Georganiseerde muzikale chaos Wolter Kroes leven lang in zit de muziek Hit na hit en natuurlijk Helemaal Hollands De Corona's spelen op verzoek Topstar' Maaike staat donderdag in tent Keunefeesten Holten Fragment bestaat uit drie En gelsen die in Nederland zijn ko men wonen. Van origine schoolvrienden die zich troffen in Leigh-on-Sea Essex en samen muziek besloten te gaan maken voor hun beroep. Ze gaven hun werk op en kwamen naar Ne derland. Vanaf dat moment ging het in een stroomversnel ling. Vol enthousiasme werkte de band zich omhoog en is nu de drukst bezette band in Neder land. Ze bezochten diverse ra dio en tv-programma's waar ze 'live' cover- en eigen nummers speelden. Dit resulteerde in di verse albums onder meer in sufferable', 'here...' en 'theDre am Orchard' die temg te vinden waren in de Nederlands hitlijs ten. In 1991 huurden ze zelfs de Ahoy' af waar ze een uitver kocht concert hebben gegeven. Reeds 16 duizend T-shirts zijn er verkocht wat te kennen geeft hoe populair de band is. In 1996 heeft de groep voor de tweede maal de Ahoy'afgehuurd. We derom een uitverkocht concert. Fragment zet een show neer vol enthousiasme; de betere mu ziek; vele lichteffecten en rook; een complete 'georganiseerde' muzikale chaos. De ad Helemaal Hollands bestaat uit Carlo Leo, twee rasartiesten die hun sporen in de muziek al ruimschoots hebben ver diend. Als het duo Move It! hadden zij een grote hit met 'I save the day'. Poptalent van het Jaar, winnares van de populaire talentenjacht 'So You Wannabe a Popstar' van SBS en een spetterende verschijning op de bühne. Drie ijzersterke punten van Maaike Jansen, die met 'Don't Look tor Me' in 2007 een dikke hit scoorde. Liefst zeven weken stond Maai ke Jansen op nummer twee in de Nederlandse hitlijsten, achter Jan Smit. Maaike kreeg landelijk veel aandacht met haar 'kippenvelvertolking' van het nummer 'Lost' van Anouk. Daarnaast componeert zij ook eigen nummers. Als zangeres blinkt zij uit door een warm en volwassen stem geluid. Als je niet beter weet hoor je in haar nummers de rijpe uitgeba lanceerde stem van een topvocaliste uit de Amerikaanse scène. Maaike Jansen kan gevoelige ballads precies de juiste lading meegeven en kan ook een zaal met jongeren aan het swingen krijgen. Niet voor niets wa ren publiek en vakjury tijdens 'So You Wannabe a Popstar' lyrisch en lo vend. Inmiddels heeft Maaike zich losgemaakt van het Popstar-imago. In 2008 werd de uptempo single 'Everything I've got' uitgebracht. Ook dit nummer, geproduceerd door Nando Eweg, stond wekenlang in de hitparade. Daar kwam eind 2008 een jazzy ballad overheen: 'Hold me Forever'. Maaike schreef het nummer samen met topbassist Michel van Schie. Van Schie geniet grote bekendheid binnen het circuit als bassist van vele grote artiesten. Zo speelde hij negen jaar in de vaste band van Anouk. Ook maakte hij deel uit van de succesvolle formatie Soulvation en doceert hij op de Rotterdam Pop Academy. Niet alleen op platengebied heeft Maaike van zich laten horen. Door het hele land was ze op de bühne te bewonderen. Onder andere bij optre dens voor 'Stichting De Opkikker' en de 'Miljonairfair1. Ook verzorgde ze een spetterend gastoptreden bij Gerard Joling tijdens zijn Stout en Nieuw shows in Ahoy Rotterdam en deelde ze het podium met Jeroen van de Boom bij zijn concert in de Heineken Music Hall. Daarnaast wa ren er ook diverse optredens in het buitenland, onder meer in Frankrijk, Turkije, Zwitserland en Monaco. Inmiddels heel wat optredens en ervaringen rijker, werkt Maaike nu vo lop aan haar zangcarrière. De muzikale carrière van zanger Wol ter Kroes begint al op 5-jarige leeftijd als hij drumles krijgt. Op twintigjari ge leeftijd wint hij als zanger een ta lentenjacht waardoor zijn leven voor goed in het teken komt te staan van het zingen en wel op zoveel mogelijk plaatsen. Enkele