Blauw Wit start competitie met zege Holtens Nieuwsblad 11 Alle deelnemers slagen voor Zwemveilig Concertserie Sport Goede prestaties jeugdteams Okia Erwin Autocross Cursus bridgen Woning minder aan Wansinkstraat In de marge In de 640'-kiloklasse is de concurrentie tegenwoordig be hoorlijk zwaar' Dinsdag 8 september 2009 Dagzege touwtrekkers Okia Snelzeiker Een gebreide onderbroek tot aan de enkels, zeep met de naam Persil en een heuse 'snelzeiker'. Dat is wat je tegenkomt als je een dagje naar de Oudheidkamer Hoolt'n gaat. Het 150-jarige bestaan van de brand weer werd afgelopen zaterdag ge vierd en fysiek vastgelegd met een gedenksteen die ingemetseld werd aan de zijkant van het oude ge meentehuis, tegenwoordig onder dak gevend aan het VW-kantoor en de Oudheidkamer Hoolt'n. Onder de sigarettenrook van mijn stamkroeg liggen vele museum stukken met een Holtens verleden. Vijftig vrijwilligers zorgen daar al sinds 1987 voor mooie beziens waardigheden waarbij je de Holten- se vingers af kunt likken. Op zoek naar het pronkstuk in de collectie wordt mij eerst mijn eigen voetbal tas aangereikt die na een avondje in de stamkroeg even uit het oog, maar zeker niet uit het hart, verdwenen was. Nadat de tas op het trapje gezet is waar al zoveel trouwfoto's gemaakt werden in het verleden start mijn debuut in dit monument van Hol ten. De aftrap is in de oude burge meesterskamer. De heer Enklaar kijkt vanaf een portret met een streng oog naar de bezoekers van zijn oude werkkamer. Een etalage pop heeft de oude toga van de amb tenaar van de burgerlijke stand om de schouders hangen en op het bu reau staat een ouderwetse telefoon waarop ouderwets gedraaid moet worden. Sms-en ho maar. lolanda vertelt me dat er gemiddeld een keer per week wel iets wordt ge schonken door mensen die het Hol- tense verleden een warm hart toe dragen. Aan de Kerkhofsweg bij 'n Spieker is een opslagruimte voor pronkstukken die vanwege ruimte gebrek geen domicilie houden aan de Dorpsstraat. Het thema van de huidige collectie is 'Maandag was dag' en dus staan er in de vitrine ou de zeepjes met juweeltjes van na men als 'Persil, Klokzeep en Sneeuwwit'. De kamer ernaast staat een groot kabinet waaruit een ge breide onderbroek te voorschijn komt. In de tijd dat Björn Borg nog geen tennisbal had gezien, laat staan onderbroeken, droegen de mannen van voor de oorlog gebrei de dikke onderbroeken tot aan de enkels. Lekker warm. Sexy, ho maar. In hetzelfde kabinet is ook een doodskleed opgevouwen. Dit is een soort kieltje alleen dan met een iets luguberder doel. In een ver verleden kregen de Holtense bruidjes tijdens hun trouwdag een doodskleed zo dat zij bij een eventueel overlijden in ieder geval gekleed het graf in gingen. Even met het neusje op de feiten op de mooiste dag van hun le ven. In dezelfde kamer is een bed stee te zien die geen enige vorm van privacy verraadt. En dan toch die grote gezinnen. Op de tweede etage is er een bibliotheekkamer met prachtige foto's. De aanleg van het Sportdal is te terug te zien in het zwart-wit en de molen van Wansink siert op een andere foto het decor op de plek waar nu de Molenbelt staat. Vandaar die naam. De Oud heidkamer dankt haar bestaan op dit moment aan 350 begunstigers maar met mooie nieuwbouwplan - nen, te zien in de raadszaal, zou het niet ongunstig zijn als er nog meer Holtenaren waren die dit ornament van Holten financieel zouden steu nen. Voor slechts vijf euro per jaar bent u de man of vrouw. Het blijkt een utopie om in 400 woorden te beschrijven wat er allemaal te zien is. Dus wilt u weten wat een snelzei ker of een knipmuts is: www.oud- heidkamerholten.nl. Laurens Jan Stam, schtammie@hotmail.com HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA hebben de competitie in het gewest Oost in stijl afgeslo ten. eigen terrein won de 680 A- ploeg van