Kleding voor Tsjernobylkids Schaakvereniging start jeugdclub Holtens Nieuwsblad 15 Promotie voor arbiter Dick Beldman Programma Oog op Holten In de marge Senioren Gezellig met elkaar lunchen en sorbet eten Cursus over eigen intuïtie Surprise op Meedeinfestijn HOLTEN - Plaatselijk voetbalscheidsrechter Dick Beldman is door de KNVB gepromoveerd en fluit in het nieuwe sei zoen wedstrijden in de eerste en tweede klasse van de zaterdagama teurs. Dinsdag 18 augustus 2009 HOLTEN - Met het oog op Hol ten wordt elke woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op Radio 350. Anton van Beek van Natuurdiorama Holterberg vertelt alles over vallende ster ren en meer. Er is een interview met de drie jongens Tom, Hes- sel en Patrick over hun minia- tuurtrekkermuseum, de Over ijsselse artiest komt aan bod en de agenda. Alle info kan men sturen naar: oogopholten(®ra- dio350.nl. Uitzending gemist en foto's: www.fototeamholten.nl. Het programma is te beluiste ren op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten haalt komende maand weer een groep kinderen uit het (voormalige) kernrampgebied naar Holten. Het is al de vierde keer dat Hol ten een groep kinderen uit de omgeving van Tsjemobyl ont vangt om hier lichamelijk en geestelijk aan te sterken. De kinderen worden onderge bracht in gastgezinnen. De groep kinderen komt op woensdag 13 september in Holten aan en blijft acht we ken. In totaal gaat het om 31 kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar. Twee klassen van acht kinderen komen uit Osowaya, vijftien uit Vidzibor. In 2006 kwamen er ook kinde ren uit Osowaya in Holten, ter wijl er in 2001 en 2004 een groep uit Vidzibor te gast was. De twee groepen die nu ko men worden begeleid door twee juffen en een tolk. "De belangrijkste reden dat de kin deren hier naar toe komen is de gezonde omgeving", zegt Henk Jan Aanstoot, de pen ningmeester en pr-man van de stichting. Eerdere projecten hebben aangetoond dat een langer verblijf in een gezonde omgeving een gunstig effect heeft op de gezondheid van de kinderen van wel twee jaar. Verantwoordelijk voor de 'op leving' van de kinderen is vooral de 'verversing' van het bloed in die acht weken. "Maar voor de kinderen is het natuurlijk ook een geweldige ervaring om in een ander land te zijn. De meesten komen an ders niet weg. De voorzienin gen in Wit Rusland nu zijn ver gelijkbaar met die van ons in de jaren zestig. Ik ben er een aantal keren geweest en het is nog steeds zo dat sommige mensen thuis geen wc hebben, maar een gat in de tuin. De meeste kinderen hebben geen douche thuis", aldus Aanstoot. De Tsjernobylkinderen gaan 's ochtends naar school, naar de Regenboog. Daar draaien de meegereisde juffen hun eigen programma. Het middagpro gramma wordt door de stich ting verzorgd. "Dan gaan we bijvoorbeeld zwemmen of sporten of met een huifkar op pad", zegt Aanstoot die met zijn stichting nog op zoek is naar kinderkleding. "De Tsjer nobylkinderen hebben meest al weinig kleding bij zich, daar om houden we een kleding- beurs. Kleding in de maten 128 tot 164 is welkom." De kleding wordt ingezameld via Erna Kolkman. Ze is te bereiken via 0548-363122. Voor de gastge zinnen is Tonny Heusinkveld verantwoordelijk (0548- 363388). Deze promotie mag opmerke lijk worden genoemd, want de bijna 60-jarige arbiter was al enigszins aan het afbouwen in de derde en vierde klasse bij de zaterdagamateurs. Van 1987 tot en met 2004 floot de Holtenaar talrijke