Fietsend genieten van natuur Voetpad wordt gedeeltelijk verhard St. Joris op zoek naar leiding Holtens Nieuwsblad 9 EHBO wijkt uit naar gebouw van scouting Herfstveldrit wielervereniging over Holterberg en langs heide Prijs Herinnering aan herfstveldtocht ook verkrijgbaar HOLTEN-De Wieler vereniging Holten houdt zondag 20 september haar jaarlijkse herfst veldtoertocht. Dankzij de medewerking van onder andere Staatsbosbeheer is een mooie route over de Holterberg uitgestip peld. In de marge Dinsdag 15 september 2009 HOLTEN - De EHBO afdeling Holten heeft een nieuw onder komen. De cursussen en lessen worden nu gegeven in het scou- tinggebouw aan de Liezenweg. Afgelopen jaar maakte de EH BO gebruik van een leslokaal van basisschool de Regenboog. De EHBO-ers voelden zich daar prima thuis, maar het gebouw had enkele nadelen. Zo waren de stoelen te klein voor volwas senen en moesten elke les alle stoelen en tafels worden ver plaatst. Vandaar dat werd uitge keken naar een nieuwe locatie. De route voert door unieke ge bieden van het Nationale Park de Sallandse Heuvelrug. Dat be tekent dat er soms flink geklom men moet worden op de heu vels die het landijs in één van de ijstijden hier hebben achterge laten. Verder voert de route langs prachtige heidevelden. Voor de ervaren fietser is er een zware route van 50 kilometer uitgezet. Daarnaast kan er een afstand van 35 kilometer wor den gefietst, waarbij men min der heuvels voor de wielen krijgt maar waarbij de route nog vol doende uitdagingen biedt. Deze route is bij uitstek geschikt voor de beginnende fietser. Onder weg is er een gezamenlijke rust waar de deelnemers worden ge trakteerd op drinken en een krentenbol. Hier is ook een fiet- senhersteller aanwezig die eventuele pechgevallen kan voorthelpen. Op het parcours is ook een fotograaf aanwezig die alle fietsers op de gevoelige plaat vastlegt. De laatste jaren namen onge veer 1.200 fietsers deel aan dit evenement en de organisatie houdt dit jaar rekening met eenzelfde aantal. Ook fietsers die geen lid zijn van een fiets- vereniging, kunnen aan deze tocht deelnemen. Alle routes kunnen in eigen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitgezet. Ruim 50 vrijwil ligers, meest lid van de Wieler vereniging Holten, zijn inge schakeld om het evenement vlekkeloos te laten verlopen. Start- en eindpunt van deze Holterberg herfstveldtocht is zoals gebruikelijk sporthal 't Mossink aan de Keizersweg in Holten. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 8.30 en 10.00 uur. Kleedruimtes zijn aanwe zig en na afloop is er gelegen heid tot douchen. Ook wordt de mogelijkheid geboden om de fiets na afloop af te spuiten. HOLTEN - Er wordt een ver gunning aangevraagd voor de aanleg van een halfverhard voetpad tussen Forthaarsweg en Scheperspad. Daarnaast wordt er op de kruising van de Molenbelterweg - Forthaars weg een kruispuntplateau neer gelegd. De familie Willemsen heeft bij l de gemeente bezwaar gemaakt realiseren voetpaadje langs de weg. Het gaat om een verlen ging van het bestaande voetpad richting Holterbergplein en ein digt bij het Scheperspad. Wil lemsen is bang dat hierdoor het Scheperspad vaker zal worden gebruikt, waardoor de privacy van de familie teveel wordt aan- getast. Zij geeft daarom het advies om het pad door te laten lopen tot een vertakking, die een verbin ding vormt met het zuidelijke deel van het Scheperspad. Maar de gemeente denkt dat het niet zo'n vaart zal lopen en het wel reuze mee gaat vallen, wat be treft de extra wandelaars die het aan zou kunnen gaan trekken. Daarnaast is de vertakking een privépad over privéterrein en is dus niet openbaar. Verder is men bang dat bij ver lenging van het voetpad tot aan deze vertakking, de discussie weer zal oplaaien over het wel of niet openbaar zijn van het Scheperspad. Hierover zijn al jarenlange beroepszaken ge voerd. Daarnaast vindt de gemeente dat een veilig voetpad langs de rijbaan in het algemeen belang is, waarbij de mogelijke aantas ting van privacy ondergeschikt is. Mens erger je niet! Vorige week was in de regionale media te lezen dat, godzijdank, het verbod op sekswinkels niet is toegestaan. De gemeenteraad van Rijssen-Holten had een Algemene Plaatselijke Verordening (APV) aangenomen waarin het wettelijk niet was toegestaan een sekswin kel te openen binnen onze gemeentegrenzen. Nu denkt het college van B W door de mazen van het net te glippen door de Verorde ning aan te passen waarbij het in bepaalde gebieden in de ge meente niet is toegestaan een sekswinkel te exploiteren. Reden tot voorstel van dit belachelijke verbod is dat college en raad 'handel in erotische artikelen, open en bloot', niet passend vinden, omdat het voor veel inwoners 'aanstootgevend' is. Noordam van de WD betitelde deze argumentatie al als 'Middeleeuws'. Mijn linkse hartje springt in dit geval even op de kar bij de WD'er. Een sekswinkel verbieden omdat het aanstootgevend zou zijn is enkel en alleen een ridicule ontkenning van de