OKIA afgelopen zon dag alle wedstrijden. Voor de dagzege was het genoeg, maar voor de titel was het te weinig. Die ging naar Vios Bisons uit Beltrum met OKIA op een twee de plaats op 12 punten achters tand en Eibergen op een derde plaats. De B-ploeg van OKIA in de 680 reikte zondag tot de vijf de plaats, met een zelfde positie in de eindstand als gevolg. In de 640 wist OKIA zondag van Oele en Heure te winnen, maar werd van Eibergen en Vios Bi sons verloren. Eibergen pakte de dagzege én de titel. OKIA werd derde in de wedstrijd en tweede in de eindstand met 11 punten minder dan de kam pioen. Volgens Marti Jansen herstelde OKIA zich op de slot dag goed van een paar mindere resultaten in de voorbije weken. "In de 680 werden we dagkam pioen, dus dat is zonder meer goed. In de 640 is de concurren- tie tegenwoordig zwaar. Eiber gen is een nationaal team dat veel traint voor het EK in Assen. Ze trainen vaak met de Bisons en die liften op die manier een beetje mee. Dat we als tweede zijn geëindigd is op zich een goede prestatie, want het is een sterk bezette competitie. Maar ja, kampioen zijn we niet. We hebben een paar keer onder de maat gepresteerd", aldus Jan sen die deze week begint met de voorbereiding op het EK dat vanaf 17 september wordt ge houden. Jansen strijdt in Assen mee in de 680-ploeg van OKIA én in de nationale 680-ploeg. De dames van OKIA pakten in de laatste competitieronde punten tegen EHTC en Eiber gen. Oele pakte de dagzege in Holten voor Schutshof en Ko- apman. De eindstand in de competitie was dezelfde. Het eerste jeugdteam van OKIA was al verzekerd van de tweede plaats, maar het tweede jeugd team moest om de vijfde plaats te handhaven meer punten ha len dan Hagmol en Heure die OKIA op de hielen zaten. Jan sen: "Ze kwamen goed voor de dag en wisten de vijfde plaats vast te houden, wat voor deze jonge groep een prima prestatie is.In de 720 klasse ging de dag zege naar Koapman II en de titel naarVorden. BATHMEN - De concertserie uitgaande van de Stichting Mu- ziekkring Bathmen wordt zon dag 13 september geopend met een optreden van het Meander Kwartet. Het Meander Kwartet is een professioneel strijkkwar tet. Het begint om 19.30 uur in de Dorpskerk van Bathmen. En tree bedraagt 10 euro. Jongeren tot 18 jaar gratis toegang. HOLTEN - De derde Erwin Au tocross van dit seizoen wordt zondag 20 september verreden op het terrein van de familie Van Coeverden aan de Schup- pertsweg .De inschrijving voor deze club cross is dinsdag 15 september vanaf 20.00 uur in het Stuurhuus aan de Beuseber- gerweg in Holten De entree is zoals altijd gratis en we hopen op mooi weer en een leuke sportieve autocrossKomt allen om samen te kijken wie er dit jaar weer Club-Kampioenen worden. MARKELO - Evenals enkele ja ren geleden is er de mogelijk heid om in Markelo te leren bridgen. Bridgen is een boeiend en gezellig kaartspel. De begin nerscursus omvat tien avonden in het najaar en tien avonden in het voorjaar. De kosten per tien lessen bedragen 30 euro per persoon. Bij voldoende belang stelling wordt er dinsdagavond 15 september gestart. Ook be woners van buiten Markelo zijn van harte welkom om mee te doen. Aanmelden alleen of per paar bij Eugenie Knuiman tele foon 0547-362492. HOLTEN - Het eerste jeugdteam van OKIA was al verzekerd van de tweede plaats, maar het tweede jeugdteam moest tijdens het touwtrektoemooi - afgelopen zondag op 't Vletgoor - om de vijfde plaats te handhaven meer punten halen dan Hagmol en Heure die OKIA op de hielen zaten. Jansen: "Ze kwamen goed voor de dag en wisten de vijfde plaats vast te houden, wat voor deze jonge groep een prima prestatie is." FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Het Zwem-ABC is bij de meesten wel bekend. Als je die diploma's behaald hebt, ben je 'Zwemveilig'. Zwemvaardig- heid is een vervolg daarop. Veel