Jannes, Wolter Kroes en Corona's op Keunefeesten Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Juan Diego geeft clinic klassieke rijkunst Afsluiting weg Dijkerhoek Molen Openluchtspel Dijkerhoek Repetities Mannenkoor Concert met kozakkenkoor Gemeente maakt zich zorgen over buitengebied Holten DIJKERHOEK-De ba sisschool in Dijkerhoek bestaat 125 jaar en dat moet worden gevierd. Even terug in de tijd naar het jaar 1890 en weer terug naar het Dijkerhoek van vandaag Dinsdag 11 augustus 2009 Dijkerhoek toen en nu Natuurlijk is er een reünie, maarde Dijkerhoekers willen meer: een openluchtspel bij molen De Hegeman met een belangrijke plaats voor de school. Deze wordt hiervoor op bijna werkelijke grootte nage bouwd naast de molen. Een keer hoe deze er in het jaar 1890 uitzag en hoe deze nu is. De molen vormt niet alleen het middelpunt van de buurtschap, maar ook van twee verhaallij nen die zich in twee verschillen de tijden af spelen. Namelijk in het heden, het jaar 2009, met haar jeugd die rondhangt bij de zogenaamde keet. En over het jaar 1890, de tijd dat de molen werd opgericht. In die tijd wa ren de mensen, hun kleding en materiaal nog heel anders. Ogenschijnlijk dat wel, want wat zich meer dan honderd jaar geleden afspeelde kan heden ten dagen nog steeds een veel besproken onderwerp zijn. Dijkerhoeks Amateur Toneel (DAT) voert het openluchtspel op. Bijzonder is dat er geen ge- bruik wordt gemaakt van een bestaand spel, maar een speci aal op maat geschreven blijspel. Is het dan een stuk voor insi ders? Nee, helemaal niet, maar wel gebaseerd op historische feiten. Maar het gaat ook over intriges, integratie en een on mogelijke liefde. Gedeeltelijk opgevoerd in de streektaal, maar wel zodanig dat het begrij pelijk is voor alle bezoekers. Het openluchtspel is bedoeld voor alle leeftijden. Speciale aandacht gaat uit naar de jeugd met als doel hen op een luchtige manier in aanraking te laten ko men met cultuur. De jeugd wordt op verschillende manie ren betrokken bij het open luchtspel. Speciaal voor hen is er een speelavond dat bestaat uit een bezoek aan het open luchtspel met daarna een schuimparty. Ook kan men gebruik maken van één van de uitgebreide ar rangementen, waarbij men cu linair en cultureel met elkaar verenigt. Een andere optie is dat men bij vaste opstapplaatsen met een huifkar wordt opge haald en teruggebracht wordt met een taxi. Kijk voor de in houd van deze arrangementen en voor meer informatie over het openluchtspel op de websi te van www.openluchtspel-dij- kerhoek.nl. Speciaal voor mindervalide per sonen zijn er (rolstoel) plaatsen gecreëerd. Op korte afstand is er een invalidentoilet met eventu ele begeleiding beschikbaar. DIJKERHOEK - Vanwege het openluchtspel in Dijkerhoek, wordt de Dijkerhoekseweg voor een deel afgesloten. Er is van 22 augustus tot en met 9 septem ber dan geen doorgaand ver keer mogelijk. Bij molen De Hegeman wordt dan alles klaargezet voor het grote meerdaagse openlucht spel, waar al druk voor wordt geoefend. Voor het evenement, dat wordt gehouden vanwege het 125-jarige bestaan van ba sisschool Dijkerhoek, zijn nog kaarten beschikbaar. Meer in formatie op: www.openlucht- spel-dijkerhoek.nl HOLTEN - De Portugees Juan Diego Garcia Trevijano geeft 21, 22 en 23 augustus een clinic werken aan de hand en klassie ke rijkunst. Hij doet dit bij Twente Dressuur aan de Veen- weg 5 in Holten. Juan is bekend vanwege zijn bij zondere gymnastische werk voor het paard. In alle mst en geduld, met minimale hulpen. Als voormalig Olympische rui ter kan hij je tot Grand Prix-ni- veau begeleiden, maar weet ook diegene met een diepere inte resse voor klassieke sprongen, pilaren, werken aan de hand en dubbele longe enorm te inspi reren. Ook de artistieke kanten, zoals achteruit piaffe, Spaanse pas, Spaanse draf en galop op drie benen behoren zeker tot zijn specialiteiten. Hij is geïns pireerd door het werk van on der meer Baucher, Generaal Lotte, James Filles en weet hier zeer begrijpelijk en boeiend over te vertellen. Meer