W Holten plaatst zich voor 2de ronde Kankerbestrijding gaat collecteren Holtens Nieuwsblad Eerste ster Keurmerk Veilig Ondernemen Holtens Nieuwsblad 7 BC Holten Zwemclub verhuist Gezamenlijke startzondag Open huis oudheidkamer Zomerbraderie Van hobbyartikelen tot curiosa en antiek Valkenshow bij Erve Deijk Ondanks matige laatste wedstrijd is Holten voor eerst sinds jaren weer van de partij 6 Dinsdag 1 september 2009 HOLTEN - W Holten heeft af gelopen week twee wedstrijden gespeeld voor de beker. Met een ruime overwinning op Lange- veen en een gelijkspel tegen Le- meie heeft de ploeg van Peter Harthoom zich redelijk eenvou dig geplaatst voor de tweede ronde. De wedstrijd tegen Langeveen op dinsdagavond begon desas treus voor Holten. De ploeg leek moeite te hebben met het droge veld, want snel combinatiespel was hierdoor bijna onmogelijk. Voeg daarbij het ontbreken van de juiste vorm in die fase waar door het voor het aanzienlijke aantal toeschouwers geen feest was aan de zijlijn. Jaap Huis man leek het publiek alsnog wakker te schudden maar zijn fraaie poging ging rakelings over de kruising. De gasten bleken effectiever, want hun eerste kans was ook direct raak. Een voorzet vanaf de linkerkant mocht volledig vrij achter Bekkemens in de ver re hoek gekopt worden. Hierna gaf Holten iets meer gas, maar was er geen groot gevaar voor het doel van de gasten. Toen he lemaal uit het niets ook nog de 0-2 op de borden werd gescho ten was het ongeloof van alles wat Holten was van de gezich ten af te lezen. De zesdeklasser Langeveen genoot maar kort van de weelde, want hun doel man liet hen ernstig in de steek bij een venijnig schot van Nij- land met zijn chocoladen rech ter. Nadat de thee uit de ketel was getapt, besloot Holten ook uit een ander vaatje te tappen na de rust. Doordat het veld wat vochtiger werd, avonddauw, kon de thuisploeg de bal sneller van voet naar voet laten gaan. De Langeveners liepen hierdoor al snel met de tongen op de voetbalschoenen. De gelijkma ker van Huisman was nog een fout van de doelman, maar de 3-2 van Bakker was toch echt de verdienste van Huisman zelf. Hij kopte een voorzet van Me- ijerman fraai onderkant lat bin nen, waarna invaller Bakker alert de bal binnenwerkte. De gebroeders Huisman zorgden samen nog voor de 4-2 en ook Bakker liet zijn naam nogmaals op het wedstrijdformulier note ren. Intussen had ook kapitein Edwin Knapen het net gevon den na een assist van de blun derende keeper uit Langeveen. Na de ruime overwinning van dinsdag heetten de bezoekers op Meermanskamp op zater dagavond Lemele. Deze zater dag vierdeklasser leek vooraf een makkelijke prooi voor Hol ten. Maar waar de Holtenaren het netje tegen Langeveen meerdere malen lieten bollen was het dit keer kommer en kwel voor het doel van de be zoekers. Alleen Jaap Huisman was succesvol voor het doel, maar zelfs hij had hiervoor wat hulp van de keeper nodig. Hol ten creëerde redelijk wat kan sen maar wist niet meer te sco ren. Na de rust een zelfde spel- beeld. HOLTEN - Badmintonclub BC Holten houdt maandag 7 en woensdag 9 september de jaar lijkse inloopavond voor volwas senen. Men is van harte welkom vanaf 20.00 uur in Sporthal 't Morssink in Holten. Opgave is niet nodig en de entree is gratis. HOLTEN - Zwem- en Poloclub Twenhaarsveld verhuist op 5 september naar Markelo. Elke zaterdag van 10.30 tot 13.30 trai nen vier groepen 3 kwartier in het verwarmde binnenbad, de poloafdeling traint op de woensdagavond. HOLTEN - KWF Kankerbestrij ding gaat vanaf maandag 7 sep tember collecteren. Met maar liefst 120.000 vrijwilligers waar van negentig in Holten heeft KWF Kankerbestrijding het grootste aantal vrijwilligers op de been wat resulteert in de hoogste collecte opbrengst. De strijd tegen kanker is nog niet gestreden. Ondanks de goede re sultaten is er nog een lange weg te gaan, want helaas overlijden er nog jaarlijks 38.000 mensen aan kanker. Wetenschappelijk onderzoek blijft daarbij nog steeds heel hard nodig. Maar zonder geld geen onderzoek. El ke collectant kan zich legitime ren. