Voetballen in het zand in gezellige Caribische sfeer Opgeven voor les minirettes HMV Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 mam Openluchtspel Repetities op locatie kunnen gaan beginnen Spreekuren wijkagenten Bedrijfswoning Evertjesweg Open huis dorpshuis Boschkamp 1 -- I VSP Holten (de andere zijde) Dinsdag 18 augustus 2009 Openluchtspel Dijkerhoek DIJKERHOEK - De workshops van Bart Oomen, de man van de Amstel-reclame, zijn goed ontvangen in de crew van het Openluchtspel Dijkerhoek. Af gelopen zaterdag was Oomen opnieuw present in Dijker- hoek. De gastregisseur had geen krat je Amstel bij zich, maar zette wel de puntjes op de i, zo laat Johan Wiersma, de voorzitter van de Stichting Openluchtspel Dijkerhoek, weten. "De komst van Oomen heeft ons beslist geen windeieren gelegd", zegt Wiersma. De voorbereidingen op het Openluchtspel verlopen inmiddels volgens de planning. Deze week wordt de tribune geplaatst, terwijl het decor er al staat. De eerste generale repeti tie is op maandag 24 augustus, de tweede een dag later. De eerste uitvoering vindt plaats op vrijdag 28 augustus. De kaarten voor die avond zijn in middels uitverkocht. Voor de andere vier avonden zijn nog kaarten verkrijgbaar. "Maar de kaartverkoop loopt heel erg goed", zegt Wiersma. "We re kenen op 2500 bezoekers in to taal, op vijf avonden dus. We hopen dat we dat halen en we verwachten het eerlijk gezegd ook. Het gaat een hele happe ning worden. Je mag het eigen lijk niet missen", aldus Wiers ma. Het blijspel van Anne-Mie- ke Schrijen dat in Dijkerhoek wordt opgevoerd heet 'Caprio len rond de molen'. Aan het theaterstuk doen 53 toneelspe lers van de Dijkerhoekse Ama teur Toneelvereniging (DAT) mee. Het stuk speelt zich in twee verschillende jaartallen af. Het ene in 1890 en het andere in 2009. "Eigenlijk gaat het om integratie, toen en nu. De rode draad in het hele gebeuren is integratie en er zit veel spekta kel in. Het wordt echt heel gaaf', aldus Wiersma die nog geen Mexicaanse griep heeft vastgesteld bij een van de spe lers. "Gelukkig niet." Voor personeelsverenigingen en buurt- of straatclubjes zijn er speciale arrangementen met na de voorstelling de mogelijk heid van een etentje, een be zichtiging van de molen, een kijkje achter de schermen of een borreltje. Wat de nevenac tiviteiten betreft is er op zater dag 29 augustus een speciale schuimparty voor de jeugd. "Een feest met een dj waarbij je kunt dansen en feesten in het schuim", aldus Wiersma. De afterparty wordt na de laatste uitvoering, op 5 september, ge houden. "Een feest voor ieder een die heeft meegeholpen", -a?.* t O a .x - DIJKERHOEK - Bart Oomen is nog een keer langs geweest in Dijkerhoek om de toneelspelers van het Openluchtspel Dijkerhoek ex tra tips te geven. Ondertussen is het decor al opgesteld bij de molen en gaat de weg vanaf 22 augustus dicht, zodat er op locatie kan worden gerepeteerd. Voor meer informatie: www.openluchtspel-dijkerhoek.nl. foto: johan bolink HOLTEN - De spreekuren van de wijkagenten in Holten en Rijssen vervallen in de periode van maandag 6 juli tot en met vrijdag 21 augustus. Vanaf maandag 24 augustus kan men weer gebruikmaken van deze spreekuren in de di verse wijken. Wie in de ge noemde periode contact met de politie, dat kan, belt met tele foon 0900-8844. HOLTEN - Het College van Bur gemeester en Wethouders heeft het ontwerpbestemmingsplan 'Evertjesweg 9' in procedure ge bracht. Dit plan maakt planologisch de bouw van een bedrijfswoning mogelijk en voorziet gelijktijdig in een afdoende bestemmings regeling voor het gevestigde t lonnwerkbedriif. HOLTEN - Heerengenootschap Suffendo maakt zaterdag 22 au gustus van Kalfstermansweide een heus zandstrand, inclusief palmbomen, een bar, lekkere muziek en een veld om beach- voetbal op te kunnen spelen. Zo'n tien teams strijden van 11.30 tot 16.00 uur tegen elkaar om het Holtens kampioen schap. Dat wordt zwoegen in het rulle zand, want dat zijn de meeste spelers niet gewend. Voetballen in een grote zand bak is immers wel even wat an ders dan een balletje trappen op een gemillimeterd gazonnetje. Met de blote voeten wegzakken in de bodem en met veel