Morgen aankomst Wit-Russische kids Holtens Nieuwsblad Drukke tijden voor Amazing richting het 15-jarig bestaan Hollens Nieuwsblad 7 n (H Harry Koster de Ardennen HOLTEN - De vooruit zichten waren zo mooi - een week lang moun- tainbiken door de Arden nen voor een goed doel - maar het gaat allemaal niet door. Björn Mein- ders (32) heeft een streep door zijn mountainbike- avontuur moeten zetten. Een vooruitgeschoven operatie van zijn doch tertje heeft roet in het eten gegooid. Björn Meinders laat Duchenne Heroes schieten voor operatie van zijn dochter Kledinginzameling van VPGO Dinsdag 15 september 2009 Streep door netsavontuur Vaders gaat niet fietsen in de Ar dennen, terwijl dochterlief in het ziekenhuis ligt. "Het is heel jammer, maar ik heb het we gens familieomstandigheden moeten afblazen", zegt Mein- ders. "Mijn dochter moet een zware operatie ondergaan en deze week zijn er van allerlei on derzoeken. Het zou eerst in de cember gebeuren, maar nu is er sprake van spoed. We hebben geen keus: hoe eerder de opera tie, hoe beter", aldus Meinders die flink aan het trainen was voor de Duchenne Heroes, zo als de tocht heet. De wedstrijd wordt jaarlijks georganiseerd en is in het leven geroepen om geld in te zamelen ten bate van on derzoek naar de ziekte van Duchenne. Meinders lag geheel op koers met de trainingen, maar kan het nu dus niet laten zien. De laatste maanden train de hij op de maandag en de vrij - dag samen met Harry Koster uit Rijssen die in de Duchenne Heroes de honneurs voor Mein ders waarneemt. Ook het spon sorbedrag dat Meinders op haalde - ruim 3.800 euro - neemt Koster mee naar Luxem burg waar de wedstrijd start. "Je moet minimaal 2.500 euro in leggen, anders mag je niet star ten", zegt Meinders. "Voor mij zou het de eerste keer zijn om mee te doen. Je moet in zeven dagen 700 kilometer afleggen. Elke dag honderd kilometer op de mountainbike. Het begint in Luxemburg, waarna je in België komt, Duitsland, Venlo en de fi nish is in Nijmegen. Ik geloof dat er dit jaar 300 deelnemers zijn en dat er al negen ton aan sponsorgeld binnen is." Meinders is al jaren een fervent mountainbiker en maakt deel uit van het Bloemendalteam. In de gelijknamige fietszaak is hij ook werkzaam. "Ik heb vroeger altijd gecrosst en een beetje hard gelopen, maar nu is mountainbiken mijn hobby. Het was echt een super uitda ging voor mij én het is ook nog eens voor een goed doel. Het is echt jammer dat het niet door gaat, maar ja, mijn dochter is belangrijker." Harry Koster uit Rijssen doet deze week wel mee aan de Duchenne Heroes die zondag morgen om 9.00 uur van start is gegaan. Koster haalde ruim 3.300 euro aan sponsorgelden op. De Rijssenaar begrijpt het goed dat trainingsmaat Björn Meinders heeft afgezegd. "Het is jammer, maar er zijn voor hem belangrijkere dingen." Wat de Duchenne Heroes betreft hoopt Koster vooral op goed weer. "Het is een hele uitdaging, maar met mooi weer fietst het een stuk makkelijker. Vooral de eerste dagen is het heel zwaar met veel hoogtemeters." HOLTEN - Na lange tijd van voorbereiding arriveren mor gen (woensdag 16 september) 27 Wit-Russische kinderen in Holten. De aankomst staat ge pland op 9.00 uur bij kerkelijk centrum De Kandelaar. De voltallige stuurgroep van de stichting Hulp aan Tsjemobyl- kinderen Holten is vrijdag naar Wit-Rusland vertrokken om de kinderen op te halen. Een deel van de kinderen komt uit Oso- waya en een deel uit Vtdzibor. De kinderen van de groep van 2006 kwamen ook uit Osowaya en in 2001 en 2004 zijn er ook kinderen uit Vtdzibor in Holten te gast geweest. Er komen twee juffen en een tolk met de groep mee. De stichting stelt zich als doel groepen kinderen die wonen in radioactief besmet gebied in Wit-Rusland een verblijf in Ne derland te geven, voor