaterdag middag als op de zaterdagmor gen open gaat. Naar verluidt moet gedacht moet worden aan een periode rond 12.00 uur. Daarmee wordt tegemoet geko men aan de resultaten van de enquête die deze week open baar wordt gemaakt. De nieuwe openingstijden gaan op 1 janu- HOLTEN - De bekende veiling en boekenmarkt rondom ge bouw Irene wordt zaterdag 3 oktober. Het doel voorditjaaris de functionele uitbreiding van de consistorie van de Neder lands hervormde kerk. De kerkvoogdij heeft al langere tijd plannen om de toepassing van de consistorie uit te brei den. Door de hoge kostenpost van deze uitbreiding heeft de organisatie van de veiling- en boekenmarkt voor het tweede jaar dit doel gekozen. "Als com missie willen wij het doel graag stimuleren, zodat plannen mo gelijk komend jaar werkelijk heid kunnen worden." De veiling en boekenmarkt be hoeven eigenlijk nog weinig toelichting. Ook dit jaar omvat de veiling maximaal 150 goede ren. Het veilen is een prachtig HOLTEN - Op zondag 4 oktober is er weer een krabbeldienst, met als thema 'het verloren schaap De dienst is bedoeld voor kin deren in de leeftijd van 3 tot 7 jaar, maar alle andere kinderen zijn ook uitgenodigd. De dienst is in de Dorpskerk en begint om 11.00 uur. De veiling en boekenmarkt geniet inmiddels bekendheid in de wijde omgeving. ARCHIEFFOTO schouwspel. Soms worden bie ders al voor een euro spekko per. De boekenmarkt van vijfhon derd vierkante meter is al een begrip geworden in Holten en omgeving. Op zich niet verwon derlijk, want de boeken worden voor een aantrekkelijke prijs aangeboden. Zo'n zevendui zend boeken zijn allemaal keu rig per rubriek gesorteerd. En natuurlijk zijn er diverse vinyl grammofoonplaten en strip boeken. Ook dit jaar is er weer een verloting waarmee diverse cadeaubonnen gewonnen kun nen worden. Vele vrijwilligers zijn al weken actief met het ver kopen van de loten. De organisatie kan nog steeds mooie, bijzondere en aparte goederen gebruiken voor de veiling. Na een telefoontje wor den deze persoonlijk opge haald. Bel daarvoor naar Johan Veneklaas Slots 0548-36 40 67 of Eb Markvoort, 0548-36 30 96 Om 9.00 uur wordt de boeken markt geopend en vanaf 9.30 uur kan men de veilinggoede ren in Irene bekijken. Om 13.30 uur is de start van de veiling. HOLTEN - Ook dit jaar verzorgt de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten weer de cursus rijvaardigheid en verkeerskennis opfrissen. Onder leiding van Gerrit Talen worden allerlei, ook nieuwe, verkeersregels en situaties be handeld, waar iedereen dage lijks mee te maken heeft. Dia's en videobeelden tonen gevaar lijke situaties (ook in Holten). Verder is er volop de gelegen heid voor het stellen van vragen. Bovendien kunnen de deelne mers thuis alles nog eens door nemen in het theorieboek dat de mensen gratis verstrekt krij gen. Na het theoretische gedeel te, dat begint op dinsdagoch tend 29 september en verder op 6, 13 en 27 oktober zal plaats vinden, is er ook de mogelijk heid in de eigen auto een ritje af te werken op maandagochtend 2 november. Overigens is deze rijvaardigheidstest absoluut geen examen. Speciaal opgelei de instructeurs rijden mee, wij zen op eventuele foutjes of ge ven waardevolle adviezen. Kort om een leerzame en uiterst nut tige cursus. De kosten zijn 13,50 euro voor vier lessen. De prak- tijkrit kost eveneens 13,50 euro. Voor inlichtingen en aanmel ding Stichting Sociaal en Cultu reel Werk, Tuinstraat 2, telefoon 0548-36 27 55. Woestijnwoede Zo af en toe gebeurt er iets waardoor je een soort intense vreugde