wedstrij den in de hoofdklasse, waaron der drie keer het algemeen kampioenschap van Nederland (bij de amateurs.) Dick kan zaterdag gelijk aan de bak, want hij is aangesteld bij de bekerderby tussen SVZW Wier den en ON Almelo. Twee ploe gen die ook in de competitie bij elkaar ingedeeld zijn. Van deze wedstrijd, die om 14.30 uur begint, worden 's avonds misschien flitsen uitge zonden via TV Oost. Pompen en dansen Afgelopen weken steeg het kwik enkele malen richting tropische waarden, zelfs hier in ons koude kikkerlandje. De klimaatverande ring zal over een jaar of wat heus nadelig zijn voor de wereldbevol king maar tot nu toe mag van mij de stijging van 1,6 graden tussen 1990 tot 2020 rustig doorzetten. Tegenwoordig kijk ik dan ook eerst of er wel CFK's (Chloorfluorkoolstofverbindingen) in mijn deodor antbusjes zitten zodat ik het broeikaseffect nog even een flinke boost kan geven... Tijdens een van die tropendagen fietste ik met de zweetdmppels op het voorhoofd langs Smidsbelt en daar zag ik haar staan: De Pomp. Verkoeling. Ik waande me even weer een jaar of zeven en sprong van de twee- wieler en jengelde als een dolle aan de pomp om zo het verkoeien- de water in mijn nek te laten druipen en via mijn nek achter mijn shirt te laten verdwijnen. Ik keek uit naar het moment dat ik mijn nek in zou moeten trekken en mijn schouders op zou moeten ha len omdat mijn lichaam schrikt van he koele water. Niks. Nog een keer jengelen, nog een keer, nog één keer dan. Niets, geen druppel. Allerlei vragen knallen mijn toch al zwetende hoofd binnen. Waar om komt hier geen water uit? Wie gaat hierover? Sinds wanneer doet ze het niet meer? Wat is in hemelsnaam een pomp die geen water geeft? Dat is als Roelf Jan Warrink zonder klompen, dat is als Holten zonder Keunefeesten, als Buckler Bier, dat is als een paas vuur dat niet mag worden aangestoken. Verbouwereerd en zwe tend als een otter vervolg ik mijn weg richting het zwembad op zoek naar verkoeling en sla af de Kolweg. Ik werp nog even een blik op het appartementencomplex aan de rechterkant. Een paar eta ges hoog hangt een groot doek met daarop de mededeling dat er 'nog enkele appartementen' beschikbaar zijn. Thuis toch even ge keken op internet. Van de tien nog acht te koop. 'Enkele'?? Dure leegstand. Bij het zien van alle waterpret blijft de pomp door mijn hoofd spo ken. De dag erop zoek ik haar wederom op. Ruim tweeenenhalve meter aan groen gietwerk staat er voor mijn neus. Er staat ook nog een tekst op. 'Sibum-pub-style, Historische Giet-werken Haaksber gen Usselo gem. Enschede'. En aan de andere kant 'Coop-Rabo- bank, Holten, WA 1906-1981'. Hij zal dus wel in 1981 door de Ra bobank aangeboden zijn. Met de bedoeling om voorbijgangers van water te voorzien. Bovenaan zitten de resten van een afgepeuterde sticker als een te gretig opengeknepen puist. Ziet er niet uit. Ze doet me denken aan zo'n meisje dat tijdens onderbouwfeesten staat te wachten aan de zijkant van de dansvloer. Aan haar wordt niets gevraagd en blikken ontwijkt ze door naar de grond te staren. Ondanks het medelijden dat je voelde vroeg je haar niet. Want er moest natuurlijk wel aan de reputatie gedacht worden. Een reputa tie die zorgvuldig was opgebouwd met een te grote mond, stiekem roken en te dure merkkleding. Als mea culpa aan al die meisjes aan de zijlijn van de dansvloer voel ik me nu verplicht dit meisje, De Pomp, niet te laten staan. Ik roep de autoriteiten op. Laat De Pomp weer water