Naast tweedehands ook nieuwe kleding bij Jojet lilt 1 Actieprijzen vanaf 1299. - Morsink Tw Merken: GiantBatavus, GazelleCortina en Symplex ^Qverijssel zaterdag en zondag 5 6 september 2009 Bekendmaking PARKEREN IS GRATIS www.twentsevlooienmarkt.nl Expo|< EENVOUDIG PER AUTO TE BEREIKEN: A1 RICHTING HENGELO, AFRIT 30 sm ca ij -jsj Mossendamsdwarsweg 2, Goor Telefoon: 0547 - 27 43 44 Fax: 0547 - 26 34 91 r www.morsinktweewielers.nl Dinsdag 1 september 2009 30 Stand van zaken Natura 2000-gebieden Natura 2000 en Europa De lidstaten van de Europese Unie (EU) werken samen om de gevarieerde en rijke natuur in Europa te beschermen. Het netwerk van belangrijke Europese natuurgebieden dat zo kan ontstaan, noemen we Natura 2000. De lidstaten moeten beheerplannen maken om ervoor te zorgen dat ook toekomstige generaties van deze rijkdom kunnen genieten. De provincie Overijssel heeft daarin als taak om voor 15 van deze gebieden beheerplannen op te stellen. Daarin komt onder meer te staan welke maatregelen worden getroffen om de natuurdoelstellingen in de Natura 2000-gebieden te kunnen realiseren. Op vijf gebiedsgerichte bijeenkomsten in september 2009 informeert de provincie Overijssel betrokkenen over de stand van zaken bij de Natura 2000-beheerplannen, en geeft zij inzicht in de vervolgstappen die moeten worden genomen om te komen tot volledige beheerplannen. Betrokkenheid organisaties Het afgelopen jaar hebben werkgroepen, waarin alle belangenbehartigende organisaties zijn vertegenwoordigd, voor 15 verschillende Overijsselse natuurgebieden gewerkt aan het opstellen van Natura 2000-conceptbeheerplannen. Hun inzet en expertise hebben geleid tot waardevolle documenten waarin de gebieden worden beschreven, het bestaande gebruik in kaart is gebracht en waarin is aangegeven welke knelpunten moeten worden aangepakt om de belangrijke natuurwaarden te behouden en te verbeteren. Inzet Rijk Het blijkt dat een aantal belangrijke problemen niet binnen het gebied, en ook niet binnen de provincie Overijssel kan worden opgelost. Daarvoor is inzet nodig van het Rijk en een aanpak op een langere termijn. De provincie Overijssel heeft dit aan de minister van LNV gemeld en per beheerplan aangegeven wat nodig is om uiteindelijk tot een gedragen beheerplan te kunnen komen. Stikstof Vast staat dat met name de hoeveelheid stikstof in de lucht rond de meeste van de gebieden aanzienlijk omlaag moet om de natuurdoelen te halen. Stikstof vindt haar oorsprong voor meer dan de helft buiten de provinciegrenzen. Zonder een goed stikstofbeleid kunnen boeren geen vergunning krijgen om hun bedrijf te ontwikkelen, of te verplaatsen, soms juist ten behoeve van de natuur. Samenwerking Het duurt dus nog even voordat er sprake kan zijn van volledige beheerplannen. In goede samen werking met alle betrokken partijen is besloten om het werk aan de beheerplannen - waar de provincie voor verantwoordelijk is - ondertussen gewoon voort te zetten. Voor 9 andere gebieden in Overijssel zijn andere overheden eerstverantwoordelijk voor het opstellen van een beheerplan. Deze zijn op het ogenblik in een minder ver gevorderd stadium. De openbare bijeenkomsten vinden plaats op: 8 september gemeentehuis Haaksbergen. Markt 3, Haaksbergen voor de gebieden Aamsveen Lonnekermeer, Witte Veen, Boddenbroek, Haaksbergerveen Buurserzand en Boetelerveld. 15 september gemeentehuis Stanhorst Binnenweg 26, Staphorst voor de gebieden, Olde Maten en Veerslootlanden, Uiterwaarden Zwarte Water en Vecht en Vecht en Beneden Regge. 16 september gemeentehuis Dinkelland. Nicolaasplein 5, Denekamp voor de gebieden Springendal en Dal van de Mosbeek, Bergvennen Brecklenkampse Veld, Dinkelland, Lemselermaten en Landgoederen Oldenzaal. 17 september Centrum De Buraht. G. v Rhenenlaan 2, Vollenhove en 24 september Centrum Dalzicht Frieseweg 39, Oldemarkt, voor het gebied Weerribben Wieden. De inloopbijeenkomsten duren van 19.00 tot 22.00 uur Op twee vaste tijdstippen (om 19.00 en 20.30 uur) is er een algemene inleiding waarna per gebied presentaties worden gegeven. U kunt op een voor u passend tijdstip langskomen en er is ruim gelegenheid voor individuele vragen en reacties. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jan van Dijk, procesleider Natura 2000 (telefoon 06 51341083) of Inge Willems van Beveren, communicatieadviseur Natura 2000 (telefoon 06 46725671). Algemene informatie kunt u krijgen via natura2000@overijssel.nl of via de website www.provincie.overijssel.nl/natura2000 provincie Henriëtte Beldman en Joke Scholman vieren dat hun boetiek Jojet TWeedehandldeding 5 jaar be staat. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Henriëtte Beid- man en Joke Scholman openden vijf jaar geleden aan de Dorpsstraat 18a hun boetiek Jojet Tweede- handskleding. De verkoop van kinderkleding, in de maten 74 tot en met 164 is een succes geworden. Ook de verkoop van sport- kieding en schoeisel loopt als een trein. De dames, alle bei moeder van drie kinde ren, weten als geen ander wat kinderen mooi vinden en wat kwaliteit is. Bovendien is het sterke punt dat de kleren niet duur zijn, zodat er voor elk wat wils is. De kleding wordt ingebracht door klanten uit wijde omge ving. De spullen moeten er nog heel goed uitzien. Joke en Henriëtte willen hun goe de naam behouden door kwaliteit te verkopen. Veer tig procent van de opbrengst gaat naar de inbrenger. Tij dens de openingsuren kan ie dereen binnenstappen om tweedehands kleding aan te bieden. Wat na twee maan den niet verkocht is gaat naar de stichting Dorkas. Nu Jojet vijf jaar bestaat gaan de eigenaressen van de winkel een nieuwe uitdaging aan. Naast de verkoop van tweedehands kinderkleding is een collectie nieuwe kin derkleding ingekocht. Hoe dat zal lopen moeten de da mes nog afwachten, maar de combinatie kon nog wel eens heel goed slagen. Ter gele genheid van de presentatie van de nieuwe collectie wordt van woensdag 2 sep tember tot en met zaterdag 5 september 10 procent kor ting op de nieuwe collectie gegeven. Kom gerust met uw kind binnenstappen bij Jojet om te zien of er wat passends tussenhangt. De openingstijden en even tuele acties staan op de site www.jojet.nl Entree: Volwassenen 4,- Kinderen tot 12 jaar 2,- 65plussers 2,- Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt, de kans is groot dat u het in één van de vele kraampjes vindt. Geopend van 09.00u tot 17.00u. Wegtersweg 65 center 7556 BP Hengelo (Ov) www.expocenter.nl I iI ïïtiil*:]

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 30