jaren later krijgt Wolter zijn eerste platencontract aan geboden. In 1995 breekt Wolter door met de single 'Laat me Los'. Het wordt zijn eerste superhit. Dit nummer staat op zijn eerste gelijknamige album. Een reeks van hits volgen waarvan enke le tot ware evergreens zijn uitge groeid: 'Ik ben je Prooi', 'Ik heb de hele nacht liggen dromen' en 'Wat een Heerlijke Dag'. Bij grote tv-shows als de Staatslote rijshow, Barend en van Dorp, Koffie tijd en De Postcode Loterijshow is Wolter een graag geziene gast. Ook blijft hij door het hele land optreden, tot wel driehonderd shows per jaar. Deze populariteit heeft ervoor ge zorgd dat Wolter met een eigen show al vijf keer in de Ahoy en vijf keer in de Heineken Music Hall voor een uit verkochte en uitzinnige zaal heeft op getreden. Eind 2007 verschijnt het duet 'Don ker om je heen', met legende André Hazes, afkomstig van het succesal bum 'Samen met Dré'. De single be haalt de negende plek in de hitpara des en Wolter zingt voor 50.000 Ha- zes liefhebbers in de Amsterdam Are na bij het concert 'Samen met Dré'. In mei 2008 komt Wolters tiende al bum uit: Echt Niet Normaal. Van dit album worden vier singles uitge bracht: Niet Normaal, Donker om je Heen, Viva Hollandia en de prachtige ballade Groener Gras. Met het EK voetbal als aanjager wordt Viva Hol landia een geweldig succes. Niet al leen behaald het liedje de eerste plaats in de hitlijsten, maar het wordt een ware klassieker - voor altijd in de harten van elke feestganger en Oranjefan. Een nieuwe mijlpaal voor deze prachtige rasartiest. Aangekomen in 2009, en Wolter zit niet stil. Hij is nog steeds één van de meest geboekte artiesten en heeft een aantal mooie plannen voor de boeg: In het najaar een nieuwe cd waar van begin juni een eerste single verschijnt: 'Sjalalala (Geniet van elke dag)' een zomersingle en kraker van jewelste, met een refrein dat ieder een zal meezingen en weer een lach op de gezichten zal brengen in een bewogen periode. Dinsdag 8 september 2009 In het jaar 2005 werd besloten om door te gaan in het Nederlands. Van af dat moment werd de naam gewij zigd van 'Move it!' in 'Helemaal Hol lands'. Vervolgens scoren Carlo Leo als Helemaal Hollands hit na hit zoals 'Dans klein zigeunermeisje', 'Een ster vernoemd naar jou', 'Winter' en 'Wat een vrouw'. In de zomer van 2008 komt hun grootste hit tot nu toe: 'De arme muzikant'. Hun naam is inmid dels goed gevestigd. Ook hun albums Helemaal Hollands.nl (2006) en De Meezingmedleys (2007) blijken een schot in de roos. Het album 'Tikkie liefde' met daarop voornamelijk ei gen liedjes werd op 21 mei 2008 aan publiek en pers gepresenteerd. De liveoptredens van Helemaal Hol lands bestaan uit een aaneenschake ling van bekende Nederlandstalige liedjes in medleyvorm die iedereen uit volle borst kan mee zingen. Waar andere artiesten slechts een paar be kende refreintjes zingen, doen Carlo en Leo er meer dan dertig! Natuurlijk passeren ook enkele van hun eigen grootste hits de revue. Een levende jukebox. Zo kan de band De Corona's het best worden omschreven. Het publiek vraagt en Danny ten Ha ve, Harold Mingels, Jan Rooymans en Hans Vorstenbosch spelen. Via een torentje in de tent met een telefoon, kan er contact worden gemaakt met de band op het podium en zo een ver zoekje doorgeven. Dit wordt dan meteen gespeeld. Als de Coronas spelen, gaan de pannen van het dak. Of ze nu in het Holland Heineken House staan, de muzikale om lijsting van tv-programma's verzorgen, of op de Keune feesten staan. Als ze spelen is dat niet zomaar een optreden. Zij praten, schmieren, schertsen, overdonderen en bespelen. De vier rasmuzikanten beheersen hun instrumenten, hebben ruim duizend-en-één hits in hun vingers en weten er met hun stand-up-pop en Rock 'n Roll-theater een ongekende show van te maken.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25