geven, geef haar weer een functie. Laat haar dansen, dansen met dorstige Holtenaren en verliitte toeristen. Laurens ]an Stam schtammie@hottnail.com HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen Rijssen-Holten (SWORH) heeft dit jaar voor het eerst een aantal zomeractiviteiten gehouden voor de ouderen van de gemeente Rijssen-Holten. Aanleiding hiervoor is dat de zomermaanden voor veel ouderen een wat saaie pe riode vormen. De vaste activiteiten starten veelal pas weer in september en vaak gaan de kinderen ook nog een poosje op vakantie. Sommige ouderen zien hierdoor tegen de zomermaanden op. SWORH heeft daarom een lunch en sorbet geregeld bij Vosman. Ver der werd de kinderboerderij bezocht. Op het programma voor de komende weken staan nog een fietstocht en servies schilderen. De stichting kon voor de begeleiding een beroep doen op vrijwilligers van de verschillende organisaties in Rijssen en Holten. De zomer activiteiten zijn een groot succes geworden. Zowel wat betreft de opkomst als reacties. Het zal dan ook zeker een terugkerend on derdeel van het programma van de SWORH worden. foto: sander scheperman HOLTEN - Thea Veldman start binnenkort met een cursus over intuïtie. Het accent zal hierbij liggen op het meer leren ver trouwen op de eigen intuïtie of wel het voorgevoel. We leven in een hectische we reld, waar veelal vanuit het ver stand wordt gehandeld. Voor intuïtie is vaak weinig of hele maal geen plaats, terwijl die zo veel waarde in zich draagt en soms van doorslaggevende be tekenis kan zijn. Intuïtie heeft iedereen, maar de kunst is om hier op te vertrou wen en er vervolgens naar te handelen. Dit vraagt dat men op ontdekkingstocht gaat naar de ware zelf en daarbij de eigen waarheid helder gaat krijgen. Als energetisch therapheute kan Thea Veldman daarbij hel pen. Wie het leuk vindt om dit met anderen uit te wisselen, geeft zich op voor de cursus die in de ochtend of avond plaats kan vinden. Bel voor informatie naar Thea Veldman, telefoon 0570-523387. HOLTEN - Na een jaar van suc cesvol schaakles geven op De Holterenk, gaat SV Holten van start met een jeugdafdeling. Er zijn namelijk steeds meer kinderen die leren schaken en er veel plezier aan beleven. Op de clubavonden wordt er geschaakt om het jeugdkam pioenschap van Holten. En elke tweede week krijgt de jeugd ruim een half uur schaak- les volgens de stappenmethode van Brunia en Van Wijgerden (zie: www.stappenmethode.nl). Daarna is er nog tijd om te scha ken. Dat gebeurt natuurlijk wel serieus. Maar het moet vooral spannend en gezellig zijn. Verder wordt er van alles en nog wat met schaken gedaan, zoals toernooien bezoeken, snelscha ken, doorgeefschaken en simul- taanschaken. De jeugdclub is vanaf 14 sep tember elke maandag van 18.45 tot 19.45 uur in de kantine van sportpark Meermanskamp. Voor meer informatie: Dinant van Beek, telefoon 0548-362112 of e-mail: schaakclub@sv-hol- ten.nl. Website: www.sv-holten.nl Er zijn steeds meer jongeren die gaan schaken. HOLTEN - Een surprise-act uit Volendam komt zo goed als ze ker naar het Meedeinfestijn, za terdagmiddag 12 september in de Keunetent. Veel wil de keunefeestencom- missie nog niet loslaten. Alleen dat ze erg goed kan zin gen en op dit moment een sing le heeft. Ook dat ze op dit mo ment niet meer in Volendam woont, maar daar dus wel van daan komt. Het Meedeinfestijn van de Hoolter Korhanen is als van ouds gewoon gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15