herstel van de lichamelijke weerstand, en opbouw van lichamelijke en geestelijke gezondheid. HOLTEN - De VPGO (Vereni ging Paardrijden Gehandicap ten Oost) gaat tussen vrijdag 25 /én woensdag 30 september in Holten gebruikte kleding inza melen, ten behoeve van het paardrijden voor gehandicap ten. In de week voor de inzame ling worden huis-aan-huis inza- melingszak verspreid. Op de zak staat de inzamelingsdag ver meld. De Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten en omstre ken heeft er geweldig veel be lang bij dat er veel gebruikte kle ding, huishoudelijk textiel en gebruikte schoenen worden in gezameld. De opbrengst van de inzameling van gebruikte kle ding wordt namelijk verdeeld onder de Stichtingen Paardrij den Gehandicapten in Oost- Nederland, waaronder ook bo vengenoemde Stichting. "Door de opbrengst van deze kleding inzameling zijn wij in staat het financieel mogelijk te maken dat ruiters en amazones bij ons kunnen paardrijden", aldus een woordvoerder van de stichting. Paardrijden voor gehandicap ten is niet alleen sport en vrij etijdsbesteding, maar ook een vorm van therapie. Het paard rijden van deze jonge mensen gebeurt onder verantwoorde lijkheid van een speciaal opge leide instructeur, die worden bijgestaan door een fysiothera peut. Naast het plezier dat velen eraan beleven is het ook belang rijkvoor veel gehandicapten dat zij lichamelijk actief blijven. Voor meer informatie Marietje Eggink, telefoon 0548-36 60 30. Holtens Nieuwsblad b een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, KoSngsetf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Het Holtense koor Amazing is op zoek naar teno ren. "We hebben nu 53 leden en op zich is dat genoeg, maar nieuwe leden zijn altijd wel kom en mannelijke tenoren helemaal", zegt Gerrie Polhoud - Jansen Manenschijn. Gerrie is alt en al vanaf dag 1 lid van het koor dat is opgericht in I 1994. De Holtense maakt ook deel uit van het bestuur van het koor dat volgend jaar het 15-ja- rig jubileum viert. Dat gaat ge beuren met een optreden in Scholengemeenschap De Wa- erdenborch. Het lustrumcon cert wordt op zaterdag 17 april gehouden. "Het 10-jarig jubi leum hebben we er ook gevierd, j Dat was een enorm succes. Nu zullen we ook weer alles uit de j kast halen. Het wordt vast een mooie avond", aldus Gerrie die j eerst nog aan de bak moet bij de 1 muzikale avond 'Muziop' in I Lucky Co. In de Rijssense dis- I co staat Amazing geprogram- I meerd op donderdag 24 sep- tember. Behalve Amazing tre- I den er die avond in Lucky nog I drie koren op: Vocal Group Voi- I ces en Musical Group Stardust I uit Nijverdal en de Troubadours I uit Enschede. Speciaal voor Lucky heeft Amazing een aantal Amazing staat 24 september in Lucky Co en gaat in oktober naar Polen. nieuwe nummers ingestu deerd. Zo wordt niet alleen '1 dreamed a dream' uit Les Mise rables gebracht, maar ook 'What can I do' van The Corrs en 'Niet of nooit geweest' van Acda en De Munnik. Dirigent Tom Grondman zorgt voor de arrangementen. Na het optre den in Lucky richt Amazing zich op de trip naar Polen. Een flinke delegatie van het koor vertrekt op 16 oktober voor een lang weekend naar Poznan waar Amazing twee optredens zal verzorgen. "We gaan er met 31 leden naar toe. We zijn uitgeno digd door het koor Cappella uit Poznan, ze zijn ook bij ons in Holten geweest", aldus Gerrie Polhoud die de buitenlandse trips als 'de krenten in de pap' beschouwt. Eerder maakte Amazing al trips naar Canada en Amerika (1997), Winterberg (2002 en 2004), Curasao (2004) en de Franse Provence (2007). Het koor oefent elke maandag van 20.00 tot 22.00 uur bij Schil der- en Hobbyhuis Gervedink Nijhuis in de Dorpsstraat, (inl. info@amazing-holten.nl).

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7