Holtens Nieuwsblad 3 Open huis Atelier Henk Mulder Expositie Liesbeth van Schooten denkt aan uitbreiding Rustpunt Te vol Column Darten om Keunetrofee, zondag in café Toontje Kinderopvang breidt uit naar kantine Blauw Wit Keukenhof komt naar Holten Container oud-papier Agenda Ir www. HOLTEN - Rustpunt Van Schooten aan de Ou de Deventerweg 45 heeft zonder meer aantrek kingskracht omdat het aan de voet van de Hol- terberg ligt. RUSTPUNTEN ROND HOLTEN Dinsdag 1 september 2009 HOLTEN - Atelier Galerie Henk Mulder aan de Oranjestraat 29 in Holten houdt zaterdag 26 en zondag 27 september van 10.00 tot 17.00 uur open huis. Ieder een is dan welkom om de expo sitie van werken van cursisten van vorig jaar te bekijken. De open dagen zijn vrij toegan kelijk en bedoeld om inlichtin gen te geven over de schilders- lessen welke de eerste week van oktober beginnen. De cursus sen zijn voor beginners en ge vorderden en worden gegeven op maandag en dinsdag over dag en 's avonds en ook op don derdagavond. Er wordt les gege ven in traditioneel ambachtelijk schilderen met acryl en olieverf. Voor inlichtingen: www.henk- mulder.com of telefoon 0548- 361889 of 06-5387281. HOLTEN - Kunstschilder Henk Mulder heeft tot eind oktober een expositie van eigen werk in het Deventer Wijnhuis Slot-Kle verkamp aan de Holterweg 2 in Deventer. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrij dags, van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdags tot 17.00 uur. 'De ligging is goed' Liesbeth van Schooten: 'Aanvankelijk dacht ik dat er veel fietsers gebruik van zouden maken, maar het valt een beetje tegen.' FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Het komt volgens de gemeente regelmatig voor dat containers te vol worden aange boden. Vuilniszakken en ander afval steken buiten de container uit. Dit maakt het voor de vuil nismannen lastig, omdat het af val bij het legen van de contai ner vaak op straat valt. "We liggen in een mooi ge bied", zegt Liesbeth van Schooten. "De ligging van ons Rustpunt is hartstikke goed, ook al omdat er veel fietsroutes langs lopen. Het is alleen een Ne möói'n bos bloom'n Zie bint vergaankelijk, ma het geet um 't idee. Het geet ter umme, daj' lèu neet bint vergett'n. Ne bös bloom'n, biej 't fïlstèèr'n of biej't geluk wèèns'n met wat dan ök. Do- arumme disse wekke, bloom'n vuur de Ooievaars. Zie bint ter wier van eur 46 ste reize. De óóle verhaal'n bint wier mèuier e wörd'n. Ööle verhaal'n met öönder- meer hoofdroll'n vuur Goud kopje, Sjonnie, Prins Demis, Theo Tik Tak, Toontje, Röói'n Wim, de Koots, de Blonde en Huub. 'N bleumke is wal het minste waj' kont doo, of indachtig an één van disse keerls. "Mien schöón- vaa brach ök altied wat metmien schöönmoo." Natuurlijk, ne grööt'n bos bloom'n vuur de bèire kap pers Drent. De nieje zaak is good nat e maakt. De jonge generatie hef 't hef in haanne en 'n ööld'n kan noe de bloom'n buut'n zett'n. Ök bloom'n vuur Ben Beens. Hij glum van oor tut oor, öönze va van dochter Dorien. Alles is good. Ja Ben, het bint móóie bleumkes at ze plukt bint. Ne gróöt'n föss'n dah lia's vuur de ofsluuters. On- meunig vólle wark hebt ze a edoane vuur det informatie centrum biej 'n Candeez'n karkhof. Oavera hebt ze an e dach. Woet het an ontbrek bint de mesommes. Zie hebt nog gen cèènt te makk'n. Het kan toch neet zó weer det dit ofketst umdet ter gen geeld vuur is. Dan möw we óóns as Hoolt'n, as Riess'n-Hoolt'n, as Sallaand, as Twèènte, as Oaveriessel, as Noord- en Óósnederlaand de óóg'n uut 'n kop schaam'n. Zówwe met zien all'n, die paar rot cèènt neet op könn' hoost'n vuur die jonge Canadeez'n, diet zich hier dóód hebt e vöch'n vuur öónze vriejheid? Drek beginn' met geeld inza- meln, dit mót good kömm'n, dit is erezaak. 'N bleumke is het minste waj' könt doo. 'N volgenden bos bloom'n gèèf ik vöt met piene in't harte an óönz'n börgemèister. 