'Sallandse gastvrijheid' Holtens Nieuwsblad 3 Rustpunt bij Bed Breakfast De Boer Recreatieteam in alle kleuren van regenboog Zomerbraderie met kinderrommelmarkt Jannes komt al vroeg naar Keunefeesten Huifkartocht door natuur rond Holten Column Ponydag voor kinderen Toeristenweg HOLTEN - Het ene Rust punt is het andere niet Van de zeven Holtense rustpun ten wordt het Rustpunt bij Bed Breakfast De Boer aan de Beusebergerweg 51 in elk geval goed bezocht. RUSTPUNTEN ROND HOLTEN Agenda Dinsdag 18 augustus 2009 HOLTEN - lannes komt vrijdag 11 september voor een optre den naar de Keunefeesten. Fans die hem niet willen missen, moeten er wel vroeg bij zijn. Want deze koning van de pira tenmuziek staat al om 2115 uur op het podium. Daarna gevolgd door The Corona's. Deze band was onlangs ook al te bewonde ren tijdens het triatlonfeest en heeft bij de Keunefeestencom- missie een zeer goede indruk achtergelaten. Via een verho ging met telefoon, middenin de tent, kunnen bezoekers contact krijgen met de band en een ver zoekje aanvragen. Deze wordt dan direct gespeeld. Een leven de jukebox dus. HOLTEN - Onder deskundige leiding wordt elke woensdag tot en met 28 oktober een huifkar tocht van een uur gehouden. Deze vertrekt bij deelname van minimaal tien personen, om 14.00 uur vanaf VW Holten. Ook bij voldoende deelname, rijdt er om 15.30 uur nog een huifkar. De voerman is een en thousiaste verteller en weet veel over het natuurgebied rondom Holten. Men dient wel van tevo ren te reserveren. Dit kan tot dinsdag 16.30 uur bij VW Hol ten, telefoon: 0548-361533. E- mail: info@vwholten.nl. De kosten zijn voor volwassenen 6 euro. Kinderen onder 10 jaar 3 euro. Kinderen tot 1 jaar gratis. Everdien Spakman: "We zijn een heel druk bezocht rustpunt." FOTO: JOHAN BOUNK Verantwoordelijk voor de grote populariteit is ongetwijfeld de aanwezigheid van het Pieterpad. De 490 kilometer lange wandel route tussen het noordelijke Pie- Biwwenoeech amoa hufters? De huusnummerbordjes op de Borkeld wordt beklad en det wordt oaver één' kam e scheur'n met het verneel'n van het weereldtiedpad. An 't begin van 't joar vuur drei- duuzend schaa in het Splöö- se. Die gruuwlijk lilluke baank'n bint ter ök an e go- ane. Viefduuz'nd euro foetsie. Zie hebt ter niej'n vuur wier e zat. Die bint niks mèuier. Zie hebt ter niks van e leert. Óön- dertuss'n geet het verneel'n vedan. Ök in' Bèusebarg bint ter peuiltjes woet genne ku bus meer an zit. Twei'ndartig kilometer peuile stoat ter a. Nog achtien kilometer en dan biw we biej het joar eene. Noe zöj miej neet heur'n zegg'n daw we alles ma möt ver neel'n. Nee, ie möt met de tengels van aandermans spul of bliem'n. Zöönder veerder te oordeel'n wordt het wal is tied, det öönze bestuurders de schell'n van de öóg'n valt. Doar bint volle lèu, ök van buut'nof, diet vindt det het weereldtiedpad ne hööp mooie weggetjes totaal mis- zeund. Hetzelfde köj oe ofvro- ag'n met die huusnummer- peuiltjes. Zie bint wa hèèl arg duudelijk. Möt det zö opzich tig. Det kan ök met de gewone zwarte plestick'n peuiltjes, diet oavera in 't buut'ngebied gebruukt wordt. Ie stoort ter oe minder an, het is gekèuper en de uutkomst is geliek. Ie kont oe neet doof hööld'n vuur al det commentaar op det oerwoud van peuiltjes, bord'n en aandere rotzooi in ööns móóie buut'ngebied. Gen mèinse zit doar op te wach'n. Het lik stark op wark van van pepier'n bestuurders. Het gif ök gen passé um allèè- ne het Hoolter buut'ngebied te neum'n. In Riess'n bint ter ök baank'n verneeld. En öönz'n loco dut net as altied. Hij dut net of alles op rullekes löp. Het is godsgeklaagd aj'- heurt daj', as particulier nog gen peuiltje in de gröönd meugt zett'n, umdet de ge meente dan meer kost'n hef biej het mèèj'n. Zelf zet ze der tweiduuz'nd in de gröönd en det kan amoa ma zö. Wat det kost, mag de gemeenschap betaal'n. Doar möt bezuunigt word'n. Doar möt 't oop'n jo ar een niej bestuur e kèuz'n word'n. Wat dut öönz'n Loco? Hij schildert de Hoolter of as calimero. Hij hef het oaver Riesner geeld en Hoolter geeld. Alles wat ter in Riess'n gebuurt, doar zit gen cèènt Hoolter geeld biej. Gewoon duur goa, met 'n kop duur de wolk'n en neet lustem. Mis schien gif de verkiezingsuut- slag oe wa heèmoa geliek en maj' wier vèèr joar vedan. Ik blieve biej mien nuchtere boer'nverstaand. Wiej bint amoal gen hufters. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop terburen en de Sint Pieter in het zuidelijke Maastricht voert de wandelaars precies 'door de tuin' bij Everdien en Jaap Spakman van B B de Boer, op den Aalpol. "We zijn een heel druk bezocht Rustpunt", zegt Everdien Spak man. "Er wordt echt veel ge bruikt gemaakt van het Rust punt. Elke dag komen er wel veertig mensen langs die het Pie terpad belopen en als het echt zomer is, is het nog veel druk ker." Vorig jaar was Bed Breakfast De Boer ook al een druk bezocht punt. "Eigenlijk is het heel van zelfsprekend ontstaan. Het be gon allemaal met een tafel langs de weg. Die werd veel gebruikt en zo waren we al snel een heuse pleisterplaats. Vorig jaar hebben we ons bij de Rustpunt-organisa tie aangesloten", aldus Spakman die bij het Rustpunt niet alleen koffie, thee en limonade aan biedt, maar ook een enkele spe cialiteit van het huis. De Bed Breakfast van Spak man loopt ook naar wens. De vijf slaapplekken verdeeld over twee Het buitengebied van Salland is inmiddels ingericht met 68 zogenaamde Rustpunten. Ook in de omgeving van Rijssen- Holten zijn een aantal Rust punten te ontdekken. Een Rustpunt biedt de recreant de mogelijkheid tot een korte stop bij bewoners in het bui tengebied, waar elke keer weer een verrassende kijk op hun erf wacht. De locaties liggen vaak kamers zijn populair, vooral on der die Pieterpadlopers die de drie trajecten van het pad in twee etappes willen afleggen. "De ge oefende wandelaar wil een groter stuk afleggen en kiest er vaak voor om de drie trajecten in tweeën te doen. En dan over nachten ze vaak bij ons", aldus Everdien die twee jaar geleden met de Bed Breakfast begon. Het succes van het Rustpunt én het succes van de B B schrijft de Holtense vooral toe aan de gast vrijheid. "De Sallandse gastvrij- met vrijdag vanaf 10.00 uur worden gehouden. Verder zijn er in de middag of avond onder meer een volleybaltoernooi, watermiddag en een creamid- dag. Voor de avonturiers wordt er ook een spooktocht gehou den. Ook Holtenaren zijn wel kom om langs te komen en mee te doen. HOLTEN - Het nieuwe team van het Interkerkelijk Recreatie- werk verzorgt leuke activiteiten in de tent op bungalowpark De Lindenberg. Dian Hofman, Rob Jansen en Marissa Bolink geven de week het thema 'Alle kleuren van de regenboog' mee. Dit komt terug in de kindermor gens die van maandag tot en HOLTEN - In het centrum van Holten wordt woensdag 26 au gustus van 11.00 tot 18.00 uur een gezellige braderie gehou den. Tot zover nog mogelijk, kan men ook zelf een kraam huren om op de braderie te gaan staan. Voor meer inlichtingen hierover: sillholten@orange.nl Verder is er een kinderrommel markt en een zogenaamde car- bootsale (verkopen vanuit de kofferbak). Het is de eerste zomerbraderie van de twee. De laatste wordt woensdag 2 september gehou den aan mooie wandel- of fietsrou tes of op markante plekken langs het vorig jaar geopende fietsroutenetwerk. Bij het Rust punt kunnen niet alleen kleine reparaties aan de fiets worden verricht, ook zijn er voorzienin gen voor koffie, thee en limo nade. Vaak worden eigen ag rarische producten te koop aangeboden of kan het pand bezichtigd worden. heid hebben wij hoog in het vaandel." Naast de B&B runnen de Spakmannen nog een stuka- doorsbedrijf en worden er paar den en pony's gehouden op het erf. De eerste verwijzing van de hoeve van Spakman, op den Aal pol, dateert uit een Deventer ge schrift uit de vijftiende eeuw. 