'Wij zoeken balans tussen prestatie, spelers en supporters' 'Als je kampioen wilt worden, moet je dat durven uitspreken' 'Ik eis gewoon dat we dit jaar meedoen om promotie' fV l|Tn- abobank Dinsdag 1 september 2009 15 ENTER - Een nieuwe staf, een vernieuwd sportpark, een nieuwe trainer en een jeugdige groep; bij SV En ter geldt dit seizoen dat be haalde resultaten geen ga rantie zijn voor de toe komst. SV Enter staat het komende seizoen in het te ken van groei. "Vorig jaar is Richard Geels, een speler die al twintig jaar in het eerste voetbalde en die ook een behoorlijke stempel op on ze speelwijze drukte, gestopt. Dit seizoen houden we een he le jonge ploeg over. Zes spelers uit de A-jeugd ik denk dat de gemiddelde leeftijd 21 jaar is", vertelt trainer Hans Dirksen. De doelstelling is dan ook voetbaltechnische en tactische groei. "We proberen bij de eer ste vier te eindigen, maar laten we eerst maar eens een goed jaar draaien, waarin alles klopt", vindt Dirksen. Een meerjarenplanning dus in En ter. De groep moet rijpen. Dirksen: "Ervaring doet in het voetbal erg veel." Dat gezegd benadrukt Dirksen dat er bij SV Enter meer din gen belangrijk zijn dan de prestaties alleen. "Alle spelers komen uit Enter zelf, ik kom zelf ook van de club. Enter heeft bewust geen koop- en verkoopbeleid wij moeten het doen met de talenten die er zijn. De sfeer is bij ons belang rijk. Wij zoeken naar de har monie tussen de prestatie, de spelers en de supporters", al dus Dirksen. Geels is vertrokken, zes nieu we spelers moeten worden in gepast, dat leidt onherroepelijk tot aanpassingen in de speel stijl. "We zijn de voorbereiding matig begonnen. Fit waren we otih.vst hit i*r j ft I niet? TOTAAl Q SCLCCT SPOOT SV Enter staat komend seizoen in het teken van groei. FOTO: 11ARRY BROEZE vaak de mindere en het was zoeken naar een speelwijze die ons ligt. Maar die hebben we inmiddels gevonden", be zweert Dirksen. En dat moet ook wel. want SV Enter wacht een zwaar pro gramma met meer wedstrijden dan trainingen volgens de trai ner. "Maar dat kan ook positief uitpakken. Ik probeer de jon gens direct uit te leggen waar het fout gaat en hoe het beter kan en ze zijn enthousiast en leergierig, dus je kunt heel snel een speelwijze met ze afspre ken. We maken van week tot week nieuwe afspraken, steeds meer in details, dus dat gaat heel goed", vindt Dirksen. Als zijn team fit blijft en het loopt, dan kan SV Enter een ge vaarlijke outsider wordenr" denkt hij. Dirksen: "We zijn on ervaren en zoekende. Onze te genstanders zijn op elkaar inge speeld en vaak fysiek verder, maar wij zijn behendiger en on voorspelbaar. Misschien ge bruiken we dit seizoen wel ver schillende speelwijzen. We zul len ons aanpassen aan de tegen stander, maar ook onze eigen kracht gebruiken. Daar hebben we de spelers voor, denk ik." RUSSEN - Twee seizoen ge leden werden ze negende in de eerste klasse E, afgelopen jaar was het een tweede plek op drie punten van de koplo per. "De doelstelling was om in drie jaar te promoveren", zegt Gerald Willems, trainer san Sportclub Rijssen. Twee jaar geleden begon Wil lems met een jong elftal, waar in nieuwe spelers moesten wor den ingepast en dat nog moest groeien. De doelstelling werd daarom op de langere termijn gezet. Vorig jaar was de eis het linker rijtje, dit seizoen het kampioenschap. "Dit is ook het jaar dat Sportclub vijftig jaar bestaat", aldus Willems. Het vorige seizoen belooft veel goeds, constant deed Sportclub mee om een blek bij de eerste vijf. In de luwte met het hele seizoen lang nog kans op het kampioenschap. Tot koploper Het elftal van SC Rijssen heeft nu twaalf in plaats van veertien teams in de competitie. FOTO: HARRY BROEZE Achilles Enschede thuis op be zoek kwam. drie wedstrijden voor het einde van de competi tie. "Daar werd een zuivere goal in blessure tijd van ons af