Laatste ronde Haarlerweg Holtens Nieuwsblad 9 competitie op eigen terrein Harold ten Veen wint open zijspanklasse Lezing baarmoederhalskanker Schuurbrand door hooibroei Touwtrektoernooi Okia op sportpark 't Vletgoor Blauw Wit speelt vanavond 'n de ma**ge op 't Vletgoor tegen Raalte Controle op snelheid Dinsdag 1 september 2009 HOLTEN - Beide topploegen van Okia, de 640 en de 680A, lij ken hun kampioensaspiraties in de competitie van het gewest Oost op hun buik te kunnen schrijven. Bij de achtste wedstrijdronde die bij Koapmanboys in Tilligte werd gehouden, kwamen beide Okia-teams niet tot voorbeeldi ge prestaties. "We hadden een slechte dag. We kunnen het kampioenschap wel vergeten", zegt Marti Jansen, één van de steunpilaren van Okia. Een domper voor de Holtena ren, temeer omdat de laatste competitiedag juist op de thuis basis van Okia, op 't Vletgoor in Holten wordt gehouden. In de 640-klasse is er wellicht nog een beetje hoop voor Okia op de ti tel. Eibergen gaat de laatste ron de in als koploper met 5 punten voorsprong. In de 680 A leidt Vios Bisons met liefst 15 punten voorsprong op Okia. De 680 B- ploeg van Okia haalde in Tilligte 7 punten binnen. De Holtena ren trokken met een opmerke lijk licht team van 615 kilo. In het klassement neemt de 680 B nu de vijfde plaats in. Oele is voorlopig spekkoper in de 680 B voor nummer twee Bekveld. In tegenstelling tot de senioren kwam de jeugd van Okia wel sterk voor de dag in Tilligte. Het eerste jeugdteam van Okia werkte zich op het terrein van Koapmanboys op tot de tweede plaats met 27 punten, terwijl het tweede jeugdteam verbaasde met een fraaie derde plaats met 25 punten. De wedstrijd werd gewonnen door Vios Bisons. Het eerste jeugdteam werd bij de vorige wedstrijd in Vorden ook al knap tweede achter het overtuigende Vios Bisons. Met de dames van Okia wilde het niet vlotten in Tilligte. De ondertallige ploeg was aange wezen op aanvulling van bui tenaf en dat leidde tot geen en kel behaald punt. In de heren klasse tot 720 kilo is de strijd in middels beslist. Vorden is niet meer in te halen voor de con currentie en is kampioen. Koap- man II, dagwinnaar in Tilligte, neemt de tweede plek in. De laatste competitieronde is op 6 september bij Okia. De wed strijden beginnen 's morgens om 10.30 uur en 's middags om 13.30 uur. Iedereen is welkom om Okia aan te moedigen. HOLTEN - Aan de Haarlerweg is afgelopen zaterdagmiddag een schuur afgebrand. De schuur lag vol met stro. Waarschijnlijk is de schuur door hooibroei in brand gevlogen. Hooibroei is de benaming van een proces waarbij hooi of ander organisch materiaal tot zelfontbranding komt. Het leverde de brandweer veel werk op om het gedoofd te krijgen en kreeg bij haar werkzaamheden assis tentie van een graafmachine en het korps Markelo. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend, foto: sander scheperman HOLTEN - Blauw Wit en Raalte maken vanavond (aanvang 18.45 uur) op 't Vletgoor uit wie doorgaat naar de volgende be kerronde. De wedstrijd werd uitgesteld door de festiviteiten in Raalte. Beide ploegen maken nog kans op de poulewinst, ech ter indien Nieuw-Heeten zon dag de volle winst wist te pak ken, maken ook zij nog een kans. De krachtsverhoudingen in poule 112 zijn miniem. Afge lopen dinsdag speelde Blauw Wit een uiterst matige wedstrijd in Nieuw-Heeten. HOLTEN - Harold ten Veen heeft afgelopen zondag bij de Uitwisseling Motocross van