Holtens Nieuwsblad 7 Martine Kruider komt naar NBvP Bort Koelewijn: 'Dit zou nooit meer moeten gebeuren' Holtens caravans Plek vrij bij cursus Vista Reünie Terug in de tijd bij school Dijkerhoek DIJKERHOEK - On danks een natte premiè re is het Openluchtspel Dijkerhoek een door slaand succes geworden. Openluchtspel Dijkerhoek krijgt wellicht in jaar 2011 vervolg Open dag jubilerende scouting Dinsdag 8 september 2009 'Mooie laatste voorstelling' X'"!ke De workshops van Bart Oomen, de man van de Amstel-reclame, deden hun werk, alle 2500 be schikbare kaarten werden ver kocht - er moesten zelfs stoelen worden bijgezet wegens over boeking - en de recensies van de kenners én de leken waren ui termate lovend. lohan Wiersma, de voorzitter van de Stichting Openluchtspel Dijkerhoek, zei maandagmor gen nóg op een roze wolk te zit ten. "Het is allemaal perfect ver lopen met een hele mooie laat ste voorstelling op de zaterdag avond. We hadden rustig weer en iedereen was uiteindelijk heel tevreden", aldus een goed gemutste Wiersma die op de eerste avond wel een beetje moet zijn geschrokken van het weer. "We hebben de eerste voorstel ling moeten afgelasten, maar gelukkig hadden we de facilitei ten om de mensen op te van gen. Zo'n tachtig procent van de bezoekers bleef hangen in de tent en zo werd het toch nog een gezellige avond. Maar een beetje hectisch was het natuur lijk wel. De andere avonden ging het allemaal goed en de laatste avond was echt een mooie bekroning. Het was een spannende laatste avond, maar gelukkig hebben we het de hele avond droog kunnen houden", aldus Wiersma die nu al weet dat er in de toekomst opnieuw een openluchtspel zal komen, maar dan wel in 2011 en niet volgend jaar al. "We moeten nog evalueren, maar volgend jaar een nieuw openluchtspel is denk ik wat te vroeg. Maar 2011 is zeker een optie. Al met al vergt het teveel energie om het volgend jaar opnieuw te doen. We hebben deze keer veel ge leerd en er zijn nog wat punten voor verbetering vatbaar. Wel is het mooi dat de hele entourage rond het openluchtspel heel goed is ontvangen", aldus Wiersma. Het blijspel van Anne-Mieke Schrijen dat in Dijkerhoek werd opgevoerd heette 'Capriolen rond de molen'. Aan het theaterstuk deden 53 toneel spelers van de Dijkerhoekse Amateur Toneelvereniging (DAT) mee. Het stuk speelde zich in twee verschillende jaar tallen af. Het ene in 1890 en het andere in 2009. De rode draad in het spektakelstuk was inte gratie. Voor personeelsvereni gingen en buurt- of straatclub jes waren er speciale arrange menten georganiseerd. HOLTEN - Harenberg van de Broekweg 26 in Holten wil graag zijn stallen tijdelijk gaan gebrui ken voor het herbergen van ca ravans. De gemeente wil hiervoor ech ter geen toestemming geven. Een tijdelijke ontheffing geven is volgens het college van B en W niet mogelijk, omdat er geen sprake is van een tijdelijke be hoefte. Het is namelijk niet aan te to nen dat na een vooraf bepaalde periode de behoefte niet meer aanwezig is. DIJKERHOEK - De reünie van de Dijkerhoekschool in het kader van het 125-jarig bestaan heeft afgelopen zaterdag zo'n 360 bezoe kers getrokken. Volgens Jan Victor Dorlas, het hoofd van de school, waren er 362 aanmeldingen, waarvan er slechts acht niet kwa men opdagen. Daar stond echter ook een aantal oud-leerlingen tegenover die zich niet had opgegeven, maar op het laatste moment wel besloot naar de reünie toe te gaan. Het was volgens Dorlas een juiste beslissing, want hij had aan één woord genoeg om het Dij kerhoekse feestje te typeren: 'geweldig!' "Heel belangrijk was dat mijn voorganger, meester Kroon, aanwezig was. Hij verliet de school in 1989. Voor veel oud-collega's was het heel leuk dat hij er bij was en voor hemzelf natuurlijk ook", aldus Dorlas. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt vrijdagmid dag 11 september een cursus Windows Vista gegeven. Windows is een besturingspro gramma dat ervoor zorgt dat al les op de computer goed werkt. Tijdens de cursus Windows leert men omgaan met dit be sturingsprogramma. Men leert documenten opslaan, maar ook hoe men deze terug kan vinden. Verder gaat men mappen ma ken om bijvoorbeeld foto's en teksten netjes in op te slaan. Ook leert men de beginselen van de programma's Paint, Wordpad en de rekenmachine. Help en ondersteuning op de computer wordt behandeld en ook de prullenbak. De cursus Windows Vista start vrijdagmid dag 11 september. Overige data zijn: 18 september, 25 septem ber, 2 oktober, 9 oktober en 16 oktober. De cursus vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in dorps huis de Boschkamp. De kosten bedragen 90 euro voor zes les sen, inclusief lesboek. Voor meer informatie: 0548-36 27 55. HOLTEN - "Ik hoop dat dit de laatste gedenksteen ooit is voor Holten, wat betreft de herden king van een incident", bena drukte burgemeester Bort Koe lewijn. Hij zei dit tijdens de ont hulling ervan afgelopen zater dag bij het voormalig gemeen tehuis aan de Dorpsstraat. De steen gaat namelijk over de grote Holtense brand op 16 juli 1829. Hierdoor ging een groot deel van het centrum verloren. "Een teken van: 'Dit zou nooit meer moeten gebeuren'." Alhoewel het lijkt dat zoiets te genwoordig niet meer zou kun nen plaatsvinden, is Koelewijn daar niet zeker van. "Het zou de Borkeld zomaar hetzelfde kun nen overkomen als Holten in 1829. Daar zijn weinig blusmo- gelijkheden en sommige wegen zijn voor hulpdiensten als de brandweer zeer slecht bereik baar. Nu het er erg droog is, kan het vuur makkelijk zijn gang gaan." Het heeft de gemeente behoor- Naast de onthulling van de steen, ontving de brandweer een nieuwe waterwagen. Hierin kan maar liefst 14 duizend liter wa ter. Genoeg voor een half uur spuiten. foto: johan bolink lijk wat moeite gekost om de be woners van de Borkeld zover te krijgen dat ze mee willen wer ken om het gebied veiliger te maken. "Er zijn deels al maatre gelen getroffen en deels staan er maatregelen op het punt om te worden uitgevoerd", geeft hij aan. "Hopelijk dat dit straks vol doende is, zodat we later niet nog eens zo'n gedenksteen er gens neer moeten zetten." HOLTEN - De maandelijkse bij eenkomst van NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt woensdag 9 september om 20.00 uur ge houden in gebouw Irene. Marti ne Kruider schrijft voor verschil lende bladen en verzorgt deze avond. Ze trouwde met een boer, heeft een boertje en een boerinnetje, schreef een boek en organiseerde een boerin- nendag. De schouwburgcom missie heeft negen mooie voor stellingen uitgezocht. Opgeven kan op de afdelingsavond. An dere bijeenkomsten: Hand werkgroep, maandag 7 septem ber 13.30 uur in de Boschkamp, hierna elke 14 dagen; Volks dansgroep, maandag 7 septem ber 19.00 uur in de Haarschool, hierna elke 14 dagen (de oneven weken); Wandelgroep, dinsdag 8 september 13.30 uur vanaf Woody's, hierna elke tweede dinsdag van de maand; Nordic Walking, maandag 14 septem ber 13.30 uur vanaf gebouw Ire ne, elke 14 dagen. Inlichtingen: 0548-367767. HOLTEN - De regionale scou tinggroep B .E. Blauwe Vogels St. Joris Overijssel viert zaterdag 12 september van 14.00 tot 18.00 uur in de blokhut aan de Lie- zenweg 9 het 60-jarig bestaan. St. Joris is een regionale scou tinggroep voor lichamelijk ge handicapte jongeren van 6 tot 30 jaar. De scoutinggroep be gon in 1949 als zogenaamde 'epistelgroep' zonder vast on derkomen, waarvan de leden contact onderhielden door el kaar brieven te schrijven. Te genwoordig ontmoeten de le den elkaar maandelijks tijdens een weekend durende opkomst in een eigen geheel aangepaste blokhut in Holten. De groep is onderverdeeld in vier speltakken, waarbij elke tak maandelijks een opkomst heeft van zaterdagmiddag tot zon dagmiddag. Dit wijkt af van op komsten van de meeste regulie re scoutinggroepen, omdat de leden van de St. Joris uit de hele provincie Overijssel komen en soms zelfs van daarbuiten. Het 60-jarig jubileum van de B.E. St. Joris wordt gevierd met een open huis. Tijdens het open huis zullen leden en leiding di verse activiteiten verzorgen waarmee wordt getoond hoe het spel van scouting gespeeld kan worden door lichamelijk gehandicapte jongeren. Uiter aard wordt ook voor een aan sprekend randprogramma ge zorgd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Erik Hoi- tink, voorzitter van de beheers stichting van de BE St. Joris, 074-2778243 of e.hoitink@pla- net.nl. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koffingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- ad viseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7