1.0° 100 1.° 100 1.0° l?° 3.00 1.0° li l.00 iy° 1? 'Denk mee over invulling van het Bevrijdingsfeest' Varkensrollade Bami/nasi vlees mager 200 gram Varkensbraadstuki 00 Varkenslappen Vleesribbetjes Fijne verse worst «i 00 Koteletto's Shoarma reepjes Runderstooflappeno 00 Mager hacheevlees O 00 Verse saus 8 Kaiserbolletjes of witte pistolets Champignons Boeren wit of tarwe oo brood heel gesneden Dannenberg Gemeente gaat preventief strooien Oproep aan straten: Parkeren caravans en aanhangers 00 Gevulde, magere of Hongaarse 200 gram 200 gram Magere 250 gram 400 gram 300 gram >L gram 200 gram met gratis bakje saus 500 gram Magere malse 500 gram 500 gram gram Doos 4 bakjes Vanaf donderdag Qp-OP Honig mix voor hachee, chili con carne of goulash 2 pakjes grote bak 400 gram Dannenberg@cl000.nl Tel. 0548-53 00 40 Fax 0548-53 00 42 SA frP Verschil met WAV Dinsdag 8 september 2009 12 RUSSEN/ HOLTEN - ln plaats van zoutstrooien wanneer het al glad is op de weg, gaat de ge meente straks al strooien wan neer kan worden aangenomen dat de weg glad gaat worden. Hiervoor wordt natzout gebruikt. Gemeenten die deze preventieve methode al gebruiken, geven aan dat de kosten er niet hoger door worden. Wel zouden de prakti sche voordelen veel groter zijn. Zo wordt gladheid voorkomen, doordat de strooiwagen niet meer te laat komt. Het zoutver- bruik is daarbij lager en het natte zout kleeft beter aan de weg. Ook wordt door gerichter strooien, het milieu ontzien. De strooiwa gens rijden niet op gladde we gen, zodat ze harder kunnen rij den en dus meer wegen in dezelf de tijd kunnen behandelen. In de meeste gevallen kan in de avon duren worden gestrooid, zodat de chauffeurs niet meer 's nachts hoeven te rijden en zo de volgen de dag weer beschikbaar zijn. Een nadeel is, dat er soms ge strooid zal worden terwijl het uit eindelijk toch meevalt met de gladheid. Daarnaast moet er een abonnement worden genomen op een weerkundig instituut voor de weersvoorspellingen. Holten vierde in 2005 het bevrijdingsfeest uitbundig. Stichting Viering Nationale Feestdagen hoopt dat er volgend jaar ook weer groots kan worden uitgepakt. Foto: Johan Bolink HOLTEN - Het lijkt nog ver weg, maar volgend jaar is het 65 jaar geleden dat ons land werd bevrijd. Woensdag 5 mei is dan ook een officiële vrije Nationale feestdag. Stichting Viering Nationale Feestdagen Holten wil graag weer zo'n groot feest als in 2005 en roept daarom nu al alle buur ten en straten op om hierover na te denken en ideeën door te geven. "Het zou wel eens de laatste keer kunnen zijn dat er vele oud-strijders over komen om het bevrijdingsfeest samen met ons te vieren", denkt Joke Voor des. "Zij worden er immers ook niet jonger op." Het zou daar om mooi zijn wanneer Holten in die week flink zou uitpakken met feestelijke activiteiten, ver sierde straten en misschien wel een grote optocht. Hierbij wordt ook gedacht aan Koning innedag.Margriet Hanewinkel: "Dat Holten feest kan vieren en de handen uit de mouwen durft te steken, hebben we wel gezien tijdens het EK Triathlon. Wat een feest was dat. En wat zou het toch mooi zijn, wanneer we rond 5 mei weer zo'n feest kun nen neerzetten!" Maar Joke en Margriet geven duidelijk aan dat zij dat met de Stichting absoluut niet alleen voor elkaar kunnen krijgen. "Daar hebben we de hulp van alle Holtenaren bij nodig", be nadrukt Margriet. "We hopen dan ook dat buurten en straten met ons willen meedenken over hoe we er zo'n groot mogelijk feest van kunnen maken." Op dit moment wordt er al aan gewerkt door toneelclub OCH, Oudheidkamer Hoolt'n en Kunst.Cultuur. Verder komt er een speciale fietstocht. Maar dit is slechts het begin. De be doeling is dat liefst elke straat mee gaat doen met onder meer versieren, gecombineerd met bijvoorbeeld buurtfeesten en buurtcafés. Alle initiatieven en ideeën zijn welkom. Hiervoor kan men terecht bij Han Kraan, telefoon 0548-363576. Volgens Joke Voordes en Mar griet Hanewinkel van de Stich ting Viering Nationale Feestda gen, is het voor velen niet echt duidelijk wat het verschil is tus sen hun Stichting en Welcome Again Veterans (WAV). Deze laatste instantie houdt zich ech ter voornamelijk bezig met het onderhouden van de contacten met Canadese oud-strijders en hun familie en de Canadese ambassade. Zij verzorgt reizen voor deze veteranen naar bij voorbeeld de Canadese Be graafplaats. Onderdak en bij voorbeeld dat er genoeg stoelen aanwezig zijn tijdens herden kingen. Het logistieke deel. Stichting Viering Nationale Feestdagen is meer te vergelij ken met een Oranjevereniging en verzorgt activiteiten rond feestdagen. Daarnaast houdt zij zich ook bezig met de grote herdenkingen op de Canadese Begraafplaats, maar dan voor namelijk het deel wat niet met de Canadezen zelf te maken heeft, zoals de schoolkinderen. En de inhoudelijke zaken van de herdenkingen op 24 decem ber en 4 mei, zoals het verzor gen van de sprekers. RUSSEN/ HOLTEN - In de ge meente worden steeds meer aan hangwagens en caravans voor langere tijd op straat of op een openbare parkeerplaats of in het openbaar groen geparkeerd. Dit gaat ten koste van het aanzien van de omgeving en de beschik bare parkeerruimte. Mensen die op vakantie gaan, halen vaak de caravan enkele da gen voor vertrek uit de winters talling. Zolang de caravan bela den wordt, is het toegestaan de caravan of aanhangwagen maxi maal drie achtereenvolgende da gen op straat te parkeren. Voor een periode langer dan drie da gen is het niet toegestaan aan de straat te parkeren. Deze regeling is terug te vinden in artikel 5.1.5. van de Algemene Plaatselijke Verordening. Wordt een aan hangwagen of caravan toch lan ger dan drie dagen in de openba re ruimte gestald, dan zal de ei genaar worden verzocht zijn voertuig met spoed te verwijde ren. Als het voertuig niet wordt verwijderd, kan proces verbaal worden opgemaakt. Er kan een ontheffing worden verleend voor de parkeertermijn van een cara van of aanhangwagen. Deze ont heffing wordt alleen verleend ten behoeve van voertuigen waarvan de aanwezigheid ter plaatse aan toonbaar noodzakelijk is.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12