voelt die moeilijk te beschrijven is. De voetballer, de trainer bazelt alleen maar, Marco van Basten beschreef het ooit als 'oceaan vreugde'. Hij had het toen over de complete roes die meester van hem werd bij een wonderbaarlijk mooi doelpunt. Oceaanvreugde. Een term afkomstig uit de psychologie. Dat soort vreugde voelde ik ook toen ik het volgende bericht las: "RIJSSEN - Als het nieuwe convenant Keurmerk Veilig Uitgaan wordt goedgekeurd door de gemeenteraad, krijgt de horeca de mo gelijkheid om de openingstijden met een uur te verlengen. Het gaat dan om een proefperiode van een jaar." Niet veel verder in het artikel werd ik alweer bevangen door de woede, laat ik het 'woestijnwoede' noemen. Leuke tegenhanger van de oceaanvreugde. Iets verder namelijk staat dat wethouder Ben Wolterink van de Christenunie zich tegen deze verruiming heeft uitgesproken. In een ander artikel lees ik dat de heer Bosma (SGP) vindt dat het maatschappelijk belang niet is gediend bij een langere openstelling van de horeca. Inmiddels is de kogel door de kerk, mooie uitdnikking in deze, en is de commissie algemeen bestuurlijke zaken van Rijssen-Holten afgelopen maandag akkoord gegaan met de verruiming. Aanlei ding voor de verruiming is dat caféhouders gevraagd hadden om langer open te blijven zodat het publiek niet ineens massaal op straat kwam te staan en er zo hopelijk minder rotzooi getrapt wordt. Ik ben blij met de nieuwe sluitingstijden, maar toch is het een beetje de wereld op zijn kop. De rotzooi trappende mensen bepalen dus het beleid. Wanneer zij geen rotzooi zouden trappen zou dit besluit er nooit gekomen zijn. Waar is de politie in deze gevallen? Waarom ligt het aan de slui tingstijden als er rotzooi getrapt wordt? Mensen die amok willen maken doen dit toch wel. Zie de hooligans (lees: halvegaren) in Hoek van Holland. Daar willen ze nu dance-feesten gaan verbieden omdat deze trammelant op zouden leveren. Dat is de zaak om draaien volgens mij. Dus als volgende week de bingo op de Dies- senplas verstoord wordt door een stel supporters van Eagles en Zwolle wordt de week erop de bingo maar afgelast? Als de politie of beveiliging faalt wordt de schuld altijd afgeschoven op degene die slechts het podium levert waarop gevochten is. Of dit nu een voetbalstadion, een dance-feest of voor een Holtense kroeg is. En dus worden er voetbalwedstrijden verboden, gaan dance- feesten in de ban en moeten kroegen eerst eerder sluiten en nu in eens langer openblijven. Weet u wat pas echt rotzooischoppers waren? De Romeinen ruim tweeduizend jaar geleden, de katholieken tijdens de Tachtigjarige Oorlog, de christenen die ketters op de brandstapels legden, de moslims ten tijde van de Kruistochten. 'Toch niet allemaal?', hoor ik u denken? Nee, inderdaad niet allemaal. Het zijn altijd kleine groepen met verkeerde interpretaties van hun geloof, afkomst of vrijheden die het verpesten voor de rest. Maar dat is geen reden om Rome in de ban te doen, de Paus, de Bijbel of de Koran. Hooligans en tuig in de horeca dat trammelant maakt in kroegen of op dance-feesten interpreteren verkeerd. Zij gebruiken het voetbal, feesten of kroegen als decor om zich te manifesteren als tuig. Moe ten we daarom evenementen verbieden of de sluitingstijden aan passen? Ze kunnen mijn kont kussen! Excuses voor de taal, maar de woestijnwoede wint het even van de oceaanvreugde. Volgende week hopelijk wat vreugde uit mijn pen en een kus op de wang. Laurens Jan Stam schtammie@hotmail.com

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11