informa tie: www.twente-dressuur.nl of bel 06-27528924. DIJKERHOEK - De toneelspelers van Dijkerhoek oefenen stevig door om het verhaal van het openluchtspel goed onder de knie te hebben. Dit wordt gehouden van vrijdag 28 tot en met zondag 30 augustus en donderdag 3 en zaterdag 5 september. Naast gewone kaarten, kan men ook speciale arrangementen kopen. Zie hiervoor: www.openluchtspel-dijkerhoek.nl HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor start dinsdag 25 augus tus met de repetities. De leden van het koor komen elke dins dag van 20.00 tot 22.00 uur bij elkaar in schoolgebouw De Re genboog aan de Schoolstraat 9 in Holten. Wie eens kennis wil maken met het koor of mee wil zingen, is van harte welkom. Voor meer inlichtingen: J. Bos- schers, telefoon 0548-362386. HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor houdt vrijdag 30 okto ber een concert. Dit wordt ge daan in samenwerking met het Byzantijns Kozakkenkoor uit Enschede. SPREEKUUR WIJKAGENT - De spreekuren van de wijkagenten vervallen tot en met vrijdag 21 augustus. Wie dan contact met de politie, wil hebben, belt met telefoon 0900-8844. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De kaartverkoop van de Keunefeesten zou aanvanke lijk op 1 augustus beginnen, maar werd door 'een druktech nisch probleempje', zoals Ten Velde het noemt, een week uit gesteld. De Keunefeesten be ginnen dit jaar op donderdag 10 september en gaan door tot en met zondag 13 september. Voor de donderdagavond is inmid dels de band X-Static vastge legd. X-Static bestaat uit Ingmar Fokke (zang), Niek Bosman (gi taar), Peter Vos (bas), Boude- wijn Kroes (drums) en Ron Ger ritsen (toetsen). De organisatie is nog op zoek naar een act op de donderdag voor lagere schooljeugd. De grote publieks trekker op de vrijdag is zanger Jannes. Verder staan er voor de vrijdag optredens van de Band of Brothers en The Corona's op het programma. De zaterdag staat in het teken van het Mee deinfestijn en de band 30 Euro Live. Voor zondag zijn er optre dens van Wolter Kroes, Frag ment en Helemaal Hollands. Drive Inn DJ Beautox staat voor vrijdag, zaterdag én zondag ge programmeerd. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW Holten, Blokker Van de Maat, Foto Ten Velde, 't Klavier, 't Keuntje, Café Jansen (Boer Biet) en Bierlokal Am Bahnhof. Op donderdagavond en zater dagmiddag is de entree gratis. HOLTEN - Vandalen hebben de nieuwe huisnummerbordjes in De Borkeld vernield door ze te bekladden met verf. De huis- nummering was dit jaar aange bracht om de veiligheid en de be reikbaarheid van de bungalows te vergroten. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie. De gemeente heeft samen met de bewoners van De Borkeld, het grote bungalowpark met zo'n vijfhonderd woningen, een aan tal maatregelen genomen om de veiligheid te vergroten. Daarover zijn gesprekken gevoerd met be woners en met de vereniging van eigenaren. Eén van de concrete maatregelen die zijn afgespro ken, is dat er een goede huis nummeraanduiding aange bracht zou worden. Dat is in het voorjaar van 2009 gebeurd. De bungalows zijn daarom voor zo wel vakantiegangers als voor hulpverleningsvoertuigen die snel ter plaatse moeten zijn, goed bereikbaar. Deze borden zijn nu door vandalen beklad en onlees baar gemaakt. Inmiddels is be gonnen met de schoonmaak van de borden. De gemeente maakt zich zorgen over het buitenge bied van Holten. Zo zij n in eerde re maanden ook de paaltjes en de borden en banken van het wereldtijdpad beklad en ver nield. Bewoners of voorbijgan gers die vernomen hebben dat vandalen vernielingen aanricht ten, worden opgeroepen zich (anoniem) te melden bij de poli tie 0900-8844 of bij de gemeente lijke meldlijn 0548-854 856. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad- Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koftngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl Jannes is de grote trekker op de vrijdagavond van de Keunefees ten. FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7