Collecte voor babyhuis Inhaminga Mozambique Energiescan particulieren Vele inbraakgolven teisteren Nederland Actieprijzen vanaf 1299.- Morsink Tweewielers Bolderman actiereizen Merken: Giant, Batavus, Gazelle, Cortina en Symplex H DORCAS HULP 'fw V, N v nu te boeken op www.bolderman.nl BOLD! (03l8) 58 09 58 www.bolderman.nl -.0 Mossendamsdwarsweg 2, Goor Telefoon: 0547 27 43 44 Fax: 0547 26 34 91 www.morsinktweewielers.nl U vindt ons op het industrieterrein Spechthorst Dinsdag18 augustus 2009 14 HOLTEN - Dorcas-werkgroep Holten organiseert van 22 tot en met 29 augustus een huis-aan- huiscollecte in de gemeente Holten. De opbrengst van deze actie is bestemd voor het pro ject van Dorcas 'Babyhuis Inha minga in Mozambique'. De werkgroep zal dit hele jaar via verschillende acties geld inza melen voor dit project. Bevallen in Mozambique is niet zonder risico's. Door ondervoe ding, armoede, gebrek aan hy giëne en onvoldoende medi sche voorzieningen, overlijden veel baby's en moeders tijdens de bevalling. In het babyhuis van Dorcas in Inhaminga in Mozambique kunnen ongeveer twintig baby's opgevangen wor den. Dit zijn vooral baby's die geen moeder meer hebben om voor hen te zorgen. Daarnaast worden nog eens honderd ba by's uit de omgeving dagelijks van melk voorzien, omdat hun moeders door een slechte ge zondheid geen borstvoeding kunnen geven. Deze baby's krij gen ook kleertjes en medische zorg.Het doel van dit Dorcas- project is, dat alle baby's op maximaal tweejarige leeftijd weer terugkeren naar hun fami lie. Als de moeder niet meer leeft, is dit niet eenvoudig. Het blijkt binnen de lokale cultuur heel moeilijk om baby's terug te plaatsen onder de zorg van een stiefmoederAlleen een oma of oudere zus die de zorg voor de baby's op zich kan nemen, geeft wvsw.dorcavnl Dorcas gaat geld inzamelen voor een babyhuis in Mozambique. een goede basis. Vandaar dat ook de vaders meer bij het pro ject worden betrokken. Ook wordt er actief gezocht naar lo kale pleeg- en adoptiegezin- nen.Een aantal verpleegsters gaat dit jaar vierentwintig trai ningssessies houden met als thema: 'moeder- kindzorg'. Daarbij wordt voorlichting ge geven over gezinsplanning, ver zorging van baby's, hygiëne en gezondheidszorg. Ongeveer 600 vrouwen uit de regio kunnen dit jaar aan de ze sessies deelnemen. Daar naast begeleiden de verpleeg sters zwangerschappen en ge ven ze vaccinaties. Helpt u mee de baby's van In haminga een hoopvolle toe komst te geven? Dorcas is een internationale hulporganisatie die in achttien landen in Oost-Europa en Afri ka 185 projecten van lokale partnerorganisaties onder steunt. Dorcas helpt de aller armsten in de wereld, ongeacht ras, religie, geslacht of politieke overtuiging. In Nederland zijn tienduizenden vrijwilligers, on dernemers en giftengevers bij Dorcas betrokken. Meer infor matie: www.dorcas.nl of tel. 0228 595900. Wilt u mee helpen met deze ac tie en heeft u een uurtje vrij om te collecteren? Neem dan con tact op voor meer informatie over de werkgroep of de collec te met Jans Slotboom, telefoon 06-17516419/ e-mail jslot- boom@hotmail.com. RUSSEN/ HOLTEN - Voor inwo ners van Rijssen-Holten is het nu mogelijk op een voordelige ma nier een energiescan te laten uit voeren. Deze scan laat zien waar besparingen op energie mogelijk zijn. Alle particuliere woningbe zitters ontvangen in week 34 een brief in de bus met een aanbod dat duurt tot 30 september 2009. De kosten voor energie stijgen elk jaar doordat we meer zijn gaan verbruiken, maar ook door de gestegen prijzen. Om het energieverbruik te verminderen en het milieu te sparen is de ge meente gestart met een brede campagne. In samenwerking met Geas Energiewacht doet de gemeente een eenmalig aanbod om een zogeheten energiescan te laten maken. Normaal kost dit 259, maar na betaling verstrekt de Rijksoverheid daarop een subsi die van 200. Het resterende be drag van 59 ontvangt de eige naar retour van Geas Energie- wacht als er 1 of meer energiebe sparende maatregelen via Geas worden