'Het is leuk te laten zien wat je kunt' m Colofon Keunefeesten Holten Gratis naar binnen Meer nieuws Keunefeesten Dinsdag 8 september 2009 Meedeinen op lokale muziek Het Meedeinfestijn op de Keunefeesten is dit jaar voorzien van een dik lo kaal stempel. De organi satie - die overigens be hoorlijk is vernieuwd - heeft er bewust voor ge kozen artiesten uit Holten en directe omgeving naar de feesttent te halen. De nieuwe dirigent van de Hoolter Korhanen, Michiel Bütterhof, speelt in de band 30 Euro Live. Hij is dirigent van de Hoolter Korhanen, zijn vriendin komt uit Holten en hij geeft bovendien vier dagen in de week drumles bij de Holtense Muziek Vereniging. Michiel Büt- terhoff heeft wat met Hol ten. Niet verwonderlijk dus, dat hij met zijn band 30 Euro Live wederom op de Keunefeesten staat. Drie jaar geleden viel hij in bij de HMV. De toenmalige docent voor de drumlessen hield er echter helemaal mee op en omdat de invallessen van beide kanten goed bevallen waren, kon Biitterhoff blijven. Vorig jaar speelde 30 Euro Live voor het eerst in Holten. "En niet veel later heb ik mijn vriendin leren kennen", vertelt Biitterhoff. Sinds een maand of twee zwaait hij bovendien het stokje voor de Korhanen. Hij vindt het leuk om dit jaar weer op de Keunefeesten te staan. "Het is een gezellig feest. En wat spelen be treft maakt het natuurlijk niet uit - je doet overal je best - maar het is wel anders. Het is leuk dat je kunt laten zien wat je kunt aan al die mensen die je kennen. Ik moet wel eens lessen verschuiven of afzeggen voor optredens en het is leuk dat ouders en leerlingen zo een idee kunnen krijgen waar ik dat dan voor doe", zegt Biitterhoff. 30 Euro Live bestaat vier jaar. Biit terhoff zit zelf zo'n 2,5 jaar bij de band. De andere bandleden zijn de broers Peter en David Bakker uit Losser. Het gaat erg goed met de band, vorig jaar namen ze hun eer ste single op bij Coen van Hoeve- laak, ook al in Holten. "Het resultaat daarvan viel ons niet tegen. Op de radio werd er niet zo heel veel aan dacht aan besteed, maar de video clip - die in Afghanistan werd opge nomen - is nog bijna dagelijks te zien op mtv.nl, tmf.nl en TV Oran je"- Binnenkort duiken de drie mannen de studio in voor een tweede single. Die heeft de titel 'Ver van huis' meegekregen en is zeker op de Keu nefeesten te beluisteren. Momenteel treedt 30 Euro Live zo'n drie tot vier keer per week op. Biit terhoff: "We willen veel eigen werk spelen. De covers blijven, maar wel licht willen we een eigen album op nemen. De lat moet hoger, je moet toch verder. En het wordt ook steeds professioneler; we hebben inmiddels een crew van vier man, die elk op treden met ons meegaat en eigen merchandise. Er wordt gewerkt aan de oprichting van een eigen fanclub. Eigenlijk staan we ermee op en gaan ermee naar bed. En nou maar hopen dat er wat inzit." De eerste dag van de Keune feesten is voor iedereen gratis toegankelijk. Op deze donder dag treden Maaike, 6203, DJ Rauwz en X-Static op. Verder is de zaterdagmiddag gratis toegankelijk. De Hool ter Korhanen verzorgen dan het Meedeinfestijn in de tent. Lekker uit volle borst meezin gen en meedeinen op Neder landstalige liederen. Basisscholieren mogen daar naast zondagmiddag gratis naar binnen. De Hoolter Korhanen komen natuur lijk zelf ook aan bod op het Mee deinfestijn. wachtlijst. De dames zijn 'onderdeel' van de Korhanen en oefenen dan ook in het Hanennös. En dan is er natuurlijk het duo Just Us. Holtenaren Marlies Eijkelkamp en Joke Vruggink brengen een aantal aansprekende Abba Medleys ten gehore. Als daar niet op meege- deind kan worden. 1 Meer nieuws over de Keunefees ten is te vinden op de website www.keunefeesten.nl Vorig jaar bleek de organisatie dat deze opzet het publiek aanspreekt. "Bovendien, het zijn natuurlijk de Keunefeesten", verklaart Gerrit Lub- bersen, een van de nieuwe gezichten binnen de organisatie. De Hoolter Korhanen leveren een be hoorlijk aandeel in hun 'eigen' Mee deinfestijn. Behalve een speciaal in gestudeerd repertoire dat teruggrijpt naar jaren geleden, is er ook een spe ciale selectie van een aantal Korha nen die - hoe kan het ook anders - iets speciaals laten horen. Zonder Korhanen geen Meedeinfes tijn, maar zonder Hoolter Deerns geen Korhanen. Hoewel dat mis schien een soort kip-ei vraag wordt, want de damesversie van de Korha nen, is ontstaan naar aanleiding van het Meedeinfestijn. Opgericht als een soort gelegenheidskoor, is de groep zangeressen inmiddels uitgegroeid tot een stevig koor, met - na maan den oefenen - een heel behoorlijk ni veau en acht tot tien aspirant-leden op de De Keunekrant is een uitgave van Wegener Huis-aan-HuisMe- dia BV, behorende tot Wegener BV in samenwerking met het Holtens Nieuwsblad en de Keu- nefeestencommissie. Eindredactie Peter Bulthuis Correspondenten Dana Bolink, Johan Bolink en Sander Scheperman, Freddie Paalman Advertentie-adviseurs Marioes Wagelaar en Hans van Zon Opmaak Wegener Huis-Aan-HuisMedia Correspondentieadres Holtens Nieuwsblad Haarstraat 14 Postbus 250, 7460 AC Rijssen Druk Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuisme- dia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21