'N èèrst'n september rolt te de matt'n op. Hij geet vuur óóns te gauw vöt, ma toen 'k um biej de generale in het oop'n- luchspel van' Diekerhook zagge, ha 'k 't idee dette a wa honderd joar röónd leup in Hoolt'n. Doarumme, kuns- bloom'n vuur de börgemèis ter, die höólt 't langer vol. 'N lest'n bós is vuur alle Die- kerhooker van het Oop'n- luchspel. Moandenlaank bint ze a gangs. Móóie de cors biej de mölle. Het lik amoa zó ech. De èèrste drei vuurstelling'n hebt ze der opzitt'n. Aj't nog neet e zeene hebt, doar bint nog kaart'n. Loaw we eerlijke weer, dit maj' neet miss'n. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop beetje jammer dat de route van het Wereldtijdpad er nét langs heengaat." Het Rustpunt van Van Schooten is er dit jaar voor de tweede keer. 'Vorig jaar zijn we begon nen met het Rustpunt. Ik was ei genlijk al langer van plan om wat voor mezelf te beginnen en toen las ik in het Holtens Nieuwsblad dat ze nog Rust punten zochten. Ik heb me toen ingeschreven en niet veel later werd ik uitverkozen", aldus de Holtense. Met het aantal bezoekers van het Rustpunt is Van Schooten nog niet erg tevreden. "Aanvan kelijk dacht ik dat er veel fietsers gebruik van zouden maken, maar het valt een beetje tegen. Ik heb geen overkapping en ik ben ook niet altijd open, want ik werk zelf in de horeca bij Land- al Twenhaarsveld. Over aan loop hebben we niet te klagen, maar het is minder dan ik had verwacht. Op een dag kun je drie stelletjes hebben, maar het kan ook zo zijn dat er een hele week niemand komt. Het is zó verschillend", aldus Van Het buitengebied van Salland is inmiddels ingericht met 68 zo genaamde Rustpunten. Ook in de omgeving van Rijssen-Hol- ten zijn een aantal Rustpunten te ontdekken. Een Rustpunt biedt de recreant de mogelijk heid tot een korte stop bij be woners in het buitengebied, waar elke keer weer een verras sende kijk op hun erf wacht. De locaties liggen vaak aan mooie wandel- of fietsroutes of op Schooten die vooral het voor jaar en het najaar noemt als 'drukke periodes'. "In septem ber en oktober is het vaak mooi weer om te fietsen en ook in mei komen er redelijk veel mensen langs. Op zich is het Rustpunt ook een mooi initiatief. Ie geeft fietsers de gelegenheid om even te zitten in een mooie omge ving." Bij Van Schooten kunnen de klanten niet alleen koffie, thee en koekjes krijgen, maar ook verse eieren en af en toe eigen HOLTEN - In het kader van de nevenactiviteiten van de Keu- nefeesten wordt voor de twaalf de maal op zondag 6 september het single-dartstoemooi Darten om de Keunetrofee gehouden. De locatie is Toontje (voorheen Bierlokal am Bahnhof) aan de Stationsstraat 9 in Holten. Het toernooi begint om 13.30 uur en de inschrijving start om 12.30 uur. Deelname kost 3,50 euro en de prijzen bestaan uit de Keune trofee en minimaal 225 euro aan geldprijzen. De wisselbeker de Keunetrofee is beschikbaar gesteld door 'Toontje'. HOLTEN - Stichting Kinderop vang West-Twente heeft te wei nig ruimte in de Liezenboerde- rij aan de Larenseweg en ver wacht straks met de bouw van De Liesen nog meer kinderen voor de opvang. Daarom zou de stichting graag gebruik willen maken van de sportkantine van Blauw Wit. Het college van B en W wil hier een ontheffing voor verlenen. De bedoeling is dat de buitenschoolse opvang De Koli brie dan gaat verhuizen naar de sportkantine. Hierdoor komt er ruimte vrij in de Liezenboerde- rij voor de kinderopvang De Ka meleon. markante plekken langs het vo rig jaar geopende fietsroutenet werk. Bij het Rustpunt kunnen niet alleen kleine reparaties aan de fiets worden verricht, ook zijn er voorzieningen voor kof fie, thee en limonade. Vaak worden eigen agrarische pro ducten te koop aangeboden of kan het pand bezichtigd wor den. Meer informatie: www.rustpunt.nu gebakken cake. Het is geen zelf- service, want het