Muziek op Op zoek naar nachtvlinders Grommende geluiden op Motocross Holtens Nieuwsblad 11 Popstar Maaike zingt donderdag in Keunetent 'We spelen het liefst nummers die we zelf heel mooi vinden' beachsoccer Bijeenkomst over infocentrum bij Canadese Begraafplaats Dinsdag 18 augustus 2009 Kroepin speelt op Grösrock HOLTEN - Het Keunefeesten- programma op donderdag is zo goed als rond. Er zat nog een gat in de pro grammering, maar die is nu op gevuld met de winnares van 'So You Wanna Be A Popstar' uit Raalte: Maaike. Zij maakt onderdeel uit van de Keunekids Top 10 met Van Hoevelaak. Verder zijn die avond de Hol- tense hiphopband 6203 en DJ Rauwz te zien. Later op de avond komt de band X-Static langs. OKKENBROEK - Het Grösrock Festival in Okkenbroek telde af gelopen zondag zes bands. Eén van die zes was de jonge Holtense band Kroepin. Vanaf vier uur 's middags speelde Kroepin een uur lang. Dat er toekomstmuziek in de band zit, werd al snel duidelijk in Okken broek. Ruben Hanevelt, vijftien jaar en drummer van Kroepin, vertelt: "Het is allemaal begon nen in groep acht van de lagere school. Al hadden we toen nog niet zo veel gevoel voor muziek als nu. Vooral het laatste jaar zijn we druk bezig geweest met het coveren van nummers. In middels hebben we al twee zan geressen gehad. Nu hebben we Jade Tuitert uit Bathmen en die houden we, want ze is echt goed." Hanevelt zette zijn band op met bassist Boaz Schuppert en gita rist Rutger Ossewaarde. Daniel Nijkamp is de toetsenist en zingt ook op een paar num mers. Alle bandleden zijn even oud als Hanevelt die ook accor deon speelt en gitaar. Bij die nummers is Ossewaarde er als de kippen bij om de drumsticks in handen te nemen. Het reper toire van Kroepin kan omschre ven worden als veelzijdig. De band speelt niet alleen num mers van oudgedienden als Deep Purple, Tina Turner en Guns 'n Roses, maar ook recen ter werk van Amy McDonald, Counting Crows en Jason Mraz. Ook voor nummers van Nor maal, Jovink, Anouk en de Red Hot Chili Peppers draait Kroe pin de hand niet om. "We spe len het liefst nummers die we zelf mooi vinden", zegt Hane velt. "Of we al ontdekt zijn door Edwin van Hoevelaak? Nee, nog niet. We spelen covers en om echt door te breken, moet je ei gen nummers hebben. Daar gaan we ook mee beginnen. Bo az en ik hebben al het een en ander bedacht. Daar moeten we alleen nog een tekst bij heb ben. Wie dat gaat doen? Dat doen we allemaal zelf', aldus Hanevelt die in de regel één keer in de week oefent met de band. Dat gebeurt in een pand je aan de Kroepinsweg. "Zo zijn we ook aan onze naam geko men. De band is vernoemd naar het zandweggetje de Kroepins weg. De bassist heeft de naam bedacht." HOLTEN - Het Beach Soccer Toernooi wordt zaterdag 22 au gustus gehouden op Kalfster- mansweide. Naarst voetballen in zand, wordt het evenement omlijst door muziek. Hiervoor is een artiest uit Deventer inge huurd: Marcel Beltman. Hij weet de sfeer op elke party tot een gigantisch hoogtepunt te brengen, en zal dus ook zijn ge zicht laten zien op dit toernooi. HOLTEN - Een nachtvlinderex cursie is een spannende ge beurtenis, want wie gaat er nu laat op de avond het bos in, ge wapend met een pot stroop? Wie spant er een laken en zet er een felle lamp bij? Geen idee? Nachtvlinderonderzoekers vin den dit soort zaken heel ge woon. Ze doen het om beestjes met namen als agaatvlinder, huis moeder, rood weeskind en windepijlstaart te lokken. Natuurdiorama Holterberg biedt vrijdagavond 28 augustus tijdens de Nationale Nachtvlin dernacht de mogelijkheid om op een spannende manier ken nis te maken met nachtvlinders. De avond begint om 21.30 uur in het natuurmuseum met een korte uitleg over het bijzondere leven van nachtvlinders. Nachtvlinders krijgt men niet zomaar te zien, maar door ze te lokken kan men een beeld krij gen van wat zich in het donker afspeelt. Beleef het mee tijdens de Natio nale Nachtvlindernacht op de Holterberg. Vooraf reserveren is gewenst: telefoon 0548-361979 of muse- um@holterberg.nl. De kosten zijn 3 euro voor kin deren en 5 euro voor volwasse nen (inclusief consumptie). HOLTEN - De Holtense band Kroepin speelde afgelopen zondag tijdens het jaarlijkse muziekfestival Grösrock in Okkenbroek. Voor namelijk het laatste jaar is de band serieus bezig met het maken van muziek. De nummers die ze spelen zijn zeer divers. Van Deep Purple tot Amy Mcdonald. foto: johan bounk HOLTEN - Een multifunctioneel gebouw dat harmonieus past in het landschap. De bezoeker krijgt een veelzijdig beeld van de Ca nadese Begraafplaats en de achterliggende gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Om iedereen te laten zien wat nu daad werkelijk het plan is, houdt Stichting Informatiecentrum Canadese Begraafjplaats Holten dinsdag 25 augustus om 20.00 uur een bij eenkomst in zaal De Biester aan de Stationsstraat 10 in Holten. Ie dereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. De begraafplaats trekt