uitgevoerd. Voorbeel den van besparingen zijn isola tie, maar ook zonneboiler of zonnepaneel, cv-ketel etc. Op een aantal andere maatregelen zoals HR++ glas, isolatie en zon- ne-energie zijn ook tijdelijk sub sidies mogelijk. Wanneer een huisbezitter via de ontvangen bon die bij de brief in de brieven bus is gevallen, aangeeft van de scan gebruik te willen maken, komt er een energieadviseur van Geas (met geldig legitimatiebe wijs) aan de deur en beoordeelt het huis. Het resultaat wordt vastgelegd in een rapport dat voldoet aan de normen van het ministerie van VROM. De huis bezitter ontvangt dit rapport met een deskundige en mondelinge toelichting op de maatregelen. Wil men een scan laten uitvoe ren, dan kan Geas begeleiden bij het treffen van maatregelen en het aanvragen van subsidies. Op maandag 7 september is er van 19.00 tot 21.30 uur in de hal van het gemeentehuis een infor matieavond over deze actie. De Geas Energiewacht geeft dan al le informatie. Ook meteen opge ven voor een scan is mogelijk. Het aanmeldformulier is bijge voegd bij de brief die huisbezit ters in week 34 ontvangen, maar is ook te vinden via de website www.rijssen-holten.nl via de knop Energiewacht. Meer in houdelijke informatie is te ver krijgen bij het Energieloket, tele foon (053) 8528005. REGIO - Nederland telt dit jaar weer aanzienlijk wat inbraak- golven. Genoeg reden dus om het huis aan een nadere inspec tie te onderwerpen om het zo goed mogelijk te beveiligen te gen inbraak. Een inbraak is niet te voorkomen maar de bewo ners kunnen vaak zelf hun wo ning, met wat kleine aanpassin gen, al beter beveiligen zodat de kans op een inbraak wordt ver kleind. Evert lansen veroor zaakte zelf ook inbraakgolven. Als ex-inbreker weet hij precies hoe een inbreker denkt en te werk gaat. Evert: 'Inbrekers kie zen voor de makkelijkste weg. Een huis dat niet goed afgeslo ten is, met open ramen en deu ren, nodigt uit om in te breken. Een inbreker kijkt het eerst naar de beveiliging van het huis. Als het inbreken op het eerste ge zicht te moeilijk lijkt, door bij voorbeeld de aanwezigheid van een alarmsysteem, dan gaat een inbreker al snel door naar het volgende huis. Als een aantal woningen in de wijk niet goed beveiligd is dan gaat een inbre ker al snel zijn gang. In rijtjes huizen is het inbreken nog makkelijker. Huizen lijken daar op elkaar. Een inbreker kent in een wijk al snel de zwakke plek ken en hij hoeft na de eerste keer inbreken alleen maar te controleren of het bij de buren ook kan. Tijdens mijn inbre kersverleden lette ik daar altijd op en vaak was het weer bingo!' BIJ DE PRUS INBEGREPEN 3 overnachtingen op basis van logies en ontbijt in 2-persoonskamers met faciliteiten Dagelijks ontbijtbuffet Excursies met bus (excl. entreegeld) Luxe touringcar chauffeur/reisleider BU DE PRUS INBEGREPEN 1 x nacht Edinburgh inclusief ontbijt 2 x nachten aan boord van DFDS SEA WAYS op basis van een 2 pers. hut, incl. een uitgebreid ontbijtbuffet Overtocht IJmuiden - Newcastle Luxe touringcar+chauffeur/reisleider Genoemde excursies (excl. entreegeld) Entertainment aan boord Havengelden BU DE PRUS INBEGREPEN 3 nachten op basis van logies en ontbijt in 2-pers.kamers met faciliteiten Dagelijks ontbijtbuffet Excursies met bus (excl. entreegeld) Stadswandeling o.l.v. gids Luxe touringcar chauffeur/reisleider Nederlandstalige gids in Praag BU DE PRUS INBEGREPEN 3 nachten in de omgeving van Parijs in een keurig ingerichte kamer met douche en toilet Ontbijtbuffet Excursies zoals omschreven (excl. optio nele excursies en entreegelden) Luxe touringcar met chauffeur/reisleider BU DE PRUS INBEGREPEN 3 nachten in een middenklasse hotel o.b.v. logies en ontbijt, in 2-pers.kamers met faciliteiten Verzorging o.b.v. logies en ontbijt Excursies met bus (excl. entreegeld) Stadsbezichtiging o.l.v. een gids Luxe touringcar chauffeur/reisleider Nederlandstalige gids waar vermeld ANVR REISORGANISA TOR R Voor brochure en boekingen gpfsmug mmmm 1

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 14