'In december weten we meer' Trainer Harthoorn verwacht veel van nieuw seizoen Dinsdag 1 september 2009 19 Het elftal van Blauw Wit'66 is klaar voor het nieuwe seizoen. HOLTEN - Hij komt fris binnen, zo van de voetbal- school: Phillip Agteres. Dat wil echter niet zeggen dat hij rustig afwacht dit sei zoen. Kampioenskandidaat acht hij Blauw Wit'66 niet, maar een periode zit er wel in. "Ik heb een hele andere ma nier van werken dan mijn voorganger: ik werk met een selectie van achttien man en niet met een eerste en tweede elftal. Die achttien trainen ook samen, zodat ze op el kaar ingespeeld zijn. En dan zal het in de praktijk nog wel zo zijn dat je spelers uit het tweede elftal meeneemt", zegt Agteres. Uiteraard, zegt hij, probeert Blauw Wit dit seizoen zo hoog mogelijk te eindigen. Maar na vorig seizoen, waar in het elftal tweede werd met 51 punten - een aantal waar mee de ploeg in bijna elke andere competitie dik kam pioen was geworden - is al leen een eerste plaats een verbetering. "Maar het is het tweede jaar vaak heel moei lijk, als je het een jaar eerder zo goed hebt gedaan", weet Agteres, die daar onmiddel lijk aan toevoegt dat hij de uitdaging niet uit de weg gaat. "Een periodetitel is de eerste doelstelling." Blauw Wit is een kleine club en vakanties hebben in de voorbereiding de samenstel ling van het elftal nogal eens bepaald. "Dat kan een nadeel zijn, maar ook een voordeel. Je werkt aan een speelwijze, dat is lastig, maar die heb ik denk ik toch gevonden. Het voordeel is dat ik zo'n 25 jongens aan het werk heb ge zien. In september spelen we nog drie oefenwedstrijden om toch wat extra ritme op te doen", vertelt Ageteres. Hardenberg'85, Sportclub Rijssen en SVV'56 noemt hij als titelkandidaten. "Wij misschien ook, maar er zijn er zeker drie voor ons. Ik denk dat het patroon hetzelf de zal zijn als vorig jaar: drie of vier ploegen die alles win nen en de rest die een beetje voor spek en bonen meedoet, omdat er niemand uit onze klasse degradeert. Je krijgt dus plek één tot en met vier FOTO: JOHAN BOUNK en dan de rest en ik hoop dat wij niet bij de rest zitten. Maar voorspellingen? Nee, in december weten we meer, bel dan nog maar eens te rug." HOLTEN - Nadat VV Holten een aantal seizoe nen anoniem mee heeft ge speeld in de vierde klasse H, wil de ploeg dit jaar weer een rol van betekenis gaan spelen. Trainer Peter Harthoorn, bezig aan zijn derde seizoen in dienst van de Holtenaren, is van me ning dat de ploeg dusdanig gegroeid is dat er nu meer verwacht mag worden dan een plek in het rechter rij tje. In vergelijking met vorig sei zoen is de groep redelijk het zelfde gebleven. Van Marke- lo kwam verloren zoon Jaap Huisman terug naar Holten. Vorig seizoen trainde de spits al een half jaar mee en vanaf de zomer is hij ook speelge rechtigd. Uit de jeugd is mid denvelder Koen Volkerink overgekomen en zijn broer Jan heeft de stap vanuit het tweede elftal naar het eerste gemaakt. In de technische staf hebben ook een aantal mutaties plaatsgevonden. Leider Teun Hofman heeft afscheid geno men en zijn plek wordt nu in genomen door Erik 'Graats' Paalman. Ook vlaggenist Bert Jan Paalman heeft zijn vlag in de wilgen gehangen, hierdoor kon 'good-old' Hennie Kevelam zijn rentree maken aan de zijlijn als nieu we assistent-scheidsrechter. Vorig seizoen was uiteinde lijk een teleurstellende voor Harthoorn en zijn mannen. Na een slecht begin werd een uitstekende reeks neergezet rond de winterstop. Voor zichtig mocht er soms even gedacht worden aan een pe riodetitel. Hiervoor kwam het team echter tekort. Toen het elftal een aantal wedstrij den voor het einde al in veili ge haven was, heeft de ploeg het de laatste wedstrijden ei genlijk een beetje laten lig gen. De voorbereiding op het nieuwe seizoen is redelijk tot goed verlopen. De roodzwar te armada wist zich redelijk makkelijk te plaatsen voor de tweede ronde van de beker en heeft in de verschillende oefenpotjes heel behoorlijk voetbal laten zien. Groot ver schil met een jaar eerder is dat de ploeg het net tot nu toe erg makkelijk weet te vin den. Nadat spelers en technische staf vorig jaar al prachtig in het nieuw zijn gestoken door de hoofdsponsoren Boks-Be- ijer en Co en BMW Oolbek- kink Zwolle en Hoogeveen zijn daar dit seizoen ook nog eens nieuwe sporttassen bij gekomen van Palazzo uit Holten. In de zomer is de kantine op sportpark Meer manskamp gerestyled door een aantal vrijwilligers waar door dit weer een visitekaart je is van de roodzwarten. Veel positieve ontwikkelin gen bij VV Holten en het eer ste elftal hoopt hier een ver volg aan te geven met goede resultaten op het veld. ichnkk_ Bet elftal van VV Holten wil dit seizoen een rol van betekenis gaan spelen. FOTO. JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19