Holtens Nieuwsblad 3 Najaarsmarkt Dondertman Openluchtspel valt zeer goed in de smaak Dia's met diepte tijdens bijeenkomst ANBO Met oog op Holten over Openluchtspel Dijkerhoek Bergruitertjes Bezoek CDA Column Agenda Fietstocht buurtvereniging Dijkerhoek Jeugd Okia gaat internationaal HOLTEN - De premiè reavond van het Dijker- hoekse Openluchtspel rond molen De Hegeman op vrijdag 28 augustus viel na drie kwartier van wege het slechte weer in het water. De zaterdag avond maakte alles weer goed. Dinsdag 8 september 2009 ESPELO - Kinderboerderij Don dertman houdt zondag 20 sep tember een gezellige najaars markt met voor elk wat wils. Dondertman is dan open tus sen 13.00 en 17.00 uur. Op het programma staat dans, verkoop van tweedehands ma terialen, kalebassen en jams - er is allerhande informatie over het leven van de bij met een de monstratie (en honingverkoop) van imkers en ook aan de cre- atievelingen is gedacht: onder leiding van enkele medewerk sters kan in de educatieve ruim te een eenvoudige bij worden gemaakt. Deelname kost een euro. Wie een gokje wil wagen komt aan zijn trekken bij de ca- viabaan. Ter omlijsting van het geheel treden de Stedeker Krummels - de kindergroep van de Stedeker Daansers uit Die- penheim halverwege de mid dag tweemaal voor het voet licht. HOLTEN - Jojannne Dalemans van de Bergruitertjes won zater dag 29 augustus met haar pony Petra een eerste prijs met 190 punten in Cat. A Klasse B op een concours in Zelhem. HOLTEN - Een delegatie van de CDA-statenfractie Overijssel brengt woensdag 9 september een bezoek aan de gemeente. Tijdens dit werkbezoek wordt onder meer een bezoek ge bracht aan de rondweg, het Kul- turhus en de nieuwbouw in Rijssen. Ook een bezoek aan de steenfabriek aan de Markelose- weg in Rijssen en aan een jon- gerenkeet staan op de agenda. Het begint wier te borreln De zommer is vuurbiej. De èèrste harfswind booldert um 't huus hen. Óönze "pe- pier'n lèu" op 't gemeente- huus bint wier an 't wark. Frans Noorddam argert ter zich gel en greun an daj', in Hoolt'n-Riess'n, in 't oop'n- baar, gen kepotjes meugt verkööp'n. Hij foetert, "Hoolt'n-Riess'n breg ööns trugge noar de Middel- eeuw'n". (Möch det toen ök neet?) Volgens um kan det neet en ööns College is 't doar nog met eens ök. Ie snapt neet, det zukke dinge wordt an e nömm'n. Det is toch mekaa gewoon een rad vuur d' öög'n drèèj'n. Bee en Wee wilt ööns good lo- at'n blauw'n vuur de te- kort'n diet ter bint. De OZB möt met zèum en half precèènt noar boam'n. Aw wet doar neet met eens bint oaverwèègt ze um een zwembad te sluut'n. Ver moedelijk den in Hoolt'n. Wie bint ter wier! Hoe is het mèugelijk det zukke vuur- stell'n ök ma biej disse lèu opkomt! De plannekes möss'n van de roadsleed'n in de achterkaèmerkes bliem'n. Zie wadd'n bange vuur ströönt an de knikker. Ik daank oe de koekoek. Grööt'n oorlog wördt det. Zöll'n óönze dagelijkse be stuurders wa wèèt'n wat ze 'Wat een mooi stuk' Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 september Demonstratie zandstrooien en uitleg kruidentuin, inl. 0573- 221102, Boerderij Zorgvliet, La- renseweg 106 Holten, maandag 22 juni 2009 - woensdag 30 sep tember 2009, 10:00 Vlindertentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, dinsdag 21 juli 2009 - zondag 20 septem ber 2009 SEPTEMBER Burgemeester Bort Koelewijn al hoofd van de brandweer in 1890. Terug in de tijd, bij de Dijkerhoekse molen. FOTO: JOHAN BOUNK an het doon bint of moddert ze mar zö een betje an? De Christ'nunie hef zich be- dach. De stukk'n meugt oop'nbaar word'n, ma det wil neet zegg'n det ze der achter stoat. Vletgoarsmo- at'n 2 C steet ök wier op de rolie. De Provincie hef van 't vuurjoar e zeg det zet ter neet met eens bint. De Ge meente hef de Provincie noe an e gèèm'n det ze toch ma veerder goat