MAC de Holterberg op de Zuur- berg de eerste plaats gehaald in de open zijspanklasse. De Hol- tenaar won zo de Hocob Cup die hem werd uitgereikt door Henk Stevens, de directeur van Hocob. Ten Veen had als bakke nist Jimmy van Gennip. Het duo bleef Ronald en Wemer Nijman voor, terwijl Denny Vis ser en Pim Holtslag beslag leg den op de derde plaats. De 40- plussers reden hun rondjes op de Zuurberg ook op de zondag. De eerste prijs ging naar Michel Bulten die Jan Heimensen en Dick Stam voor bleef. Ook in het eindklassement van de compe titie pakte Michel Bulten de eer ste plek. De veteranen zijspan klasse leverde zondag een over winning op voor )an Willem Nij- HOLTEN - Er werd afgelopen donderdag tussen 08.30 en 11.00 uur een radarcontrole ge houden aan de Deventerweg in Holten. Daar geldt een maximumsnel heid van 50 kilometer per uur. Van de 1008 passanten kunnen er 86 een bekeuring verwach ten. De hoogst gemeten snelheid was 83 kilometer per uur. Onder andere Ismo ten Velde uit Holten deed mee aan de moto- cross op de Zuurberg. FOTO: JOHAN BOLiNK Steenbergen als derde over de finish kwamen. De demorace voor de jeugd van 6 tot en met 13 jaar sloeg zondag goed aan bij het publiek. Zeven jongens land met Andre Visser in de bak. De tweede plaats was voor het duo Theo van de Einden en Ri chard van Deursen, terwijl Pa trick Nieuwenhuizen en Dennis en één meisje (Celine Wisse- link) reden twee manches op motoren die varieerden van 80 tot 250 cc. Net als op zondag was ook de publieke belangstel ling op zaterdag goed te noe men. "Met zo'n 250 deelnemers in de verschillende klassen en goed weer was het een hele ge zellige dag", aldus Wim Slijk huis, de secretaris van MAC de Holterberg. De trainingen be gonnen zaterdag al om half tien 's morgens. De eerste wedstrijd was die van de 65 cc kleine wie len. Toine van Essen reed naar de eerste plaats voor Wesley Staring en Bjom Zwolverink. Bij de 65 cc grote wielen werd Mar co Lerink eerste voor Thijs Bul ten en Rob Windt. De MX 1/3 kwam na de 65 cc in actie. De zijspanrace leidde tot een eerste plaats voor het duo Marcel Grondman/Benzo van der Olst. HOLTEN - De Holtengroep houdt vrijdag 11 september om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing over vaccinaties tegen baarmoederhalskanker. Medisch researchjoumalist en auteur van het boek Baarmoe derhalskanker, Désirée Röver, is hiervoor uitgenodigd. Wanneer men baarmoeder halskanker krijgt, dan is dat af schuwelijk en men zou willen dat er een snelle en veilige ma nier bestaat om dit te voorko men. Maar voordat jonge meis jes worden ingeënt met het hu maan papillomavirus-vaccin is het wel zaak te weten wat dit voor gevolgen heeft. De produ centen van dit vaccin schromen niet om door middel van emo tionele chantage jonge meisjes te intimideren via scholen, uni versiteiten, kranten, televisie en internet. Ook artsen en minis ters nemen deze informatie klakkeloos over en zijn onbe kend met de werkelijke feiten en verborgen bedoelingen. Vele duizenden internationale mel dingen van 'bijwerkingen' heb ben laten zien dat de genetisch gemanipuleerde vaccins zeer ernstige schade kunnen toe brengen. De entree bedraagt 8 euro. Aan melden kan via: info@holten- bezieling.nl of telefonisch: Ca- rola Stam, 0548-363123. Gemekker op de hei Schapen verrijken sinds kort weer de heidevelden van de Sallandse Heuvelrug. Tot half september graast de kudde van ruim 300 Drentse