kracht en moeite vooruit komen. Pro beer dan maar eens de aanval in te zetten. Het idee om een Beach Soccer Toernooi te gaan houden, ont stond enkele jaren terug bij de vriendengroep om iets te willen doen voor iedereen die niet op vakantie gaat en voor de vakan- t«W BORSHttfS S Er wordt zaterdag 22 augustus op Kalfstermansweide gevoet bald in 500 kuub zand. tiegangers. Er wordt gespeeld op een veld van 40 bij 30 meter, bestaande uit zo'n 500 kuub zand. De teams bestaan voor namelijk uit vriendengroepen uit Holten. Elk team bestaat uit vier veldspelers en een keeper. aldus Wiersma. De reünie van de Dijkerhoekschool vindt ook op 5 september plaats. Bij de voorstellingen zijn extra gastvrouwen aanwezig om mindervaliden naar hun plek te begeleiden. Bij de eerste voor stelling komt Piet Paulusma in Dijkerhoek het weer voorspel len. Wiersma: "Ik hoop dat ie vijf avonden goed weer voor spelt." Kaarten zijn te koop bij de VW Holten, Bakkerij Nijkamp, Het Bonte Paard, Landal Green Pares en de Welkoopwinkels in Bathmen en Laren, (zie ook www. openluchtspeldijkerhoek.nl) HOLTEN - Dorpshuis De Boscfikamp aan de Tuinstraat 2 houdt vrijdag 28 augustus van 19.00 tot 21.00 uur open huis. Bezoekers kunnen dan kennis maken met alle cursussen die er worden gegeven. Waarvan er weer een aantal helemaal nieuw zijn. Maar ook de te draaien films komen aan bod, net als de lezingen die worden gegeven. Naast het meer te weten komen over de cursussen, kan men zich tijdens het open huis ook opgeven. Voor informatie: www.socuwe- holten.nl HOLTEN - De lessen voor mini rettes bij de Holtense Muziek Vereniging beginnen volgende week weer. Dit is de jongste af deling van de majorettes. Vanaf 6 jaar kan men les krijgen om op de maat te lopen, te dansen en om met de baton te draaien. De lessen worden wekelijks op donderdag gehouden in het HMV-gebouw. De baton krijgt men in bruikleen van de vereni ging. Eline Paalman-Lam, tele foon: 0548-361540. de Rijssenseweg rijdt men dan bijna vloeiend tot aan Vletgaars- maten. Het doorgaande person enverkeer, dat inmiddels een tendens heeft van afname in plaats van toename, kan moeite loos worden verwerkt via de rou te Zilverzand/ Verlengde Waag- weg. Ook deze verkeersgroep kiest blijkbaar steeds meer om te rijden via de AlWie en wat heeft er dan baat bij een noordelijke rondweg? Het vrachtverkeer tus sen Rijssen en Holten dat dan de keuze heeft tussen de routes zuid of noord. Is een dergelijke keuze niet een overbodig aan bod? De route noord gaat via de rotonde bij het viaduct en twee maal een T-kruising als aanslui ting op de weg Lochem/ Raalte. Dit groeiende vrachtverkeer loopt door de woonwijk Bek kenkamp. Het doorgaande vrachtverkeer loopt vrijwel ge heel via de Al maar krijgt wel een alternatief. Is het VSP Holten dan toch aan gekomen in de afrondende fa se? In afwachting van reacties: hvlogtman@hetnet.nl DOOR LEZER: C.H. VLOOTMAN Holten ligt aangeleund tegen de voet van de Holterberg. Bij een noordelijke rondweg ontstaat pijn in deze voet die verschillend wordt ervaren. Bij aanleg van de ze weg is een aantal minpunten niet te omzeilen.Na realisering geeft dit ergernis tot in lengte van jaren. Een doelgerichte weg is een zuidelijke tunnelweg door de Zuurberg. Vanwege de hoge kos ten echter niet uitvoerbaar. Welk een mogelijkheid kan nog uit de kast worden gehaald? Holten ligt eveneens aangeleund tegen de autosnelweg Al en de autoweg Lochem-Raalte. De twee aanslui tingen op de Al zijn uitzonderlijk voor een dorp als Holten maar le nen zich goed voor vrachtverkeer tussen Rijssen en Holten. Binnen afzienbare tijd uit te voeren aan passingen zijn: een overgang van Rijssenseweg in Markeloseweg met een bocht; verplaatsen van de oprit naar de Al richting Deventer van de oostkant naar de westkant van de Markelose weg; aanleg van een tweede ro tonde bij Vletgaarsmaten. Vanaf Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. FOTO: JOHAN BOLINK De wedstrijden zullen ongeveer 10 tot 12 minuten duren. De inschrijving is inmiddels ge sloten, maar iedereen is wel kom om te komen kijken. De entree is gratis. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7