met het vaste stell'n van het plan. Zie lööpt vuur de muziek uut. Zie goat ter vanuut det de Provide alsnog in eur vuurdeel beslist. As det noe a zö is, möt det in de ach- terkèimerkes beköönkeld weer. Doar kriej' toch wa ne smeerigen vièz'n smaak van in de möönd. Ök de plann'n vuur Vletgoarsmoat'n drèie ligt kloar. Zie komt ter met, noa diss'n zommer? Het lik ter op det ze ök doar met veerder goat. Ök doar is de Provincie tèèg'n. Het wördt tied det de gemeente kloare wien schèènkt. De lèu op 't Brook hebt doar rech op. Die wacht a twèi joar. En as ter bezuunigt möt word'n, dan begin ie in eeg'n huus. Loat doar de kèèz'n schaave èèrs mar is drei kèèr oaver hen goan. Aj' oe doar èèrs is oaver buugt dan komt ter neet van die onzinnige din ge in de kraant'n te stoa. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop Een bomvolle tribune met en thousiaste toeschouwers deed de afgelasting van de vorige avond snel vergeten. De spelers en medewerkers aan 'Capriolen rond de molen' kregen aan het eind dan ook een staande ova tie. "Wat een mooi stuk, indruk wekkend zo rond de molen, hoe krijgen ze het voor elkaar, wat een organisatie, knap hoor voor zo'n kleine gemeenschap, de hele bevolking lijkt wel mee te doen. 't Mooiste vond ik het op komen van de brandweer en het blussen van de brand met potjes en pannetjes en dat ver giet. Lachen hoor, dat werd mooi gespeeld. Maar dan die oude koets met glanzende paar den en de kinderen met hun spelletjes, prachtig in die oude klederdracht. Heb je burge meester Koelewijn wel gezien? Leuk dat hij meedeed. Je her kende hem haast niet met z'n kleine brilletje en hoge hoed. Ab en Gerda Nekkers en Johan Nik- kels hadden ook nog een rol. Die zullen nog wel lid zijn van DAT (Dijkerhoeks Amateur To neel). Als je in het programmaboekje de rollen ziet, zijn er toch nog wel bekende Dijkerhoekse na men, maar de jonge garde ken ik niet meer. De hele entourage, de verlichting, alles klopte. Al deze opmerkingen en lovende woorden van huiswaarts keren de bezoekers kunnen de spelers en organisatoren en allen die meewerkten aan het Open luchtspel in hun zak steken. Alom bewondering en een dik ke pluim voor Dijkerhoek." Het stuk is geschreven door An- ne-Mieke Goossen-Schreijen. De rode draad in het geheel is de liefde anno 2009 en de liefde in 1890. Het dagelijks leven in het dorp en de verleden tijd worden onder de loep geno men. Daarnaast is de molen het middelpunt van het decor en ook de jubilerende school krijgt de volle aandacht. Jong en oud HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 10 september om 14.30 uur een ledenbijeenkomst in dorpshuis De Boschkamp. Jan Geerdink uit Hengelo laat een 3D-diapresentatie zien. Door gebruik te maken van een speciale bril, kan men de diepte in de dia's waarnemen. Verdere bijeenkomsten van AN BO Holten: 8 oktober, geza menlijke bijeenkomst ANBO en PCOB. Deze middag zullen po litie en brandweer hun mede werking verlenen; 12 novem ber, informatiemiddag over de Wereldwinkel; 10 december, kerstbijeenkomst met mede werking van Drie vrouwieu uut Harfsen. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdag van 18.00 tot 20.00 uur uitgezonden. Dit is te ontvangen via 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama Holterberg vertelt over herfst op de hei, live in de studio Coen van Hoevelaak. Van 19.00 tot 20.00 uur terugblik open luchtspel in Dijkerhoek met in terviews van voorzitter Johan Wiersma en Bort Koelewijn, het weerbericht, en de Overijsselse artiest komt aan bod. Alle info kan men sturen naar oogophol- ten@radio350.nl. heeft aan het spektakel meege werkt. Burgemeester Bort Koelewijn kreeg op de zaterdagavond een gastrol toebedeeld. "Het is een bijzonder voorrecht dat ze mij gevraagd hebben", zegt Koele wijn. "Het is meteen ook