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collectant mist, kan een gift over maken op giro 26000. Ook oud- Nederlands en buitenlands geld is van harte welkom. HOLTEN - Voor het eerst in de geschiedenis van de kerken in Holten wordt het winterwerk gezamenlijk geopend. En er wordt groots uitgepakt. De startzondag begint zondag 6 september om 9.30 uur in de Kandelaar met een oecumeni sche dienst waarin ds. S. Roozenboom en ds. AA van der Spek voorgaan. De jonge or ganist Tom Overkempe zal met een band de samenzang bege leiden. Ook de RK-parochie werkt mee aan de dienst. De Cantorij helpt de kerkgangers een nieuw lied in te studeren. Na de dienst is er voor elk wat wils. Uiteraard wordt er eerst koffie gedronken in de Kande laar. Daarna is er voor de kinde ren een levend ganzenbordspel. Jongeren gaan op de fiets naar het voetbalveld van Blauw Wit om samen een toernooi te heb ben. Voor anderen is er een prachtige fietstocht uitgezet en voor wie niet kan fietsen, komt er een huifkar voorrijden om een mooie tocht door de bossen mee te maken. Tot slot wordt er gezamenlijk gegeten in Irene. Nu is er met dat eten iets bijzon ders aan de hand. Het wordt een Pot-Luckdiner. Dat bete kent dat iedereen zelf een lunch klaar maakt voor het aantal per sonen met wie hij of zij komt en daar wordt één persoon bij op geteld. Zodat er ook genoeg is voor de gasten die zomaar aan schuiven. Al het eten wordt voor de dienst ingezameld bij Irene, daar wordt het op schalen ge legd en daarna uitgedeeld. De kerk zorgt voor het drinken bij de maaltijd. Dus dat hoeft niet meegenomen te worden. Mocht het onverhoopt slecht weer worden, dan is er een compleet binnenprogramma. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad, Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - In het centrum van Holten wordt woensdag 2 september van 11.00 tot 18.00 uur de tweede zomerbraderie gehouden van dit jaarAfgelopen woensdag 26 augustus was de eerste. Op de braderie zullen veel standhouders staan die hobbymatig gemaakte artikelen verkopen zoals sieraden, schilderijen en jams. Maar ook kleding, tuinartikelen, en trendy tassen. Net als bij de kerstfair is er een outletverkoop van Craft jassen. Op het carbootgedeelte (kofferbakverkoop) vindt men de meest uiteenlopende zaken, van zolderopruiming tot curiosa en antiek. Voor de kinderen is er een gratis springkussen, en voor elke smaak iets te eten te vinden. Van haring tot oliebollen, foto: sander scheperman HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n heeft zaterdag 5 sep tember van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Dit is zowel in het voormalige gemeentehuis aan de Dorps straat 27 en in de Spieker aan de Kerkhofsweg. Hier kan men een expositie be kijken en vele spullen bewonde ren, die allemaal zijn geschon ken. De toegang is gratis. HOLTEN - Bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten wordt donderdag 10 september om 14.00 uur een gratis roofvo gelshow gehouden. Gerrit Zandvoort van Valkerij Rijssen geeft demonstraties met verschillende roofvogels, zoals valken, woestijnbuizerds, uilen en een gier. Voor meer informatie: www.valkerijrijssen.nl HOLTEN - De winkeliers heb ben enthousiast gereageerd op de komst van het keurmerk Vei lig Ondernemen. Maar liefst 85 procent heeft zich aangemeld voor het startpakket. Afgelopen woensdag 26 augustus werd of ficieel het convenant onderte kend. De Hoitense Handels Ver eniging nam namens de deel nemende winkeliers de eerste ster in ontvangst. In de tweede helft van 2008 heeft de gemeente, samen met het bestuur van de Handelsver eniging, politie, brandweer en het Hoofdbedrijfschap Detail handel, de eerste stappen gezet voor een veiliger en prettiger winkelklimaat. Ze willen de vei ligheid en leefbaarheid in het winkelcentrum via de methode Keurmerk Veilig Ondernemen verder vorm geven. Inmiddels heeft de gemeente met het werkplan ingestemd en is afge lopen juni door het KIWA een audit uitgevoerd. Met het op stellen en ondertekenen van het convenant spreken de partijen onder meer gezamenlijk af dat zij het wenselijk vinden in aan merking te komen voor het keurmerk; over een periode van vijfjaar structureel gaan samen werken om de veiligheid en leefbaarheid in het centrum te bevorderen; bereid zijn, weder zijdse inspanningsverplichtin gen aan te gaan; een pakket aan veiligheidsmaatregelen samen stellen en implementeren. Het keurmerk Veilig Ondernemen werd ondertekend bij de gro te steen op het Rode Pleintje. foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7