Heideschapen onder leiding van herder Andre Kuhn en zijn honden nog in dit prachtige natuurgebied. Om meer structuur en variatie in de heide te krijgen hebben Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten deze dierlijke grasmaaiers ingehuurd. Een schaapherder. Je denkt dan aan een man met een baard, een doek om zijn hoofd en een stok in zijn hand in de vorm van een staf. Het gewaad om de schouders en eronder een paar mooie sandalen. In iedere kinderbijbel kom je er wel een plaatje van tegen. Lekker een beetje lezen de hele dag op een platte steen op de hei en af en toe op je vingers fluiten naar je collega's op vier poten die de kudde bij elkaar moeten houden, 's Avonds een kampvuur waarboven je lek ker marshmallows warm draait en dan lekker slapen onder een he mel van sterren. Mooi beroep voor als je de lotto hebt gewonnen dacht ik zo. Maar voordat ik het herderschap tot mijn roeping bepaal, mits de lottoballen me gunstig gezind zijn(l), ga ik toch eens op veldonder zoek uit. In dit geval heideonderzoek. Een belletje met de bos wachter leert me dat de kudde residentie houdt aan de Holterweg in het verlengde van de Sprokkelweg. De Sprokkelweg wordt door kruist door de Plaggenweg en de Peukelweg. Dat zijn tenminste na men, kunnen ze bij de Liesen nog een puntje aan zuigen. 'Of ik een beetje Duits kon?' vroeg de wachter van het bos me nog wel. Andre Kuhn is namelijk een Duitser. Nou dat kon nog lachen worden. Wat betreft de taal van onze oosterburen heb ik een talenkuiltje. Mijn romantische beeld van de herder dat ik eerder schetste kon bij aankomst meteen het kampvuur in. Een degelijke caravan, een mooie terreinwagen en een bellende man in normale kledij sieren het prachtige decor naast de schapen. De aimabele herder, Schafer in het Duits, Andre Kuhn en zijn vier honden, Dark, Mike, Asko en Sellie maken zich op voor weer een dag op de hei. Andre legt me uit dat de dag voor een herder begint zodra de zon opkomt, retevroeg dus, en dat hij dan eerst de schapen stuk voor stuk controleert op hun gezondheid. Wanneer ik hem vraag of een dag dan niet lang duurt, schudt hij driftig nee. Schapen grazen slechts enkele uren achter elkaar en tussendoor is er zat te doen. Zo traint Schafer Andre zijn honden zelf en hier is hij overdag dan ook druk zat mee. Daarnaast moeten de poten van de schapen goed onderhouden worden en zijn er allerlei klussen om de kudde heen te doen. Een opleiding? In Duitsland wel, maar liefst drie jaar heeft hij op een speciale school voor herders gezeten. In ons land is het anders, iedereen kan herder worden. Goed nieuws voor deze potentiële lottowinnaar dus. Ik spreek mijn angst uit dat het beroep misschien wel uitsterft in de toekomst. Andre stelt me gerust en vertelt dat er steeds meer natuurgebieden bijkomen en dat deze op natuurlijke wijze onderhouden moeten worden. Oftewel, de schaapjes winnen het van de techniek. Godzijdank. Tot slot vraag ik hem nog wel of hij een echte herderstok heeft. Ach ter uit zijn auto haalt hij een stok zoals ik die zich in mijn voorstel ling al afgebeeld had. Hij legt uit dat het een verlengde van zijn arm is en daarom strikt noodzakelijk. Zo zien Mike, Asko, Sellie en Dark van een grote afstand wat hun baas bedoelt. Mooie afsluiter die stok. Ik ben er helemaal klaar voor, nu die lottoballen nog. Laurens Jan Stam schtammie@hotmail.com

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9