oefeningen doe je gekleed. Zo leer je de beginselen om an dere mensen te redden, een drijfmiddel te maken, met een flexibeam omgaan, een hoek- duik maken, keerpunt maken, vlinderslag en polocrawl. Ze ventien goed geoefende zwem mers stonden zaterdag 29 au gustus klaar om hun diploma te behalen. Tien weken lang hadden ze ge traind onder leiding van Sabine Reinaardus, bijgestaan door Marielle Valster en Dian Hof man. Ze waren vol vertrouwen, want het proefcwemmen was verlopen. Als gecommitteerden waren Van Weert van het Natio naal Platform Zwembaden/ NRZ en Ter Harmsel, badmees ter en zwemonderwijzer aan wezig. Op een stevige 'aanvaring' na tijdens het rugzwemmen, ver liep alles voorspoedig. Alle deel nemers zijn geslaagd. HOLTEN - Blauw Wit is de com petitie in Kloosterhaar begon nen met een zege. De basis hier voor werd gelegd in de eerste helft. Uit twee standaard situ aties werd gescoord. Rust 0-2. Na rust hield Blauw Wit lange tijd controle over de wedstrijd, maar tien minuten voor tijd scoorde Kloosterhaar toch.In de lastige slotfase bleef Blauw Wit overeind. Na een moeizaam verlopen oefencampagne en be kertoernooi was de vraag hoe Blauw Wit er voor stond voor de eerste lastige uitwedstrijd tegen Kloosterhaar. Door straffe man dekking toe te passen op de ster ke spits van Kloosterhaar, Erik Drenthen bleef die ploeg heel lang ongevaarlijk. Vorig seizoen kreeg Blauw Wit weinig doel punten tegen in de vierde klasse. Vaak wist de ploeg zelf wel tot scoren te komen. In de eerste helft kreeg doelman William Kolkman dan ook weinig ballen te verwerken. De thuisploeg kon weinig gevaar stichten. Blauw Wit nam langzamerhand steeds meer het initiatief en kwam steeds vaker dreigend voor het doel van Kloosterhaar. Blauw Wit kreeg een aantal vrije trap pen en uit één van die vrije trap pen kopte Arjan Aanstoot in de 20e minuut de 0-1 binnen. Ook hierna was de ploeg uit Holten overheersend, maar nog liepen de aanvallen onvoldoende vloeiend om de score uit te bou wen. Toch kwam de Holtense ploeg op 0-2. De wijze waarop was bijna dezelfde als waarop de 0-1 ontstond. Opnieuw ronde Arjan Aanstoot een vrije trap in de 34e minuut doeltreffend af 0- 2. De gastheren probeerden hierna wel wat terug te doen, maar spits Drenthen kreeg wei nig bruikbare ballen en kon hierdoor lange tijd niet gevaar lijk worden. Na de thee bleef de ploeg van Philip Agteres en Ser- kan Karaali de wedstrijd lange tijd dicteren. Het duurde tot de 80e minuut voordat Klooster haar iets terug kon doen. Spits Erik Drenthen was het die de Blauw Wit doelman wist te pas seren. De laatste tien minuten bleef Blauw Wit goed op de been. Kloosterhaar probeerde met veel inzet alsnog iets te for ceren, maar echt gevaarlijk werd de thuisploeg niet meer. De 1-2 werd over de 90 minuten heen getild en daarmee waren de eer ste drie competitiepunten bin nen. Volgende week speelt Blauw Wit om 14.30 uur thuis te gen Sp. Daarle. HOLTEN - Doordat woning bouwvereniging Viverion het aantal te bouwen woningen aan de H.J. Wansinkstraat heeft te ruggebracht van veertien naar dertien, verklaart de gemeente het bezwaar van T. Stukker als ongegrond. Viverion had in eerste instantie gevraagd om veertien wonin gen te mogen bouwen aan de H.J. Wansinkstraat. De gemeen te gaf echter een bouwvergun ning voor vijftien woningen. Een teveel, dus. Dit is echter in strijd met de wet, die het niet mogelijk maakt dat er meer ver gunningen worden afgegeven dan er zijn aangevraagd. T. Stukker stuurde hierover een bezwaarschrift naar de ge meente. Door het intrekken van twee bouwvergunningen door Viverion, is het probleem echter opgelost. De intrekking heeft namelijk een terugwerkende kracht tot het moment van de aanvraag. Deze datum valt dus voordat Stukker het bezwaar schrift stuurde.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11