Rekenkamer Wonen in Overijssel r Overijssel Altijd al willen weten... Zoekplaatje IMieuw gratis magazine voor Overijsselaars Praten met de Staten op de dag van Overijssel regie provincie redactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Het gloednieuwe nieuwe huis-aan-huismagazine 'Jij Overijssel' van de pro vincie Overijssel is vorige week voor het eerst verspreid onder 410 000 huis houdens. Via dit magazine wil de provincie Overijssel inwoners betrekken bij beleidsthema's die de provincie aangaan. Bekijk ook de website van het maga zine: provincie.overijssel.nl/jijenoverijssel Hoe effectief uw provincie werkt? U kunt de Rekenkamer vragen dat te onderzoeken. Om aan te tonen of de provincie haar doelen haalt, het geld goed benut en de regels correct toepast. De Rekenkamer Oost-Nederland nodigt u uit om ideeën aan te dragen voor onderzoek. De Rekenkamer Oost-Nederland is een onafhankelijk onderzoeksbureau. Het doet onderzoek naar het werk van de provincies Overijssel en Gelderland. Doel is verbetering van de kwaliteit van het provinciebestuur. Belangrijke vra gen voor de Rekenkamer zijn: Draagt de provincie voldoende bij aan het behalen van doelen? Worden hiervoor de budgetten zo goed mogelijk ingezet? Werken de provincies volgens de regels? Het accent ligt op leren en verbeteren. Waar kan het beter? De Rekenkamer zoekt dat uit, trekt conclusies en geeft adviezen aan Provinciale Staten. Dat helpt de Staten in hun taak om de zaken te controleren. Eerder deed de Rekenkamer onderzoek naar o.a. provinciale wegen, natuurontwikkeling en de financiën van de beide provincies. U als inwoner, instelling of bedrijf kunt zelf zien wat er terecht komt van het beleid van de provincie, want de rapporten zijn openbaar. De Rekenkamer zoekt nieuwe onderwerpen. Hebt u een idee, meld dit dan aan. Dan bekijkt de Rekenkamer of het een geschikt onderwerp is. Meer informatie vindt u op www.rekenkameroost.nl. U kunt uw suggestie ook doorgeven via info@rekenkameroost.nl of via 0570 66 58 00. Oplossing zoekplaatje juni: landgoed Havezate. Wij hebben veel reacties ontvangen en hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. Deze maand staat het zoekplaatje in het teken van de Dag van Overijssel. Weet u op welk landgoed Lotte met haar picknickmand is neergestreken? Stuur uw oplossing voor vrijdag 2 oktober 2009 op een briefkaart naar: pro vincie Overijssel, t.a.v. Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing naar nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Als rechtgeaarde Twentenaar ben je natuurlijk in de eerste plaats Tukker. Dat geldt voor de meeste men sen, dat ze zich vooral verbonden voelen met hun stad of dorp, of de regio waarin ze wonen. Identiteit geeft ons een gevoel van zekerheid, ledereen wil graag ergens bij horen. Ook de meeste nieuwe Nederlanders voelen zich verbonden met hun directe woonplaats. Mijn schoonzoon, die vrij fanatiek sup porter van Twente is, vindt het fantastisch dat ook de Twentesupporter van Marokkaanse huize gewoon dezelfde passie heeft als hij. Geen ingewikkelde inte gratiedebatten maar simpel dezelfde helden. Samen ergens voor of tegen zijn geeft die energie. Dat vind ik dan weer mooi. Dat een gezamenlijke passie verbondenheid geeft. Dat je elkaar daarop vindt en beter samen kan leven. Dorpsfeesten ken nen dat vaak. Je komt thuis. Maar wanneer voel je je inwoner van Overijssel? Dat ontstaat alleen als de provincie er toe doet. Omdat ze over zaken gaat die u raken. Een mooiere pro vincie. Goed bereikbaar. Met mogelijkheden voor recreatie en veel cultuur. Waar je fijn kan wonen en werken. De Dag van Overijssel op 19 september is Leden van Provinciale Staten van Overijssel zullen op de Dag van Overijssel prominent vertegenwoordigd zijn. Ruim dertig Statenleden werken, verdeeld over de drie locaties, mee aan deze publieksdag. Het doel van de Statenleden is natuurlijk om zoveel mogelijk Overijsselaars te ontmoeten en met hen in gesprek te gaan over actuele Overijsselse onderwerpen. Eén van de mogelijkheden om met de Statenleden in gesprek te gaan is de 'Speeddate'. U kunt dan in het kort even kennismaken met een lid van Provinciale Staten en aangeven waarover u met de provinciale politicus van gedachten zou willen wisselen. In Zwolle kan dat bijvoorbeeld gaan over de infrastruc tuur in Overijssel, over verkeersveiligheid, openbaar georganiseerd om uw en onze passie voor Overijssel te delen. Dat gaat nooit vanzelf. Daar bent u voor nodig! Kom de Provincie beleven. Zodat onze leefom geving de passie van ons allemaal wordt. Dick Buursink Tukker en gedeputeerde Cultuur, Europa en Stedelijke Netwerken vervoer en duurzaamheid. Speeddates zijn in Zwolle om 11.30 uur, 13.00 en 14.30 uur. In Ommen staan de Statenleden voor u klaar om 12.00, 13.30 en 15.15 uur om te praten over bijvoor beeld leefbaarheid, toerisme en water. In Denekamp zijn er twee sessies: om 12.30 en 14.30 uur. Daar staan natuur en cultuur centraal. Maar uiter aard bent u vrij om zelf een gespreksonderwerp aan te dragen! Het speeddaten vindt op alle drie locaties plaats in de centrale tent op het terrein. Kijk ook op www.dagvanoverijssel.nl '.V -■ - - fSi

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13