gekeurd. En dat doet eigenlijk nog zeer", aldus Willems. Maar tijd om daarover te blijven treu ren is er niet. Het kampioenschap, daar gaat Sportclub dus voor, maar - waarschuwt Willems - er zijn meer kapers op de kust. "Har- denberg'85, Lutten, die schat ik hoog in. Sportclub mag denk ik worden gezien als een gevaar lijke outsider, maar dat geldt ook voor Blauw Wit'66. We beginnen tegen Bruchterveld zaterdag en daar hebben we vo rig jaar zes punten laten liggen. Dat moet dit jaar dus anders", vindt Willems. De eerste vijf wedstrijden zijn volgens hem cruciaal, daar moeten elf tot twaalf punten worden gehaald op tot aan de winterstop bovenin te kunnen meedraaien. Een goede voor bereiding is dus het halve werk. "We zijn goed begonnen, heb ben de stijgende lijn te pakken, maar in tegenstelling tot vorig jaar, toen het hele team bij el kaar en fit was, hebben we nu wel wat blessures", bekent de trainer. Wellicht is de invoering van de topklasse voor Sportclub wel een voordeel. Willems: "We hebben nu twaalf in plaats van veertien teams in de competitie, dat betekent dus minder wedstrijden en meer rust en dat is voor ons misschien goed. De invoe ring van de topklasse bete kent ook dat de eerste twee promoveren en er nu gewoon drie en niet maar twee perio des te halen zijn. Als je bij de eerste vier zit, zit je voor pro motie dus redelijk goed." Grotere kans dus om de doel stelling te halen. "Maar", vindt Willems: "We moeten gewoon gaan voor het kampioenschap. Als je kampioen wilt worden, moet je dat ook een keer dur ven uitspreken." ENTER - Vorig seizoen was een drama voor Enter Vooruit. Een moeilijke start met veel blessures leidde uiteindelijk tot een plek in de onderste regio nen en zelfs degradatie na promotie/degradatie wed strijden. Maar dit jaar gaat het roer om. Daarvoor heeft trainer Dick Beverdam de beschikking over een aantal nieuwe spe lers. Bovendien zijn alle blessures van het vorige sei zoen herstelt. "Dat is wel in passen natuurlijk, die nieuwe spelers. En we hebben een aantal beker en oefenwed strijden gebruikt om jongens op andere posities te laten spelen om te kijken hoe het gaat. Dat is - vooral verdedi gend - tegengevallen, maar we hebben nu de oplossing gevonden", denkt Beverdam. De doelstelling is dan ook keihard dit jaar: promotie. "Meestal doet een ploeg die net is gedegradeerd het jaar daarop niet mee, maar ik eis gewoon dat we dit seizoen wel meedoen", zegt Bever dam. Voordeel is daarbij de invoering van de topklasse, waardoor er twee ploegen promoveren in plaats van één. "Bij de eerste twee ein digen is dus genoeg en daar zullen we dan ook voor strij den", aldus Beverdam. De voorbereiding is in dat opzicht redelijk geweest: EV scoorde veel, maar kreeg ook veel doelpunten tegen. "Toch is dat beter dan andersom. Als je geen scorend vermo gen hebt en wel de nul kunt houden wordt het alsnog heel moeilijk die drie punten mee naar huis te nemen", legt Be verdam uit. Bovendien zijn volgens de trainer de verde digende problemen op te los sen. "We spelen ook anders, ook door die degradatie. Vorig jaar was het belangrijk dat we het verdedigend goed Trainer Dick Beverdam: "Bij de eerste twee eindigen is genoeg en daar zullen we dan ook voor strijden". FOTO: harry broeze hadden staan, nu willen we promoveren en moeten we dus elke wedstrijd voor die drie punten gaan. We zullen ook wel eens het deksel op de neus krijgen, maar we zul len toch aanvallender moeten spelen, meer op balbezit", vindt Beverdam. Maar het wordt nog een hele strijd, die promotie, denkt hij. Beverdam: "SVVN heeft zich op vijf of zes plaatsen versterkt. Eibergen en ook de CJV'ers zijn goe de ploegen. Concurrentie genoeg. En we beginnen za terdag tegen SVVN. dus dan moeten we meteen drie pun ten halen; in elk geval meer dan nul".

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15