een mooi afscheid van Dijkerhoek." "Na het lezen van het script heb ik toegezegd. Het stuk gaat ook over de geschiedenis van de streek. Ik heb bewondering voor de inzet, de teamgeest en het enthousiasme van de spe lers en iedereen die eraan mee werkt." De burgemeester heeft in het stuk een bescheiden rol als hoofd van brandweer en politie. Hij is in stijl gekleed en vindt dat zelf prachtig. "Het pak komt van de boerderij van Mineke Tui- tert. Ze wist precies de goede maat te pakken. Ze had ook nog een bijpassend brilletje. Mooi hè, ik ben best trots op dit kos tuum. Het heeft iets uit de tijd van Swiebertje." DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zaterdag 19 september om 8.45 uur vanaf het Bonte Paard een najaarsfietstocht. De verwachting is dat de tocht tot 17.30 uur gaat duren. Met auto's wordt naar het be ginpunt gereden. De fietstocht gaat over verharde wegen en kan dus ook door minder fana tieke fietsers gevolgd worden. Wie niet een auto of fietsdrager bezit, kan gebruik maken van (fiets)vervoer. Onderweg zal een keer worden gestopt voor een bezienswaar digheid. Men krijgt dan de gele genheid deze locatie te bekij ken. Opgeven kan voor woensdag 16 september bij Hans Golbach hgolbach@concepts.nl of tele foon 06-10611330. opgeven. NBvP Holten: Schrijfster Martine Kruider, Gebouw Irene, woens dag 9 september 2009, 20:00 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 Holten, don derdag 10 september, 14:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 10 september 2009 - zondag 1 3 september Lezing over vaccinaties tegen baarmoederhalskanker, Kande laar, vrijdag 11 september, 20:00 Open huis scouting B.E. Blauw Vogels St. Joris Overijssel, Liezen- weg 9 Holten, zaterdag 12 sep tember 2009, 14:00 - 18:00 Algemene ledenvergadering CDA Rijssen-Holten, Biester, Stationsstraat 10 Holten, maan dag 14 september 2009, 20:00 Holterberg Herfstveldrit, Sporthal 't Mossink, zondag 20 september 2009, 8:30 - 10:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 20 septem ber 2009, 1 3:00 Najaarsmarkt, Kinderboerderij Dondertman, zondag 20 septem ber 2009, 1 3:00 - 1 7:00 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 23 september - vrijdag 25 september Endurance Sallandse Heuvel- rit, Holterberg, zaterdag 26 sep tember 2009 Open huis Atelier Galerie Henk Mulder, Oranjestraat 29 Holten, zaterdag 26 september 2009 - zondag 27 september 2009, 10:00 - 17:00 HOLTEN - Okia heeft vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus met twee jeugd touwtrekploegen deelgenomen aan het GENSB- toemooi in Engeland. Dit is een internationaal jeugd touwtrek toernooi wat elk jaar in één van de aangesloten lan den wordt georganiseerd. GENSB staat voor Duitsland, Engeland, Nederland Zwitser land en België. Maar ook andere landen kunnen er op inschrij ven. Zo waren er dit jaar ook ploegen uit o.a. Zweden, Ier land Letland en Zuid Afrika. De meeste ploegen bestaan uit le den van de eigen vereniging en de jongens mogen niet ouder zijn dan 18 jaar. De poule waar Okia 1 in trok bestond uit elf ploegen. Gezien de namen van de overige ploegen wisten we al wel dat we in een zware poule zaten, maar met een verdien stelijke vierde plaats gingen we toch over naar de volgende ron de, of wel de 1 /8e finales. Hier in trof Okia de nummer 1 uit pou le 2 (Steefkerk ook uit Neder land.) Helaas moesten de Okia- jongens beide trekbeurten aan Steefkerk laten dus einde toer nooi. Okia 2 zat in een poule van tien ploegen. Hierin wisten zij een achtste plaats te behalen net voor Eibergen. (Gld) en in deze poule zat ook de latere kampioen Mosnang uit Zwit serland. Voor de meeste jon gens van Okia 2 was dit het eer ste internationale toernooi dus een geweldige ervaring.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3