Holtens Nieuwsblad 3 Vier dagen volle tent en veel sfeer bij Keunefeesten Familiefilm Oliver co Meidenclub voor tieners in boerderij Dagje gratis reizen met bus of trein Column Open dag Vredehof Dorcas bedankt Agenda HOLTEN-Uitermate tevreden, dat zijn de woorden die de Keune- feestcommissie aan de laatste editie van het dorpsfeest wil hangen. Vier dagen lang een volle tent, veel sfeer en geen ongeregeldheden; meer kan een organisatie zich niet wensen. PRIJSUITREIKING SCHIET ER BIJ IN Dinsdag 15 september 2009 HOLTEN - Speciaal voor tieners van de leeftijd van 11 tot en met 13 jaar houdt de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk ook komend seizoen een meiden club. Het programma bepalen de meiden zelf. Film kijken, iets lekkers koken, zelf je outfit ma ken, een fotoshoot, een spelle tjesmiddag of sieraden maken, het kan allemaal. De meiden club begint op donderdag 1 ok tober en duurt van 16.00-17.30 uur. Eén keer in de twee weken komt de club samen in de soos- ruimte van de Liezenboerderij. De zes bijeenkomsten kosten 12 euro. Opgeven kan bij dorps huis De Boschkamp, telefoon 0548-3627 55. TWENTE - Op zaterdag 19 sep tember a.s. is er voor de zesde keer een Twentse OV-dag. Alle stads- en streek- en buurtbus sen van Twents (Connexxion) en Syntus in de regio Twente zijn op deze dag gratis toegan kelijk. Dit geldt ook voor de treindien sten Oldenzaal - Zutphen en Al melo -Mariënberg. Deze dag is een initiatief van Regio Twente. De gratis OV dag is een uitste kende gelegenheid om kennis te maken met het openbaar ver voer in deze regio. Reizigers ma ken die dag bovendien kans om een driedaagse busreis naar Pa rijs voor twee personen te win nen. Gewoon beregezellig Ook het optreden van Helemaal HoUands op zondagmiddag viel zeer in de smaak. FOTO: FREDDIE PAALMAN Gen mèènse wèèt nog, hoe't de haaz'n lóópt. Ofgelóöp'n wekke wa 'k op het gemeentehuus. Op 'n agenda van de commissie Gróóndgebied stun het plan de Keizer, Vletgoarsmaat'n tweie en de recreatiewon- ning'n. Het mót miej van 't harte, óöns college zut ter an- geschött'n uut. Zie waggelt noar het èine van disse raads periode. Het veuilt neet te ontkenn', zie hebt hèèl wat te verduur'n e had. Stèègeman vöt, Van Daal'n, diet óöns ontvöll\n is, ne börgemèister, dent weg geet. Det slót grööte gèèter. Het is good daw we per 1 oktober a ne vervanger hebt vuur Bort Koelewijn. Pieter van Veen (WD) krig de kett'n umme tut det ter niej'n bör- gemeister wórdt beneumd. De wethóólders Ab Stèège man en Wolterink hadd'n het neet makkelijk. Ie mót het petje der vuur of nemm'n, det Stèègeman, vuur zunne kort'n tied, zich wög in dit ge- veuirlijke wesp'nnös. Zie bint zeuk'nde, het geet amoa nog een betje stroef. Het plan de Keizer zal wa duur goa. In de vuurige vergadering was Ge meentebelang, nog op de haand van de bewonners van de Aaltinksweg. Noe steet de PvdA, met de bewonners, al- lèène. De kaart'n liekt e schud. De meerderheid is vuur. Aj'de verhaal'n der um me hen anheurt, bliej'oe of- vroag'n of het spölleke op de goeie meniere spölt is. De Provincie kik oaver de school- ders met en met alle nieje rèè- gels blif het,volgens kenners, zwoar in te schatt'n, hoe't de haaz'n lóópt. Det geeldt nog meer vuur Vletgoarsmoat'n twei C. Noet det hèèle grööte industriegebied uut beeld is, zöj zegg'n det ze dit kleine stukske der wal duur jast. Een betje reserve mót ze hemm'n. Toch wordt ter, op Provinciaal niveau, nog vroag'n oaver e stelt. Wiej zölt het mönn' of- wach'n wat doar nog uut kump. Hebt ze eur wark good e doane of mót ze nog meer huuswark anlèèvem? Wat de vakaantiewonning'n angeet möt ze in ieder geval het huuswark opniejs maak'n. In- sprekker Reetbarg had alles good vuurbereid. Hij was bet ter op de hèugte met disse materie, dan de mèèste ro- adsleed'n. Wethóólder Wolte rink krèèg het Spaans be- naöwd. Hij wörd'n e red duur de keerls van de SGP. Hèèl za kelijk gaff n ze an um alles nog is good te bekiek'n en de stuk- k'n van Reetbarg en van eur zelf nog is good op een riegje te zett'n. De volgende verga dering wórdt dit dikke en in middels duure dossier wier veerder besprökk'n. Het Col lege wil neet, ma de Road dech ter aans oaver. Ök in dit geval, wèèt nog gen mèinse hoe't de haaz'n goat lóöp'n. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Vïefkop De officiële opening was vrij dag, maar voor de basisschool leerlingen begon het feest al op donderdag met de finale van de playbackshow. Na wekenlang oefenen mochten de kinderen hun act laten zien op het grote podium en dat was natuurlijk wel even wat anders. Gelukkig konden ze daarna bij komen van alle spanning met de Raaltense Maaike. De winna res van 'So You Wanna Be A Popstar' deed het, in de woor den van Coen van Hoevelaak, 'verrassend goed'. Met een aan de leeftijd van de kinderen aan gepast programma kreeg ze ie dereen aan het zingen. De gratis entree deed de rest. Ook daarna bleef het een feest van herkenning, maar dan vooral van de artiesten. De Hol- tense rapgroep 6203 kon naar heel wat bekenden zwaaien en voor X-Static was het helemaal feest. De gitarist van de band komt namelijk niet alleen uit Holten, hij geeft nog les op De Waerdenborch ook. Behalve bij velen bekend, bleek de band echter ook nogal wat talent in huis te hebben. Van Hoevelaak: "Het zou zo maar kunnen zijn dat we die op een vrijdag- of za terdagavond nog een keer te rugzien hier." Het bedrijvenborreluur op vrij dagmiddag was als vanouds: volle tent en goede sfeer bij lek ker eten. Van de officiële ope ning van de Keunefeesten werd Vorig jaar werd het voor het eerste geïntroduceerd: ver kleed naar het bedrijvenborrel uur en een prijs voor de mooi ste outfit, dus wellicht is het de organisatie daarom ontscho ten. Hoe het ook zij: die prijs werd vrijdagmiddag nooit uit- dit keer een hele show gemaakt. Het was voor burgemeester Bort Koelewijn de laatste keer dat hij de Holtense dorpsfees ten mocht openen. De burger vader refereerde er daarbij aan dat er in Holten zoveel wordt georganiseerd, waarop de Keu- nefeestcommissie hem prompt liet zien hoe dat dan gaat. Het bedrijvenborreluur werd Koele- wijn's afscheidsreceptie, com pleet met galgenmaai. De vrijdagavond met Jannes bleek een schot in de roos. Jan nes kwam vroeg en dus was de tent al vroeg vol. Van Hoeve laak: "Het was een fantastisch optreden en dat zorgt gewoon voor heel veel sfeer. Ook bij de Corona's, die daarna kwamen, heb ik geen wanklank gehoord." Het meedeinfestijn op zater dagmiddag was - als vanouds - een succes en ook de avond er na verliep prima. "We zijn weer teruggegaan naar het oude sys teem wat betreft kaartverkoop en dat blijkt toch prima te wer ken. Niet iedereen die een pas se-partout heeft, komt elke avond en mensen staan buiten HOLTEN - De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk van Holten begint het kinderwerk dit seizoen met een leuke film. Op woensdag 30 september draait om 14.00 de familiefilm Oliver Co in dorpshuis de Boschkamp. De ontmoetings ruimte in het dorpshuis wordt omgetoverd tot een heuse bio scoopzaal met een groot scherm en geluid uit alle hoe ken. Kinderen krijgen een glas ranja en kunnen wat te snoepen kopen. De entree is 1,50 euro per persoon. Oliver co gaat over Oliver, een speelse jonge kat, die New York leert kennen. Samen met zijn vriendjes, Dodger en Tito, be leeft hij avonturen en leert dat de sterken overleven door hun dromen nooit uit het oog te ver liezen. Er is ook liefde in het spel, zal het wat worden? gereikt. Van Hoevelaak: "Tja, het is er gewoon bij ingescho ten. Maar we zijn als commis sie wel heel blij dat iedereen verkleed is gekomen, dus vol gend jaar gaan we in de her kansing. De