hedendaagse maat schappij. Maar ik heb zelfs ergens gehoord dat er vroeger ook al seks werd bedreven. En niet alleen met moeder de vrouw. Zelfs ook buiten de deur en soms ook met zichzelf. Ja ja, het is toch wat. Sinds kort heeft half Holten geloof ik glasvezel, tenminste als ik al die wijzigingen van mailadressen in mijn mailbox terugzie kan ik er niet ver naast zitten. Al deze mensen krijgen vanaf een uurtje of elf iedere avond 'aan stootgevende' beelden te zien op Playboy Channel (zendertje 15!). Op de andere zenders starten niet veel later de 0900-reclames met niets verhullende dames en soms ook nog wei eens een verdwaal de heer. Het is toch allemaal wat. Voor de liefhebbers een uitkomst, evenals seks op het internet, maar voor mensen die liever niet met dat rare fenomeen 'seks' ge confronteerd willen worden buiten de eigen slaapkamer, zit er dan altijd nog een knop op de afstandbediening of een toets op het toet senbord. Oftewel, als je het niet wilt zien, klik of schakel je weg. Dus mijn hele rare suggestie voor mensen die langs een sekswinkel lo pen en zich daar ongemakkelijk bij voelen: kijkt u even de andere kant op. Heel simpel, maar o zo effectief. Het is ook maar even, want als connaisseur van het genre weet ik dat sekswinkels immer bescheiden etalages hebben die niet breder zijn dan een meter of drie. Dat is zes passen, bij een stevige tred is dat hooguit drie se conden. Drie seconden kijkt u weg van het afgrijselijke, datgene dat verborgen moet blijven, achter het glas en dan is het alweer voor bij. Als een prikje bij de dokter. Wees blij dat er zulke winkels zijn. Verlegen vrijgezelle mannen en vrouwen genoeg, voor wie de drempel om een potentiële partner te verblijden met een gekunstelde openingszin tot onoverkoombare hoogte is gestegen. Ook zij hebben recht op een erotisch verzetje op zijn tijd. En een artikel van de plaatselijke seksboer kan dan prima soelaas bieden. Of wat te denken van alle relaties en huwelijken van wie het seksleven nieuw leven wordt ingeblazen omdat de hulp van allerlei leuk speelgoed ingeroepen kan worden? Zou een hoop vreemdgaan schelen. Heb ik het nog niet eens over de voordelen van zo'n shop voor de gewone gezonde liefhebber. Kijk, de een vindt het gejengel van een kerktoren de halve zondag aanstootgevend, de ander mensen met knotjes en rokken, de ander sekswinkels en weer een ander ergert zich aan een hoofddoek. Zelf heb ik wel eens een klein beetje last van de stank van boeren die hun land aan het gieren zijn na een mooie zomerdag. Afschaffen? Natuurlijk niet. Boeren horen bij het leven, net als rokken, knotjes, hoofddoeken en kerkklokken. En ja, goddank, seks ook. Laurens Jan Stam schtammie@hotmail.com pt&jp3 fZ&s- Leden van de NTFU en de KNWU betalen 3,50 euro voor de deelname aan de herfstveldtocht. Overige deelnemers betalen 1,00 euro extra vanwege een dagverzekering. Een herinnering is tegen meerprijs verkrijgbaar. Voor verdere informatie kan men bellen met Jan Scheperman 0548-36 18 09 of kijken op de website van de Wielervereniging Holten: www.wvholten.nl. archieffoto HOLTEN - Bij scoutinggroep B.E. Blauwe Vogels St. Joris Overijssel zijn niet alleen nieu we leden welkom, maar vooral begeleiders. Dat maakte voor zitter Erik Hoitink afgelopen za terdag bekend bij de open dag ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum. 'We hebben nu zo'n dertig man leiding, maar we hebben er nog meer nodig." De preses had over de opkomst in blokhut De Jorisborch aan de Liezenweg niets te klagen. "We hadden redelijk wat aanloop, meer dan verwacht. Zelfs bur gemeester Koelewijn is geweest en wethouder Ter Schure." De open dag begon om twee uur 's middags en duurde tot ongeveer zes uur met een kampvuur inclusief barbecue als hoogtepunt. Dat er nieuwe leiders nodig zijn bij St. Joris komt omdat het een scouting- Hwet kampvuur inclusief barbecue was het hoogtepunt van de open dag van St. Joris, foto.- sander scheperman groep is voor jongeren met een lichamelijke handicap. "Nor maal heb je op een groep van vijftien één man leiding nodig, maar bij gehandicapten draaien we één op één. We hebben nu veertig leden, dus hebben we ook veertig leiders nodig", aldus Hoitink. St. Joris is een regiona le scoutinggroep voor lichame lijk gehandicapte jongeren van 6 tot 30 jaar. De scoutinggroep begon in 1949 als zogenaamde 'epistelgroep' zonder vast on derkomen. Tegenwoordig ont moeten de leden elkaar maan delijks tijdens het weekend in de eigen aangepaste blokhut. De groep heeft vier speltakken, waarbij elke speltak maande lijks een opkomst heeft van za terdagmiddag tot zondagmid dag. Hoitink: "Onze leden ko men uit de hele provincie en soms zelfs van daarbuiten. De reisafstand maakt een maande lijkse weekendopkomst ge schikter dan een wekelijkse op komst van een dagdeel. Boven dien biedt een opkomst met overnachting de ouders en ver zorgers de gelegenheid eens tijd te nemen voor andere zaken."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9