'Vroeger lagen hier leilijnen. Er werd toen al gezegd dat daar bij zondere krachten van uit gingen. Het is dus geen toeval dat het hier goed toeven is." (zie ook www.spakman.nl). HOLTEN - Een hele dag door brengen met de Sheüandpo- ny's. Dat kan zaterdag 22 augus tus van 10.00 tot 17.00 uur bij Shetlandboerderij aan de Schreursweg 5 in Holten. Kin deren tussen 3 en 12 jaar tot een maximum van 45 kilo, mogen zich hiervoor opgeven. Reserve ren kan bij Mirjam van der Meulen, telefoon 0548-367574. De prijs bedraagt 35 euro. Hier voor mogen ze de pony's ver zorgen en leuke spelletjes doen. In de prijs zijn drinken, een tus sendoortje en lunch inbegre pen. De dag is geschikt voor be ginners en gevorderden. Er moeten minimaal zes kinderen deelnemen, wil het doorgaan. Daarnaast kunnen er maximaal twaalf kinderen meedoen. De ponydag is ook geschikt voor kinderen zonder ervaring. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 september 2009 Demonstratie zandstrooien en uitleg kruidentuin, inl. 0573- 221102, Boerderij Zorgvliet, La- renseweg 106 Holten, maandag 22 juni 2009 - woensdag 30 sep tember 200910:00 Vlindertentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, dinsdag 21 juli 2009 - zondag 20 septem ber 2009 AUGUSTUS Hoe worden koeien gemol ken?, De Elshof Geskesdijk 34 Holten, dinsdag 18 augustus 2009, 18:00 St. Welzijn Ouderen: fietstocht (ook voor scootmobiels). Opgave vóór 5 augustus: 0548-540102, Het Overveen, Veendijk 4a Rijs- sen, woensdag 19 augustus 2009, 10:00 Brood bakken en bezichtigen kruidentuin, inl. 0573-221102, Larenseweg 106 Holten, woens dag 19 augustus, 11:00 - 17:00 Huifkartocht, tel: 0548- 361533, VW, Dorpsstraat 27 Holten, woensdag 19 augustus 2009, 14:00 Wildspeurtocht per huifkar, tel: 0548-361533, De Elshof, Geskesdijk 34 Holten, woensdag 19 augustus 2009, 19:00 Bezichtigen Dorpskerk, Hol ten, vrijdag 21 augustus 2009, 14:00 - 16:30 Juan Diego Garcia Trevijano geeft clinic klassieke rijkunst, Veenweg 5 Holten, vrijdag 21 au gustus 2009 - zondag 23 augus tus 2009 Fokveedag, Espelo, zaterdag 22 augustus 2009 Beach Soccer Toernooi, Kalf- stermansweide, zaterdag 22 au gustus 2009, 11:00 Treintje Bello, inl. 0548- 361533, Holten-Rijssen, maan dag 24 augustus 2009 Hoe worden koeien gemol ken?, De Elshof Geskesdijk 34 Holten, dinsdag 25 augustus 2009, 18:00 Informatiebijeenkomst nieuw Informatiecentrum Canadese Begraafplaats, Zaal De Biester, dinsdag 25 augustus 2009, 20:00 Zomerbraderie, Holten, woensdag 26 augustus 2009 Brood bakken en bezichtigen kruidentuin, inl. 0573-221102, Larenseweg 106 Holten, woens dag 26 augustus, 11:00 - 17:00 Huifkartocht, tel: 0548- 361533, VW, Dorpsstraat 27 Holten, woensdag 26 augustus 2009, 14:00 VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Cor Schagen: "Ei genlijk hadden ze de oplossing al bedacht en moest er nog een probleem bij worden gezocht." Schagen doelt op het reewild dat slachtoffer zou worden van een langere openingstijd van de weg. "Zo'n twaalf jaar geleden werd de weg ooit afgesloten in verband met de korhoenders, daar ging het toen allemaal om. Nu hoor je niks meer over kor hoenders en wordt er gezocht naar argumentatie." Schagen benadrukt dat er voor Holtenaren weinig verandert. "Vanuit de Holtense kant blij ven we bereikbaar, maar de mensen uit Nijverdal en Hellen- doorn moeten nu een eind om rijden. Vanuit die kant krijgen we veel gasten. Dit is gewoon zonde voor het toerisme in Hol ten. Maar ja, de wegen van de politiek en het bestuur zijn soms ondoorgrondelijk."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3