prijs blijft tot dan wel goed." te roken, dus het is nooit te druk in de tent", zegt Van Hoevelaak. Zondag was het weer het enige dat een perfect verlopen fees tweekend nog kon verpesten. "Maar toen het regende trad Wolter Kroes op en stond ieder een toch in de tent. Daarna was het prachtig weer, dan staan de mensen en kinderen buiten en binnen en ontstaat er echt een hele goede sfeer", vindt Van Hoevelaak. Al met al kijkt de Keunefeest- commissie terug op een 'mooi Holtens feest'. HOLTEN - Vredehof Uitvaart verzorging verzorgt op vrijdag 18 september en zaterdag 19 september uitvaart informatie bijeenkomsten. Tijdens de bijeenkomst is er veel informatie te vinden over allerlei aan de uitvaart gerela teerde producten en diensten. Er is bijvoorbeeld informatie aanwezig over rouwdrukwerk, grafstenen, kisten en de uitvaar- tinformatiehulplijn SCU. Be zoekers kunnen ook persoonlijk kennis maken met onder ande re Eddy Lubberding, Jan Ulf- man en Joke Beunk, de uitvaart- leiders van Vredehof vestiging Holten. De informatiebijeenkomst is vrijdag 18 september van 18.30 uur tot 21.00 uur en op zaterdag 19 september van 10.00 tot 15.00 uur in Gebouw Irene aan de Boschkampstraat in Holten. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zater dag 18 april 2009 - zaterdag 31 oktober 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 septem ber 2009 Demonstratie zandstrooien en uitleg kruidentuin, inl. 0573- 221102, Boerderij Zorgvliet, La- renseweg 106 Holten, maandag 22 juni 2009 - woensdag 30 sep tember 2009, 10:00 Vlindertentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, dins dag 21 juli 2009 - zondag 20 sep tember 2009 SEPTEMBER Holterberg Herfstveldrit, Sport hal 't Mossink, zondag 20 sep tember 2009,8:30 -10:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 20 septem ber 2009, 13:00 Najaarsmarkt, Kinderboerderij Dondertman, zondag 20 sep tember 2009,13:00 -17:00 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 23 september 2009 - vrijdag 25 september 2009 Endurance Sallandse Heuvel- rit, Holterberg, zaterdag 26 sep tember 2009 Open huis Atelier Galerie Henk Mulder, Oranjestraat 29 Holten, zaterdag 26 en zondag 27 sep tember 2009, 10:00-17:00 OKTOBER Veiling/boekenmarkt her vormde kerk, Irene, zaterdag 3 oktober 2009 Najaarsproeverij, De Swarte Ruijter, zondag 4 oktober 2009, 13:30 -16:00 NBvP Holten: Stichting Trans- platie Nu, Gebouw Irene, don derdag 8 oktober 2009,20:00 Concert Holtens Gemengd Koor en Hervormd Zangkoor Den Ham, Dorpskerk Holten, zaterdag 10 oktober 2009 Lustrumfeest Nationaal Park, Holterbergplein Holten, zater dag 17 oktober 2009 Wandelevenement Wereldtijd pad, Holten/ Rijssen, zaterdag 17 oktober 2009 Concert op Deel: Johannette Zomer en Fred Jacobs, Mane- schijnsweg Dijkerhoek, zondag 18 oktober 2009,16:00 Herfstwandeling door Vrien den van het Hoolterpad, Cam ping De Holterberg, Reebok- kenweg 8 Holten, zondag 25 ok tober 2009, 9:00-14:00 Concert Holtens Mannenkoor met Enschede's Byzantijns Ko- zakkenkoor Holten, vrijdag 30 oktober 2009 Diepe Hel Holterbergloop, Hol ten, zaterdag 31 oktober 2009, 13:00 NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 4 november 2009 - vrijdag 6 november 2009 Musical Sam Sam, groep 6 t/m 8, Kandelaar, zaterdag 7 no vember 2009,20:00 NBvP Holten: Ontdekkingsreis door China, door H. Jans, Ge bouw Irene, maandag 9 novem ber 2009, 20:00 NOVEMBER Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 9 december 2009 - vrijdag 11 december 2009 NBvP Holten: Kerstviering ei gen leden, Gebouw Irene, dins dag 15 december 2009,20:00 HOLTEN - De collecte van de Dorcas werkgroep Holten ten bate van het babyhuis Inhamin- ga in Mozambique heeft 1870,00 euro opgeleverd opge bracht. De werkgroep dankt alle gevers voor hun bijdrage.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3