jaarlijks zo'n 80 duizend bezoekers. Elk van de veertienhonderd graven op het ereveld heeft z'n eigen verhaal. Het nieuw te bouwen centrum wil bezoekers deze verhalen vertel len. De graven moeten meer worden dan alleen een naam en een jaartal. Wie ligt er in het graf, hoe zag hij eruit en wat heeft hij door gemaakt? Het informatiecentrum brengt het verhaal achter het ere veld tot leven, van algemene historische impressie tot persoonlijke anekdote. Om gesneuvelde bevrijders te herdenken, de gedachte aan de Tweede Wereldoorlog levend te houden of gewoon voor een moment van bezinning bij een toevallig bezoek. Van gesneuvelden zijn persoonlijke gegevens en verhalen bekend. Ook spraken nog levende kameraden over hun herinneringen. De informatie is met film- en fotomateriaal gedocumenteerd. Speciale aandacht is er voor emotionele en veelzeggende brieven naar het thuisfront. Met medewerking van oudheidkamers en historische kringen in de omgeving worden wisselende collecties samengesteld over onder meerde bevrijding van Zutphen, Deventer, Holten, Rijssen, Nijver- dal, Almelo, Ommen, Hardenberg en Zwolle. Elk halfjaar staat één plaats centraal. In de collecties wordt gebruik gemaakt van authen tiek filmmateriaal. Daarnaast krijgen bezoekers via beeldpresenta tie een indruk van de ceremonieën die jaarlijks worden gehouden. Het centrum wordt gebouwd op initiatief van vriendengroep De Afsluiters en zou op 1 mei 2010 - net voor de 65ste bevrijdingsher denking - klaar moeten zijn. De groep komt wekelijks bijeen voor ontspanning en gezelligheid en heeft bovendien de ambitie mee te denken over en mee te wer ken aan maatschappelijke zaken binnen de gemeente. Zo raakten De Afsluiters in 1995 betrokken bij de Canadese Begraafplaats met de organisatie van de ceremoniële herdenking van oorlogsslacht offers op 4 mei. Deze opdracht van Welcome Again Vetererans kreeg in 2000 en 2005 een vervolg. Hierdoor groeide de betrokkenheid bij de begraafplaats en de be hoefte aan een blijvende herinnering aan de bevrijders van Oost- Nederland. Hierdoor ontstond het initiatief tot een informatiecen trum bij de Canadese Begraafplaats. Albert van de Maat werd voor zitter en Albert Boode secretaris. Voor het penningmeesterschap werd een externe deskundige vanuit de Rabobank, Ben Beens, aan getrokken. De andere Afsluiters, Herman Biesters, Gerrit Huisman, Gert-Jan van 't Holt, Leo Thiele, Henk Vincent en Gerrit Vlogtman zijn allen bestuurslid van de stichting. De bedoeling is om in te spelen op de maatschappelijke behoefte, het erfgoed van de Tweede Wereldoorlog, de bevrijding van Oost en Noord-Nederland in het bijzonder, te behouden voor de toe komst en voor een breed publiek toegankelijk te maken. Bezoekers blijken met vragen te komen bij de hovenier/ beheerder van de begraafplaats. Hij weet veel hierover te vertellen, maar heeft te weinig tijd om uitgebreide informatie te verstrekken. Ook wordt er gevraagd of er rondleidingen en lezingen mogelijk zijn. Het nieu we centrum kan hier straks in voorzien. Daarnaast geeft het een ex tra impuls richting Holterberg. HOLTEN - Het weekend van 29 en 30 augustus staat wat de mo torsportliefhebber betreft in het teken van de Uitwisseling Mo tocross. Op het circuit van de Zuurberg van MAC de Holterberg worden dan ruim tweehonderd motor coureurs verwacht. Het publiek heeft gratis toegang. De regulie re competitie wordt op zaterdag gereden, de veteranen 40-plus rijden op de zondag, wanneer er ook de speciale open zijspan- klasse wordt verreden. Voor die open zijspanklasse heeft zich al een aantal nationale toppers aangemeld. Er wordt gestreden in vijf ver schillende klassen: 65 cc, super, zijspan, MX2 en MX1/3. Meer dan tweehonderd coureurs hebben zich al aangemeld. Zij kunnen op zaterdagmorgen al om 9.30 uur aan de training be- Tijdens de uitwisselingscross op de Zuurberg zijn onder meer zijspannen te bewonderen. foto; johan bounk ginnen. De start van de eerste wedstrijd is om 11.30 uur. "De Uitwisseling Motocross levert altijd mooie wedstrijden op", zegt Wim Slijkhuis, secretaris van MAC de Holterberg. "Ge zien het volle programma op de zaterdag hebben we besloten de race voor de veteranen 40- plus en twee extra zijspanklas- sen op de zondag te houden. Ook dan is de entree gratis", al dus Slijkhuis. De ene extra zij spanklasse is die van de dikke viertakten, waarbij ook deelne mers uit België en Duitsland aan de start verschijnen. Slijk huis: "Dan hoor je mooie, zwa re, grommende geluiden." De andere extra zijspanklasse is de zogenaamde open klasse, waar voor zich al aantal nationale toppers heeft aangemeld. De eerste wedstrijd op zondag is om 12.30 uur. Voor de jeugd is er het hele weekend een spring kussen beschikbaar. In de zijspanklasse voeren Ro bert Veis en Erik Otten voorlo pig het klassement aan voor Ru- dolf en Frank Arendsen en het duo Denny Visser/ Pim Holt- slag.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11