Rustpunt heeft geen elektriciteit. In de toe komst verandert dat misschien, want als de verbouwing van de boerderij klaar is - in september begint het - wil Van Schooten het Rustpunt verder ontwikke len. "Het Rustpunt zal een Rust punt blijven, maar het is wel de bedoeling om het wat meer uit te breiden." De Holtense denkt daarbij aan 'een soort van kanti ne', maar de plannen moeten zich nog uitkristalliseren. HOLTEN - Keukenhof in Hol ten. Over een maand klopt dit, want dan opent Keukenhof van Holten de deuren in de Meen- horst aan de Oranjestraat 4 in Holten (bij de Rabobank). Het gaat om een keukenbedrijf dat zich op een unieke wijze tot zijn klanten richt. Door geen ge bruik te maken van grote dure showrooms en hoge perso neelskosten kan men als klant een optimaal voordeel behalen. Om toch een goed beeld te kun nen krijgen van de nieuwe keu ken worden 3d-tekeningen, monstermaterialen, kleurstalen en andere hulpmiddelen ge bruikt. De persoonlijke benade ring waarbij men één aan spreekpunt heeft, zorgt hierbij voor een prettig en vertrouwde sfeer. Voor meer informatie: www.keukenhofvanholten.nl Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 september 2009 Demonstratie zandstrooien en uitleg kruidentuin, inl. 0573- 221102, Boerderij Zorgvliet, La renseweg 106 Holten, maandag 22 juni 2009 - woensdag 30 sep tember 2009, 10:00 Vlindertentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, dinsdag 21 juli 2009 - zondag 20 septem ber 2009 Zomerbraderie, Holten, woensdag 2 september 2009 Openluchtspel Capriolen rond de molen, Molen De Hegeman Dijkerhoek, donderdag 3 septem ber 2009 Afterparty openluchtspel Dij kerhoek, Dijkerhoek, zaterdag 5 september 2009 Openluchtspel Dijkerhoek, Molen De Hegeman Dijkerhoek, zaterdag 5 september 2009 Open dag Oudheidkamer Hoolt'n, Dorpsstraat 27 en de Spieker aan de Kerkhofsweg, za terdag 5 september 2009, 10:00 - 19:00 Reünie school Dijkerhoek, Tent Dijkerhoek, zaterdag 5 sep tember 2009, 14:00 Concours Hippique Bergrui- ters, Borkeld, zaterdag 5 septem ber 2009 - zondag 6 september 2009 Touwtrektoernooi Okia, Sport park 't Vletgoor, zondag 6 sep tember 2009, 10:30 NBvP Holten: Schrijfster Martine Kruider, Gebouw Irene, woens dag 9 september 2009, 20:00 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 Holten, don derdag 10 september, 14:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 10 september 2009 - zondag 13 september Lezing over vaccinaties tegen baarmoederhalskanker, Kande laar, vrijdag 11 september 2009, 20:00 HOLTEN - Bij de Holtense ba sisscholen staat op gezette tij den een oud-papiercontainer op het plein. Wie oud-papier heeft, kan dat hier in depone ren. De scholen krijgen er geld voor dat weer wordt gebruikt voor de bekostiging van activiteiten en materiaal. Bij de Regenboog aan de Schoolstraat 9, kan men op de volgende maandagen, dinsda gen en woensdagen terecht: 21 - 23 september; 2 - 4 november; 7 - 9 december; 18-20 januari; 1 - 3 maart; 12 - 14 april; 24 - 26 mei; 5 - 7 juli. Bij de Holterenkschool aan de Holterenkstraat 1, staat de con tainer op de volgende woensda gen, donderdagen en vrijdagen: 23 - 25 september; 4 - 6 novem ber; 9-11 december; 13 -15 ja nuari; 3 - 5 maart; 14 - 16 april; 19 - 21 mei en 30 juni - 2 juli. De Haarschool aan de Ab lan senstraat 30 heeft de container op de volgende maandagen, dinsdagen, woensdagen, don derdagen en vrijdagen klaar staan: 28 september - 2 oktober; 2 - 6 november; 7-11 decem ber; 11-15 januari; 1-5 maart; 12-16 april; 17-21 mei; 28 juni - 2 juli. De Dijkerhoekse school aan de Dijkerhoekseweg 30 heeft de container klaarstaan op de vol gende vrijdagen, zaterdagen, zondagen en maandagen: 25 - 28 september; 6 - 9 november; 11 - 14 december; 15 - 18 janu ari; 5 - 8 maart; 16 -19 april; 28 - 31mei;2-5juli.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3